Stránky miminka,neplodnost,zajímavosti o dětech

 Hlavní menu
 NOVÝ BLOG
  - úvodní stránka
 ODKAZOVNÍK
  - naši partneři
 TĚHOTENSTVÍ
  - naše bříško Vojtíšek
 VOJTÍŠEK
  - novinky - deníček
  - míry a váhy
  - moje první...
 MARTINKA
  - novinky - deníček
  - Martinka po narození
  - míry a váhy
  - moje první...
 NAŠE NEPLODNOST
  - něco o rodičích
  - Martinka
 NEPLODNOST - léčba
  - metody IUI,IVF
  - metoda p.Mojžíšové
  - lidstvo má problém
 ARCHIV ČLÁNKŮ
  - deníček
 FOTOALBUM
  - naše fotografie
 ODKAZY
  - katalog odkazů
 DOMA
  - domácí pekárny chleba
  - u nás doma
  - rekonstrukce domu
  - písková filtrace bazénu
 WEBMASTER
  - vývoj eMartinky
 FAQ
  - co je to eMartinka?

 Kniha návštěv
- Napište nám
- Přečtěte si

Poslední zápis:
8.7.2006  10:58:29 Webmaster
Pište nám na adresu dopisy@emartinka.cz

WEBMASTER
© LTX 2001 - 2024
Radek Lehký
Tel: 602138084
ICQ: 297193369

Veškeré dotazy a technické připomínky mi adresujte na
webmaster@emartinka.cz


Vyberte si články podle Martinčina věku(měsíce):
  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25
  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42
  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59
  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75

Zobrazit stránku:  1  2  3  4  

Martinka hraje před myčkou na činely :-)15.05.2003

Dnešní dopoledne strávila Martinka spolu s Danou ve školce, na zvykacím odpoledni pořádaném pro předškolkové děti. Představte si, přišla pouze Martinka a pak jedna nová holčička jménem Míša. Toť vše. Jindy plná školka zela prázdnotou. Jediné, čím si takovou situaci vysvětlujeme je fakt, že před velikonocemi se školkou prohnala vlna neštovic. Některé maminky prostě nechtějí riskovat nakažení svých dětí. Na druhou stranu, někdy ty neštovice děti prodělat musí a čím dříve, tím lépe ;-)
Martinka si ve školce pohrála, občas se i tahala s Míšou o hračky, prostě pohoda. Z postýlky vytáhla miminku peřinku, popadla žehličku a jala se povlečení pečlivě žehlit. Aby ne, má doma vzor, Dana právě v tuto chvíli také honí žehličku po prkně a Martinka ji přitom pozoruje. Ještě nespí a ani nechce moc ležet, žehlení je zajímavější ;-)
Ve školce chodila Martinka sama na velký záchod, proč také ne, vždyť to zvládá bez problémů. Dana vždy až po chvíli zpozorovala, že Marťa někam odběhla. Šla se za ní podívat, Martinka schovávala namočenou mikinu za zády a povídala,"Já padla do záchodu, tam nízko!" Asi ano, pak nám celou příhodu doma znovu vylíčila. Tak to je podruhé. Poprvé si Marťa sedla do vodičky v míse před nedávnem doma.
Dnes jsme zůstali navečer raději doma. Venku panuje pořádná zima a na ráno hrozí meteorologové přízemními mrazíky. Brr, už chceme léto :-( Hlavně, aby nezmrzly netkanou textilií zakryté kytičky a sadba. A teď zpátky k Martince - pustil jsem počítač a Martinka radostně tancovala kolem,"Putíme zpívánky, putíme Klubíčko!" Já však zavrtěl hlavou,"Nene, Martinko, pustíme si něco úplně jiného!" Za chvíli už naběhl takový dětský výukový program. Pěkné je, že krásně mluví a tak dochází mezi dítětem a počítačem k dialogu. Klikl jsem na poznávání zvířátek. Hlas se ptal,"Děti poznáte zvířátka? Kdepak se nachází nosorožec?" Martinka odpovídala pěkně celou větou,"Tady se nachází nosjojožec!" Přitom prstíčkem ukazovala na monitor. Myší totiž ještě nezvládá obsluhovat takovýhle složitější program. Hlas pokračoval,"Děti, ukažte kde žije toto zvířátko? Máte tři možnosti, buď doma, v přírodě nebo v cizině! Vedle obrázků se objevil lev. Martinka bez rozmýšlení odpověděla,"Lef pšece v zoogický zahadě!" Hmm, tak tato možnost tam nebyla. Program pokračoval husou. Martinka opět zaperlila,"Husa žije plave na rybníce, pšece!" Dál pokračovat nemělo cenu, Martinka ještě nechápe, co po ní vlastně chceme. Je to přece jenom pro starší děti ;-)
Před dvečeří jsme ještě s Marťou vyklízeli myčku. Vytahovala postupně talíře a podávala mi je. Pouze do chvíle, než narazila na pokličky. Ihned věděla co s nimi. To bylo rámusu :o)
P.S. Martince je dnes již 28 měsíců, to to letí, viďte ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

15.5.2003   22:18:12   Akéla
   
Božínku, lidičkové, tady to máte pěkné! Pambů Vás všechny opatruj a ta Vaše mimina dvakrát. Ahoj. Náhodný návštěvník.


Martinka hledá v Hypernově kolo pro babičku :-)16.05.2003

Včera po večeři Dana vytáhla svoje staré fotoalbum, v němž je vyobrazena coby miminko. Naší známi tuhle povídali,"Tedy, Martinka vypadá téměř jako maminka v jejích letech!" Porovnávali jsme, zdali měli pravdu. Opravdu, na některých fotkách jako by se nacházela Martinka. Však sama Marťa ukazovala na fotky a křičela,"Jéjé, tady je Martinka, tady taky!" Dana jí ale vysvětlovala,"To není Martinka, to je maminka, když byla miminko!" Martinka zastávala opačný názor,"Nené, to je Martinka!" Na jedné fotce stála malá Dana vedle stolu s maličkou, na bříšku ležící tetou Ivanou(Ta má dnes malou Daninku ;-) ). Martinka vykřikla,"Jéjé, tady je Martinka a tady leží Daninká!" Až po hodně dlouhé době si nechala vnutit, jak se věci mají a říkala, že na fotkách je skutečně maminka :o)
Při včerejším koupání jsem poprvé zkusil během mytí Martinčiny hlavy použít sprchu. Martinka si na ni velice pomalu zvyká. Už si bez problémů osprchuje celé tělo, ale na hlavu si doposud nenechala ani stříknout. Martinku jsem začal připravovat na celou operaci již před večeří, během hraní. Hráli jsme si na sprchování hlavy. Martinka zaklonila hlavičku nad plastovou vaničku pro miminko a já ji jako sprchoval dřevěnou vařečkou. Martince se hra moc líbila. Proto jsem ji pak bez problémů ve vaně přemluvil. Martinka měla sice hodně řečí, ale nechala si vlásky namočit sprchou, vyšampónovat a následně i pěnu sprchou spláchnout. Po umytí povídala,"No vidíš, nebála ses, šikovná holka seš, s babičkou pojedeš k móóži!" Stálí čtenáři vědí, že Martinka má nácvik sprchování jako jeden z hlavních bodů cesty k moři s babičkou, dědou a Petruškou :-)
Po příjezdu k babičce si Martinka vytáhla z ledničky vanilkového Bobíka. Povídala,"Tatínku pudu hamat Bobíka!" Posadila se ke stolu se lžičkou, nabrala si pouze jednu, strčila ji do pusinky a tím se svačinkou skončila. Vzal jsem si tedy ještě jednu lžičku a Martinku začal krmit. Povídali jsme si, abych rozptýlil její pozornost a ona jedla. Začal jsem,"Copak jsme viděli během cesty na kole?" Martinka se zamyslela,"Viděli tam koníčky a jeňátka!" Zkoušel jsem dál,"Martinko, jakpak se jmenuje maminka od jehňátka?" "Menuje se, menuje, menuje ovečká!", zněla odpověď. Zeptal jsem se do třetice,"Jakpak se jmenuje tatínek?" Martinka bez rozmýšlení odpověděla,"Tatínek můj se menuje Radek, pšece!" Tak tohle jsem nečekal a vyprskl smíchy :o)
Navečer jsem jel s Martinkou do Hradce, nechat v OBI nařezat lamino desky na zhotovení šuplíků do přebalovací skříňky. Zakázku bude dohotovena až zítra v jedenáct hodin, budu se tam muset znovu vypravit. Z OBI vedla naše cesta do Hypernovy, babička chtěla, abychom se podívali po nějakém kole pro ni a pro dědu. Bohužel, měli pouze dámská. Martinka si vybrala u jedné předváděčky pitíčko Relaxíka a tvářila se naprosto spokojeně. Nakupuje ráda, narozdíl od maminky ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka si hraje u babičky na písku :-)17.05.2003

V dopoledních hodinách došla malá Danielka až k velkému květináči se zasádrovanou umělou palmou. Babička má sádru navrch zasypanou škebličkama od moře. Danielka začala plnými hrstmi vyhrabovat lastury a ty se s rachotem rozlétavaly po zemi. Dana ji okřikla,"Daninko nech to na pokoji!" K Danielce přiběhla naše opatrovatelka Martinka a poučovala Danielku,"Daninko, nedělej tó, neházej na podlahu!" Během komunikace s Daielkou sbírala škebličky a rovnala je zpátky do květináče. Danielka si však Martinčina slova nevzala příliš k srdci, neboť se po chvíli znovu vrhla na květináč :o)
Strejda Petr vznesl před obědem všeobecný dotaz,"Pojede se mnou někdo odpoledne na Helicopter show?" Tato akce probíhala celý dnešní den Hradeckém letišti. Na strejdovu otázku nikdo neodpověděl. Ani Petruška jenž s ním jela loni. Strejda prohlásil jediné,"To je hrůza, plný dům ženských!" No jo, tak moc si přál jako druhé dítě kluka a má Danielku. Já si ale myslím, že holky jsou lepší. Na druhou stranu, vždyť ono je to úplně jedno. Hlavně když jsou děti zdravé :-)
Nevím, zdali jste si všimli, že jsem jakoby vypadl na odpoledne ze hry, neboť jsem se na výše uvedenou akci nehlásil. Už je to tak, včera jsem odešel dříve z práce, abychom mohli jet po obědě k babičce. Ještě před odchodem mě prosil ředitel a vedoucí výroby,"Prosím Tě, přijď v sobotu do práce, dodělat ten řídící systém, aby se linka mohla rozeběhnout. Máme skluz ve výrobě. Dostaneš speciální odměnu!" Co se dalo dělat, strávil jsem dnešní krásné a slunečné odpoledne v práci :-(
Sotva šla večer malá Danielka do vany, Martinka se bleskurychle svlékla a už běžela do koupelny. Teta ji strčila k Danielce. Danielka vypadala až do koupání velice unaveně a rozmrzele. Jakmile spatřila vedle sebe Martinku ve vaně, rázem ožila. Doslova si dobila baterky ;-) Teta ji právě uspává a ani jí to nezávidím ;-) Martinka zůstala ještě chvíli ve vaně a hrála si. Posléze mi podala kelímek,"Tatínku já ci polejvat!" Chvíli jsem Marťu poléval a pak jí sdělil,"Martinko, vypouštím vanu, osprchujeme se!" Marťa bafla sprchu a už ji rozmotávala. Pustil jsem jako obvykle trochu teplou a na závěr otočil páku baterie natvrdo doprava. Martinka dostala plný zásah ledovou vodou a já ji bleskově opláchl zpředu i zezadu. Martinka zapištěla, až nám zazvonilo v uších. Honem se vrhla na baterii a vypnula vodu. Tak takovéhle skotské střiky provozujeme. Vždyť já koupám Martinku odmalička v chladnější vodě. Už někdy před rokem a půl jsem psal v Deníčku - koupal jsem Martinku u babičky venku na zahradě. Přišla prababička a strčila ruku do vaničky. Zeptala se,"To je ale ledová voda, chudák Martinka, to se koupala se v takové studené vodě?" Já ji utěšil,"Martinku jsem ještě nekoupal. Teprve ji svlékám!" Po mých slovech se babička otočila a šla raději pryč. Když ono to jinak nešlo. Jakmile jsem napustil Martince teplou vodu, křičela a chtěla z vaničky vyskakovat ven ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka u babičky na houpačce :-)18.05.2003

Zatímco si celé dopoledne Martinka nádherně hrála, jak s malou Danielkou, tak s Petruškou, před obědem se pěkně předvedla. Ptáte se jak? Hned Vám to povím. S ničím jiným nemá Martinka větší problém, než s pitím. Buď chce pít čaj, limonádu, vodu nebo šťávu a to buď z lahvičky, jiné lahvičky, skleničky či hrníčku. Není to vůbec jednoduché. Pokaždé to vyžaduje nějak jinak. Právě před obědem podávala Daně lahvičku od Jupíka se slovy,"Maminko, já ci bumbu, prosím!" Dana jí odpověděla,"Martinko, teď ne, doma máš u stolu svoji lahvičku se sosáčkem!" Martinka se rozčílila, položila svoji PET lahvičku na beton a rozšlápla ji, stejně jako šlape velké lahve do plastového odpadu. Sotva tak učinila, Dana jí pověděla,"Tak tedy Martinko, do téhle lahve ti už nic nenaleju!" Martinka se rozbrečela a nebyla k utišení. Ještě navíc na ni děda zvýšil hlas a to bylo moc špatně. Martinka brečela, brečela a brečela, nebyla k uklidnění. My víme, že jakékoliv zvýšení hlasu na Martinku nemá absolutně žádný význam. To je jenom přilití oleje do ohně. Martinka se musí uklidnit sama, jinak to nejde.
Navečer jsme přejeli k babičce do Hradce. Martinka řádila se strejdou Martinem, má ho moc ráda a ještě raději s ním blbne. Martin se nám svěřil, že minulý týden skládal přijímací testy na vysoku školu v Brně. Nastínil nám i jednu otázku z testu. Představte si to, máte tři řízky, každý se smaží z jedné strany půl minuty a na pánev se vejdou maximálně dva. Jak dlouho bude trvat jejich osmažení? Odpověď prý byla 2 minuty. To je logické, ale Dana prohlásila,"Já bych to stihla za minutu a půl!" Hned nám překvapeným vysvětlovala,"Na pánev položím dva řízky, po půl minutě první obrátím a druhý si položím stranou. Na pánev položím ten třetí. Po minutě mám první hotový, třetí obrátím a druhý položím obrácený na pánev. No, po minutě a půl mám hotové všechny tři!" Jak vidíte, tímto stylem vaří absolvent Matfyzu ;-)
Od babičky vedla naše cesta domů. Martinka se zmocnila vedle ní položeného balíčku se čtyřmi papírovými kuchyňskými ubrousky. Povídala,"Podžím utěrky, já mám jedna, dvě, čyži utěrky!" Trojku sice přeskočila, ale když chce, napočítá i do pěti :o) Cesta ubíhala v pohodě, až do chvíle odbočení z hlavní silnice k nám. V zatáčce se Martinka zakuckala a následně jsem ucítil na zádech první blinkací vlnu. Bohužel jsem nebyl dostatečně rychlý a Martinka stihla celkem slušně zřídit auto i sebe. K domu jsem pak jel sám a Dana vedla brečící Martinku za ručičku. Nakonec vše dobře dopadlo, Marťa je čistá, auto také a Martinka právě vedle v ložnici usíná :o)
Danu celý víkend hodně zmohl, vždyť není divu v tomto stádiu těhotenství. A teď ještě navíc podvečerní problémy s Martinkou. Právě relaxuje a odpočívá. Na závěr - v rubrice Doma jsem Vám připravil nový článek Teletubbies příkladem? ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka sází rajčata :-)19.05.2003

Hned na začátek Vás musím informovat - Martince se spustila rýma. Chytila ji o víkendu od neteřinky Petrušky. Nejedná se však o žádnou tragédii, pouze má plný nosánek. I přesto si Martinka užila krásný a slunečný podvečer venku.
Z práce se mi povedlo přijít domů právě na Martinčinu svačinku. Dana mi podala lžičku se slovy,"Tady máš lžičku, Martinka si již vzala Bobíka a jděte se na zahrádku nasvačit!" Martinka však zastávala jiný názor. Na zahrádku nechtěla a tak se raději usadila ve své autosedačce, položené na náspu vedle dveří. Včera jsme totiž po jejím blinkání v autě museli vyprat povlečení. Martinka se nasvačila a sedačku by si nejraději na dvorku nechala natrvalo. Alespoň se tak tvářila. Snažila se do sedačky připásat, leč bezúspěšně.
Po svačince jsme přinesli mamince na zahrádku kroucené dráty na rajčata, zakoupené o víkendu v OBI. Včera jsme totiž mimo jiné od babičky přivezli i předpěstovaná rajčata. Martinka mi chtěla pomoci s jedním balíkem drátů,"Tatínku, pomůžu jóó? Vemu ty tyčky!" Balík nést nemohla kvůli jeho hmotnosti, proto si vzala s sebou alespoň klacek. Zapíchali jsme společnými silami dráty do záhonku(Martinka pomáhala, co jí síly stačily. V jednu chvíli se jí povedlo pokácet několik drátů přesně vyměřených a opřených o zeď. ;-) ). Po nás již nastoupila Dana a začala sázet k tyčkám sazenice rajčat. Sotva to Marťa zmerčila, vystartovala za roh a po chvíli se vrátila, vítězoslavně třímajíc v ručce dětskou lopatku. Se slovy,"Maminko, pomůžu hrabat díru, velkou, jóó?", se pustila do činnosti. Dana nestíhala bránit jak sebe, tak křehké rostlinky ;-)
Tím se dostávám k Daně. Zahrádku sice každým rokem miniaturizujeme, ale i přesto stále zbývá slušný kus neosetý travou. Dana se již odpoledne pustila do prokypření a odplevelení jednoho záhonu. Zvládla půlku a měla toho dost. S bříškem to totiž není jaksi ono. Jedině snad, že by si lehla na bok a trhala plevel vleže, jako ten uzenář ve filmu Slavnosti sněženek ;-) Zbytek raději dopleju sám. Stačilo pak, aby navíc vysázela všech dvacet sazeniček rajčat a není divu, že teď raději leží a relaxuje. Nic se nemá přehánět a v těhotenství obzvláště ;-)
Navečer jsem využil příjemného a hlavně suchého počasí. Podařilo se mi posekat většinu ze všech travních ploch(Je toho více než 1000m2). Bylo to už potřeba, za týden tráva pořádně vyskočila a Dana tak nemohla jít s Martinkou po ránu na zahradu. Vysoká tráva totiž špatně vysychala. Martinka se po vytažení sekačky ze stodoly strachovala,"Nebojím se nebojím sekačky, nedělá nic, vrčí jenom, trávu seká!", ale pak za mnou běhala až jsem ji musel odhánět. Jeden nikdy neví, kdy od nože odletí kamínek. Martinka se raději zabavila po svém. Hrála si sama na písku a houpala se na houpačce. Také jezdila vláčkem. Chcete vědět jak? Martinka si položí opěradlem na zem, dvě plastové židle. Vleze si mezi ně a dělá, že jako jede vláčkem v lehátkovém kupé. Ona totiž na opěradlech leží. Přišla na to úplně sama :o)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka si čistí zoubky ve sprcháči :-)20.05.2003

Venku zdá se, nastalo období dešťů. Alespoň to tak vypadá podle neustálých přeháněk. Už aby se udělalo zase trochu lépe a mohli jsme s Martinkou jet někam na kole. Však mi včera připomínala,"Tatínku, pojedeme na kole? Pojedeme na pískoviště? Dáš si pívo, jóó?" Ona ví jak na mě ;-)
Dnešní odpoledne šly holky na horní konec naší obce, navštívit Martinčinu kamarádku Lucku. Strávily tam téměř celé odpoledne. Martinka si s Lucinkou hrála a při odchodu se i projela na Lucčiným kole. Doma to moc zkoušet nechce, ale Lucka má podle Daniných slov stabilizační kolečka blíže k zemi a tak má kolo větší stabilitu. To se asi Martince zamlouvá více, neboť její kolo se překlápí ze strany na stranu. Uvidíme, musíme zkoušet více trénovat. Lucka už uhání jak o závod, což se o Martince říci nedá. Dana ještě vymyslela další teorii,"Musíme se někdy k Lucince vypravit i s kolem. Pokud Martinka uvidí Lucinku jezdit, určitě ji to bude motivovat k nasednutí na kolo!" Martinka totiž jednoduše prohlašuje,"Neumím šapat na kolé, musím naučit!" Teoreticky to již umí, ale přitom žádnou praktickou snahu neprojevuje :o)
Cestou domů je potkala jedna teta, dosti připomínající tetu z Ameriky. Právě vzhledem k té podobě se Martinka na tetu culila a chtěla s ní provádět lotrovinky. Na každého jiného a cizejšího se většinou ani neusměje, natož se s ním takhle přátelit. Doma mi pak povídala,"Já viděla tetu z Ameriky, né néne to není teta z Ameriky, je podobná jenom!" :o)
Holky se navrátily právě v okamžiku mého plného pracovního nasazení. V druhé chodbě nebylo k hnutí, neboť jsem horkovzdušnou pistolí olepoval hrany na lamino desky. Vyrábím ještě šuplíky do přebalovacího pultu pro miminko. Martinka opatrně obešla stoleček a ukazovala na pistoli,"Já se nebójim, nebój, nebój se pitole, nic nedělá je plyšová, pálí jenom!" :-) Jakmile se nabažila pistole, v klidu si začala hrát s mým nářadím. To má nejraději, takovéhle opravdovské.
Dana se mezitím v obyváku svlékala z těhotenských kalhot. Martinka se za ní běžela podívat. Položila ručičky Daně na velké bříško a ptala se,"Kope miminko? Já šáhnu!" Když jsme se pak navrátili na pracoviště, Martinka meditovala,"Děláme stoleček pro miminko, tam bude ležét. Já miminko syšela, já cejtila ho v bíšku, ťuká miminko na Martinku!" :o) Martinka se očividně na miminko těší. Uvidíme, jak dlouho jí ta radost vydrží, až se miminko narodí ;-)
Před sprchováním si měla Martinka uklidit hračky. Místo toho se zašila do ložnice a vykoukla po chvíli celá nahatá. Pouze na nožičkách se jí skvěly pantofle-hafáci. Potvůrka jedna ;-) Hračky nakonec stejně musela uklidit ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka se dívá na Kouzelnou školku s batohem na zádech :-)21.05.2003

Odpoledne si Martinka navlékla na záda svůj batůžek-medvídka a nechtěla ho sundat. Na nočník s ním šla, svačila s ním u stolu a s batůžkem mi šla naproti na násep, jakmile jsem přijel z práce. Právě začínala v televizi Kouzelná školka a tak se Martinka i s batůžkem posadila na gauč. V televizi se po chvíli ukázal maňásek František také s batohem na zádech, právě se chystal jít na výlet. Jako by to Martinka tušila a právě proto si připravila i svůj batoh :-)
Dana potřebovala navečer pracovat na počítači a tak se nás zeptala,"Co budete spolu dělat? Půjdete pokračovat ve výrobě skříňky pro miminko?" To bylo něco pro Martinku. Radostí pištěla a už mě tahala na chodbu,"Póď tatínku, deme dělat šuplíky pro miminko!" Když už jsme u toho miminka - v dopoledních hodinách se šly holky projít, před samoobsluhou stálo auto a v něm leželo na sedačce maličké miminko. Martinka na něm mohla očička nechat. Doma mi vykládala,"Já já tam viděla miminko. Bylo maličký, móóc. V sedačce sedelo, v autě!" Poslední dobou Martinka okukuje každé miminko, jen ho potká "o)
Během dnešního koupání přišla řada na mytí vlásků. Minule si Martinka nechala sprchou namočit hlavu, vyšampónovat a pak sprchou spláchnout bublinky. Dnes však nastala úplně odlišná situace. Sotva jsem uchopil sprchu do ruky, Martinka začala zběsile pobíhat po vaně a křičela,"Neci, já neci spchovat hlavu, necíí!" Chvíli jsem ji přemlouval a nakonec zabral proslov,"Martinko, já myslel, že už jsi velká holka a ne miminko!" Na to prohlásila,"Já nejsem mimino, pšecé!" Poté si nechala na hlavu pustit proud vody. Jenomže se jí zdála příliš teplá. Tak jsem zvolil vodu téměř studenou, k Martinčině plné spokojenosti. Jenom si na závěr nechtěla nechat spláchnout mydlinky z vlásků a rozbrečela se. Sprchování je stále ještě boj ;-)
Sotva jsem uklidil sprchu, Martinka si začala hrát s hračkami. Na roh vany vyrovnala své dvě žabičky a komandovala je,"Žabko kunkalko, umejem hlavu. Namočíme spchou, nebóój, no nebój se spchy, to nic nedělá, vyšampónujem, opáchneme spchou, no nebój sé!" Jak vidno, hračkám dodávala odvahu do toho sprchování :o)
Ve fotoalbu si prohlédněte první fotografii našeho bříška :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka sjíždí kopec na autě :-)22.05.2003

Před odchodem ze zahrady si Martinka připravila s sebou na dvorek takové modré auto, spíše vaničku na kolečkách. Však ji vidíte na fotografii. Martinka ji má půjčenou již asi rok od sousedů. S Danou jsme se přesunuli k rajčatům a já u nich zapojoval kapací zalévání ze sudu. Martinka mezitím přišla na obrovskou zábavu. Jak můžete vidět, vytáhla pokaždé autíčko nahoru na kopec k vratům a důmyslnými pohyby vpřed a vzad uvedla vozidlo do chodu. Naštěstí nedosahuje takové rychlosti, aby narazila až do plotu. I když jednou se rozfrčela celkem slušně a do plotu skutečně narazila. Zamotala se přitom do psího vína, pnoucího se po plotu. Martinka s velkou radostí sjela kopec ještě nejméně desetkrát. Doma pak Daně vysvětlovala,"Víš, já jedila z kopce na autě, já bumsla do stomečku!" Tak to vidíte, v zimě jsme ji ani za nic nedostali na sáňky a v létě bude sjíždět kopce na autíčku, což je samozřejmě nebezpečnější, hlavně co se případného pádu týče. Teď už zbývá jenom, aby otestovala sjezd z nějakého prudšího kopce ;-)
Martinka má maličko rýmu, stejně jako já. Chytili jsme ji s největší pravděpodobností o víkendu u babičky od Petrušky. Před dnešním sprchováním si Martinka kýchla až to zadunělo a z nosu jí vylétla nudle. Honem jsme ji utřeli a Martinka se ještě navrch pěkně vysmrkala. Tuto dovednost zvládá již bez problémů. Dnes dokonce zafuněla do kapesníčku tak, že to až zatroubilo, k velké Martinčině radosti. Mimo to si Martinka nechce nechávat od nikoho nakapat kapky proti rýmě do nosu. Všechno chce dělat sama a tak si sama i nakape :o)
Po vysprchování Dana právě dopracovala na počítači a přeposlala svoji dnešní činnost přes Internet do firmy. Martinka k ní přišla a žadonila,"Maminko, maminko, povíš pohádku? O kůzátkách, posím!" Dana odpověděla,"Ano Martinko, povím ti pohádku, jenom vypnu počítač!" Martinka hned zareagovala,"Pude spát, pude opočívat, ten ten počítač!" Což o to, počítač spát šel, ale Martinka tu pochodovala ještě ve tři čtvrtě na devět. Ptáte se proč? Normálně v klidu leží ve své posteli a pak usne. Dnes však Dana potřebovala vyžehlit v obyváku prádlo. V takové situaci sedí Martinka na prahu, nebo tu pochoduje. Dělá všechno možné, jenom ne ležet v postýlce. To víte, takových zajímavých věcí na pozorování, to si přece nemůže nechat ujít ;-)
Navečer jsme spolu skolíkovali a sklížili první šuplík ze čtyřech, do přebalovací skříňky. Ač se to předtím nezdálo, dosahuje úctyhodných rozměrů. Výška 18cm, šířka 69cm a hloubka 70cm. Dana se těší, že se jí tam vejdou úplně všechny věci pro miminko :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Včerejší fotka - natahujeme zalévání k rajčatům :-)23.05.2003

O blížícím se termínu porodu našeho miminka svědčí i první praní látkových plenek. Dana je přivezla uplynulý víkend od babičky a dnes dala první várku do pračky. Nemáme jich moc, neboť papírové plenky jasně vedou. Látkové jsme používali již u Martinky hlavně mezi nožičky, aby je měla více od sebe. Nakonec stejně musela nosit podušku. Právě s plenkami a ostatními věcmi pro miminko souvisí dostavba přebalovací skříňky. Včera se mi a Martince povedlo sestavit jeden šuplík. Dnes jsem pokračoval na dalších třech a kupodivu mi šla práce bez Martinky daleko rychleji. Marťa totiž tou dobou řádila na hřišti s tetou a Sylvou od sousedů.
S Martinkou pracuji rád a ona se mnou také. Sotva se navrátila ze hřiště, radostně přiběhla do chodby. Hned ode dveří jsem od ní byl poučen,"Tatínku, nedávej ten vrták na podahu, sem patší do vrtačky pšece, dám ho tam, nejde to, kus to, jéjé šoubky mám, pomůžu, sem je trčím do dírky, můžu?" No není taková spolupráce veselejší, než tam sedět sám? Dnešní koupání jsme ukončili tradičním sprchováním Martinky studenou vodou. Studenou vyžaduje, tak proč bych ji přemlouval k něčemu jinému, ne? Sotva Marťa vylezla z vany (Doma to má v pohodě, jenom si přešlápne přes okraj na vyvýšený schod hned vedle. Zato u babičky předvela přelezení a seskok z normálně vysoké vany. Poradí si, když chce ;-) ), zabalil jsem ji do osušky. Pověděl jsem Martince,"Martinko, zvedni nohu, otřu ti ji pořádně!" Martinka zaprotestovala s čertíkovským pohledem,"Nené, to není nožička, to je tapajzna!" To má ode mne, tuhle jsem jí říkal,"Martinko, zvedni tu tlapaznu!" :o) Když už jsem u tohoto tématu - těsně před odchodem se češeme. Martinka si musí nejdříve sama hrábnout hřebínkem do vlásků, než mi ho podá. Já ji češu a přitom povídám,"Učešeme hřívu!" Martinka zakroutí hlavičkou,"Já nemám hžíbu, já nemám, koníček má hžíbu, já nemám hžíbu!" Tak takhle se škádlíváme ;-)
Dana je právě na skok vedle v ložnici u Martinky. Poslouchal jsem jejich konverzaci a pilně zapisoval. Dana vysvětlovala,"Martinko, ty budeš spinkat tady v postýlce a maminka si vedle postele postaví malou postýlku pro miminko!" Martinka se ptala,"Depak je ta potýlka malá?" "Na půdě ji máme schovanou a tatínek ji přinese dolů!", odvětila Dana. Martinka pokračovala,"Aháá, na půdě je potýlka, pudu na půdu s tátou, sundáme potýlku dolů, smontujeme ji spolu šoubovákem, no jóó!" Martinka se zamyslela a začala rozebírat jiné téma, řešili jsme ho spolu již během koupání,"Budeme se koupat s miminkem ve vane, budem delat blbosti!" Martinka má pořádně rozkecáno, viďte? Jistě hned tak neusne ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Naše opička v kleci ;-)24.05.2003

Hned po probuzení jsme s Martinkou vyběhli do samoobsluhy pro rohlíčky ke snídani. V krámě jsme potkali naše známé - malou Terezku s maminkou. Zatímco se maličko starší Terezka vozila na nákupním vozíku, Martinka běhala po svých. Je přece velká holka, ne? Nakupování s ní je v pohodě, nemá totiž absolutně tendenci rabovat v regálech, pouze pokaždé běží napřed a spolehlivě najde pytlíky s dětskou krupičkou. Tu by do košíku ihned a ráda přihodila. Na obalu se nachází obrázek medvídka a právě ten ji zaujal. Martinka tedy nakupovala, celou dobu vláčela košík a nechtěla mi ho půjčit. Díky tomu se jí podařilo zaujmout Terezčinu maminku. Ta hned povídala Terezce,"Podívej se, Martinka už chodí po krámě sama a ještě k tomu s košíkem!" :o)
Martinka nás překvapila svojí snídaní. Půlku rohlíku dostala do ruky při odchodu ze samoobsluhy (V žádném případě jí nedáváme rohlík v krámě. Ani jeden z nás rodičů to nemáme rádi ;-) ) a než jsme došli domů, měla ji v sobě. Cestou mi ještě ve stojanu na kola ukazovala opičku v kleci, sami můžete posoudit na fotografii. Druhou půlku rohlíku, namazanou sýrem zblajzla při sledování Teletubbies. Jak jsem psal před nedávnem, Martinku Teletubbies začali znovu zajímat. Bedlivě je sleduje a jakmile udělají nějakou hloupost, velice se tomu směje. Evidentně se baví.
Odpoledne po vyspinkání si Martinka oblékala v ložnici kraťasy. Komentovala svoji činnost,"Musím si obíknout poprsenku, né to není poprsenka kaťasy to sou!" Martinka má tendenci nazývat trenky, kalhotky, nebo kraťasy podprsenkou. Prostě a jednoduše, nazývá všechno spodní prádlo jednotně. Jenom to pak zní legračně :-)
Já potřeboval po snídani vyluxovat všechny místnosti, ale Martinka naopak chtěla jít ven na zahrádku. Vzala ji tam Dana, šla věšet na sušák první vypranou várku plínek. Martinka si mezitím hrála na pískovišti. Po nějaké době se za plotem objevila teta od sousedů a ptala se Martinky,"Ahoj Martinko, to jsi stihla za noc pročůrat tolik plínek?" Martinka se bránila,"Nené, já nepočůrala. Pro miminko sou, maminka vyplala!" :-)
Na dnešní podvečer připadlo sprchování ve sprcháči. Martinku jsem namydlil a ona se sama opláchla. Bohužel si ještě nezvládá s jistotou osprchovat krk. Namířila, maličko hnula sprchou a já dostal plnou dávku do obličeje, na tepláky a ponožky. Martinka výskala radostí a já se utíral do osušky. Při oblékání jsem pak byl utěšován,"To nic tatínku, nebóój, to je jenom vodá, to se vypere!" :o)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Zobrazit stránku:  1  2  3  4  

 Aktuálně
Doma - Novinky
24.5.2007
 (8209) Nové čerpadlo k pískovému filtru......
21.11.2006
 (7348) Djerba - výlet na pirátské lodi...
03.10.2006
 (6254) Jak je to s alkoholem v Tunisku...

Webmaster

27.2.2006
 (41606) Analogové video na DVD...

 Rodinné stránky
MojeMiminko.cz - vše pro Vaše nejmilovanější
moje-miminko.cz
Mimísek.cz - dovolené s dětmi, plavání, tábory
Mimísek.cz
Hubnutí.mimísek.cz - cvičení na hubnutí pro ženy
Hubnutí.mimísek.cz
ČeskýKutil.cz - internetový hobby magazín pro celou rodinu
CeskyKutil.cz - inspirace pro vaší zahradu
Triberusky.cz - Bazárek u tří berušek
Triberusky.cz
Emimino.cz
vše o dětech, rodina...
eMIMINO.cz
Rodina.cz - rodina, děti a více zajímavostí
Rodina OnLine
Sexus.cz - o sexu konečně slušně
Sexus.cz


 Odkazy
Quick klubko -
klubko maminky a děti
Klubko maminky a dětičky
AltaVista.com -
portál - vyhledávač
AltaVista
Google.com -
vyhledávač - umí česky
Goooogle
Yahoo.com -
portál - vyhledávač
Yahoo!
Geocities.com -
Yahoo! - webhosting
Tvoje místo na netu
msn - Atlas.com -
portál - vyhledávač
Atlas
Quick.cz -
portál - vyhledávač
Rychlejší než šnek
Seznam.cz -
portál - vyhledávač
Najdu tam co neznám
© LTX 2001 - 2024  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist