Stránky miminka,neplodnost,zajímavosti o dětech

 Hlavní menu
 NOVÝ BLOG
  - úvodní stránka
 ODKAZOVNÍK
  - naši partneři
 TĚHOTENSTVÍ
  - naše bříško Vojtíšek
 VOJTÍŠEK
  - novinky - deníček
  - míry a váhy
  - moje první...
 MARTINKA
  - novinky - deníček
  - Martinka po narození
  - míry a váhy
  - moje první...
 NAŠE NEPLODNOST
  - něco o rodičích
  - Martinka
 NEPLODNOST - léčba
  - metody IUI,IVF
  - metoda p.Mojžíšové
  - lidstvo má problém
 ARCHIV ČLÁNKŮ
  - deníček
 FOTOALBUM
  - naše fotografie
 ODKAZY
  - katalog odkazů
 DOMA
  - domácí pekárny chleba
  - u nás doma
  - rekonstrukce domu
  - písková filtrace bazénu
 WEBMASTER
  - vývoj eMartinky
 FAQ
  - co je to eMartinka?

 Kniha návštěv
- Napište nám
- Přečtěte si

Poslední zápis:
8.7.2006  10:58:29 Webmaster
Pište nám na adresu dopisy@emartinka.cz

WEBMASTER
© LTX 2001 - 2024
Radek Lehký
Tel: 602138084
ICQ: 297193369

Veškeré dotazy a technické připomínky mi adresujte na
webmaster@emartinka.cz


Vyberte si články podle Martinčina věku(měsíce):
  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25
  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42
  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59
  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75

Zobrazit stránku:  1  2  3  4  

Martinka leží spolu s Daninkou v mé posteli :-)15.06.2003
Martinka se již vidí u moře
Dnes po ránu, sotva jsme s Danou vstali, se na naši postel vrhla již oblečená Martinka za vydatné podpory malé Danielky. Marťa povídala."Deme pinkat s Daninkou, tatínku!" Jak vidíte na fotografii, holky se pěkně uložily vedle sebe.
Dopoledne jsem se zhostil úlohy chůvy. Dostal jsem na starosti všechny tři děti, neboť rodičové Petrušky a Daninky odjeli někam nakupovat. Dana zůstala raději uvnitř a odpočívala (Miminko mělo divokou noc a neustále Danu budilo výrazným kopáním). Zbyl jsem pouze já a tak jsme s holkama blbli. Což o to, Petruška s Martinkou si dohromady vystačí, ale nejmenší Danielka má tendenci neustále někam lézt. Však ji Martinka neustále sledovala a komandovala,"Daninko, to nedělej, to nesmíš. Daninko, nechoď táám!" Pomalu se připravuje na vychovávání našeho miminka ;-)
Před obědem jsme samozřejmě nemohli vynechat houpání na houpačkách. Martinka se posadila do dřevěné, Danielka do plastové a Petruška se sama houpala na takovém houpacím prkně. Martinka na mě křičela,"Tatínku, houpej hodněéé!" Houpal jsem ji tedy od dorazu k dorazu. Do Danielky jsem občas strčil, jenom aby se neřeklo. Martinka ji pozorovala a povídala mi,"Tatínku, Daninka zase pinká, podívej!" Věrní čtenáři vědí o čem je řeč - Danielka mi před čtrnácti dny totálně natvrdo usnula na houpačce. Dnes však ne, to se Martince jenom zdálo :o)
Od babičky z půdy jsem snesl vaničku pro miminko a malou dětskou autosedačku. Martinka se nemůže dočkat, až bude asistovat při koupání,"Jájá budu oplachovat miminko, oprchuju ho prchou, vytáhneme ho na osušku, já ho uču!" Naložili jsme všechny věci a cestou se ještě stavili u druhé babičky v Hradci. Daně přitom neudělala návštěva vůbec dobře. To víte, nedýchatelný a horký vzduch v paneláku a nepohodlné posezení. Však mi pak v autě povídala,"Hmm, jestli ještě příště pojedeme na návštěvu, u hradecké babičky bych se už raději nestavovala. Jedině pak až s miminkem!" ;-)
Během cesty domů autem se Martinka bavila sama se sebou, pravděpodobně se již viděla na dovolené s babičkou a dědou,"Pojedu k móži s dědou a babičkou, vemu sebou bábovičky na písek, lopatičku, belíček můj, autobusem pojedeme, néé poletíme letadlem, néé vrtulníkem poletíme!" Pusinku nezavřela. Ten vrtulník viděla chvíli předtím u hradecké babičky z okna. Jenom jsem jí vysvětloval,"Martinko, nemůžeš si s sebou vzít tolik věcí, vždyť by se ti nevešly do letadla!" Přitom jsem v duchu přemýšlel, zdali má Marťa také nárok na dvacetikilové zavazadlo. Asi ano, vždyť to musejí mít spočítané na sedadla ;-)
Po příjezdu domů si Martinka vybalila svoje plovací křidýlka a bazén. Já jí k tomu přihodil dětský kruh. Martinka chtěla okamžitě rozbalit a nafouknout bazén. Musel jsem jí vysvětlit,"Martinko, zítra se pokusím přijít dříve z práce, uděláme pod bazén rovnou plochu a pak ho napustíme!" Martinka s těmito podmínkami plně souhlasila a přikyvovala hlavičkou :o)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka s Péťou napouštějí bazén :-)16.06.2003
Budeme sbírat hžíbečky ?
Martinka se dnes nemohla dočkat mého příchodu z práce. Podařilo se mi přijet nezvykle brzo. To víte, vedoucí se právě nachází v Norsku, takže se občas můžu vypařit včas ;-) Sotva jsem zastavil s autem před domem, Martinka vyběhla za dveří a křičela na celé kolo,"Potavíme bazén, tatínku?" Odpověděl jsem jí,"Ano Martinko, až se převléknu!" Martinka bleskurychle zamířila zpět na chodbu a už se hrnula na zahradu s nafukovacím kruhem a křidýlky,"Mám, mám to fšechno!". Ještě se stihla otočit pro bazén v krabici :o)
Bazén jsme nafoukli, oměřili na zahradě jeho umístění a pak mi Marťa pomáhala přesívat písek u hromady před domem. Písek jsme dovezli na místo, vyklopili ho a rozhrnuli do pěkného kruhu. Pak už jen stačilo srovnat celou plochu pomocí vodováhy do roviny. Martinka se mi snažila pomáhat, ale spíše se jí dařilo likvidovat výsledky mého snažení. Konečně stál bazén na místě a my mohli přikročit k jeho napouštění. To víte, Martinka skákala kolem a nejraději by do bazénu skočila. S napouštěním nám pomáhal Péťa od sousedů. Ten také Martinku přesvědčoval,"Martinko, nebudeme se dnes koupat, pojedeme se raději projet na kolech!" Než jsme bazén opustili, nalil jsem do něho ještě odměřené množství Sava a budu muset zprovoznit čištění. To abychom nemuseli vodu častěji vyměňovat.
Dojeli jsme na kolech k pískovišti pod hradem. Martinka si tam hrála s Péťou na písku a spolu s nimi i další děti. Dohromady jich tam bylo devět. Péťa pak lákal Martinku na prolézačku a houpací lano. Martinka však nechtěla ani slyšet. Prostě se v poslední době o sebe bojí a k takovýmto věcem projevuje nedůvěru.
Cestou zpět jsme si ještě prohlédli koně za ohradou a já jednoho pohlasil. Martinka opakovala,"Tatínku, pojedeme už?" a tvářila se, jakoby se jich bála. Sotva jsme vyšlápli kopec do lesa, Marťa spustila vyprávění,"Jéjé, sme v lese. Jájá budu chodit do lesá na hžíbečky až vyrotou nějaký. S tátou budu chodit, budeme je sbírat. Já si čuchnu, voníí. Doma uvažíme polífčičku z hžíbečků, Néé omáčku z hžíbečků, pochutnáme si!" Pusinku nezavřela. Celou cestu vesnicí si na celé kolo prozpěvovala :-)
Doma se pak při večeři těšila na večerníček - dávají Vílu Amálku. Martinka povídala,"No jó putíme večerníčka, na Bílou málku se podíváme!" Dana jí vysvětlovala,"Martinko, to není žádná Bílá málka!" Martinka se ohradila,"Není černá, Bílá málka to jéé, maminkó!" Nakonec po vysvětlení, vyslovovala Vílu Amálku správně ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka jde zalévat na hřbitov :-)17.06.2003
I Martinka má své dny
Dana se v noci na dnešek příliš dobře nevyspala. Celou noc jí tvrdlo bříško a přitom se prý nedá spát. Usnula až kolem třetí hodiny. Během minulého těhotenství s Martinkou měla problémy s trdnutím bříška mnohem větší. Však touto dobou již nějaký čas trávila v nemocnici. Po takové noci není divu, že je Dana nadmíru unavená. Navíc ještě musela dodělat nějakou práci na počítači. Podle jejích slov je namáhavé i takové prosté sezení u stolu. Já mezitím okopával s Martinkou zbytek naší zahrádky. Normálně se tímto stylem baví Dana, ale s velikým bříškem takovéto práce rozhodně provozovat nejdou.
Martinka se při obědě pěkně předvedla. Jste zvědaví jak? Hrála si s talířem, až se jí ho povedlo shodit ze stolu do klína. Naštěstí se nerozbil. Martinka se následně bez zjevné příčiny rozbrečela. Došlo to až tak daleko, že začaka rozkuckat. Najednou seskočila z židličky a pelášila do ložnice přímo k hotovostnímu kbelíku hned vedle postele. Celý oběd vyblinkala. Dana se jí udiveně ptala,"Martinko, pročpak jsi neběžela blinkat do umyvadla?" Do umyvadla je to nesporně lepší, tedy alespoň pro nás. Vynášet a vymývat kbelík po obědě totiž vyžaduje silný žaludek ;-)
Dnes jsem přijel z práce opět včas, proč se tak stalo si můžete přečíst ve včerejším článku ;-) Sotva jsem vstoupil z auta, za mnou běžela a pištěla Martinka,"Tatíínků já já mám tady podívej co mám. To my koupili ve hopodě. To si vemu sebou k móóži!" Pozorně jsem se zadíval na průhledný pytlík. V něm ležel hřeben, zrcátko, pouzdro na mýdlo a kdoví co ještě. Tak nějak mi nedocházela souvislost mezi hospodou a touto věcí. Celou záhadu mi vysvětlila přicházející Dana,"Byli jsme se podívat v hospodě. Nějaký prodejce tam prodával rozličné věci. Koupila jsem Martince něco pro radost a zároveň praktického na dovolenou!" To víte, na vesnici je hospoda centrem kulturního dění ;-)
Martinka má dneska své dny. Neustále nás vytáčí různými průpovídkami. Například jí řekneme,"Martinko běž se vyčůrat na nočník!" Martinka kroutí hlavičkou,"Nené, to není nočník, to je nočníček!" A tak je to se vším. "Martinko, nazuj si botičky!" "To nejsou botičky, to sou botý!" "Martinko, chceš ještě čaj?" "Není to čaj, to je čajíček!" Tak co myslíte, kdo vydrží déle? ;-) Dana však nemá na takovéto hádanice náladu. Ráda by si v klidu odpočala.
Před dnešním večerním sprchováním se Marťa jako obvykle dívala na večerníček. Sotva skončil, objevil se klip sponzora večerníčku. Povídali si tam takoví animovaní medvídci. Na závěr zazněla věta Tento pořad sponzoruje Míša od Nanuku. Martinka se zašklebila a křičela,"Míša od Nanuku, nojó Míša od Nanuku! To je ale blbý, to je ale blbý, co sem to žekla? To se nežíká pšecéé!" :o)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Já a Martinka, robotíme na zahrádce ;-)18.06.2003
Maminka se s tatínkem šmudlikuje !
Sotva jsem přijel z práce, Martinka se mě nedočkavě ptala,"Tatínku, nasypeš písek do bazénku, jóó?" Abyste byli v obraze - včera jsem sestavil pískový filtr na čištění vody v bazénku a Martinka si jeho činnost vykládá po svém. Pomáhala mi alespoň zapojovat kabel k čerpadlu,"Co to je tatínko todleto?" "To je čokoláda, Martinko!", odpověděl jsem jí, když mi ukazovala specifickou elektrikářskou svorkovnici. Martinka kroutila hlavičkou,"To není čokoláda!" "To je jenom jako, protože se dá lámat jako čokoláda. Tady se do ní strčí drát a spojí s druhým!", vysvětlil jsem jí. Martinka přikyvovala,"Acháá, jenom jako čokoláda, tady strčím drát, tady dám kábel!" Martinka je velice učenlivá, viďte ? ;-)
Po svačince jsem otestoval naši novou pískovou filtraci. Po spuštění čerpadla se z hadice do bazénku vyvalila pěkně špinavá voda. Takže jsem bazén spíše zaneřádil než vyčistil. Tahle to vypadá, když dám na kolegu. Včera mi vykládal,"Tady máš starší křemičitý písek, stačí ho propláchnout vodou a bude to v pohodě!" Bohužel nebylo, musím někde sehnat písek čistý. Bazén jsem tak jako tak musel vypustit, hezké počasí slibují meteorologové až někdy v příštím týdnu :-(
Pustil jsem se do okopávání záhonů, tuto činnost jsem nedělal minimálně sedm let. Co naplat, musím Daně alespoň maličko pomoci. Martinka mi také pomáhala svým plastovým nářadím a Dana nás mezitím vyfotila. Jen se na nás podívejte, jak se lopotíme ;-)
Nechápu jak je možné, že včera Martinka nechtěla vlézt do poměrně ohřátého bazénu na zahradě. Vždyť dnes jsem jí napustil relativně chladnou vodu do vany, Marťa do ní strčila nožičku a hned hlásila,"Tatínku to pálí, napusť ledovou!" Co bych pro ni neudělal, otočil jsem tedy páku více doprava. Martinka se ve vaně pěkně rozjela a koupala v kelímku takovou malou žabičku. Další dvě velké stály hned vedle. Přišla se na nás podívat Dana a já se zeptal Martinky,"Martinko, jak se jmenuje ta malá žabička?" "To je žabka Kuňkalka pšecé!", na to Marťa. Dana pokračovala,"A kdo je tahle žabka vedle?" Martinka bez zaváhání odpověděla,"Tadyto je tatínek a tadyto maminka. Podívej, šmudlikujou se spolu!" Na ta slova přistrčila obě žabky pusinkami k sobě :o)
Během utírání osuškou mi ještě vyprávěla,"Víš, víš tatínku, já musím koupit takovou specijální žvejkačku. To aby mě nebolely zoubky!" Nevěděl jsem jsem co si o tom mám myslet, proto jsem se pak Dany zeptal?"Prosím tě, co to má Martinka se speciální žvýkačkou?" Dana mi vše vysvětlila,"To máš tak Martinka po mě neustále loudí žvýkačku. Když jí dám kousek svojí, tak ji prská. Proto jsem jí povídala, že až půjdete v sobotu do krámu, koupíš jí nějakou dětskou!" Ahá, tak takhle se věci mají ;-)
Po osušení jsem Marťu učesal a neopomněl ji poškádlit,"Martinko, učešeme hřívu, ano?" Martinka se jako obvykle ohradila,"Já nemám hžíbu tatínku, hžíbu má koníček, tady vzádu za krkém! Až já budu velká, posadíš mě na koněé? Já já pojedu na koníčku!" Přitom již na koni jela, loni u hospůdky pod hradem. Svěřil jsem tenkrát Martinku jedné malé indiánce a ta s ní kousek popojela :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka se mazlíkuje s bříškem :-)19.06.2003
To sem ale blázen !
Daně se od včerejška viditelně ulevilo, hlavně v noci nekašlala (Kromě kašle nemá žádné jiné problémy, jenom je unavená). Ráno se sice necítila zcela v pořádku, ale odpoledne relativně v pohodě došla s Martinkou do školky na odpoledne předškolkových dětí.
Celou dobu strávily s dětmi na školkovém hřišti. Martinka si vyhlídla skluzavku na písek a prakticky celou dobu na ní jezdila. Když Dana spatřila Martinku lezoucí nahoru po žebříku, snažila se ji chvíli jistit, ale pak to vzdala. Martinka se má moc ráda a tak se při lezení po žebříku velice pevně drží :o)
Na společná odpoledne přestali do školky postupně docházet Martinčini vrstevníci. Myslím tím čtyři další děti ze společného vítání občánků. Martinka vydržela a tak se postupně seznamuje s jinými dětmi. Cestou ze školky chytila holky pěkná průtrž mračen. Nejdříve jenom tak poprchávalo a pak někdo nahoře pěkně zatáhl za splachovadlo. Dana sice deštník měla, ale ochránil jí tak maximálně hlavu. Martinka přiběhla celá promočená a vůbec jí to nevadilo. Přivítala mě radostným pištěním a honem jsme se běželi svléknout a osušit :o)
Vzhledem k deštivému počasí jsme strávili další chvíle společně doma. Já se pustil do opravy nově vyrobené přebalovací skříňky. Ptáte se co se s ní stalo? Já se s tím dříve veřejně nechlubil, ale Dana uložila do šuplíků vyprané oblečení na miminko. Šuplíky se následně podivně zkroutily. Vůbec nešly pořádně zavírat. Přemýšlel jsem co s tím, neboť to vypadalo na nějaký problém s vodícími kolejnicemi. Dana mi poradila,"To je jednoduché, oddělej zadní stěnu a uvidíš!" Tak jsme spolu s Martinkou odtáhli skříňku a vytahali hřebíčky ze sololitové desky. Martinka mi je bleskurychle poroznášela po koberci a už se hnala zpět, jenom aby jí něco neuteklo. Sotva jsme se zahleděli do útrob skříňky, problém se hned ukázal. Jedno kolečko vypadávalo z kolejnice. K vyřešení jej stačilo mírně podložit a konečně se tak Dana může dostat na uložené věci.
Mezi Martinčiny nejoblíbenější průpovídky momentálně patří,"To sem ale blázen!" Například něco hledá a povídá si,"De to může bejt? Kam se to sovalo? Já to nemůžu najít, to sem ale blázen, to sem blázen!" Stačí abychom se pak začali smát a Martinka opakuje větu s ještě větší oblibou :-)
Dnes jsem vyfotografoval Martinku spolu s maminkou a hlavně miminkem v bříšku. Však se s ním Martinka mazlíkovala, hladila bříško a pusinkovala ho. Neustále nám vypráví, jak se na miminko těší a co s ním všechno bude dělat. Myslím, že naší hlavní činností bude hlídat Martinku, aby si náhodou v nestřeženém okamžiku neodnesla miminko mezi své hračky ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

19.6.2003   23:05:30   Radek Lehký
   webmaster(zavinac)emartinka.cz
Velice se omlouvám našim čtenářům za pozdní aktualizaci. Celý problém nastal po vylití sklenice s nápojem do notebooku. Po důkladném vysušení však funguje bez problémů. Naštěstí, protože momentálně mi u domácího počítače nefunguje modem ;-) V každém případě Vám zítra popíši celý příběh :o)

20.6.2003   8:58:13   Radek Lehký
   webmaster(zavinac)emartinka.cz
Chcete si přečíst článek popisující ve zkratce večerní události? Není nic jednoduššího, klikněte si na tento odkaz ;-)


Právě jsme dočistili bazének :-)20.06.2003
Martinka má ráda zelený hrášek
Martinka již vedle v ložnici leží, Dana jí pověděla pohádku O perníčkové chaloupce a teď by měla spát. Jenomže je tak nějak opačného názoru. Martinka je totiž po celém dni náramně rozjetá. Chcete se dovědět, co všechno dnes prožila? Tak pozorně čtěte.
Sotva nastal čas odpolední svačinky, Martinka se hnala jako první do kuchyně a křičela již od vchodových dveří,"Já já si vemu žičku se zvížátkama, já budu jíst jogurtek žičkou!" Jaká že je to lžička se zvířátkama? Martinka vlastní takovou dětskou s obrázkem zajíčka. Jenomže ji chce téměř vždy a lžička se zase téměř vždy nachází v myčce na nádobí a čeká na umytí. Nedá se nic dělat, přece nebudeme kvůli Martince zapínat myčku poloprázdnou :o)
Odpoledne po vyspinkání, chodila Martinka po vesnici spolu se Silvou od sousedů. Právě když spolu pozorovali strejdu s vrtačkou, Martinka se jakoby zalekla zvuků a začala Silvě zdrhat směrem domů. Silva za ní volala,"Martinko, neboj se té vrtačky, vždyť jenom vrčí!" Hnala se pak za Martinkou až k nám na chodbu. Jak vyšlo posléze najevo, Martinka se žádné vrtačky nezalekla. Prostě potřebovala kakat a tak si běžela domů pro nočník :-)
S nočníkem to máte tak - zatímco ještě před měsícem se Martinka pokaždé před koupáním drápala na velký záchod, teď je vše úplně jinak. Vykřikne,"Já já du čůrat!", a zmizí z koupelny. Za chvilku se vrací s nočníkem a vyčůrá se do něho. Jakoby si užívala, že na ten nočník ještě může. Jinak si to nedokážu vysvětlit ;-)
Venku se celý den honily mraky a teplota se velice neochotně přehoupla přes dvacítku. Z toho důvodu jsme ani moc nenapouštěli bazén, po jeho předchozím důkladném vyčištění. Jak jistě víte, předevčírem jsme ho pěkně zaneřádili čističkou mojí konstrukce, ale to si přečtěte raději sami ;-) Po umytí bazénu nadešel čas na prohlídku zahrádky. Jahůdky zrajou a na stromě červenají druhé třešně - křupky. Už se na ně těšíme. Martinka po chvíli objevila svůj záhonek. Dana jí na něj vysela hrášek. Martinka ho totiž syrový přímo zbožňuje. Jenom stěží ji však vysvětlujeme, že nemůže trhat ty ploché lusky. Těch je tam zatím většina, ještě musí povyrůst.
Martinka přišla po svačince s prosíkem,"Tatínku, tatínku, pojedeme na pískoviště? Jóó? Pojedeme pod hrad? Pojedeme na kolé?" Dana však Martinku zarazila,"Martinko, nechte si ten výlet na jindy, podívej se vždyť venku nesvítí sluníčko!" Sotva dořekla tuto větu, venku se protrhaly mraky a ukázalo se sluníčko. Krásně prozářilo stromy za oknem. Martinka hned argumentovala,"No vidííš! Podívej támhle maminko zokna, podívej svítí suníčko. Můžeme jet! Já du nasedáát!" Tak to vidíte, Martinka se jen tak oblbnout nenechá ;-) Na výlet jsme nakonec jeli.

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka jde po schodech ze hřbitova :-)21.06.2003
Proč ta kuna neběhá ?
Před chviličkou jsem zrušil naši šikmou spací plochu. Ve starším článku jsem psal o podložení naší postele v nohách o dvacet centimetrů. To proto, aby miminko netlačilo tolik na děložní hrdlo. Já celou tu dobu spal také nakloněný. Daně však tato poloha nedělala dobře kvůli kašli, jenž ji poslední dny trápí. Stále ne a ne ustoupit :-(
Martinka mě po ránu vytáhla z postele,"Tatínku, deme do krámu, koupíme rohlíčky!" Šli jsme. Hned vedle přechodu pro chodce na hlavní silnici, ležela na zádech u obrubníku mrtvá kuna. S největší pravděpodobností ji srazilo auto. Martinka se mě ptala,"Co to je tatínku?" "To je Martinko kuna!", odpověděl jsem. Martinka se zajímala dál,"Copak se jí stalo? Asi spinká!" Musel jsem ji zklamat,"Martinko, tu kunu zajelo auto, už nebude běhat. Je mrtvá. To víš, přecházela silnici a nerozhlédla se, zdali náhodou nejede nějaké auto!" Martinka chvíli přemýšlela a pak vyzvídala,"Proč nemůže běhat? Vždyť má nožičky!" Kdybych ji nezadržel, hned by šla kunu křísit. Ještě asi nepochopila, že to již nerozchodí.
Martinka je poslední dobou stále více upovídanější. Dalo by se říci, že občas pusinku nezavře. Buď něco komentuje, vysvětluje hračkám kde mají sedět, co mají dělat, nebo si prozpěvuje. Dana se mě dnes dopoledne ptala,"Nevíš, kde je to tichý miminko, které ani nezabrečelo? Jediné co mě utěšuje je fakt, že je Martinka stále méně ukecanější než neteřinka Petruška!" V tom má naprostou pravdu, Petruška nevydrží mlčet ani pět minut. Maximálně když spí ;-)
Po snídani jsem vytáhl hadici s příslušenstvím a Martinka ji zastrčila do zásuvky centrálního vysávání. Luxoval jsem ložnici, obyvák a kuchyň. Na chodbu a koupelnu je pak nutné přestrčit hadici do jiné zásuvky. Sotva jsem uvolnil tu obyvákovou, vyšlo najevo ulomené víčko. To je tam nutné, neboť při vysávání z jiné zásuvky by se touto přisával vzduch. Hned jsem se ptal Martinky,"Kdopak ulomil to víčko, nevíš o něm něco?" Martinka se postavila a kajícně odpověděla,"Já já to ulomila tatínku. Ale to níc, to je v pohoděé, tatínku, to spravíš, viď?" Vše dovršila smutným pohledem. Kdo by odolal. Jak vidno, Marťa nemá vůbec žádný problém. Zásuvku zkusím slepit, ale Martinku zase tak nepodezírám. Víčko mohlo být nalomené již z dřívějška :o)
Odpoledne přijela na skok babička z Hradce. Jeli jsme jí na kole naproti k vlaku. To abychom s ní pak mohli jít delší kus pěšky. Došli jsme také společně zalít na hřbitov, na dnešní fotografii vidíte Martinku kráčející ze schodů. Babička je jí v patách ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka pozoruje kravičky :-)22.06.2003
Copak to má ta kráva na prdelce ?
Během dnešního letního dne jsme se ani náhodou nenudili. Všechno začalo velice milým probuzením. Mlask, dostal jsem sladkou pusinku od Martinky. Následoval proslov,"Távej tatínku, mám tě moc ráda!" Otevřel jsem oči a Marťa křičela radostí,"ÍÍ, podívej maminko tatínek už tak nějak stává!" :o)
Před obědem mi Martinka pomáhala nakládat a převážet pískovcové kamení. Dole na zahradě jsme ho naložili a na dvorku pak omývali. Do betonu musí být pěkně čisté. Martinka nakládala ostošet a tlačila se mnou i kolečko. V jednu chvíli jsme uslyšeli letící letadlo. Poslední dobou to u nás často vypadá jako na leteckém dni. Martinka letadlo hledala, ale schovávalo se za velkým stromem,"Depak je letadlo, já ho nevidím. Asi letí vysoko a není vidět. Vidíš že ho nevidíme, tatínku! Slyšíme ho jenom!" :-)
Během Martinčina poobědního spánku jsem si připravil vše potřebné a tak jsme mohli odpoledne začít betonovat základ ve stodole. Martinka se vyloženě klepala na společnou činnost. Zatímco Dana v klidu doma relaxovala, Martinka přehrabávala písek u míchačky - hrála si že má také vlastní malou míchačku a míchá beton. Když jí tato hra omrzela, pomáhala mi nosit opláchnuté kamení a házela ho do výkopu. Mezi její další činnosti patřilo nabírání betonu dětskou lopatkou a následné přemísťování do základu. Pracovala tak celé odpoledne, až do svačinky.
Po svačince měla Martinka slíbený výlet na kole. Počasí se konečně umoudřilo a namísto včerejších 15oC vylezl teploměr až na neuvěřitelných 21oC. U hospůdky pod hradem nás dnes čekal pěkný nával. Martinka si odběhla hrát na pískoviště a já tam po chvíli přišel za ní. Podařilo se mi zaujmout klučinu přibližně Martinčina věku. Odběhl od maminky a podával mi dvě části rozbitého bagru,"Prosím, spavíš mi to?" Složil jsem mu bagr a on radostně odběhl. Ještě několikrát se vrátil ;-)
Po chvíli jsme se museli sbalit a honem odjet. Ptáte se proč? Já jediný měl na sobě žluté tričko a tak se ze mě stal ekologický lapač malých černých broučků. Co čtvereční centimetr, to mi seděl jeden na tričku. Další kroužili kolem v hustém oblaku. Ve žlutém tričku mě tam již nikdo neuvidí! :-(
Cestou zpět jsme si spravili náladu u kraviček. Martinka je sledovala a komentovala,"Jedna kráva hajá, copak jí je?" Odpověděl jsem jí,"Martinko, ona odpočívá a přežvykuje!" "Achá, podívej, copak to tam má ta kráva na prdelce?", pokračovala Marťa a prstíčkem ukazovala na vemeno. Hned jsem ji poučil,"Víš, to je vemínko a večer z něho pán nebo paní vymačkají mlíčko!" Martinka se však tvářila velice nechápavě ;-)
Dana chtěla před chvilkou uložit Martinku poprvé bez plínky. Budíme ji totiž každý večer kolem desáté a do rána pak plínku nepočůrá. Jenomže se Martinka šprajcla a prohlásila,"Maminko, plínku počebuju, mám ji pro jistotu!" Takže se pokus ještě odkládá :o)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka řádí v bazénu s Péťou :-)23.06.2003
Danu i s miminkem trápí vedra
Dnešní náhlé horké počasí řádně potrápilo Danu. Přece jenom, v devátém měsíci těhotenství se neustále se cítí unavená i když dle jejích slov,"Vlastně nic pořádného nedělá!". Z toho důvodu velice uvítala můj příchod domů. Bleskurychle se přesunula do našeho přirozeně klimatizovaného obyváku a jala se bušit do klávesnice počítače. V Praze se prý podívali na výsledky její práce a mají k programu nějaké výhrady. Když se pak Dana vrátila k nám na zahrádku, povídala,"Asi jsem si měla vzít teplé ponožky, pěkně mě zebou nohy!" To víte, není nad metrové kamenné zdi, alespoň teď v létě ;-)
Jak jsem psal včera, Dana chtěla uložit Martinku na noc bez plínky. Jenomže Martinka požadovala nasadit plínku za každou cenu pro jistotu. Myslíte že se v noci počůrala? Ani náhodou! Po ránu si sundala dokonale suchou plínku a vyčůrala se na nočník. Až se jednou nechá přesvědčit, budeme moci plínky nadobro schovat pro naše miminko :-)
Dana ráno napustila Martince do bazénu na zahradě trochu vody. Do odpoledne se prohřála, ale Martinka se vzpírala a do vody vlézt nechtěla. Vlastně od té doby co máme nový bazén se v něm ještě pořádně nevykoupala. Nevím jak jiné děti, ale Martinka je v lecčem až příliš opatrná. Nanosila si do bazénu nepřeberné množství hraček a tím to haslo. Nic nedala na Danino přesvědčování. V jednu chvíli ji tam Dana i šoupla přímo a měli byste slyšet ten křik. Marťa vyskočila přes obrubu a křičela,"Neci koupat, nebudu se koupát!" Až před svačinkou se tu stavila teta Jana od sousedů. Také Martinku přesvědčovala, až Marťa zabrala na následující větu,"Martinko, dojdi k nám pro Péťu, on se půjde koupat s tebou!" Martinka doběhla radostně pro Péťu. Což o to Péťa vlezl do bazénu bez problémů, ale Martince se tam stále nechtělo. Tak ji teta popadla a posadila do bazénu. Od té chvíle se Marťa škádlila s Péťou a cachtala ve vodě maximálně spokojeně. Tak už si snad na nový bazének zvykla :o)
Po dnešním sprchování jsem se navrátil z koupelny pěkně zmáčený. To víte, Martinka se sprchuje sama a ještě moc nechápe, že nesmí stříkat směrem k odhrnutým dveřím. Přesně tím směrem sedím já a tak není divu, že mě zmáčí. Dnes se jí podařilo pořádně zkropit i ručník položený před sprcháčem. Zlobil jsem se na ni,"Podívej Martinko, ručník je celý mokrý, nesmíš stříkat vodu ven!" Martinka mě chlácholila,"To níc tatínku, to se usuší. Povesíme na šňůru, ohžeje se to a uschne. To nííc!" Pro Martinku neexistuje žádný problém ;-)
Je právě 2054, Martinka usíná a venku se k nám blíží ohromná bouřková oblačnost. Oblohu křižují blesky a neustále hřmí. Meteorologové přitom slibují přívalové deště. Zapršet je sice potřeba, ale takhle? :-(
P.S.: Bác a jsme bez elektřiny. Ještě štěstí, že notebook a telefonní ústředna mají akumulátory, jinak bych se na Internet nedostal ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

24.6.2003   8:13:10   Radek Lehký
   webmaster(zavinac)emartinka.cz
Ve fotoalbu si prohlédněte nové fotky :-)


Martinka nabírá beton z kolečka :-)24.06.2003
Copak pšiveze tatínkovi pán z Itálije ?
Dopoledne jsem zavezl Danu na pravidelnou kontrolu do těhotenské poradny. Martinku pohlídala teta Jana od sousedů. Jste zvědaví, jak Dana dopadla? Na výbornou, žádný problém. Miminko roste jako z vody, vrtí se a srdeční ozvy jsou také krásně slyšet. Dana mi tuhle povídala,"No vidíš, já se s Martinkou tak nervovala a na podruhé jde všechno v pohodě!" :-)
Zatímco Dana trávila dopolední čas u gynekoložky, Martinka šla s tetou na nákup do samoobsluhy. Vybrala si, jak jinak, než jogurt Kouzelník s lentilkami pod víčkem. Teta se ani nepodívala jaký vlastně je. Na obalu je pouze napsáno banánový. U pokladny Marťa tetu vyvedla z míry svým proslovem,"Já já vyndám jetě tadyten jogurtek banánovej!" Teta se zarazila, přečetla nápis a nechápala, jak to Martinka mohla poznat. Vysvětlení je jednoduché - u nás v samoobsluze jiný než banánový nevedou ;-)
Dnešní článek píši s vypětím sil, celé odpoledne jsme s Martinkou betonovali základ ve stodole. Pouze 33 koleček ;-) Ještě že mi Marťa pomáhala alespoň házet beton dětskou lopatkou do výkopu. Martinka si myje nohy v umyvadle :-)
Po večeři jsem běžel zase honem betonovat, abych to dnes dokončil. Dana chtěla po večerníčku pustit Martince video. Ouha, video odmítlo spolupráci a ještě ke všemu se nedaří dostat ven kazetu s Vílou Amálkou. Budu ho muset rozebrat a kazetu nějak vypreparovat. Dana šla zalévat zahradu a Martinka se po chvíli objevila vedle mě,"Tatínku, budeme spolu betůnovat, jóó?" Popadla znovu lopatu a házela beton do výkopu. Pěkně se přitom zřídila. Povídal jsem jí,"Martinko, budeš se muset pořádně umýt ve vaně, aby jsi nezatvrdla!" ;-) Martinka odběhla na chodbu a já myslel, že se šla přezout a do obyváku. Chyba lávky, po chvíli se ozval křik,"Maminkó, maminkó, tatíínku. počebuju uméjt!" Zahodil jsem zednickou lžíci a honem na chodbu. K mému velkému překvapení Martinka trůnila na automatické pračce a nohy měla strčené v umyvadle. Ne že bych ji takto již několikrát nemyl, ale překvapila mě svým horolezeckým výkonem. Umyl jsem jí nožičky a následně i pokáral,"Martinko, to nesmíš lézt takhle vysoko!" Martinka mě chlácholila,"Nebóój tatínku, já nepadnu, nobóój. Já se drželá!" :o)
Martinčiny myšlenkové pochody nás občas pěkně překvapují. Jako například během dnešního koupání. Utíral jsem Martinku do osušky a povídal jí,"Víš Martinko, zítra ráno přijede za tatínkem do práce jeden pán!" Martinka se zamyslela,"Odkupak je pán? Z Ameriky?" Uvedl jsem věci na správnou míru,"Martinko, ten pán je z Itálie!" Martinka spustila,"Acháá z Itálije je, není z Ameriky. Z Ameriky je teta Matina, pán pšiletěl letadlem z Itálije, pšivezl kufr. Zejtra bude s tatínkem pracovat, nebude u nás domá. Copak pšiveze pán z Itálije tatínkovi? Pšiveze píívo!" No a mám to. Pán mi určitě nic nepřiveze, pouze spolu budeme pracovat ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Zobrazit stránku:  1  2  3  4  

 Aktuálně
Doma - Novinky
24.5.2007
 (8070) Nové čerpadlo k pískovému filtru......
21.11.2006
 (7281) Djerba - výlet na pirátské lodi...
03.10.2006
 (6234) Jak je to s alkoholem v Tunisku...

Webmaster

27.2.2006
 (41471) Analogové video na DVD...

 Rodinné stránky
MojeMiminko.cz - vše pro Vaše nejmilovanější
moje-miminko.cz
Mimísek.cz - dovolené s dětmi, plavání, tábory
Mimísek.cz
Hubnutí.mimísek.cz - cvičení na hubnutí pro ženy
Hubnutí.mimísek.cz
ČeskýKutil.cz - internetový hobby magazín pro celou rodinu
CeskyKutil.cz - inspirace pro vaší zahradu
Triberusky.cz - Bazárek u tří berušek
Triberusky.cz
Emimino.cz
vše o dětech, rodina...
eMIMINO.cz
Rodina.cz - rodina, děti a více zajímavostí
Rodina OnLine
Sexus.cz - o sexu konečně slušně
Sexus.cz


 Odkazy
Quick klubko -
klubko maminky a děti
Klubko maminky a dětičky
AltaVista.com -
portál - vyhledávač
AltaVista
Google.com -
vyhledávač - umí česky
Goooogle
Yahoo.com -
portál - vyhledávač
Yahoo!
Geocities.com -
Yahoo! - webhosting
Tvoje místo na netu
msn - Atlas.com -
portál - vyhledávač
Atlas
Quick.cz -
portál - vyhledávač
Rychlejší než šnek
Seznam.cz -
portál - vyhledávač
Najdu tam co neznám
© LTX 2001 - 2024  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist