Stránky miminka,neplodnost,zajímavosti o dětech

 Hlavní menu
 NOVÝ BLOG
  - úvodní stránka
 ODKAZOVNÍK
  - naši partneři
 TĚHOTENSTVÍ
  - naše bříško Vojtíšek
 VOJTÍŠEK
  - novinky - deníček
  - míry a váhy
  - moje první...
 MARTINKA
  - novinky - deníček
  - Martinka po narození
  - míry a váhy
  - moje první...
 NAŠE NEPLODNOST
  - něco o rodičích
  - Martinka
 NEPLODNOST - léčba
  - metody IUI,IVF
  - metoda p.Mojžíšové
  - lidstvo má problém
 ARCHIV ČLÁNKŮ
  - deníček
 FOTOALBUM
  - naše fotografie
 ODKAZY
  - katalog odkazů
 DOMA
  - domácí pekárny chleba
  - u nás doma
  - rekonstrukce domu
  - písková filtrace bazénu
 WEBMASTER
  - vývoj eMartinky
 FAQ
  - co je to eMartinka?

 Kniha návštěv
- Napište nám
- Přečtěte si

Poslední zápis:
8.7.2006  10:58:29 Webmaster
Pište nám na adresu dopisy@emartinka.cz

WEBMASTER
© LTX 2001 - 2024
Radek Lehký
Tel: 602138084
ICQ: 297193369

Veškeré dotazy a technické připomínky mi adresujte na
webmaster@emartinka.cz


Vyberte si články podle Martinčina věku(měsíce):
  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25
  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42
  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59
  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75

Zobrazit stránku:  1  2  3  4  

15.4.2002

Martinka má ode dneška rýmu jako "trám". Kýchá a nudle jí přitom vyletí pokaždé z nosánku. Alespoň tak, když ještě neumí smrkat. Odsávačku používáme jenom v nouzi nejvyšší, připadá nám to jako moc velké trápení. Ráno měla Marťa teplotu 38,9 st. a před koupáním jsem ji měřil, už jenom 38 rovných. I přesto jsem ji dal na radu Dany do zadečku čípek Paralenu. Pokud se situace do zítřka nezlepší, asi budeme muset zavolat paní doktorce.
I přes všechno trápení Martinka radostně pobíhá po místnosti a hlasitě se směje. Když ono to ani jinak nejde, zkuste si takové čilé dítě udržet vleže v postýlce. V našem případě téměř nemožné. To už by Martince muselo být pořádně špatně, aby nehnutě ležela :o)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


16.4.2002

Na Martince je na první pohled vidět, že se cítí dnes lépe. Spala celou noc až do tři čvrtě na devět. Teplotu Dana naměřila jenom ráno, po celý den digitální údaj na teploměru nepřekročil hodnotu 37 st. Martinka má sice rýmu, ale menší, což je poznat i na jejím hlásku. Před koupáním dostala do nosánku kapičky, aby se rýma rozvolnila a mohl jsem po vykoupání účinněji použít odsávačku. Ta se Martince opravdu vůbec nelíbí.
Zpátky k víkendu - neteřinka Petruška byla u doktorky a prý má zvýšenou hladinu špatného cholesterolu. Nesmí především čokoládu. Nikdy bych nevěřil, že pětileté dítě může mít takové problémy. Bere to zcela vážně a vybírá si, jaké maso může jíst třeba k obědu.

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


17.4.2002

Martinka se dnes cítí a i vypadá lépe. Rýma jí ustupuje. Zato já a Dana máme pěkné pálení v krku. Musíme si tu rýmu asi také užít :o)
Ráno Marťa nechtěla moc hamat. Dala si prakticky jenom kiwi, které moc zbožňuje ( Čím je kyselejší, tím lepší ). K obědu si naopak dala kupu brkaše s masíčkem. Když dožvýkala poslední sousto, vstrčila si prstíčky do krku a vyblinkala půlku oběda. Naštěstí do kapsy bryndáčku, ne na sebe.
Konečně mám před sebou novou várku fotek a musím konstatovat, že se povedly. Zbývá je naskenovat, doplnit komentář a přehrát na server. Doufám, že tu zítra budou.
Pracuji na blíže nespecifikovaných vylepšeních stránek, průběžně budu změny zveřejňovat.

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


18.4.2002

Včera, zatímco Dana venku sela na záhonky zeleninu ( I když by nejraději sela travní semínko, jak jsme letos provedli s dalšíma dvěma záhonkama :-) ), jsem měl na starosti Martinku. To že se pokakala, byla špinavá až za ušima a museli jsme se komplet převlékat jsem před vámi včera zatajil. Ale ještě něco prováděla. Když v rádiu začal zpívat Petr Muk písničku Ona se brání, vylezla Martinka na křeslo a otočila knoflíkem volume na zesilovači směrem doprava. Trefila asi polovičku, což je při plném výkonu 2x70W celkem slušný rámus. Sotva písnička dozněla, Marťa vyskočila znovu nahoru a zesilovač úplně ztlumila. Vzala si knížku a chtěla si číst :-)
Snad se mi podaří přetáhnout fotky, odpoledne nechtěl chodit rychleji ftp přístup na server a fotky jsem neprotlačil.
Také jsem chtěl napsat článek do Deníčku, ale uvidíme. Opravdu mi není dobře. Nám všem dohromady.

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


19.4.2002

Už se objevily první dvě reakce na poslední Martinčinu fotku ve fotoalbu. První je v Knize návštěv a druhá přišla mailem. Na vysvětlenou, my Martince opravdu dáváme najíst, netrápíme ji hlady. Jí prostě tolik, kolik potřebuje. I kdyby jste se rozkrájeli, víc do ní nedostanete. Prostě prohlásí,"Ne!", otočí hlavičku a tím to hasne :-)
Odpoledne Marťa spinkala jako obvykle na dvorku v kočárku. Dana se na ní jde podívat a co nevidí! Martinka hačá v kočárku, botičky sundané a na zemi, deku vyhozenou tamtéž, čepičku sundanou a plymo z kočárku odseparované. Přitom je tichounká jako myšička, jenom aby neaktivovala elektronickou chůvičku. Když to takhle půjde dál, jednoho krásného dne vyjdeme ven a Martinka bude sedět v kočárku nahatá :o)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


20.4.2002

Martinka začala předevčírem při koupání plavat. Snažil jsem se ji už předtím přinutit, aby si lehala na bříško do vody, ale bezúspěšně. Musela na to přijít sama, respektive ji to naučila Dana, když byla při koupání. Normálně natáčím do vany asi 25cm vody. Martinka se položí na bříško a kouká jí z vody jenom hlavička.
V čůrání na nočníček dosahujeme stále větší dokonalosti. Když Marťu posadím já, vyčůrá se chviličku a se smíchem vstane. Pokud ji na nočníček posadí Dana, Martinka sedí třeba 5 minut a nic. Tak nevím, asi to je tím, že Martinku úspěšně trénuji před každým koupáním.
Martě už je lépe, jenom musíme odsávat rýmu odsávačkou. Dokonce občas přijde sama, ukáže na odsávačku, prohlásí,"To, to!" a nechá si dobrovolně odsát nosánek. Rýma by už mohla přestat, normálně přece trvá týden a neléčená sedm dní :-)) , nebo ne?

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


21.4.2002

Dnes byl krásný, slunečný, teplý a optimistický den. Martinka, sotva ráno procitla a spatřila mě v posteli, začala výskat a hned měla skvělou náladu. A tak i přes Martinčinu rýmu ( Nejenom její, jsme na tom všichni dá se říci stejně ) jsme odpoledne vyrazili společně na zahrádku.
Dali jsme se do sázení brambor ( Sázíme je jenom pro vlastní potřebu přes léto ). Jenom položím bedýnku s naklíčenýma bramborama na trávník, Martinka je u ní, bleskurychle jednu uchopí, vykřikne,"brambrm" a zakousne se do ní. Ono, zakousnutí není to správné slovo, neboť syrové brambory jsou tvrdé. Martinka zbožňuje v poslední době brambůrky a tak chtěla jen ochutnat :-)
Při večeři po kašičce Martinka dostala samotné špagety od včera. Nejdříve hamala celkem v pohodě, ale pak otočila bryndáček směrem dozadu jako Superman plášť a obě ručičky zanořila do misky. Vytáhla komplet všechen obsah a rozhodila ho po stole a na zem. Prostě zábava. Akce proběhla tak rychle, že nikdo z nás nestihl zasáhnout :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

21.4.2002   23:24:19   Radek Lehký
   webmaster(zavinac)emartinka.cz
První zápis komentáře k článku. Při této příležitosti Vás chci upozornit na nové odkazy na stránky dětí, které se objevily v naší databázi. Také je změna v zobrazování odkazů.


22.4.2002

Dana odjela odpoledne do Ústí pro nové brýle a my s Martinkou vyrazili po svačince na procházku. Původním záměrem bylo jít po svých, bohužel předtím trochu sprchlo. Vzali jsme kočárek a jeli až za ves, polní cestou k lesu. Řeknu vám, celkem pěkná procházka s kočárkem. Ptáčkové zpívali a včeličky bzučely kolem rozkvetlých stromů, jaro jako vymalované. Celý výlet trval hodinu a půl a nohy mě bolí ještě teď. Něco jiného je jít sám a nebo tlačit kočárek. Příště půjdeme raději po svých.
Jistě jste si všimli vpravo se ve svislém sloupečku objevila položka Upozorňování na aktualizaci pomocí mailu. Zatím je ve fázi testu, ale můžete bez problému zadat Váš e-mail do databáze. Zaškrtněte jednu, druhou nebo klidně obě kategorie najednou, dál si s tím poradím. Jakmile se objeví něco nového, bude Vám automaticky poslán mail.

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


23.4.2002

Aby nebylo dost trápení s rýmou, Martince asi začaly lézt nové zoubky. Dvě dolní čtyřky koukají z dásní a na místech trojek jsou místa pěkně nateklá. Trojky jsou prý nejhorší, co se problémů s tím spojených týče. Martinka je celé odpoledne při pohledu na jídlo pěkně vzteklá, asi to bude tím.
Martinka byla s maminkou během dopoledne a odpoledne celkem na třech návštěvách u podobně starých kamarádek a kamaráda. Pěkně využívaly společně krásné dnešní počasí.
Odpoledne, při čtení knížky s říkankami mě při pohledu na jednu napadla taková asociace s mým kolegou. On je totiž schopný zabloudit téměř v každém lese. Zde je mnou upravená verze:
Táta náš šel na houby,
jestli on tam zabloudí!
"Zabloudí nám těšte se,
houby nám pak přinese." :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

24.4.2002   8:19:55   Radek Lehký
   webmaster(zavinac)emartinka.cz
pozn.: O Martince si můžete přečíst i na serveru http://www.emimino.cz článek, který na našich stránkách zcela jistě nenajdete. Napsal jsem ho výhradně pro emimino.

24.4.2002   10:40:14   Radek Lehký
   webmaster(zavinac)emartinka.cz
Novinka - při každém novém načtení stránky uvidíte ve sloupečku vlevo jinou říkanku z naší databáze.


24.4.2002

Málem bych zapomněl, včera jsme zprovoznili s velkou slávou pískoviště. Martinka má pískoviště na zahrádce a moc se jí líbí. Jsou to takové dvě lastury, v jedné je písek a druhá slouží jako poklop, aby na píseček nechodily kočky od sousedů. Vrchní díl se dá eventuelně použít jako mini bazének.
Martinka mi pomohla naložit písek lopatičkou ( Já házel lopatou ) a přesto, že nám ho dovezli 3 tuny, na pískoviště stačilo jedno kolečko.
Následovalo testování a Martince se na písku tak zalíbilo, že při slovech,"Martinko, jdeme na svačinku, hamat!", Martinka místo obvyklého mlaskání začala strašlivě brečet. Brečela a brečela, až se jí dostala rýma do krku a málem navíc blinkala. K tomu se ještě přidaly zoubky, ale o tom jsem psal včera.
PS.:Martinka mi před chvilkou řekla několikrát krásné tati místo doposud používaného neutrálního táta.

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

25.4.2002   10:16:24   Radek Lehký
   webmaster(zavinac)emartinka.cz
Martinka mi řekla "tati" i před chvilkou do telefonu :-)


Zobrazit stránku:  1  2  3  4  

 Aktuálně
Doma - Novinky
24.5.2007
 (7962) Nové čerpadlo k pískovému filtru......
21.11.2006
 (7196) Djerba - výlet na pirátské lodi...
03.10.2006
 (6219) Jak je to s alkoholem v Tunisku...

Webmaster

27.2.2006
 (41346) Analogové video na DVD...

 Rodinné stránky
MojeMiminko.cz - vše pro Vaše nejmilovanější
moje-miminko.cz
Mimísek.cz - dovolené s dětmi, plavání, tábory
Mimísek.cz
Hubnutí.mimísek.cz - cvičení na hubnutí pro ženy
Hubnutí.mimísek.cz
ČeskýKutil.cz - internetový hobby magazín pro celou rodinu
CeskyKutil.cz - inspirace pro vaší zahradu
Triberusky.cz - Bazárek u tří berušek
Triberusky.cz
Emimino.cz
vše o dětech, rodina...
eMIMINO.cz
Rodina.cz - rodina, děti a více zajímavostí
Rodina OnLine
Sexus.cz - o sexu konečně slušně
Sexus.cz


 Odkazy
Quick klubko -
klubko maminky a děti
Klubko maminky a dětičky
AltaVista.com -
portál - vyhledávač
AltaVista
Google.com -
vyhledávač - umí česky
Goooogle
Yahoo.com -
portál - vyhledávač
Yahoo!
Geocities.com -
Yahoo! - webhosting
Tvoje místo na netu
msn - Atlas.com -
portál - vyhledávač
Atlas
Quick.cz -
portál - vyhledávač
Rychlejší než šnek
Seznam.cz -
portál - vyhledávač
Najdu tam co neznám
© LTX 2001 - 2024  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist