Stránky miminka,neplodnost,zajímavosti o dětech

 Hlavní menu
 NOVÝ BLOG
  - úvodní stránka
 ODKAZOVNÍK
  - naši partneři
 TĚHOTENSTVÍ
  - naše bříško Vojtíšek
 VOJTÍŠEK
  - novinky - deníček
  - míry a váhy
  - moje první...
 MARTINKA
  - novinky - deníček
  - Martinka po narození
  - míry a váhy
  - moje první...
 NAŠE NEPLODNOST
  - něco o rodičích
  - Martinka
 NEPLODNOST - léčba
  - metody IUI,IVF
  - metoda p.Mojžíšové
  - lidstvo má problém
 ARCHIV ČLÁNKŮ
  - deníček
 FOTOALBUM
  - naše fotografie
 ODKAZY
  - katalog odkazů
 DOMA
  - domácí pekárny chleba
  - u nás doma
  - rekonstrukce domu
  - písková filtrace bazénu
 WEBMASTER
  - vývoj eMartinky
 FAQ
  - co je to eMartinka?

 Kniha návštěv
- Napište nám
- Přečtěte si

Poslední zápis:
8.7.2006  10:58:29 Webmaster
Pište nám na adresu dopisy@emartinka.cz

WEBMASTER
© LTX 2001 - 2024
Radek Lehký
Tel: 602138084
ICQ: 297193369

Veškeré dotazy a technické připomínky mi adresujte na
webmaster@emartinka.cz


Vyberte si články podle Martinčina věku(měsíce):
  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25
  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42
  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59
  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75

Zobrazit stránku:  1  2  3  4  

Martinka s maminkou a prababičkou :-)15.12.2002

Včera po večerním umytí jsem Martinku přinesl jako obvykle u babičky, nahatou a zabalenou v osušce do obyváku. Dana seděla v pohodě u stolu a tak jsem chtěl vyzkoušet, zdali Martinka opět usne s tátou. Kupodivu se ode mne nechala obléknout a strčit do postýlky. Přitom pouze v jednu chvíli křičela,"Maminka, maminka, de je, já chci maminku!" Na to jsem opáčil,"Martinko, a tatínek ti nestačí?" Dostala jednu lahvičku čaje a zatímco jsem jí vyprávěl O pejskovi a kočičce, vybumbala půlku. S druhou nastaly mírné problémy, Martinka žadonila,"Tatínku, pálíí, ochladit posím!" Vzal jsem jí lahvičku se slovy,"Martinko já ti ji vyfoukám!" Stačilo vzít lahvičku do dlaní, deset sekund na ni foukat a Martinka byla rázem spokojená. Potvůrka jedna, zkouší všechno možné, jenom aby nemusela spinkat ;-)
Marťa dostala ještě jednu lahvičku a už jsem do ložnice nemusel ani nakouknout. Usnula úplně v pohodě, ještě před devátou hodinou :o)
V souvislosti s usínáním jsem si vzpomněl ještě na jednu historku někdy z minulého týdne. Martinka usínala s Danou a v průběhu půl hodiny vybumbala všechen čaj z konvice. To mohlo být asi tak pět lahviček. Martinka však křičela dál,"Maminko, čajíček, bumbat!" Na druhou stranu je fakt, že tehdy Martince ještě nebylo moc dobře a tak občas nevěděla, co vlastně chce. Ale abych se vrátil k tématu - Dana odpověděla Martince,"Martinko, čaj už není!" Martinka na to,"Maminko, čaj není, dej vodičku!" Tak jí Dana nalila do lahvičky Mattonku stojící v kuchyni na lince. Martinka s velkou radostí chňapla lahvičku, napila se a ihned ji Daně vracela se slovy,"Maminko, vodička nechutná!" ;-)
Tak jsme po náročném víkendu konečně doma. Martinka si za víkend značně rozšířila slovní zásobu a celou cestu v autě povídala a povídala. Například,"Jéjé, tromeček svítí, nádhernej, hezkej, tam nalévo, napravo, koupíme žárovičky na stomeček, povesíme, svítit budou. Stromeček máme doma vysokej, velikej, těžkej, zvednu, neuzvednu, Martinka neuzvedne velikej móóc!" No, bylo toho ještě moc, ale já si to už nedám dohromady ;-)
Martinka spinká, usnula opět se mnou, hlavičku plnou nových zážitků. Dobrou noc :o)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka sesedá z auta se svým bubínkem :-)16.12.2002

Dnes u nás konečně začala skutečná zima. Hned po ránu padal sníh a i moje cesta do práce ním byla poznamenána. Musel jsem čekat v prudkém kopci, než se nám podařilo předjet stojící kamióny a než se auta bez zimního obutí přestala pokoušet zdolat kopec a uvolnila cestu :-)
Sněžení za celý den neustalo, i teď se sype drobný prašan. Dana dopoledne nasypala ptáčkům semínka do krmítka k Martinčině veliké radosti. Však nám Marťa neustále připomínala,"Napadne ních, sypat budeme ptáčkům, Ondra sypat bude, Lucinka sypat bude, teta sypat bude!" :o)
Po odpoledním spinkání šla Martinka s Danou na procházku, aby se poprvé seznámila na vlastní kůži se sněhem. Však jsem po svém příjezdu domů obdivoval drobné Martinčiny šlápotky vedoucí od vchodových dveří dolů z kopečka. Pěkně jedna za druhou, jak Martinka opatrně sestupovala, jenom aby neupadla. Zato já s sebou při odchodu z práce pěkně plácl na silnici. Mohl z toho ještě být i pracovní úraz, všude to totiž neskutečně klouže :-)
Martinka se podle Daniných slov na procházce velice bavila. Brouzdala se závějemi, snažila se projít místy s nejhlubším sněhem, neustále sedala na bobek a zkoumala sníh zblízka. Jenom škoda, že z něho prozatím nejdou koule na sněhuláka.
Dana se s Marťou navrátila před svačinkou a zatímco se Martinka sama svlékala, ptal jsem se jí,"Martinko, jaký je sníh?" Martinka mi bleskurychle odpověděla,"Sníh je studenej, bílej!" :-)
Navečer Dana pekla cukroví a já se snažil zabavit Martinku v obyváku. Skládala pěnové puzzle a v jednom okamžiku mě i překvapila. Nasadila jeden dílek špatně a otočila se na mě s prosbou,"Tatínku, problém!" Prostě chtěla dílek vyndat ven a nasadit správně :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka sleduje kapra ve vaně :-)17.12.2002

Pro začátek tu mám nejbombastičtější zprávu -
Čekáme další miminko!
Dana zrušila IIE, tedy (Internetové Informační Embargo;-) ) a tak Vám budu moci všechno povědět hned od začátku. Nechtěla celou věc pustit do světa dříve, dokud nedostane těhotenskou průkazku. Musím to tu celé nějak přeorganizovat, aby ani Martinka nepřišla zkrátka. Prozatím mám připravenou alespoň databázi a pomalu ji plním. Takže se vše dozvíte naráz a co možná nejdřívě ;-)
Co se týče Martinčina večerního usínání, slavím nebývalé úspěchy. Zatím se mi potřikrát povedlo přemluvit Martinku, abych jí povídal pohádku a uložil ji já sám, bez maminky. Včera mi Dana byla neskutečně vděčná - pekla cukroví až do půl deváté. Martinka mezitím stačila usnout. Mimo jiné i díky skvělé fintě, kterou vymyslela Dana. Martinka je totiž schopná bez problémů vybumbat před spaním půl litru čaje. Jak potom vypadá její spinkací plínka, Vám jistě nemusím vysvětlovat (Pro nové čtenáře - Martinka nosí plínku již jenom na spaní :-) ). Aby tomu tak nebylo, stačí Martince nalít čaj bez cukru. Chvíli ucucává, po chvíli lahvičku odloží a v klidu usne :o) Kapr těsně před vhozením do vany :-)
Dopoledne jsme navíc využili k návštěvě sádek a zakoupili pěkného kapra šupináče. Žádného prcka, váží poctivá čtyři kila. Martinka se chtěla podívat na kapry zblízka a tak jsme ji museli držet, aby mezi ně nespadla. Mají tam totiž v místnosti obrovský bazén s kapry a hladina je na úrovni podlahy :o)
Kapr přežil převoz v igelitce a po příjezdu jsme ho s Marťou a Danou vypustili ihned do vany. Vodu má bez chlóru ze studny, takže mu tam bude dobře. Necháme ho ve vaně kvůli Martince alespoň dva dny, více ne. Přece jenom se vaně musí koupat Martinka.
Marťa je z kapra úplně mimo. Zeptáme-li se jí,"Martinko, copak dělá kapr?", Martinka odpoví,"Pave ve vaně, tatínku podíváme na něj, na kapšíka!" V koupelně skáče radostí a nabádá mě,"Tatínek šáhne na kapšíka!" Sama se ovšem bojí :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

17.12.2002   20:19:48   Martina
   
Dani a Radku, moc a moc vam gratuluji a uz se tesim az se setkame. Je to super zprava!

18.12.2002   7:58:06   Jana
   kaprj(zavinac)seznam.cz
MOCCCCCCCCCCCC ! Gratuluji to je uzasna novinka. Krasne a vesele vanoce . Jana

18.12.2002   9:10:35   Ivana Němcová
   inemcova(zavinac)seznam.cz
To je bomba !!! Zdálo se mi divné, že poslední dobou nic nenaznačujete o plánovaném miminku. Gratuluji a nedočkavě očekávám další informace. Přeji hezké svátky!! Ahoj Ivana

18.12.2002   13:19:50   Katka
   Katka.kratochvilova(zavinac)email.cz
GRATULUJU, URČITĚ JE TO PRO VÁS HEZKÝ VÁNOČNÍ DÁREK!!!!


Martinka hajá s Lálou(Teletubbies) :-)18.12.2002

Vánoce se nám neskutečným tempem blíží. Jenom podle předpovědí meteorologů budou asi deštivé a na blátě. V sobotu má prý pěkně přituhnout a v neděli naopak velmi oteplit. Uvidíme, co nám počasí nadělí. Aby jste i Vy pokochali tou bílou nádherou venku, odpoledne jsem vyfotil velkou zasněženou jedli s mnoha žárovičkami před domem :-)
Kapříkovi se vaně evidentně daří a Martinka ho co chvíli chodí kontrolovat. Neustále po mě chce, abych ho škádlil a on rychle rejdil po celé vaně. Martinka mi odpoledne povídala,"Tatínek šáhne na kapva. Martinka se bojí!" Ptám se,"Martinko, ty se opravdu bojíš?" Dostává se mi odpovědi,"Nebojím, nebojím, nešáhnu!" :o)
Kapr dostal díky mému nápadu navíc minimálně den života. Na vysvětlenou - Martinka se totiž měla původně ve vaně koupat, zítra jdeme odpoledne k doktorce na očkování, tak aby byla pěkně vymydlinkovaná. Kapr zůstal ve velké vaně, umyl jsem vaničku ve sprchovém koutě a vysvětlil Martince,"Martinko, dnes se budeš koupat ve sprcháči!" Martinka nesouhlasně kroutila hlavičkou,"Nechcu do spcháče, nechcu!" Nakonec se jí to moc zamlouvalo. Jenom se tam nemohla pořádně natáhnout při lehu na bříšku :-) Zasněžená velká jedle před domem :-)
Odpoledne šla Dana s Martinkou na setkání dětí do místní školky. Včera jim tam Ježíšek předčasně přinesl nové hračky, takže Martinka mohla ohřívat lahvičky v dětské mikrovlnce a luxovat s vysavačem na baterie. Mimo jiné překvapila přítomné dospělácké osazenstvo bleskurychlým skládáním dřevěného puzzle :o)
O víkendu Martinka dostala od babičky k mikuláši bubínek s paličkami, tamburínku a dvě rumba koule. To abychom neměli doma takové ticho ;-) Martinka teď neustále chodí, chrastí koulemi a povídá,"Mám rambo koule, rambo koule!" :o)
Stále připravuji novou stránku o našem maličkatém miminku, ale nemám to jednoduché. Martinka mi v nestřežené chvíli zmáčkla tlačítko reset na serveru a to nebylo to pravé ořechové. Takže teď až toto dopíši, půjdu napravovat škody ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Dana nese Martinku k sousedům :-)19.12.2002

Dnes navečer poněkud přituhlo, ale podle předpovědí se má koncem víkendu oteplit. Takže sníh s největší pravděpodobností roztaje. Vyfotil jsem Vám alespoň druhý osvětlený stromek za denního světla :-)
Martinka se ráno vzbudila, vybumbala čajíček a znovu usnula. Její počínání přišlo Daně divné a tak Martinku později změřila. Martinka má opět teplotu. Po odpoledním vyspinkání činila celých 38,2oC, takže jí Dana dala čípek Paralenu. Teď navečer jí teplota klesla. Je to zvláštní, Martinka je jinak velice čilá, běhá, směje a i jinak řádí. Mimo jiné vzorně hamá. Je fakt, že občas povídá,"Maminko, zoubky trápěj, bolí!" To ovšem nemusí být pravda, neboť stejnou větu povídá večer před spaním, když chce občas namazat zoubky. Preventivně zítra zajedeme k doktorce. Zasněžený malý stromek před domem :-)
Marťa strávila dopoledne u sousedů a odpoledne ji tam Dana zanechala také. Původně jsme totiž měli naplánovaný společný výlet do supermarketu na poslední předvánoční nákup, jenomže Marťa měla teplotku. Tak jsme jeli s Danou sami. Po našem návratu Martinka ani nechtěla jít domů, jak se jí na návštěvě líbilo :o)
Po ránu řešila Marťa vážný problém. Neustále se zkoumala a povídala,"Nemám anténku na havě, nejsem tabísek!" Teletubbies mají přece anténky :-) Poté seděla na nočníčku a povedlo se jí udělat výstavní bobek s kouskem trčícím vzhůru. Hned ho komentovala,"Tam je, bobek s anténkou!" :o)
Včera navečer ukládala svoji panenku do kočárku se slovy,"Hajej šušu hajej šušu!" Ptám se jí,"Martinko, kde jsi slyšela to šu-šu?" Marťa bez rozmýšlení odpověděla,"V televizi, pšece!" Kdo to nezná - Šu-šu je takové realistické miminko za nemalou cenu a opravdu teď před vánoci na něj jdou reklamy ;-)
Stránky o našem bříšku pomalu dokončuji, takže se tu brzy objeví. Postupně pak budu doplňovat články do databáze :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka kráčí po sněhu při odpolední procházce :-)20.12.2002

Přes noc pěkně přituhlo a teploměr po ránu ukazoval solidních -15oC. Jeden můj kolega naměřil doma u řeky ještě o pět méně. Díky včerejší mlze a nočnímu mrazu vypadaly po ránu všechny stromy jako z pohádky - pěkně ojíněné. Jinak, Martinka držela v noci mezi jedenáctou a druhou hodinou nespinkací pohotovost. Prostě se probouzela, chtěla bumbat, čůrat a nevím co ještě. Dana ji musela držet za ručičku aby se zklidnila a konečně usnula.
V dopoledních hodinách jsem se letos naposledy vyskytoval v práci. Na desátou hodinu měla Dana dojednanou návštěvu s Martinkou u doktorky, takže můj pracovní den byl celkem krátký.
Paní doktorka prozkoumala Martinčinu moč lakmusovým papírkem a žádný problém neshledala. I přesto jsem lahvičku donesl ještě na podrobnější rozbor do laboratoře. Martinka byla dnes celý den bez teplot a doktorka konstatovala,"Martinka je čilá, vypadá úplně v pořádku. Je dost pravděpodobné, že jí opravdu trápí zoubky!" :-)
Po odpoledním vyspinkání jsme se šli na půlhodinku projít. Přes den se totiž oteplilo na -5oC. Martinka se chvílemi brodila nejhlubším sněhem a měla z toho velikou radost. Však je všude sněhu téměř 10cm.
Navečer, zatímco jsme s Martinkou blbli, Dana vedle v kuchyni připravovala štrůdl na upečení. Přitom se řízla u struhadlo do prstu. Z kuchyně se ozvalo jediné slůvko,"Doprčic!" Martinka ho několikrát radostně zopakovala. Já šel za Danou a Marťa se mezitím sama vyčůrala do nočníčku. Oblékala se a najednou z obyváku zaznělo,"Doprčic, mám mokvý kalhotky!" To nás dost dostalo a oba dva jsme se s Danou váleli smíchy málem po podlaze ;-) Zimní krajinka z dnešního dopoledne :-)
Martince jsme koupili ve městě skleničku s maxipsem Fíkem, aby už bumbala u stolu z ní. Dnes při večeři si přejmenovala maxipsa a nazývá ho,"Mám mapefíka, můj mapefík!" :o)
Zprovoznil jsem novou stránku našeho bříška, ale bohužel nestíhám doplňovat články v databázi. Budu na tom pracovat a výsledek jistě brzy uvidíte sami ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka si prohlíží stromeček ve výloze :-)21.12.2002

Bílý sníh nám možná přes vánoce vydrží. Předpověď počasí se totiž mění a oteplení lze čekat spíše jižněji. Jelikož jsem ode dneška doma, hned po ránu se mnou šla Martinka do samoobsluhy na nákup. Dana si zatím přispala v postýlce. Martinku jsem oblékl do modré kombinézy, přesně tak ji můžete vidět na fotce. Prohlížela si ve vedlejším krámě vystavené ozdobičky a svítící stromeček. Sníh na se chodnících místy mění na led, takže s sebou Martinka dvakrát plácla na zem. Přitom jí takový pád vůbec nevadí. Spadne, otočí se na mě a s úsměvem na tvářičce povídá,"Tatínku, bumsla Matinka na zem!" :-) Šiškový věneček na světle v kuchyni :-) Na druhém obrázku je šiškový věneček pověšený v kuchyni na halogenové lampičce. Tuhle v televizním Receptáři ukazovali jeho výrobu. Jelikož nám velká borovice shodila v létě hromadu šišek, tak jsme jeden s Martinkou zkušebně zdrátovali :o)
Ještě Vám musím popsat včerejší Martinčino usínání. Snažím se ji uspávat sám. Než vylezeme z koupelny po vykoupání či umytí, tak se Dana schová vedle na chodbě. Martinka ji sice chvíli hledá, ale stačí jí povědět,"Martinko, maminka šla pryč!" Martinka se na mě podívá a pokyvuje hlavičkou,"Jo jo, maminka šla cvičit!" Tím je otázka maminky vyřízená. Jenomže včera jsem jí dal obvyklý nesladký čajíček a Marťa s ním měla problémy,"Tatínku, jinej, novej čajíček!" Povídám,"Martinko jinej nemáme, to je dobrý!" Martinka si dál vedla svou,"Čajíček, jinej, nepálí, ohžát!" No jo, jenomže čajíček již ohřátý byl. Tak se mi Marťu konečně povedlo přesvědčit a chvíli se odvedle ozývaly spokojené zvuky. Za chvíli však i něco jiného,"Martinka je mokvá, kalhotky nový, suchý na topení, ohžátý!" Hmm, náš miláček si nalil čaj z lahvičky na pyžamko a na peřinku. Tak jsem ji převlékl a doufal, že tam již nepůjdu. Martinka skutečně usnula, jenomže opět s čajem v ručičce a část vylila na prostěradlo. Nedalo se nic dělat, Dana ji spící zvedla a já otočil celou matraci :-)
Databázi bříška postupně plním a datumy odpovídají vždy té které konkrétní události. Jelikož jsem předtím nemohl psát na internet, psal jsem si poznámky alespoň do diáře ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka táhne sáňky do kopce :-)22.12.2002

Po ránu nás Martinka v posteli velice překvapila. Vlastní knížku Počítání v ZOO Je tam jeden slon, devět hadů, osm papušků, atd. Martinka si knížku otevřela a povídala,"Tady je osm papouchů, tady sedum kačenek!" V první chvíli to vypadalo, jako že rozeznává číslice. Opak je však pravdou, má to nazpaměť naučené :-)
Po snídani jsem si uvařil kávu a usadil se na gauči, než se pustím do nějaké činnost. Martinka odběhla a za chvíli stála ve dveřích, sundané bačkůrky, na nožičkách natažené podkolenky, na ručičkách rukavičky a sdělovala nám,"Deme ven, tatínku!" Dana potřebovala vařit a tak jsme šli spolu. Sníh nám prozatím netaje a teplota se drží těsně pod bodem mrazu. Nejdříve jsme vyšli bez sáněk, ale stačilo aby Marťa spatřila kluka se sáňkami. Povídala,"Deme domů, sánky vememe!", otočila a šupajdila zpět. Tak jsme je vytáhli ze stodoly a já vezl Martinku na kopec. Potkali jsme tam malého Ondru s tatínkem. Také byli sami venku. Stejně jako včera jsem Martinku nepřesvědčil, aby běžela chvíli po svých. Sice ji můžete vidět táhnout sáňky, ale vydrželo jí to tak pět metrů :o) Také jsem zkoušel po dojezdu dolů Martince se sáňkami utéct. Fakt je, že za mnou do kopce běžela, avšak s velikým křikem ;-) Z odpolední výpravy do lesa :-)
Dnes se Martinka již může vykoupat ve velké vaně. Kapříka jsem včera večer vyřešil a už je v mrazáku. Daně totiž chutná jedině přemražený. Kromě toho je to takhle v pohodě, žádná honička na poslední chvíli. Martinka mi po ránu povídala,"Máme kapva v koupelně!" Já jí oponoval,"Martinko, kapra už nemáme!" Martinka se běžela podívat a po chvíli z koupelny znělo udivené,"Nemáme kapšíka, de je?" Tak jsem jí to vysvětlil,"Martinko, z kapra už je masíčko, zhamáme ho!" Martinka ihned reagovala,"Rybička dobrá, zhamáme rybičku, jo, jo!" Kapří polévku jsme měli dnes k obědu a Martince celkem chutnala. Ještě před obědem, zatímco Dana připravovala vánočku, já obíral maso z kapra na polévku. Martinka si přisunula židli a žadonila,"Matinka ochutná, masíčko!" Není divu, že potom polévku moc nechtěla, takhle se mnou snědla pár kousků kapřího masíčka. Ryby jí moc chutnají :o)
Po Martinčině vyspinkání potřebovala Dana upéct vánočku, tak jsme se s Marťou sami vypravili do lesa. Vzhledem k tomu, že to je pěkně do kopce jsem vzal Martinku za posledními domy na koníčka. Což o to, v lese se nám líbilo, jenom mi při zpáteční cestě ujely obě nohy a letěli jsme na zem. Já dopadl pěkně tvrdě a Martinka měkce přistála ve sněhu. Jenom se chudinka lekla a chvíli pěkně brečela. V lese je naštěstí místy i 30cm sněhu. Martinka mě celou další cestu na koníčku upozorňovala,"Pomalu tatínku, nepadneme!" :-)
P.S.: 2050 Martinka již skoro usnula, jenomže někdo dělal za domem ostrý nácvik na Silvestra s kulovými pumami a ty obrovské rány a záblesky vylekaly Martinku. Natolik, že se rozbrečela a všechno vyblinkala. Právě se ji Dana snaží uklidnit a uspat :-(

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka s kusem sněhu na procházce :-)23.12.2002

Přes noc se mírně zatáhlo a napadl nový sníh. Jenom kdyby chtělo přituhnout. Sníh má momentálně tu pravou konzistenci na stavbu sněhuláka. Jenom škoda, že se po včerejším pádu nemůžu pořádně hýbat. Asi jsem si někde hnul zádama. Však mi to Martinka včera před usnutím komentovala,"Na snehu padnul koníček, tatínkovi záda bolí!" S tím sněhulákem ještě uvidíme, momentálně Martinka spinká po obědě :-)
Včera jsem odnášel na půdu dveře původně oddělující chodbu od kotelny. Za těch pár let byly asi třikrát důvodně uzavřeny, takže jejich existence pozbyla na významu. Zatímco jsem ukládal dveře na půdě, Martinka Daně utekla a vylezla za mnou. Ono by to nebylo až tak neobvyklé, kdyby se nejednalo a staré příkré a rozvrzané schodiště na nejž se neodváží sama ani hradecká babička ;-)
Hrál jsem si s Martinkou a Marťa najednou povídá,"Pošleme dotorce ememesku!" Člověk až žasne, co všechno si nezapamutuje! Tak jsem ji musel opravit,"Víš Martinko, kdyžtak pošleme esemesku. Na ememesky ještě nemáme mobil!" Martinka mi odpověděla,"Tatínek koupí mobil v krámě!" No vidíte, žádný problém :-) Zasněžená velká jedle před domem :-)
Po ránu se mnou šla Martinka do samoobsluhy. To aby si mimo jiné užila novou sněhovou nadílku. V krámě stála fronta málem až ven, všichni nakupovali něco u pultu. To my jsme vysmátí a všechno již máme doma. Dnes jsme šli pouze pro rohlíky a veku. Martinka mě vyloženě překvapila. Hnala se pro vozíček aby mohla nasednout a přitom se prodírala hlava nehlava tím stojícím davem. Jindy se lidí bojí, ale teď šla za svým cílem a nic kolem sebe nevnímala :o)
Dopoledne mi Martinka pomáhala luxovat. Máme na tuto činnost takový rituál - nejdříve musí zasunout hadici do zásuvky a potom s ní chvíli šmejdí po ložnici. Za nějakou dobu jí to přestane bavit a tak nastupuji já. Dnes se mi Marťa následně schovala za postýlku a doufala, že na sebe budeme vykukovat - to je její nejoblíbenější hra. Povídám jí,"Martinko, vidím tě, víš kdo je nejlépe schovaný u maminky?" Martinka radostně běžela za Danou a křičela,"Miminko má maminka v bíšku!" :o)
Tak jsme mírně uklidili a Dana setřela podlahy. Já s Martinkou mezitím přetěhoval celý stolek se serverem a Danin počítač na chodbu ke kotli. Tady na stole v obyváku bude mít od dnešního večera svoje místo stromeček. Až se zítra Matinka probudí, to bude koukat :-)
Odpoledne pěkně přituhlo a tak ze stavby sněhuláka nakonec sešlo. Šli jsme se na chvíli projít bez sáněk a na úvodní fotografii můžete vidět Martinku nesoucí kus zmrlého sněhu, který našla na silnici.

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

23.12.2002   22:17:59   Radek Lehký
   webmaster(zavinac)emartinka.cz
Tak trochu mě mrzí názor naší čtenářky v Knize návštěv. Nedá mi to a musím reagovat. Za prvé, od přenosné webové kamery s rozlišením 0,3 Mpixel nelze čekat žádné zázraky. A za další - před odesláním na Web se snažím snížit velikost souboru jako takového. Přitom se mi na notebooku z neznámých důvodů překonfiguroval fotoeditor a výsledné fotografie opravdu nevypadaly moc dobře. Nejhorší je, že to na LCD displeji zcela nerozpoznám. Budu se snažit aby k podobnému nedorozumnění již nedošlo :-)


Martinka si prohlíží stromeček :-)24.12.2002

Dnes jsem se rozhodl napsat o něco dříve, abych měl později trochu více času se věnovat Daně a Martince. Martinka právě spinká po obědě.
Včera navečer přišla na kratičkou návštěvu před večeří teta od sousedů. Martinka ji má moc ráda a již při příchodu skákala radostně kolem a křičela na celé kolo,"Tetáá tetáá je tady!" Chvíli spolu blbly a Martinka jí předváděla, jak trénujeme kotrmelec vpřed. V jednu chvíli se opřela o ručičky, hlavičku správně předklonila a najednou se jí kotrmele povedl. Udělala ho úplně sama, k našemu velikému překvapení :-)
Večer jsem nasadil stromeček na stojánek a jakmile se Martinka nacházela v postýlce, přinesl jsem ho do obyváku. Ještě se mi z posledních sil povedlo pověsit žárovičky a musel jsem si lehnout, abych trochu ulevil zádům. Se žárovkami to nebylo až tak jednoduché, stejně jako loni. Když jsme totiž mívali velký stromek na zemi, zakoupil jsem stožárovkovou sadu. Loni se mi zdála příliš velká na malý stromek. Tak jsem pořídil sadu s 36 žárovičkama. Nevím, kdo to vymýšlí, ale ta malá sada má také asi patnácticentimetrové vodiče mezi žárovkama. Takže je výsledný řetěz příliš krátký i na malý stromek. Tak jsem nakonec musel navěsit tu větší sadu. Náš vánoční stromeček :-)
Martinka se po ránu probudila, seskočila z postele a běžela si do obyváku pro oblečení. Sotva stanula na prahu, očička se jí rozzářily a s úsměvem povídala,"Tam je stromeček, jéjéjé!" Ihned začala zkoumat ozdobičky na něž dosáhla. Dana ji pak musela zvednout a společně prohlížely stromeček :o)
Stromeček tedy máme a večer nám pod něj Ježíšek může přinést dárky. Pro Martinku si před obědem přišly děti od sousedů a společně šly ven. Martinka byla nadšená, Péťu a Sylvu má moc ráda. Vzhledem k mrazu -5oC ji Dana nechtěla pustit na sáňkách. Takže Martinka chvíli běhala, dokud ovšem Péťa nevytáhl pekáč na sníh. To z něho již neslezla, nechala se tahat do kopce a jezdila dolů :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Zobrazit stránku:  1  2  3  4  

 Aktuálně
Doma - Novinky
24.5.2007
 (8317) Nové čerpadlo k pískovému filtru......
21.11.2006
 (7390) Djerba - výlet na pirátské lodi...
03.10.2006
 (6262) Jak je to s alkoholem v Tunisku...

Webmaster

27.2.2006
 (41680) Analogové video na DVD...

 Rodinné stránky
MojeMiminko.cz - vše pro Vaše nejmilovanější
moje-miminko.cz
Mimísek.cz - dovolené s dětmi, plavání, tábory
Mimísek.cz
Hubnutí.mimísek.cz - cvičení na hubnutí pro ženy
Hubnutí.mimísek.cz
ČeskýKutil.cz - internetový hobby magazín pro celou rodinu
CeskyKutil.cz - inspirace pro vaší zahradu
Triberusky.cz - Bazárek u tří berušek
Triberusky.cz
Emimino.cz
vše o dětech, rodina...
eMIMINO.cz
Rodina.cz - rodina, děti a více zajímavostí
Rodina OnLine
Sexus.cz - o sexu konečně slušně
Sexus.cz


 Odkazy
Quick klubko -
klubko maminky a děti
Klubko maminky a dětičky
AltaVista.com -
portál - vyhledávač
AltaVista
Google.com -
vyhledávač - umí česky
Goooogle
Yahoo.com -
portál - vyhledávač
Yahoo!
Geocities.com -
Yahoo! - webhosting
Tvoje místo na netu
msn - Atlas.com -
portál - vyhledávač
Atlas
Quick.cz -
portál - vyhledávač
Rychlejší než šnek
Seznam.cz -
portál - vyhledávač
Najdu tam co neznám
© LTX 2001 - 2024  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist