Stránky miminka,neplodnost,zajímavosti o dětech

 Hlavní menu
 NOVÝ BLOG
  - úvodní stránka
 ODKAZOVNÍK
  - naši partneři
 TĚHOTENSTVÍ
  - naše bříško Vojtíšek
 VOJTÍŠEK
  - novinky - deníček
  - míry a váhy
  - moje první...
 MARTINKA
  - novinky - deníček
  - Martinka po narození
  - míry a váhy
  - moje první...
 NAŠE NEPLODNOST
  - něco o rodičích
  - Martinka
 NEPLODNOST - léčba
  - metody IUI,IVF
  - metoda p.Mojžíšové
  - lidstvo má problém
 ARCHIV ČLÁNKŮ
  - deníček
 FOTOALBUM
  - naše fotografie
 ODKAZY
  - katalog odkazů
 DOMA
  - domácí pekárny chleba
  - u nás doma
  - rekonstrukce domu
  - písková filtrace bazénu
 WEBMASTER
  - vývoj eMartinky
 FAQ
  - co je to eMartinka?

 Kniha návštěv
- Napište nám
- Přečtěte si

Poslední zápis:
8.7.2006  10:58:29 Webmaster
Pište nám na adresu dopisy@emartinka.cz

WEBMASTER
© LTX 2001 - 2024
Radek Lehký
Tel: 602138084
ICQ: 297193369

Veškeré dotazy a technické připomínky mi adresujte na
webmaster@emartinka.cz


Vyberte si články podle Martinčina věku(měsíce):
  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25
  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42
  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59
  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75

Zobrazit stránku:  1  2  3  4  

Martinka před odchodem do koupelny :-)15.03.2003

Tak, dnes jsem snad již naposledy přišel pozdě domů z práce. A to jsem normálně o víkendu doma. V souvislosti s prací jsem v týdnu Martince vysvětloval,"Víš Martinko, táta má v práci pány z Itálie, musí tam s nimi být. Z Itálie, to je jako teta z Ameriky, víš?" Martinka celou záležitost vstřebala a večer pak v postýlce vykládala svému medvídkovi,"Medvídku víš, páni z Itálie to je ako teta z Ameriky, víš?" Včera jsem Marťu s usínáním asi přechválil, jak byla se mnou hodná než přišla Dana ze sprchy. Jenomže, jakmile se Dana navrátila, Martinka nechtěla spát. Nakonec však přece jenom, po deváté hodině zabrala ;-)
V souvislosti s jejím usínám tu mám historku z dneška. Asi o půl deváté nakoukla Martinka do obyváku a uslyšela cinknutí z počítačových reproduktorů. Právě jsem přepisoval starý soubor novým. Martinka mě ihned poučovala,"Tatínku, musíš najet šipkou, víš? Musíš najet šipkou, myší, víš?" Tak a mám to. Když jsem učil Martinkou pohybovat počítačovou myší, používal jsem přitom stejná slova :o)
Dana se po dobu mojí celodenní nepřítomnosti alespoň trochu zabavila. Dopoledne si s Martinkou přišla hrát Sylva od sousedů. Však mi Martinka před koupáním vysvětlovala,"Syjva tu byla, staveli sme, malůval omalovánky, skádali puclíky!" :-) Sylvu nejvíce dostala Martinka svojí zručností při skládání puzzlí.
Odpoledne šly holky na procházku a Dana se při té příležitosti zastavila u kamarádky, aby si domluvila termín cvičení pro těhotné. Teta Iveta je pozvala dál na kávu a něco dobrého k tomu. Večer jsem na Martince vyzvídal,"Martinko, copak jsi u tety děala?" Martinka přemýšlela a povídala,"Meli tam kočičku a slona!" "Slona snad ne, vymýšlíš si!", na to Dana. Z Martinky nakonec vylezlo, že u tety mají i pejska a ten se jmenuje Charlie :o)
Před odchodem do koupelny se mnou chtěla Martinka blbnout. Přitom kousala mrkev a podařilo se jí kousek vyplivnout na koberec. Hrozil jsem jí prstem,"Tytyty, Martinko, okamžitě to seber a vyhoď do koše!" Martinka se zamračila a pohrozila mi také, se slovy,"Tatínku nedelej tytyty!" ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka se chystá nasypat si sůl do čaje :-)16.03.2003

Dnes jsme se probudili do rána jako malovaného. Uvítala nás modrá obloha a sluníčko. Hlavně jsem nemusel do práce ;-) Martinka sama vstala, v obyváku se oblékla a po chvíli už mě tahala z postele,"Tatíínku távej, deme hamat!" Vstal jsem, a rád. Martinka se sháněla po nočníku, neboť potřebovala čůrat,"Tatínku, de je nočník, zás?" Slovíčko zas nepoužívá dlouho. Vkládá ho však každou chvíli do nějaké věty. Po snídani jsem se Martince schoval za skříň a už volala,"Maminko, de je tatínek, zás?" Vykoukl jsem a,"Jéjé, tady je, sovanej!" :-)
Šli jsme spolu na zahrádku a nechali Danu doma v klidu vařit. Při oblékání na chodbě mi telefonoval vedoucí a ptal se, jak jsem to včera doválčil v práci s italskými kolegy. Martinka křičela na celé kolo,"Jéjé, volá pán z Itáálie, jóó, to víš že jóó, volá z Itálie!" :o)
Pobyt na zahrádce jsme věnovali prvním jarním pracem - já vyhrabal maliní a posypal je přípravkem proti plevelu. Martinka prozatím nosila větve z pořezaného stromu a mimo jiné se hrabala v posledních zbytcích sněhu. Naprostá spokojenost ;-)
Odpoledne po vyspinkání jsme šli naproti k vlaku hradecké babičce. Babička u nás nebyla téměř dva měsíce, takže se jí Martinka musela pochlubit s novinkami v ložnici. Táhla ji dovnitř a vysvětlovala,"Babičko koukej, víš, mám novej postel!" Babičku pak udivovala svojí zručností při skládání puzzlí, kostiček a takových pěnových podložek :-)
Po babiččině odjezdu jsem šel ven, konečně sundat vánoční žárovičkovou výzdobu ze stromů. Ono je to těžké, pokud ležel na všem sníh, nedalo se nic dělat. Dana společně s Martinkou, vařila večeři. V jednu chvíli Dana telefonovala s druhou babičkou, Martinka se postavila u druhé linky na židli a přerovnávala svoje lahvičky. Když se Dana nedívala, otevřela dózu se solí, nabrala vrchovatou lžičku a nasypala si ji přímo do konvičky s čajem. Dostala vyčiněno a já se ji zeptal,"Martinko, chceš ochutnat ten čaj?" Martinka si nechala vstrčit jednu lžičku do pusy a už protestovala,"Není dobrej, nechci!" Snad si bude pamatovat, že do čaje se sůl nesype :o)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka kráčí ke zdravotnímu středisku :-)17.03.2003

Včera jsme se s babičkou, při cestě od vlaku stavili na hřbitově. U kostelní zdi si povídala paní sousedka s nějakou paní. Sotva ji Martinka spatřila, na celé kolo radostně křičela,"Jééjéé, babička od sousedů, dívejte, babička od sousedů, jůůů!" Pěkně si ji Martinka pojmenovala, viďte? Martinka totiž chodí často k sousedům, k tetě a strejdovi. No a paní sousedku si pojmenovala podle svého :-)
Po ránu jsem nešel hned do práce, neboť byla Martinka pozvaná k doktorce na očkování proti obrně. Před odjezdem se sama oblékala a při natahování punčocháčků jsem byl poučen,"Natáhnu punčášky, jednu čárku dopšedu, duhou dozadu, víš tatínku?" No správně má být jeden šev dopředu a dva dozadu, víte? ;-) Více podrobností o návštěvě u doktorky zveřejním ve zvláštním článku ;-)
Po večerníčku a nezbytném krtečkovi z kazety jsem šel s Martinkou do koupelny. Na dnešek připadlo koupání a ještě navíc mytí vlásků. Martinka si naštěstí již myje vlasy ráda. Největší zábavou je pro ní namáčení hlavy pod vodou tekoucí z kohoutku. Několikrát ji do proudu vody strčí a radostně přitom piští,"Namočila Martinka, tatínku vidííš?" Potom jí vlásky vyšampónuji a opláchnu. Oplachujeme si je v sedě, Martinka zakloní hlavičku a vlasy polejeme čistou vodou. I když dneska se historicky poprvé nechala přemluvit k lehu na zádíčka a smočení si hlavy. Jo, jo, dělá pokroky :o)
Dana pověděla Martince před spaním pohádku O boudě budce a šla se sprchovat. Tento postup se naprosto osvědčil, Martinka je po celou dobu v ložnici v klidu. Dnes až podezřele moc. Ani jsem si nevšiml rozsvíceného světla vedle Martinčiny postele. Až po chvíli jsem nakoukl, Marťa ležela na peřině a složitými pohyby si navlékala plínku. Normálně ji dostává až těsně před usnutím. Poučil jsem ji,"Martinko, pokud budeš potřebovat čůrat, sundej si plínku a běž na nočník!" Samozřejmě, že ji počůrala. Dana se pak na Marťu zlobila,"Prosím tě, vždyť jsi velká holka a plínku máš až na noc!" Přitom se na Marťu zamračila. To nemá Martinka ráda. Okamžitě žadonila,"Maminko, nezlob!" :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka skládá puzzle :-)18.03.2003

Po návratu z práce mě v obyváku uvítaly holky a neuvěřitelný nepořádek. Martinka totiž dnes stihla vytahat většinu svých hraček již před polednem. To víte, když nutně potřebuje nejdříve kbelíček s kostkami a posléze i pěnové puzzle podložky. Bohužel tyto věci leží až úplně vespod a Martinka si k nim musí proházet cestu hromadou plyšáků. Však měla po večerníčku co uklízet ;-)
Martince se povedlo křápnout takovým tím zajíčkem s dětským obličejem. Doslova a s největší pravděpodobností o dlažbu. Má rozbité čelíčko. Před nedávnem nám neteřinka Petruška vykládala,"Víš strejdo, ten zajíček má obličej z porcelánu, Martinka s ním nesmí bouchnout o zem!" Samozřejmě jsme jí nevěřili, já žil celou dobu v přesvědčení, že je to umělá hmota. Světe div se, není. Je to opravdová keramika!
Martinka si prohlížela během sezení na nočníčku takový katalog - přílohu z časopisu Betynka. Najednou vykřikla,"Jéjé, tady sou Šejlové, tadýý!" Šel jsem se tedy podívat a tam se na deštníku skvěl obrázek dvou roztomilých pejsků, připomínajících tetinu Sheilu. Martinka má občas překvapující představivost :o)
Dana pracovala na počítači a Martinka vyzvídala,"Copak to deláš, maminko!" "Martinko, vydělávám korunky, víš?", vysvětlila jí Dana a pokračovala,"Copak si za ty korunky koupíme, Martinko?" Martinka neváhala ani chviličku,"Pejska, pšece!" ;-) Dana nemá příliš kladný vztah k domácím mazlíčkům, tak ji Martinčina slova poněkud dostala. A to jsem s Martinkou o daném tématu vůbec nehovořil, fakt ;-)
Navečer jsem vyfotil Martinku pečlivě skládající puzzle. Dostala ho k narozeninám a moc se jí líbí. Jak můžete vidět, puzzle jsou na dřevěném podkladě a v dřevěné krabičce se jich nachází šest kusů. Na obrázcích je pak vyobrazena pohádka o třech mědvedech :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka mi ukazuje prokousnutý prstíček :-)19.03.2003

Martinka dnes po ránu mile překvapila Danu. Probudila se a vstala již v sedm hodin. Popadla nezbytného spinkacího medvídka, plínku na tahání a šupky dupky vedle Dany na moje prázdné místo. Normálně si takto chvíli prohlíží knížku, čí vyvíjí podobnou činnost a tak po půl hodince vstane. Dnes však ne, usnula a znovu se probrala až o půl deváté :o)
Vzhledem k dnešnímu překrásnému jarnímu počasí, strávila Martinka spolu s Danou celkově přes tři hodiny venku. Dopoledne se spolu přesunuly k sousedům a Martinka pomáhala panu sousedovi krmit zajíčky. V jednu chvíli odběhl soused na půdu nabrat seno a Martinka s největší pravděpodobností strčila velkému králíkovi paleček skrz síťku do kotce. No a ten ji pořádně kousnul. Sotva se soused vrátil, spatřil stojící Martinku s nataženou pravačkou a z prstíčku jí kapala krev. Ani nepípla, pouze situaci komentovala,"Víš? Martinku kousnul zajíček!" Nechala si ránu ošetřit a hned dováděla dál. Doma mi pak ukazovala paleček se slovy,"Tatínku podívej, kousnul zajíček!" Alespoň si to bude pamatovat a příště (Snad?!) králíkovi prstíček nabízet nebude ;-)
Teta pak nabízela Martince lentilky. S nimi hrajeme takovou hru - ukážeme lentilku a Martinka musí rozpoznat správně její barvu. Když jde o lentilky, nesplete se, to mi věřte. Žádný problém jí nedělá barva oranžová ani růžová, pozná je bezpečně. Pokud je barva správná, Martinka lentilku dostane. Jak Vám mohu potvrdit, jedná se o velice efektivní vyučovací metodu ;-)
Martinčin chodící a štěkací pejsek Beníček, jehož se tak bála o vánocích, doštěkal. Chudák. Jste zvědaví, co se mu stalo? Jak se dalo očekávat, dnešní hračky obsahují převodová ozubená kolečka z plastů. Jednoduše řečeno, jedno z nich neodolalo Martince. Beníček i nadále chodí, ale přepne-li se na štěkání, z jeho útrob se ozývá děsivé kvílení motoru a vrčení přeskakujících zubů. Jak říkala Dana,"Hmm, Martinko, Beníček přestal štěkat, teď pro změnu vrčí!" :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka skládá svoje medvídky :-)20.03.2003

V dopoledních hodinách se za Martinkou stavila teta od sousedů. Hlavně se ptala na Martinčin prstíček, prokousnutý včera u nich velkým králíkem. Hlavně pan soused prý měl výčitky, neboť Martinka spolu s ním králíky krmila. Martinka si však ze svého zranění vůbec nic nedělala, to jste si mohli přečíst již včera ;-)
Jak mi Dana vyprávěla, Martinka ji odpoledne po vyspinkání velice překvapila. Marťa totiž spí bez plínky. Jakmile se vzbudí, hned se běží vyčůrat do obyváku (Do nočníku, samozřejmě :-) ). Dnes však vstala, doběhla ke gauči a vyčůrala se oblečená a ještě k tomu ve stoje. Dana zůstala stát celá zkoprnělá. Martinka se velice vyjímečně zapomene a pak to stojí za to. Jinak považujeme za veliký pokrok odpolední spaní bez plínky. Na noc to prozatím nemá smysl zkoušet, Martinka totiž navečer příliš mnoho pije a postel by s největší pravděpodobností nezůstala dlouho suchá ;-)
Martinka dnes odpoledne opět po dlouhé době navštívila spolu s Danou místní školku. Samozřejmě se tam potkala se svými dětskými kamarády a pohrála si s nimi. Ve školce se jí moc líbí a za rok tam již bude chodit opravdovsky.
Dana začala mít po návratu ze školky podivné pocity v bříšku. Prý snad jako by jí tvrdlo. Díky tomu asi zítra, v dopoledních hodinách navštívíme doktorku. Preventivně, neboť při těhotenství s Martinkou vyůstily takovéto stahy v pobyt na lůžku nohama nahoru a později i v nemocniční hospitalizaci. Teď moc doufáme, že bude všechno všechno v pořádku.
Dana preventivně ležela a já mezitím uvařil večeři. Žádnou složitou, pouze toasty. Martinka dostala jako předkrm svoje nejoblíbenější jídlo. Ptáte se jaké? Stačí uvařit mraženou kukuřici a smíchat s oloupaným a nakrájeným rajčátkem. Martinka baští, až se jí boule za ušima dělají. Kdyby tak chtěla jíst všechno, to by bylo něco :o)
Martinka mi před večerním mytím během uklízení hraček povídala,"Martinka zobila Beníčka, víš tatínku? Beníček neštěká, vlčí jenom!" Každému tak na potkání vypráví o rozbitém pejskovi a hlavně se jí líbí jak vrčí :o)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka spolu s Danou po příjezdu k babičce :-)21.03.2003

Po příchodu z práce jsem si poprvé pořádně uvědomil, že dnes mám svátek. Martinka mi totiž běžela naproti a mohla se přitom přerazit (Doslova, neboť u umyvadla dostala smyk a spadla zadečkem tvrdě na dlažbu ;-) ). V ručičkách držela dárek pro mě a křičela,"Tatíínkůů, máš narozeniny, narozeniny, nojóó, dárek dotaneš, tady!" Převzal jsem dáreček a Martinka mi pověděla,"Děkujůů!" :-)
V kuchyni mi popřála ještě Dana a dostal jsem slaďounkou pusinku od každé zvlášť. Rozbalil jsem dáreček a sotva Martinka spatřila jeho obsah, vzrušeně ukazovala na zabalené boxerky,"Tady tady máš tatínku poprsenku, nojóó, poprsenku, budeš dávat tady na zadeček, to víš že jóó!" To víte, pro Martinku je moje spodní prádlo také podprsenka a nechce si to nechat vymluvit :o)
Martinka se po asistenci při rozbalování dárku běžela převléknout, abychom už mohli jet k babičce. Chvíli se snažila navléknout si punčocháčky, avšak bezvýsledně. Jsou totiž příliš úzké. Martinka prosila,"Prosím tatínku, pomoc, punčášky néjdou, sou moc těžký!" :-)
Ještě zbývalo snést z půdy Martinčinu motorku-odstrkovadlo a naložit ji do auta. Venku je moc hezky a tak bude moci u babičky jezdit po dvoře. Sotva Dana motorku spatřila, neubránila se konstatování,"To je zvláštní, ta motorka se přes zimu nějak zmenšila. Asi to bude tím mrazem na půdě!" ;-) Nene, Martinka nám přes zimu kapánek povyrostla.
Martinka chtěla u babičky jít ihned ven. Šel jsem s ní a okamžitě mi povídala,"Tatínku deme podívat na zajíčky!" Jak je vidět, z králičího kousnutí u sousedů si vůbec nic nedělá :o)
Včera jsem psal o Danině plánované návštěvě u doktorky. No, nakonec to snad tak zlé nebude, Dana dnešní akci odvolala a až v úterý půjde na kontrolu.

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka si prohlíží fotografie s Petruškou :-)22.03.2003

Včera si Martinka hrála s malou Danielkou a přitom ji velice hlídala. Danielka totiž lezla na židli klekačku a Martinka ji tahala zpátky na zem. Je velice zábavné pozorovat, jak ji komanduje,"Daninko, nelez nahóóru, padneš na kokos!" :o)
Babička koupila holkám plastovou vaničku jahod. Zatímco je rozdělovala na talířky, Martinka s Petrou skákaly kolem ní a křičely na celé kolo,"Jahodý, jahodý, dáme jahody, huráá!" Martinka po chvíli dodala,"Jahody, jahody, moje jahody!" Jak je vidět, neztratí se ;-)
Martinka se celou dobu na jahody klepala, avšak po ochutnání první jahůdky hned nutila svůj příděl Petrušce. Přitom vysvětlovala,"Sou, kyselý víš?" Jak se později ukázalo, kyselé nebyly, pouze studené. Martinka se s nimi hned hnala do kuchyně a chtěla talířek cpát do mikrovlnky,"Babičko, dáme ohžát do mikovlnky, jóó?" :-)
Dopoledne jsem jel nakupovat do Tesca, zatímco se Martinka velice bavila s Petruškou a malou Danielkou (O Danielce neustále tvrdím, že je malá a přitom už jí je více než rok ;-) ). Chtěl jsem původně zakoupit ventilátor na chladič procesoru, ale žádný neměli. Vůbec se mi totiž doma netočí, následkem čehož neustále vytuhává počítač. V Tescu mně však nejvíce zaujalo několikrát opakované hlášení ozývající se z reproduktorů,"Prosíme maminku malé Barči, aby se neprodleně dostavila na informace!" Hlášení se během hodiny opakovalo několikrát. Maminka evidentně neměla o malou Báru zájem. Je také možné, že ji tam zapomněla a tudíž už hlášení nemohla slyšet. Ať tak či onak, je to divné ;-)
Venku bylo po celý den moc krásně a slunečno. Děti si tak celé odpoledne užily hraním si venku. Babička rozhrabávala záhonky a Martinka jí přitom pomáhala malými hrabičkami. Jenomže přitom babičce práci spíše přidělávala, neboť stála na okraji záhonku a hlínu hrabala na trávu :o)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka skládá kostky po přijezdu domů :-)23.03.2003

Martinka šla dopoledne ven, spolu s Petruškou a Danielkou. Dostal jsem holky na starosti. Petruška jakožto nejstarší se prý strašně nudila, Martinka chtěla neustále na písek a malá Danielka si neustále zkracovala cestu přes čerstvě upravené záhonky. Já se s nimi rozhodně nenudil ;-) Smějící se botičky :-)
Před dvanáctou nastal čas k obědu, Martinka se na chodbě zouvala a najednou ukazovala na Danielčiny botičky,"Tatínku, dívej na botičky, tady má pusinku, očička, nosánek!" Nikdy předtím jsem si nevšiml této skutečnosti. Martinka mě opravdu překvapila svojí představivostí. Hned jsem běžel botičky vyfotit, aby jste se také podívali :-)
Martinka není od včerejšího dne vybavovaná na ven plínkou. Venku se oteplilo, proto může nosit kalhoty do pasu a ty si bez problémů stáhne. Jak jistě víte, když Martinka potřebuje čůrat, tak jednoduše provede potřebu sama. V žádném případě si neřekne. Venku dnes chodila úplně vzorně a dokonce si nic nepočůrala. Po obědě spí už také bez plíny, díky čemuž se nám povedlo zminimalizovat denní počet plenek na jednu. Na noc ji ještě mít musí, těžko by vydržela. Všechno to ovšem souvisí s pitným režimem. Martinka by měla pít více ráno a dopoledne, ne ař večer. Dana už podnikla první kroky - před spaním nedovolíme Martince vypít více jak dvě lahvičky čaje. Kromě toho dostane plínku až těsně před usnutím a než ji dostane, musí si ještě dojít na nočník. Uvidíme, za jak dlouho odložíme plenky úplně. Necháme je pro miminko :o)
Když už jsem se zmínil o odpoledním spaní - včera šla Dana Martinku uložit do ložnice. Jenomže měla velký hlad (Nebo spíše miminko v bříšku ;-) ) a tak nechala Martinku vedle ležet samotnou. Ještě jí při odchodu pověděla,"Martinko, přijde tě uložit babička!" Než stihla babička přijít, Martinka historicky poprvé, sama usnula. Jenom dobře :-)
Odpoledne jsme se jako obvykle zastavili u hradecké babičky. Strejda Martin měl v pokoji nějakého kolegu a zprovozňovali nový počítač. Martinka tam nakoukla a konstatovala,"Nemůžeme dělat blbosti, stejda je sovanej!" Strejda byl opravdu v tu chvíli zalezlý vzadu v pokoji :o)
Zatímco jsme po příjezdu domů vybalovali a uklízeli přivezené věci, Martinka si v tichosti a sama hrála v obyváku. Sestavila roztodivné obrazce, ale stihla je rozházet, než jsem vytáhl foťák. Můžete vidět alespoň jejich torzo ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka mi pomáhá na zahradě :-)24.03.2003

I přesto,že se ranní teploty pohybovaly pod bodem mrazu, čekal na nás překrásný jarní den (Jak na koho, já ho strávil zavřený v práci ;-) ). I přesto nám ve stínu před domem země nerozmrzla. Dana strávila s Martinkou dopoledne i odpoledne venku. Však má Marťa pěkně červené tvářičky ze sluníčka :o)
Po mém příchodu z práce domů jsme sledovali v televizi Kouzelnou školku. Martinka vyprávěla již předem skladbu pohádek,"Žáby budou nejdžív, Sali Mali bude a jojo!" Na vysvětlenou - nejdříve dávají pohádku o žábách, potom anglický seriál o holčičce Sali Mali a nakonec krátký příběh s Jitkou Molavcovou a jejím jojem. Martinka má program pečlivě zmapovaný ;-)
Po svačince a Kouzelné školce šla Martinka se mnou prořezávat stromy. Tak se letos poprvé dostala ven mezi čtvrtou a šestou hodinou podvečerní. Já prořezával větve a Martinka se zapojila do jejich odtahování na hromadu. Což o to, zpočátku je pěkně rovnala, ale později vytvořila podobných hromádek několik a větve na ně házela bez ladu a skladu. V jednu chvíli potřebovala na malou, tak si sama stáhla kalhoty a pěkně se vyčůrala na travičku. Podobnou akci prováděla ještě jednou, jenomže jsem se v tu chvíli nacházel na stromě a nemohl bleskurychle přiběhnout. Než jsem se k Martince dostal, podařilo se jí uprostřed zahrádky vytvořit kupku bobků. A už vystrkovala zadeček se slovy,"Tatíínku, učít zadeček, máš papír ňákej?" Hmm, žádný papír nebyl po ruce a marně jsem hledal něco na utření. Zrak mi padl na suchý list, ale vzápětí jsem si vzpomněl na scénu s utíráním zadečku smrkovou větvičkou z veselohry století S tebou mě baví svět a raději jsem Martince pověděl,"Martinko, natáhni si kalhotky, bobky byly tuhý, moc nešpinily a zadeček si utřeme až doma papírem!" Sláva, prošlo to! Martinka si spokojeně natáhla kalhoty a dál mi pomáhala :-)
Martince rostou pěkně rychle nožičky. Asi je bude mít po mě, jak konstatovala Dana. Já totiž disponuji botami třicítkami. Martinka měla svoje poslední bačkůrky patnáct a půlky. Však po otázce,"Martinko, jak veliké máš bačkůrky?", opakovala,"A půl, a půl, a půl!" Dnes v dopoledních hodinách zašla Dana s Martinkou do obchodu a společně zakoupily nové bačkůrky velikosti šestnáct. Snad jí chvíli vydrží ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Zobrazit stránku:  1  2  3  4  

 Aktuálně
Doma - Novinky
24.5.2007
 (7962) Nové čerpadlo k pískovému filtru......
21.11.2006
 (7196) Djerba - výlet na pirátské lodi...
03.10.2006
 (6219) Jak je to s alkoholem v Tunisku...

Webmaster

27.2.2006
 (41346) Analogové video na DVD...

 Rodinné stránky
MojeMiminko.cz - vše pro Vaše nejmilovanější
moje-miminko.cz
Mimísek.cz - dovolené s dětmi, plavání, tábory
Mimísek.cz
Hubnutí.mimísek.cz - cvičení na hubnutí pro ženy
Hubnutí.mimísek.cz
ČeskýKutil.cz - internetový hobby magazín pro celou rodinu
CeskyKutil.cz - inspirace pro vaší zahradu
Triberusky.cz - Bazárek u tří berušek
Triberusky.cz
Emimino.cz
vše o dětech, rodina...
eMIMINO.cz
Rodina.cz - rodina, děti a více zajímavostí
Rodina OnLine
Sexus.cz - o sexu konečně slušně
Sexus.cz


 Odkazy
Quick klubko -
klubko maminky a děti
Klubko maminky a dětičky
AltaVista.com -
portál - vyhledávač
AltaVista
Google.com -
vyhledávač - umí česky
Goooogle
Yahoo.com -
portál - vyhledávač
Yahoo!
Geocities.com -
Yahoo! - webhosting
Tvoje místo na netu
msn - Atlas.com -
portál - vyhledávač
Atlas
Quick.cz -
portál - vyhledávač
Rychlejší než šnek
Seznam.cz -
portál - vyhledávač
Najdu tam co neznám
© LTX 2001 - 2024  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist