Stránky miminka,neplodnost,zajímavosti o dětech

 Hlavní menu
 NOVÝ BLOG
  - úvodní stránka
 ODKAZOVNÍK
  - naši partneři
 TĚHOTENSTVÍ
  - naše bříško Vojtíšek
 VOJTÍŠEK
  - novinky - deníček
  - míry a váhy
  - moje první...
 MARTINKA
  - novinky - deníček
  - Martinka po narození
  - míry a váhy
  - moje první...
 NAŠE NEPLODNOST
  - něco o rodičích
  - Martinka
 NEPLODNOST - léčba
  - metody IUI,IVF
  - metoda p.Mojžíšové
  - lidstvo má problém
 ARCHIV ČLÁNKŮ
  - deníček
 FOTOALBUM
  - naše fotografie
 ODKAZY
  - katalog odkazů
 DOMA
  - domácí pekárny chleba
  - u nás doma
  - rekonstrukce domu
  - písková filtrace bazénu
 WEBMASTER
  - vývoj eMartinky
 FAQ
  - co je to eMartinka?

 Kniha návštěv
- Napište nám
- Přečtěte si

Poslední zápis:
8.7.2006  10:58:29 Webmaster
Pište nám na adresu dopisy@emartinka.cz

WEBMASTER
© LTX 2001 - 2024
Radek Lehký
Tel: 602138084
ICQ: 297193369

Veškeré dotazy a technické připomínky mi adresujte na
webmaster@emartinka.cz


Vyberte si články podle Martinčina věku(měsíce):
  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25
  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42
  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59
  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75

Zobrazit stránku:  1  2  3  4  

Martinka si hraje s Danielkou :-)15.8.2002

S napětím sledujeme kontinuální zpravodajství České televize z níž se stal zpravodajský kanál podobný CNN a je to jedním slovem katastrofa obrovského rozsahu. V severních Čechách je na Labi jezero dlouhé asi 60km a široké 6km, v Praze na Karlíně začínají padat podmáčené domy a viděli jsme i obrázky z vesnice téměř srovnané se zemí. Hrůza :-(((
Jsme konečně doma, včera byl večer vpravdě hektický. Jízda 100km tam a zpátky do Liberce, pozdní návrat, večeře, koupání a usínání. Byl jsem rád, že jsem si mohl alespoň chvíli sednout a poslat aktuality na Internet.
Na dnešním obrázku je Martinka zachycena současně se šestiměsíční Danielkou při sedu na zemi. Marťa právě Danielce ukazuje obrázky v knížce. Chtěla by se nejraději sama starat o Daní.
Jinak od rána máme náročný program. Snídáme konečně v deset hodin, Petruška mezitím došla do krámu pro rohlíky. Do oběda zbývá kromě krocení dětí vyzkoušet na počítači funkci vypalování, zakoupili jsme totiž včera v Liberci přehratelná cédéčka. I přes ustavičný dětský atak se mi konečně podaří zkušebně něco zkopírovat, švagr se totiž počítač teprve učí zvládat. O půl jedné obědváme a na Martince je znatelná velká únava. Není divu když je neustále tahaná neteřinkou Petruškou. Navíc jí Petra povídá,"Já tu svoji polívku nechci, Martinko je to fůůj, fíí!" Fakt dobrý, Petra je vyhozena od stolu a Martinka odmítá dále hamat. Nakonec do ní Dana něco dostane z druhého jídla. Balíme, loučíme se, nasedáme do auta a frrr, domů. Martinka nejdříve žadoní o lahvičku s pitím, Dana ji musí chladit vystrčením z okna(Čaj je totiž před chvílí uvařený). Martinka se nabumbá a spokojeně usíná před Trutnovem. Po chvíli usíná společně s ní i Dana a holky neprobere pořádně ani šílená kostkovaná silnice vedoucí přes obec Batňovice :-)
Právě je 2045, Martinka je vykoupaná, uložená a už půl hodiny vedle velice nahlas povídá. Volá,"Danů Danu-ko Danu-ko tatínku maminko Danííí tam tam dobrý ano ano ne ne!" :-) Její slovní zásoba je daleko větší, ale to bych popsal celou stránku ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka s maminkou schované před deštěm :-)16.8.2002

Jistě jste si sami všimli, Martinka oslavila včera svoje 19-ti měsíční narozeniny. Ani jsem se o této události nestihl zmínit. Připravuji článek o Martinčiných pokrocích, budete si moci přečíst více podrobností :-)
Před koupáním povídá Dana,"Měli bychom se Martinko naučit nějakou říkanku!" Z té Mámo, táto... povídá Martinka pouze slova myš a pryč Proto Dana zkouší,"Martinko, co takhle Šiju boty do roboty a kalhoty do soboty, kšááá!" Martinka si z říkanky vybírá nejpodstatnější obsah a opakuje,"Botíí botíí kšááá!" Opravdu se zdokonaluje :-)
Odpoledne se maličko zlepšilo počasí a tak jsme po Martinčině vyspinkání šli na výlet, podívat se na naši nedalekou řeku. Na první pohled je jasné, že se tu přehnalo více vody, ale k žádnému vylití nedošlo. Martinka si celou cestu lebedila na kočárku a my se kolem řeky dostali až do lesa. Počasí je zjevně na houby, neboť se nám povedlo jen tak z cesty nalézt pár hřibů. Martinka povídá,"Tam tam houby!" Podávám jí hříbek a povídám,"Martinko čichni si, houby pěkně voní!" Martinka boří nosánek do hnědého kloboučku a natahuje vůni. Směje se a odpovídá,"Voníí voníí!" Než se stačím vzpamatovat uhryzne kousek klobouku. Hned ho však plive ven. Vysvětluji,"Martinko, houby se nesmí hamat syrové, musíme je uvařit!" Martinka na má slova chápavě přikyvuje :-)
Cestou zpátky nás chytne přeháňka. Nejdříve padá sem tam kapka, takže se mi nechce tahat pláštěnka na kočárek, ale vzápětí jsme rádi, že ji stíháme natáhnout. Což o to, Martinka sedí v suchu, ale my jsme promočení až na kůži. Alespoň na chviličku se schováváme pod střechu jednoho domu jak můžete vidět na fotografii a čekáme než přejde nejhorší ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

16.8.2002   21:41:01   Radek Lehký
   webmaster(zavinac)emartinka.cz
Odpočiňte si chvíli od katastrofy, která postihla naši malou zemi a prohlédněte si nové fotografie z tohoto týdne.


Martinka s Péťou v hospůdce :-)17.8.2002

Martinka včera před spaním bez problémů vybumbala plnou lahvičku čaje, další v jednu hodinu v noci a probudila se ještě v šest hodin s obvyklým proslovem,"Bumbu bumbu bumbu!" Vzhledem k obsahu lahvičky jenž činí 150ml není divu, že při probuzení měla Marťa plnou plínku, mokrý zadeček a pročůranou postýlku. Prostě i plenky Pampers pro Martinku nestačí. Na fakt že je mokrá jsme přišli až v osm hodin, Martinka se totiž probrala a opět volala po bumbání. Dana jí nalila zbyteček do lahvičky. Martinka párkrát zatáhla a čaj nikde. Snad půl hodiny jí trvalo než se zklidnila, neboť začala natahovat a brečet za neustálého opakování,"Bumbu bumbu bumbu!" Dana mezitím stihla uvařit nový čaj. Martinka totiž nic jiného pít nechce.
Nevím, zdali jsem psal o ohřívání pití, ale myslím že ne. To je tak - Martinka vypije takto celou lahvičku najednou pouze má-li správnou teplotu. Podáte-li jí studený čej, ochutná, podá Vám lahvičku, ukáže na mikrovlnku a povídá,"Tam tam joujííí!", což jednoznačně znamená ohřát. Nenechá se přitom oblbnout fingovaným zapnutím trouby, lahvička se musí skutečně ohřát :-) Tímto stylem honí maminku ohřívat lahvičku i v jednu v noci. Naučili jsme si ji hezky, viďte?
Právě jsme se vrátili z podvečerní návštěvy příjemné soukromé letní restaurace u nás v obci. Martinka s námi povečeřela grilovanou makrelu a byla velice spokojená. Okamžitě si získala veškeré dámské osazenstvo a dostala od paní majitelky navíc kousek perníku s citrónovou polevou z něhož zhamala pouze tu polevu :-) Na fotce ji můžete vidět společně se sousedovic Péťou, nebyli jsme tam jenom sami.

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

17.8.2002   21:36:52   Radek Lehký
   webmaster(zavinac)emartinka.cz
Přečtěte si nový článek o povodních umístěný v rubrice Doma - odkaz je i zde vpravo v Novinkách


Martinka s maminkou sledují fotbal :-)18.8.2002

Martinka překonává svoje picí rekordy. Po ránu vybumbala z lahvičky po probuzení 150ml a než jsem připravil snídani, dala si druhou plnou lahvičku. Potom není divu, že jí plínky nestačí a neustále je pročůraná skrz naskrz. Momentálně máme spotřebu přibližně 6-7 plínek za den. Problém je v neochotě čůrat na nočníčku. Čůrá pravidelně po ránu a potom když ji posadím před koupáním. Mezitím celý den buď vůbec na nočník nechce, nebo uteče bez vyčůrání. Doufáme, že se to zlomí a začne si říkat ;-)
Jak jsem včera mohl Martinku chválit s jídlem, dnes je to opět pravý opak. Zlobí, zlobí a zlobí. Jinak se situace nedá nazvat. Například dnes k odpolední svačince si přímo vynutí vanilkového Bobíka a jediné o co má zájem je utrhnout víčko a následně ho oblizovat. Jíst ho ani náhodou. To vám míchá lžičkou až obsah stříká na všechny strany, obrací mističku vzhůru nohama a snaží se něco vyklepat ven, prskne plnou lžičku na židli a mohl bych ve výčtu ještě pokračovat. Zbývá dodat jediné, naštěstí jsme hamali venku :-)
Problém však musíme hledat jinde, Marťa je od rána velice nevrlá a při zběžném pohledu do její pusinky je vidět dolní levá trojka téměř proříznutá. To je pravděpodně příčina. Dokonce si tam několikrát sáhla i prstíčkem. Trojky jsou prý nejhorší.
Na dnešním fotu sledujeme fotbalový zápas na místním hřišti. Šli jsme si po parném a dusném dni dát pivo. Martinka svůj čaj z lahvičky od Jupíka :-) Zatímco si popíjíme, Martinka se vydává na druhý konec hřiště(Samozřejmě mimo hrací plochu, hraje se důležité utkání :-) ), zaujaly ji totiž odložené náhradní míče. Bere jeden a snaží se ho vhodit na plochu. Naštěstí nemá ještě ten správný grif, takže stačím přiběhnout a zamezit jí v dalších pokusech. Hráči by byli asi zmatení při výskytu více míčů na hřišti :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka sleduje slunéčko sedmitečné :-)19.8.2002

Dopoledne udělala Martinka nový rekord v pití mlíčka. Prozatím žádné moc nechtěla a Dana jí zkoušela několikrát uvařit do lahve se sosáčkem trochu Sunaru. Občas si trochu cucla, ale teprve dnes vypila naráz celou dvoustovku. Pustíme jí Teletubbies(Martinka jim říká,"Tabí tabí), Martinka sleduje děj a jen tak mimochodem vybumbá celou lahvičku :-)
Na fotografii sleduje Martinka berušku lezoucí po jedné z kytiček. Jdeme právě dát čerstvé kytičky na hřbitov.
Navečer jsme opékali buřtíky na grilu a Martinka si z jednoho také kousek dala. Dana naštěstí dostala půl hodiny před grilování geniální nápad a sice dát Martince půlku suchého rohlíku. Ten zmizel v ní jako malina. Celou dobu nás přes plot sledoval sousedovic pejsek Beníček. Říkám pejsek, ale když stojí naproti Martince na všech čtyřech, jsou si přibližně stejně na výšku. Beníček neustále několikrát denně skáče přes plot aby se sám proběhl a zpátky ho dosti často pouštíme my brankou. Po grilování byl také venku, jdeme k němu s Martinkou a pouštíme ho domů. Přitom mě Marťa bedlivě sleduje při zavírání branky. Vracím se na zahrádku a po chvíli volám,"Martinko, pojď mi pomoct balit na zahrádce věci!" Slyším pouze smích, výkřiky a slova,"Beníí Benííí hihihi, Beníííku!" Běžím se podívat, na cestě stojí Martinka před otevřenou brankou a muchluje se s Beníčkem. Nechá se od ní drbat a za to ji občas oblízne :-) Fakt dobrý, nejenom že Beník utíká skokem přes plot, teď ho navíc bude pouštět Martinka brankou.

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka v právě postaveném stanu :-)20.8.2002

Odpoledne se krásně vyvedlo, na obloze ani mráček a sluníčko pěkně svítilo. Přinesl jsem z půdy starý promokavý stan, aby se Martinka trochu zabavila. Začínáme s Marťou stavět ve dvou stan a Dana nás celou dobu pobaveně pozoruje. Martinka bere pytlík s tyčkama a křičí,"Ty-čky ty-čky, ko-líky ko-líky!" :-) Nejdříve sama skládá tyčky ze tří kusů, ale neustále se jí rozpadají. Skládám jednu a sunu se do pod plachtu. Povídám,"Martinko, podrž mi prosím tu tyčku abych mohl vylézt ze stanu!" Snažím se jí maximálně naznačit, co po ní chci. Vypadá že pochopila. Chytá tyčku, ale jakmile chci vylézt, pokaždé ji pustí. Opakujeme pokus ještě několikrát, avšak bezúspěšně. Když už stan konečně stojí, povídám Daně,"S Martinkou je řeč jako s kozou na ledu!" Jak se domlouvá s tou kozou opravdu nevím, ale Martinka si většinou dělá to, co sama uzná za vhodné.
Dana doteď balila věci Martince a nám, jedeme zítra na celodenní výlet. Kam to bude dopředu neprozradím abyste se měli na co těšit. V souvislosti s výletem jsme se dopoledne stavovali u známých v Ústí pro golfky, měli je od nás půjčené. My je zase máme půjčené od švagrové, ale to je teď vedlejší. Nebudeme přece s sebou zítra tahat těžký kočárek :-)
Dana potřebovala stejně k doktorce na kontrolu sedimentace a tak jsme navíc ještě jeli do Penny marketu. Martinka se opět projela v obchodě na košíku i když zpočátku běhala po svých. Vzal jsem totiž košík s vadným sedátkem a až Dana přišla na nápad si ho s někým vyměnit ;-)
P.S. Dnes mi přišel balíček evidentně zaslaný z Anglie. Na zadní straně s nápisem Enjoy regards, Steve. Vše je jasné, balíček je od Steva a posílá mi Marmite. Moc díky. Co je to Marmite, vysvětlím. Je to velice velice koncentrovaný výtažek z kvasnic. Plno vitamínů B a je moc zdravý. Jenom škoda, že Vám to nemůžu chuťově a čichově zprostředkovat přes Internet, Marmite opravdu stojí za to, sousedku jsme málem museli křísit, když si zhluboka čichla ;-) Jak říkal Steve loni zde při návštěvě, jsem prý jediný čech, kterému Marmite chutná. Pokud se chcete alespoň podívat, jak Marmite vypadá, ZDE je fotografie ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

26.5.2005   9:01:26   Vladimír
   vladimir.fuksa(zavinac)volny.cz
Zdravím. Čechů, kterým chutná Marmite, jsou dva (ten druhý jsem já). Taky jsem si ho nechával posílat z Británie, ale nedávno jsem objevil "yeast extract", velmi podobný Marmite, v Tesku na Zličíně a asi týden potom v obchodě firmy Robertson (www.robertson.cz) v Dejvicích. Mají tam různé britské lahodnosti.

12.11.2005   0:28:01   Jindra
   citrulka(zavinac)volny.cz
3 - já taky + ještě Australskou Vegemite. Je to to samé.

12.11.2005   20:36:45   Radek
   webmaster(zavinac)martinka.cz
To je dobře, že se naše rodinka milovníků lahůdky Marmite rozrůstá :-)

27.4.2006   14:28:09   Zenja
   
Zdravim vsechny milovniky marmitu. Tuto pochoutku jsem objevila v Anglii a marne ji hledam v ceskych obchodech. Je to silena droga. Kamaradka mi 2x do roka vozi z GB, ale me to nestaci. Zavisly je i muj nastavajici. Zkusim to Tesco.

27.4.2006   14:28:49   Zenja
   
Zdravim vsechny milovniky marmitu. Tuto pochoutku jsem objevila v Anglii a marne ji hledam v ceskych obchodech. Je to silena droga. Kamaradka mi 2x do roka vozi z GB, ale me to nestaci. Zavisly je i muj nastavajici. Zkusim to Tesco.


Martinka s Danou v Adršpašských skalách :-)21.8.2002

Před chvílí jsme se v pořádku navrátili z plánovaného výletu do Adršpašských skal. Počasí se nádherně vyvedlo a Martinka byla nadšená. Mám nafoceno celkem asi stovku snímků a až je zpracuji, budete se moci s námi vydat také na výlet. Alespoň obrazem a slovem:-)
K večeři si dala Martinka společně s námi vařenou brokolici s bramborem. Přesněji, jedla pouze brokolici, brambory poslední dobou moc nechce. Alespoň se nakonec dojedla rajčátkem. Musela si dát něco zdravější po dnešním obědě v restauraci. Stavovali jsme se totiž na obědě v restauraci u železničního mostu v Teplicích nad Metují. Mohu Vám ji vřele doporučit, moc dobře tam vaří :-) Martince jsme objednali opět hranolky s kečupem a oblohou. Normálně hranolky nedostává, tohle je vyjímečná situace. Stejně nakonec snědla oblohu, od nás ještě navíc okurky a rajčátka. Hranolkům moc nedala, zato se jí povedlo celkem slušně zapatlat ubrus a sebe.
Po oběde následoval přesun do Adršpachu a Skalního města. Více se dozvíte z popisu k fotkám. Jenom pro začátek, na fotce je Martinka s Danou na místě Velkého náměstí ve Skalním městě. Až sem jsme dojeli s Marťou sedící na golfkách celkem bez větších problémů. Naše původní vize s Martinkou na kočárku se posléze rozplynula, neboť na trase následují krkolomné výstupy a sestupy po strmých a úzkých schůdcích. Takže já nesl na zádech bágl a Martinku buď na koníčku nebo na jedné ruce. To záleželo na okolnostech, kdy bylo potřeba držet se alespoň jednou rukou zábradlí. Dana se se za námi vlekla se složenýma golfkama. Byli jsme v Adršpašských skalách naposledy v dětství a člověk si už nepamatuje, jak to tam vypadá po těch letech. Vědět to, necháme hezky kočárek v autě a Martinku bych prostě nesl. Stejně mi většinu cesty seděla za krkem na koníčku ;-)
Odbočuji od tématu a musím Vám povědět, jak Martinka polyká, respektive polykala vitamíny ze lžičky. Dostala od doktorky na rekonvalescenci po zápalu plic doporučený Multi Sanostol a skutečně, zpočátku na něj ochotně otevírala pusinku. Zato včera se vše zvrtlo a Martinka buď nechá pusu na zámek, nebo Vám celý obsah vstrčený do pusinky v nestřežené chvílí jednoduše vrátí. Přesněji řečeno vyplivne na sebe :-) Včera jí zkoušela Dana rozmíchat lžičku vitamínů do čaje před spaním. Jenom si Marťa cucla, ihned lahvičku vracela Daně zpátky. Nenechá se jenom tak oblbnout :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

21.8.2002   21:02:01   Radek Lehký
   webmaster(zavinac)emartinka.cz
Stále se na našich stránkách nezobrazuje výměnná reklama ze serveru Kvantum, proto ta prázdná místa. Bude asi trvat delší dobu po odeznění povodní, než se Český Internet dá zcela do pořádku.


Martinka před velkým stanem :-)22.8.2002

Píšu s několikahodinovým odstupem od svačinky, takže prvotní emoce pozvolna opadly. Martinka nás a hlavně mě dá se říci vytočila svým přístupem k jídlu. Abych byl přesnější - jogurt či pribináček se hodí hlavně k odtrhnutí víčka a jeho následnému olízání. Tím to hasne, jogurt už dál hamat nechce. Z broskvičky, kterou dostala po jogurtu je hlavním cílem vydolovat pecku za použití zoubků a ručiček. Pomocí zoubků se prokousat k pecce, vydolovat ji ručkama a zbytek dužniny rozmačkat na beztvarou hmotu ;-) Doufáme, že se něco zlomí a Martinka začne opět normálně hamat. Tak nějak se po nemoci nemůže s jídlem srovnat. Reputaci si srovnala až následnou večeří, měla v mističce rajčatový salát se sýrem, šunkou a jogurtem. Překvapivě, sama a světe div se - lžičkou! Takhle přece nevypadá dítě, které nechce jíst.
Jak by mohla Martinka normálně jíst, když má neustále plné bříško čaje. Před nedávnem jsme řešili problém s jejím nepitím a dnes je vše úplně jinak. Za den vybumbá přes litr a půl čaje jediné možné značky - Leros Baby. Zkoušeli jsme i jinačí, ale ty nechce. Jak jsem psal již minule, čaj musí mít určitou teplotu. Jinak Martinka vyžaduje jeho ohřátí v mikrovlnce. Třeba i v jednu v noci musí Dana běžet s lahvičkou do kuchyně :-)
Právě dnes při svačince, těsně po otevření jogurtu Martinka vytáhla z lahvičky 150ml čaje a chtěla další. Jogurt ani neochutnala a samozřejmě ho nechtěla po takovém množství čaje.
Fotil jsem Marťu před právě postaveným velkým stanem. Máme ho zapůjčený a měli jsme v něm spát na Slovensku. Abychom ho provětrali a vyzkoušeli stavění než ho vrátíme, rozhodli jsme se ho s Martinkou postavit. Stavěl jsem nakonec sám, Martinka alespoň podávala trubky. Takže v jedenáct dopoledne byla práce hotova a ve dvě odpoledne jsem stan narychlo pakoval, začínala totiž pěkná bouřka. Až se vyčasí, budeme muset poskládat plachtu, stihl jsem ji pouze zmuchlat suchou do ruličky :-)
Fotky ze včerejšího výletu do skal zpracovávám a nejpozději zítra budou nahrané na serveru :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka našla hříbek :-)23.8.2002

Před obědem jsem se rozhodl jet s Martinkou po dlouhé době opět na kolo. Martinka je už v pořádku, tak proč ne? Dana má alespoň klid na vaření oběda a přípravy našeho odjezdu k babičce.
Jedeme polní cestou do kopce k lesu. Chci zhodnotit houbovou situaci a Martince ukázat zblízka les. Doposud byla přímo v lese jenom jednou a na skok. Konečně jsme v lese, vysazuji Martinku z kola a jdeme na exkurzi. Ukazujeme si stromy, jehličí, pařezy, borůvčí, houby a spoustu dalších věcí. Martinka vše pečlivě sleduje a opakuje po mě. Nejvíce ji v lese zaujaly houby. Snaží se sbírat všechny které zahlédne. Nezbývá než provést školení. Vysvětluji Martince,"Marti, tyhle bílé houby se nedají hamat a říkáme jim prašivky!" Marťa opakuje,"Pašivky tam!" Pokračuji,"Sbíráme jenom tamhlety hříbky s hnědou hlavičkou!" Martinka se učí rychle a snaží se najít nějaké hříbky. Hub je kolem nás pěkná síla, růžovek bychom nasbírali plný košík za deset minut a hříbky také musíme nechávat na místě, nemáme totiž žádné zavazadlo na houby. Svěřuji Martince alespoň jednoho hříbka,"Martinko, tady máš houbu a dovezeme ji mamince do polévky!" Martinka přikyvuje a nakonec houbu zahazuje po dlouhé cestě těsně před domem. Bohužel za jízdy a na asfalt. Mamince jsme nedovezli nic :-)
Včera po ránu při vstávání povídá Dana Martince,"Martinko vstávej, tatínek tě oblékne a půjdete spolu do krámu!" Martinka okamžitě živě reaguje,"Trámu tam tam toupit šun-čičku!" :-) Tím nás opravdu moc překvapila, složit takovou souvislou větu. Kupujeme totiž šunku v krámě po pěti dekách pro Martinku, to je jediné maso které jí moc chutná.
Odpoledne jsme přijeli k babičce a Martinka se vyspinkala během jízdy v autě. Probudila se až v Hradci zpocená jako myška. Opět se nám udělalo venku teplo a my s Danou se byli před chvílí poprvé letos koupat na písníku :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

23.8.2002   18:27:14   Radek Lehký
   webmaster(zavinac)emartinka.cz
Prohlédněte si nové fotografie z našeho výletu do Adšpašských skal :-)


Martinka se poprvé koupe v písníku :-)24.8.2002

Martinka se odpoledne poprvé koupala ve velké vodě. Jeli jsme s ní kousek za vesnici na písník. Už při svlékání si netrpělivě prohlíží rozlehlou vodní hladinu a prstíčkem na ni ukazuje. Pomalu a rozvážně našlapuje po písku směrem k vodě a Dana ji přitom drží za ručičky. Konečně stojí ve vodě a roztomile se šklebí. Dana bere Martinku do rukou a máchá s ní prádlo. Čekáme jaká bude Martinčina reakce, zdali se nezačne bát. Ani náhodou! Pusinka od ucha k uchu, neustále vyplazený jazýček a veselý smích. Až po chvilce začíná drkotat zoubky, nedá se nic dělat, osušit a šup do župánku. Dana si jde ještě sama zaplavat a tak ji s Martinkou pozorujeme ze břehu. Myslím, že se Martince ve velké vodě bude líbit :-)
Tak jsem Vám stručně přiblížil naše dnešní již druhé a Martinčino první koupání. Možná to bylo letos naposledy, nevadí, příští rok si snad užijeme vodičku více.
Při odpoledním popíjení kávy venku, posadila teta malou Danielku na deku a Martinka si s ní hrála. Přesněji řečeno, brala jí a vracela hračky. Mimochodem se jí stačila i vyčůrat na roh deky. Martinka totiž běhá jenom v šatičkách bez plínky. Když vidím Danielku, Martinka byla loni také takový prcek a jak nám za ten rok vyrostla. Danielka prozatím pouze pevně sedí, neumí se ještě sama posadit a provozovat jiné lezecké aktivity. Vždyť je jí teprve něco přes šest měsíců. I když u nás ve vsi jeden kluk začal chodit na sedmi měsících. Nemusím chodit daleko, syn mého kolegy začal úplně stejně :-)
Martinka bezpečně poznala před chvílí, pro co si děda šel do autochladničky umístěné v garáži. Jenom vykoukl ven, Martinka ukazuje a křičí,"Píjó píjóó píjóóó!" ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Zobrazit stránku:  1  2  3  4  

 Aktuálně
Doma - Novinky
24.5.2007
 (8070) Nové čerpadlo k pískovému filtru......
21.11.2006
 (7281) Djerba - výlet na pirátské lodi...
03.10.2006
 (6234) Jak je to s alkoholem v Tunisku...

Webmaster

27.2.2006
 (41471) Analogové video na DVD...

 Rodinné stránky
MojeMiminko.cz - vše pro Vaše nejmilovanější
moje-miminko.cz
Mimísek.cz - dovolené s dětmi, plavání, tábory
Mimísek.cz
Hubnutí.mimísek.cz - cvičení na hubnutí pro ženy
Hubnutí.mimísek.cz
ČeskýKutil.cz - internetový hobby magazín pro celou rodinu
CeskyKutil.cz - inspirace pro vaší zahradu
Triberusky.cz - Bazárek u tří berušek
Triberusky.cz
Emimino.cz
vše o dětech, rodina...
eMIMINO.cz
Rodina.cz - rodina, děti a více zajímavostí
Rodina OnLine
Sexus.cz - o sexu konečně slušně
Sexus.cz


 Odkazy
Quick klubko -
klubko maminky a děti
Klubko maminky a dětičky
AltaVista.com -
portál - vyhledávač
AltaVista
Google.com -
vyhledávač - umí česky
Goooogle
Yahoo.com -
portál - vyhledávač
Yahoo!
Geocities.com -
Yahoo! - webhosting
Tvoje místo na netu
msn - Atlas.com -
portál - vyhledávač
Atlas
Quick.cz -
portál - vyhledávač
Rychlejší než šnek
Seznam.cz -
portál - vyhledávač
Najdu tam co neznám
© LTX 2001 - 2024  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist