Stránky miminka,neplodnost,zajímavosti o dětech

 Hlavní menu
 NOVÝ BLOG
  - úvodní stránka
 ODKAZOVNÍK
  - naši partneři
 TĚHOTENSTVÍ
  - naše bříško Vojtíšek
 VOJTÍŠEK
  - novinky - deníček
  - míry a váhy
  - moje první...
 MARTINKA
  - novinky - deníček
  - Martinka po narození
  - míry a váhy
  - moje první...
 NAŠE NEPLODNOST
  - něco o rodičích
  - Martinka
 NEPLODNOST - léčba
  - metody IUI,IVF
  - metoda p.Mojžíšové
  - lidstvo má problém
 ARCHIV ČLÁNKŮ
  - deníček
 FOTOALBUM
  - naše fotografie
 ODKAZY
  - katalog odkazů
 DOMA
  - domácí pekárny chleba
  - u nás doma
  - rekonstrukce domu
  - písková filtrace bazénu
 WEBMASTER
  - vývoj eMartinky
 FAQ
  - co je to eMartinka?

 Kniha návštěv
- Napište nám
- Přečtěte si

Poslední zápis:
8.7.2006  10:58:29 Webmaster
Pište nám na adresu dopisy@emartinka.cz

WEBMASTER
© LTX 2001 - 2023
Radek Lehký
Tel: 602138084
ICQ: 297193369

Veškeré dotazy a technické připomínky mi adresujte na
webmaster@emartinka.cz


Vyberte si články podle Martinčina věku(měsíce):
  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25
  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42
  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59
  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75

Zobrazit stránku:  1  2  3  4  

Martinka se mazlíkuje se svým novým myšáčkem :-)15.01.2003

Martinka dnešním dnem slaví svoje druhé narozeniny. Původně se tu měli zastavit na oslavu sousedi, ale teta musela nepředpokládaně do práce. Možná přijdou v pondělí. Dana se s Martinkou u sousedů alespoň na chvíli odpoledne zastavila. Teta přitom dala Martince k narozeninám oranžovou plyšovou myš :o)
Vzhledem ke včerejšímu očkování prožila Martinka (A s ní samozřejmě i Dana) dosti neklidnou noc. Večer usnula velice rychle, přece jenom jí asi nebylo nejlépe. V noci se pak několikrát probudila a chtěla bumbat čajíček. Není tedy divu, že po ránu spinkací plínka nestíhala a Martinka ležela v mokru.
Ukazoval jsem včera Daně poslední článek v rubrice Naše bříško a ona mi hned povídala,"Hezky si to maluješ, ale Martinka by do léta měla alespoň jednou jet na zkoušku k babičce a dědovi!" Na vysvětlenou - v létě si chtějí děda a babička vzít Martinku spolu s Petruškou na dovolenou k moři. Musíme Martinku zvykat na odloučení od nás. Ještě uvidíme, jak nám to bude vycházet s narozením miminka. V každém případě chceme aby byla Martinka doma, když přivezeme miminko z porodnice :o)
Martinka se mnou navečer pracovala v chodbě. Položil jsem si na stoleček velkou laminovou desku, abych z ní uřízl polici na přesný rozměr a patvar. Martinka zahlédla na radiátoru za deskou takový špunt a nemohla se na něj dostat. Ukazovala na radiátor a povídala,"Co je to todleto, táámhle na tom, tom topení, nesáhnu, támhleto ci, tatínek podá, posím!" Další povídání předvedla Daně, když se na nás přišla podívat. Dana konstatovala,"Hmm, kočárek by se klidně vešel do chodby i vedle nových polic, místa je tu dost!" Martinka okamžitě přikyvovala,"Kočáek, hmm, miminko dáme, miminku dudlíček dávat budu, houpat, jó miminko budu!" :-) Nastal čas večeře a my uklízeli nepořádek. Martinka chodila se smetákem kolem vrstvy pilin na zemi a lamentovala,"Ale ale, bóže bóže!" Kde na tohle přišla, opravdu nevíme :o)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka přišla ze školky :-)16.01.2003

K největším událostem dnešního dne bezesporu patřila odpolední návštěva ve školce. Konečně je Martinka delší dobu zdravá a může se tedy těchto akcí zůčastnit. Dana se při té příležitosti chtěla zeptat paní učitelky, kdy by tam měla Martinku nechat zapsat. Až bude miminku půlrok, mohla by Marťa začít chodit pravidelně do školky. Akorát od ledna příštího roku. Školku máme co by kamenem dohodil, kousek za hlavní silnicí, takže z tohoto hlediska není žádný problém. Ale abych se vrátil k nadnesenému tématu - učitelka sama pozvala děti Martinčina věku k zápisu a to nedalekého 30.ledna. Půjdu se tam také podívat :-)
Ve školce bylo tentokrát mnoho dětí a objevily se i mladší než je Martinka. Moc si tam vyhrála, zvláště se svými vrstevníky. Jak říkala Dana,"Martinka je takový malý montér, jenomže když jí hračka přestane bavit, odhodí ji a běží pro jinou!" To montování má jistě z prací se mnou, to si hraje se šroubovákem, kleštěmi, kladivem a snaží se mě napodobovat.
Marťa přišla ze školky pěkně zmalovaná, myslím tím ručičky. Tiskala si s tiskátkama a od nich měla zašpiněné prstíčky. Však mi vykládala,"Martinka šahala na tikátka!" Já přišel domů chvíli před holkama, takže můžete spatřit Martinku těsně před svlékáním na chodbě :o)
Doma si pak Martinka malovala pastelkami. Je úžasné, jak se neustále zdokonaluje. Dana jí kreslí jablíčka nebo sluníčka a Marťa je s velkým zaujetím vybarvuje. Snaží se a ani moc nepřetahuje :-)
Ještě k dnešnímu dopoledni - měl přijít na návštěvu malý Ondra s maminkou. Jenomže Daně místo nich přišla SMSka - Ondra má teplotu. Ještě štěstí, že jsme jí Dana ani já o Ondrovi nic nepověděli. Jinak by byla moc zklamaná a takhle je to bezesporu lepší řešení :o)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

17.1.2003   7:38:52   Lucka
   vrad(zavinac)volny.cz
Dovoluji si reagovat na tu část příspěvku, kde uvažujete o Martinčině chození do školky. Ze zkušeností kamarádek vím, že mohou nastat problémy toho druhu, že větší děťátko (Martinka) přináší domů ze školky infekty,kterým se samo třeba i ubrání, ale miminko s nedozrálou imunitou už nikoliv. Nechci Vás samozřejmě zrazovat, možná máte ve svém okolí zodpovědné rodiče, kteří nedávají do školky děti nachlazené či jinak nemocné. U nás v Brně tomu tak, bohužel, není, proto šly dcery do školky současně (při nástupu jim bylo 5 a 3 1/2 roku) a bylo to v pohodě.Do té doby jsme chodili do různých kroužků, aby starší dcera "nestrádala", do odpolední školky apod. Ale vše je věc názoru. Přeji hodně štěstí a zdraví. Lucka


Martinka skládá puzzle s Radečkem :-)17.01.2003

Martinka dnes prožila spolu s Danou velký návštěvní den. Ráno jsem je totiž odvezl do města k tetě, strejdovi, Radečkovi, Verunce a Denise. Pobyli tam celé dopoledne a odpoledne jsem za nimi přijel z práce. No a před chviličkou, o půl osmé večer jsme teprve dojeli domů.
Po obědě se Dana snažila třičtvrtě hodiny uspávat Martinku, avšak bezúspěšně. Martinka, plná nových dojmů neustále chtěla nějakou Radečkovu hračku,"Jéje, maminka podá sona, žirafu, medvídka, balón!" Nakonec usnula málem Dana, Martinka ani náhodou. Takže dnes, historicky poprvé, nešla Martinka od rána spát. Však teď právě bumbá mlíčko a je náležitě unavená a ospalá.
Po mém příjezdu vytáhl Radeček svoje dřevěné puzzle s velkými dřevěnými dílky a Martinka ho za chvíli celé složila, jak sami vidíte. Na to že ho viděla poprvé v životě, skládala bravurně jeden dílek za druhým a vyloženě nás překvapila svojí šikovností. Radeček samozřejmě také pomáhal :-)
Navečer se děti klouzaly vedle v dětském pokoji na velké dřevěné skluzavce z postele na zem. Martinka k ní měla dopoledne respekt a bála se, ale odpoledne se se mnou pěkně rozjezdila. Navíc se k ní přidal malý Radeček, Verunka a ještě jedna holčička která mezitím přišla s maminkou na návštěvu. Jistě si dokážete představit ten blázinec :o)
Martinka si ještě navíc dala k večeři kousek chleba osmažený ve vajíčku a hlavně kyselé okurky. Ty může po celých sklenicích. Není divu, to má po mamince. Sotva prý začala Dana chodit, neustále ji nacházeli rodičové ve spíži jak loví okurky ze čtyřlitrové sklenice ;-)
Unavená Martinka nám samozřejmě během cesty domů usnula v autosedačce a musel jsem ji doma probudit. Snad proto byla celé mytí nevrlá a brečela,"Nechci svlíkat, nechci umejt, nechci spinkat!" :o)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka jezdí v samoobsluze na vozíčku :-)18.01.2003

Pro začátek tu mám ještě poznámku ke včerejší návštěvě. Když jsme doma Martince svlékli bundičku, měla na krku pověšené dřevěné korálky od holek. Prostě jsme je zapomněli sundat. Dana o této skutečnosti ihned poslala SMSku tetě. Po chvíli přišla odpověď,"Martinka má u nás pro změnu batoh-medvídka!" Alespoň máme důvod k další návštěvě ;-) Příště tam holky pojedou 5.ledna, Dana jde do města na krev a potom s Martinkou půjdou na návštěvu. Protentoktokrát to bude krutější vstávání, Dana je totiž objednaná na osmou.
S tím vstáváním - po včerejším nespavém dni se dnes Martinka probudila až ve tři čtvrtě na devět. Honem jsem ji oblékl a šupajdili jsme do samoobsluhy, aby na nás zbyly rohlíčky. To víte, na vesnici to není jednoduché v tomto směru. Naštěstí jich tam ještě pár měli. Martinka se při nakupování jako obvykle vozila na vozíčku.
Ke snídani o půl desáté ;-) si Martinka se mnou dala rohlíček s máslem. Když už máslo nechtěla, sáhl jsem do ledničky pro tavený sýr. Smetanový už nemáme, dal jsem jí tedy na rohlík sýr se žampiony. Povídám jí,"Martinko, máš výborný sýr s houbičkama, hezky hamej!" Nato Martinka začala meditovat,"S houbičkama hamáme, z lesa muchomůrky hamáme!" Uvádím věci na pravou míru,"Martinko, muchomůrky se přece nehamají!" Martinka souhlasně přikyvuje a pokračuje,"Hmm, hmm, hžíbečky hamáme pšece, děti hamat nemůžou muchomůrky!" :o)
Odpoledne jsme se šli projít a vyvětrat. Po svačince mi pak Martinka pomáhala dodělat poličky na chodbě. Včera u Radečka používala jeho hračkovou bateriovou vrtačku a dnes chtěla pracovat s mojí opravdickou. Tak jsem jí z ní vyndal vrták, aby si neublížila a Martinka se zapínáním vrtačky a vrčením bavila téměř půl hodiny. Budeme jí muset pořídit nějaké dětské nářadí, aby mi mohla pomáhat :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka jde s Danou po ledu na procházce :-)19.01.2003

Hned po ránu jsem si dovolil uvařit Martince do konvice jiný čaj než ten již dříve zmiňovaný, neboť pije pouze jednu značku. Ani slůvkem jsem se před ní nezmínil. Po snídani tu chodila s lahvičkou v ruce a neustále opakovala,"Nechci s miminkem, nechci!" Nejdříve jsme nepochopili co tím myslí, ale vzápětí to Daně došlo. Na tom druhém čaji co jsem vařil, je totiž nahoře obrázek miminka. Nezbylo nic jiného, než uvařit Martinčin oblíbený čajíček :o)
Ač to tak na první pohled nevypadá, Martinka si pozorně všímá co Dana vaří v kuchyni. Dnes před obědem za ní přišla do kuchyně a se souhlasným přikyvováním hlavičkou povídala,"Hmm, budeme mít něco, koprovou, budeme mít něco, s vajíčkem, se šunčičkou!" Martinka sama poznala, že Dana vaří její oblíbenou koprovou omáčku s vajíčkem a nakrájeným měkkým salámem. Mňam, tu také moc můžu :-)
Odpoledne k nám přijela již půl roku plánovaná návštěva - Danin kolega z práce Láďa s rodinou. Martinka se na malého Marečka a Pavlínku moc těšila a nemohla ani dospat. Probudila se už po půl druhé, stála v postýlce a opakovala,"Pšijeli už, Mareček, Pavlínka?" :-)
Děti tu spolu řádily a Martinku nejvíce zaujal Marečkův vánoční dárek, který si přivezl s sebou - hračkový akušroubovák a k němu motorku. Z té se dají vyšroubovat tím šroubovákem šroubky a následně ji můžete rozebrat. Martinka zvládla šroubování za chvilku, přece jenom má zácvik s opravdovou vrtačkou :o)
Martinka celé odpoledne pila ochucenou minerálku z hrníčku. Podle toho také vypadala. Každou chviličku na sebe vylila obsah hrníčku a musela se několikrát převlékat. Přitom překvapila všechny přítomné svojí šikovností - sama si dokáže mikinu svléknout a následně i obléknout novou ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Péťa předčítá Martince :-)20.01.2003

Už to tak vypadá, že si Martinka musí vynahradit čas strávený doma v její nedávné nemoci. Jezdí s Danou na návštěvy a k nám chodí návštěvy hlavně v souvislosti s jejím dvouletým výročím :-)
Dnes dopoledne naložila Dana Martinku na kočárek (Už ani nepamatujeme, kdy se na kočáru vezla naposledy :-) ) a společně vyjely směrem horní konec obce na návštěvu k Lucince. Cesta je to daleká a tak se kočárek ukázal jako naprostá nutnost. Dana totiž nemůže nosit Martinku za krkem na koníčku a Martinka po svých nikam dál nedojde kvůli jiným zájmům.
Lucinka je o čtyři měsíce starší a Dana konstatovala,"Na těch dětech je znát každý měsíc. Lucinka si hraje úplně jinak. Posadí například plyšáky kolem stolu, dá jim pastelky a přemlouvá je aby malovali s ní. Také se neskutečně vzteká, doufám že na Martinku něco takového nepřijde!" :o)
Při svačince se Martinka neskutečně vztekala, v obličeji rudá, slzičky se jí koulely jako hrachy a křičela,"Nechci Bobíka, chci čokoládovej, nechci kakavo, nechci!" Tak jsme ji nechali chvíli vybrečet, seděli jsme s Danou naproti sobě a dělali, že ji jako neslyšíme. Martinku opravdu přestalo po chvíli bavit se vztekat, možná i díky nezájmu z naší strany. Rozhodně zhamala celého vanilkového Bobíka a sem tam ho proložila lžičkou s trochou sypkého kakaa. :o)
Navečer k nám přišli sousedi s Péťou, hlavně na opožděnou oslavu Martinčiných dvou let. Martinka řádila ostošet, hlavně s Péťou. Schovával se před ní do stanu, bafal na ni, kopali si s míčem a prováděli ještě spoustu dalších vylomenin. I strejda nepřišel zkrátka, Martinka mu provokativně nosila polštářek, podala mu ho, ustoupila o kousek a volala,"Stejdo dělej bubububu-kuk na Matinku!" :-) Tak jsem jí to naučil já ;-)
Vedle mě na stole leží dvě obálky s fotkami, nějaké naskenuji a samozřejmě zveřejním. Rozhodně tam jsou kousky které za to stojí ;-)
Právě jsme se s Danou moc dosmáli. Martinka leží vedle v posteli a už skoro spinkala. V televizi běží Na ČT1 seriál Ranč u zelené sedmy a zrovna tam měli vánoce a hráli koledu Narodil se Kristus Pán, veselme se a Martinka ihned hlasitě reagovala "Vidíš, to zvonil Ježíšek, pšinesl dárečky Martince, jo jóó!" :-)))

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka hamá jogurt při odpolední svačince :-)21.01.2003

Martinka má dneska "svůj" den. Již od rána na nás zkouší různé triky, jenom aby bylo po jejím. Ale abych začal popořádku - Martinka se ráno poprvé probrala o půl osmé. Dostala čajíček a Dana jí pověděla,"Martinko, zkus si ještě lehnout!" Z ležení byl nakonec spánek a holky se probraly až za hodinu. Sotva Martinka otevřela očička, začala,"Nebudeme stávat, nechci na nočník, nechci sundat plínku!" Plínku si sundala a prohlásila,"Zpátky do potýlky, pyžamko nový suchý!" Konečně se oblékla za Daniny asistence a kňourání pokračovalo,"Nechci snídat, nebudu hamat!" Když jí to takhle popadne, snažíme se nevěnovat jejím výlevům nějakou větší pozornost, jen ať se vyvzteká ;-)
Po obědě ji šla Dana uložit do postýlky ve 1245. Martinka ji hned ukazovala,"Maminko, tady si dej bejličky, sedni na sedátko!" Dana se tedy usadila vedle ní na klekačku a maličko drncala do postýlky. Martinka jinak neusne, to má ještě od dob usínání v kočárku. Dana se následně neplánovaně probudila o půl druhé a Martinka kupodivu ještě spala :o)
Martinka trénovala dopoledne s Danou jízdu na kole. Vypadá to, že konečně začíná chápat, jak správně šlapat na šlapky. Prý několikrát přejela celou kuchyň a na konci drncla do dveří. Sice se mi holky snažily předvést jízdu po mém návratu domů, ale Martinka se právě nechtěla snažit.
Dana opět začala pracovat pro firmu na počítači a tak jsem se navečer snažil Marťu zabavit hraním, aby se mohla na práci soustředit. Nechala počítač zapnutý, na obrazovku naběhl spořič a Martinka ho tu nepřetržitě několik minut komentovala,"Jůů, hvezdička, kulička, kostička, hvezdička, kulička, kostička..."! Ten létající nesmysl se totiž cyklicky mění právě v tyto utvary :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka sleduje Kouzelnou školku v televizi :-)22.01.2003

Dnešní probuzení si Martinka přesunula o hodinu dříve, tedy na půl osmou. I tak si vydržela číst u Dany v posteli až do půl deváté.
Sotva holky vstaly, Martinka se na chvíli zamyslela a už ze sebe sypala,"Kampak pudeme, kampak pudeme, k dotorce pojedeme, k zubarce pojedeme, do lékárny pudeme, za Radečkem pojedeme!" Hm, Martinka si rychle zvykla na skutečnost, že nemusí trávit dny zavřená doma, tak jako když byla nemocná. Ještě štěstí, že měla Dana dohodnutou dopolední návštěvu u sousedů. Nevím, jak by Martince jinak vysvětlovala, že nikam nejedou :-)
Těsně před odpolední svačinkou vařila Martinka cosi ve svém nádobíčku. Už včera, zatímco Dana pracovala na počítači, my spolu s Martinkou vařili vajíčka (Rozklepáváme na pánvičku vnitřky z Kinder vajíček :o) ), puding, brambory a čaj. Dnes Martinka uvařila Daně puding a samozřejmě jí ho nesla na ochutnání. Dana se zeptala,"Martinko, jaký je to puding, je vanilkový, jahodový, nebo čokoládový?" Jen Martinka zaslechla slovo čokoládový, už byla připravená u stolu a klepala se na čokoládového Bobíka :o)
Už je to pár hezkých dní, kdy se na televizní obrazovce objevoval po Kouzelné školce krátký pořad Artur a pan Meloun. Přesto i dnes, sotva skončila Kouzelná školka, Martinka prohlásila,"Pan Meloun bude v televizi!" Jedna destička puzzle :-)
Navečer jsme spolu skládali puzzle, jenž Marťa dostala k narozeninám. Jak můžete sami vidět na fotografii, puzzle sestává ze dvánácti kusů a Martince trvalo složení tohoto obrázku asi pět minut. Pracuje přitom částečně metodou pokus-omyl a částečně se řídí různými nápadnými barvami na okrajích dílků :o)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

23.1.2003   12:07:34   Radek lehký
   webmaster(zavinac)emartinka.cz
Mezi 1100 a 1200 došlo několikrát k výpadku serveru, z toho důvodu byly stránky nedostupné :-(


Martinka právě vysypala hračky z bedny :-)23.01.2003

Po ránu napadl nový a mokrý sníh. Není divu, když se teploty neustále drží nad nulou. O kvalitě sněhu se na vlastní kůži přesvědčila i Dana s Martinkou během dopolední procházky. Ihned je to inspirovalo ke stavění sněhuláka. Dana koulela a Martinka přitom pomáhala. Netrvalo dlouho a na zahrádce stál sněhulák v Martinčině životní velikosti :o)
Po vyspinkání šly holky do školky na odpoledne předškolkových dětí. Martinka se běžela podívat na sněhuláka, ale místo něho nalezla pouze hromadu sněhu. Nějací zlobiví kluci ho totiž rozšlapali. Martinčinýho, historicky prvního sněhuláka v životě :-( Taková je tvrdá životní realita ;-)
Ve školce se Martinka setkala se svými vrstevníky. Hrála si s dětmi a vařila v mikrovlnce. Mají tam takovou dětskou na baterky. Však se jí Dana později ptala,"Martinko, copak jste vařili v mikrovlnce?" Martinka pohotově odpověděla,"Ňáký ovoce važila v mikovlnce!" Děti tam prý opravdu vaří plastové ovoce :-) Jinak se Marťa chová mezi dětmi klidně, nevyhledává konflikty a spíše dokáže ustoupit, než aby se o hračku rvala. Při odchodu velice překvapila paní ředitelku, když se hnala ke svým botám a sama si je obula. Proč ne, vždyť to umí :o)
Já zatím na dvorku kompletoval velký vyřazený průmyslový vysavač, abych ho následně instaloval na centrální vysávání. Martinka se právě vrátila ze školky a hnala se k agregátu. Než jsem stačil podniknout nějaké opatření, zmáčkla s naprostou jistotou vypínač jednoho motoru a ihned se ozval solidní hluk. Martinka se strašně vylekala, couvla a málem s sebou plácla o beton. Poté celou situaci komentovala,"Nebój, nebój, nebojím , Martinka bála, lekla se!" Po svačince jsem šel zkušebně luxovat a Martince pěknou chvíli trvalo, než se přestala bát i jenom položené hadice v obyváku.
Všichni jsme večeřeli krupicovou kaši, Martinka si vzala dvě lžičky a byla s večeří hotová. Posléze jí v obyváku Dana nabídla kiwi. Jak ho Marťa v poslední době nechtěla, dnes ho zblajzla, ani okem nemrkla. Povídala,"Jetě dám!" Dana se jí nevěřícně optala,"Ty chceš ještě kiwíčko?" Martinka pokývala hlavičkou se slovy,"No jóó, klidně!" :o)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka si maluje u babičky :-)24.01.2003

Martinka si po ránu opět pěkně přispala. Sice se probrala již po sedmé a chtěla pít čajíček, ale znovu tvrdě usnula. Tak tvrdě, že se Dana probudila o půl deváté, vstala, šla se umýt a Marťu málem musela ve tři čtvtě na devět tahat z postýlky :o)
Po čtyřech týdnech jsme opět na návštěvě u babičky a dědy. Já šel dříve z práce, abychom stihli jet odpoledne v Hradci po nákupech. Martinku jsme zanechali u babičky a vyrazili shánět Martince gauč. Jeden se nám zalíbil v osvědčené prodejně, kde jsme již předtím levně zakoupili chodbové šatní skříně. Jenom s odvozem nastaly menší problémy. Nakonec se nám společně s jedním prodavačem povedlo postel do naší dlouhé Felicie nacpat. Sice nešly zavřít páté dveře a já musel posunout svoje sedadlo směrem dopředu. Což o to, zadní dveře šly nakonec přivázat, ale já seděl jako v tanku a měl pořádně ztížené řízení. Postel jsme šťastně dovezli k babičce a zítra s ní budu muset sám zajet domů. Martinka by se nám totiž spolu s ní do auta nevešla ;-)
Vzhledem k našemu dřívějšímu odjezdu k babičce nešla Martinka po obědě spát. Žádný problém, minulý týden jsme si to již vyzkoušeli nanečisto, Martinka v pohodě vydržela bdělá až do večera. Celou cestu autem očička nezamhouřila a pozorovala okolí.
Včera si Martinka nalezla mezi hračkami takovou hadrovou panenku, kterou dostala k narozeninám. Ukazovala ji Daně a povídala přitom,"Panenka copánky má!" Hned jí napadla asociace a pokračovala,"Holka modrooká, za copánek!" Okamžitě běžela ke skříňce s hračkami a s naprostou jistou vytáhla knížku s Holkou modrookou :-)
Před chvílí k babičce přijela teta se strejdou, malou Danielkou a Petruškou. Sotva se objevila Danielka v autosedačce na chodbě, Martinka kolem ní radostně skákala a vysokým hláskem křičela,"Jéjééé Daníínkáá Danínkáá, achóój!" To bude radosti, až se nám narodí miminko, Martinka ho bude jistě ráda opatrovat :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Zobrazit stránku:  1  2  3  4  

 Aktuálně
Doma - Novinky
24.5.2007
 (7787) Nové čerpadlo k pískovému filtru......
21.11.2006
 (7049) Djerba - výlet na pirátské lodi...
03.10.2006
 (6176) Jak je to s alkoholem v Tunisku...

Webmaster

27.2.2006
 (41102) Analogové video na DVD...

 Rodinné stránky
MojeMiminko.cz - vše pro Vaše nejmilovanější
moje-miminko.cz
Mimísek.cz - dovolené s dětmi, plavání, tábory
Mimísek.cz
Hubnutí.mimísek.cz - cvičení na hubnutí pro ženy
Hubnutí.mimísek.cz
ČeskýKutil.cz - internetový hobby magazín pro celou rodinu
CeskyKutil.cz - inspirace pro vaší zahradu
Triberusky.cz - Bazárek u tří berušek
Triberusky.cz
Emimino.cz
vše o dětech, rodina...
eMIMINO.cz
Rodina.cz - rodina, děti a více zajímavostí
Rodina OnLine
Sexus.cz - o sexu konečně slušně
Sexus.cz


 Odkazy
Quick klubko -
klubko maminky a děti
Klubko maminky a dětičky
AltaVista.com -
portál - vyhledávač
AltaVista
Google.com -
vyhledávač - umí česky
Goooogle
Yahoo.com -
portál - vyhledávač
Yahoo!
Geocities.com -
Yahoo! - webhosting
Tvoje místo na netu
msn - Atlas.com -
portál - vyhledávač
Atlas
Quick.cz -
portál - vyhledávač
Rychlejší než šnek
Seznam.cz -
portál - vyhledávač
Najdu tam co neznám
© LTX 2001 - 2023  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist