Stránky miminka,neplodnost,zajímavosti o dětech

 Hlavní menu
 NOVÝ BLOG
  - úvodní stránka
 ODKAZOVNÍK
  - naši partneři
 TĚHOTENSTVÍ
  - naše bříško Vojtíšek
 VOJTÍŠEK
  - novinky - deníček
  - míry a váhy
  - moje první...
 MARTINKA
  - novinky - deníček
  - Martinka po narození
  - míry a váhy
  - moje první...
 NAŠE NEPLODNOST
  - něco o rodičích
  - Martinka
 NEPLODNOST - léčba
  - metody IUI,IVF
  - metoda p.Mojžíšové
  - lidstvo má problém
 ARCHIV ČLÁNKŮ
  - deníček
 FOTOALBUM
  - naše fotografie
 ODKAZY
  - katalog odkazů
 DOMA
  - domácí pekárny chleba
  - u nás doma
  - rekonstrukce domu
  - písková filtrace bazénu
 WEBMASTER
  - vývoj eMartinky
 FAQ
  - co je to eMartinka?

 Kniha návštěv
- Napište nám
- Přečtěte si

Poslední zápis:
8.7.2006  10:58:29 Webmaster
Pište nám na adresu dopisy@emartinka.cz

WEBMASTER
© LTX 2001 - 2024
Radek Lehký
Tel: 602138084
ICQ: 297193369

Veškeré dotazy a technické připomínky mi adresujte na
webmaster@emartinka.cz


Vyberte si články podle Martinčina věku(měsíce):
  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25
  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42
  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59
  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75

Zobrazit stránku:  1  2  3  

Právě jsme vyprovodili babičku k vlaku ;-)16.08.2003
Vojtíšek je konečně domáá !!
Po ránu mi zazvonil mobil. Telefonovala Dana a povídala žhavou novinku,"Před chvílí jsem se dozvěděla, že by nás mohli po poledni pustit z nemocnice!" Huráá! Tlumočil jsem novinku Martince a pověděl jí,"Martinko, po obědě si jedeme do nemocnice pro Vojtíška a maminku. Máš radost? V každém případě nepůjdeš spinkat!" Martinka jásala a nadšeně souhlasila.
Honem jsme se naobědvali a začali s oblékáním. Martinka měla v obyváku na křesle připravené bílé tričko, růžové šatičky a růžovo-bílé ponožtičky. Zatímco se zabývala oblékáním, já mezitím připravoval nějaké věci s sebou. Za chvíli přiběhla bosá do chodby. Vylezla na lavičku, aby na sebe lépe viděla do zrcadla a ptala se mě,"Hodí se mě tatínku tričko s plachetnicí k těmdle šatičkám?" Uh, docela mi vyrazila dech. Takovéhle starosti ve dvou a půl letech! No nic, vysvětlil jsem jí, jak se věci mají,"Martinko, k šatičkám se nehodí tričko s obrázkem. Mimo to by plachtenice stejně nebyla vidět!" Martinka pokývala hlavičkou a běžela se převléci ;-)
Přijeli jsme do nemocnice a já telefonicky sdělil Daně naši přítomnost. Objevila se po chvíli se svými zavazadly. Vojtíšek tou dobou ležel ještě někde na pokoji. Dana se přivítala s Martinkou a řekla jí,"Ahoj, Martinko, pojedeme domů? Nechybí nám něco?" Martinka se zamyslela, přemýšlela a přemýšlela. Po chvíli se rozzářila a vykřikla,"Jetě Vojtíšek nám chybí! De je maminko?" Jak vidíte, má Vojtíška ráda :o)
Jste zvědaví, jak Vojtíšek dopadl? Po všech těch vyšetřeních mu doktorka diagnostikovala Extrémní meteorismus, což znamená extrémní větry(Tak to vidíte, meteorologie je vlastně věda o větrech ;-) ). Máme dále užívat kapky SAB Simplex, jenomže ne během kojení, nýbrž chvíli před ním. Prý je to tak účinnější. Dále bude Vojtíšek dostávat dvakrát denně polovinu tobolky Laktobacilus Acidophillus, což jsou mléčné bakterie pro zlepšení střevní mikroflory. Jako třetí podporu proti bolení bříška mu doktorka předepsala nějaký blíže nespecifikovaný gel na bříško.
Od návratu domů to vypadá, že se Vojtíšek znatelně zklidnil. Dokonce mi ani nebrečel během koupání, a to je říci. Podle doktorů měl několik posledních dní hlad a proto tak vytrapoval. Dana ho totiž kojila doposud vždy pouze z jednoho prsu a to pravděpodobně vytáhl málo. V nemocnici se pořádněji rozkojila a Vojtíšek dostává během jednoho jídla z obou prsů. Tváří se spokojeněji. Včera dle měření vypil něco přes 800g mlíčka, což mu musí bohatě stačit :-)
Odpoledne jsme jeli s Martinkou naproti babičce na železniční zastávku. Babička měla přijet vlakem z Hradce a tak jsem za tímto účelem oprášil kolo. Martinka vrněla blahem a po dlouhé době první cestu na kole si náležitě užívala. Babička byla moc překvapená Vojtíškovou přítomností. Ještě včera jsem jí do telefonu povídal, že zůstávají v nemocnici až do pondělí. Pomuchlovala se samozřejmě i s Martinkou, vždyť se neviděly téměř měsíc :o)
Babička musela odjet zpátky vlakem před šestou hodinou. Marťa tedy putovala opět na kolo a šli jsme babičku vyprovodit. Cestou po záhumení na nás vyskočil obrovský černý pes. Babička se dala na úprk. My však stáli a Martinka křičela na babičku,"Babičko, nelekej se, to je pšece Čert!" Hned natahovala ručičku a psa v pohodě hladila z kolosedačky. Já se přidal také. Zpoza domu vyšla malá hočička a volala na psa,"Čerte fuj, neobtěžuj kolemjdoucí!" Jinak, ten pes se jmenuje čert proto, že ho jako štěně přivezli z Pekla ;-)))

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

16.8.2003   22:07:21   Radek
   radek(zavinac)emartinka.cz
Podívejte se na dnešní Vojtíškovu fotku. Klikněte si ZDE ;-)))


Martinka stojí na břehu řeky :o)17.08.2003
Odpolední výlet k řece
Martinka se od rána vzorně stará o Vojtíška. Chcete vědět jak? Jednoduše mu cpe dudlík, kdykoliv zabrečí. Jakmile se ozve, už u jeho postýlky stojí Martinka a snaží se mu dudlíček vložit do úst. Má na to svoji metodu - pořádně zabere a je to natošup. Jakmile začne Vojtíšek dudlíka tahat, hned nám hlásí,"Vojtíšek si vzal dudlíčka ode mě!" Dopoledne mu chtěla nabízet dudu i když nekřičel. Ležel si v postýlce a spokojeně pozoroval okolí. Evidentně ho nic netrápilo. Spatřil jsem Martinku s připraveným dudlíkem a hned na ni zavolal,"Martinko, když Vojtíšek nebrečí, žádného dudlíka mu nedávej!" Martinka pokývala hlavičkou,"No jóó!" Po chvíli nám předvedla, jak poučení porozuměla. Vojtíšek konečně usnul s dudlíkem v pusince, Martinka k němu přiskočila a se slovy,"Vojtíšek už nebrečí!", mu vytrhla prudce dudlík z pusy. Vojtíšek se samozřejmě ihned probral ;-)
Martinka se na dovolené značně zlepšila v mluvě a vyjadřování. Není divu, vždyť celou tu dobu trávila se starší neteřinkou Petruškou. Leccos od ní pochytila, jak tak pozorujeme. Včera při snídani mě však překvapila. Otevřela kulatou krabičky s tavenými sýry a povídala,"Tadyten sýreček je můj, dám si ho na talížek, tadyten pálivej je tfůj tatínku!" Zarazil jsme se,"Martinko, to není žádný fůj!" Martinka se rozesmála,"Ale né, tatínku, ten je tfůj!" Aha, tak mi to konečně došlo, Martinka myslela tvůj sýr :o)
Po Martinčině odpoledním vyspinkání Dana nakojila Vojtíška a pak ho šoupla do kočárku. Nejdříve jsem si myslel, že půjdeme na procházku společně, jenomže Dana prohlásila,"Běžte sami, já si tu zatím vyžehlím prádlo a udělám i jiné nezbytnosti. Sotva jsem postavil kočárek před dům, Martinka se chytila za madlo a jeli jsme. Pěkně jsem ji protáhl, jen co je pravda. Cestou po záhumenní až dolů k řece. Celkově tak čtyři kilometry. Martinka šlapala a vůbec si nestěžovala. Vojtíšek z celého výletu žádné zážitky neměl, neboť spinkal. Sotva Martinka spatřila vodní hladinu, hned křičela na celé kolo,"Jéjé, vodičkáá, jájá se budu koupat ve hloubce, ano tatínku?" Mírně jsem jí musek zkazit radost,"Martinko, dnes se raději koupat nebudeš. Ještě máš na tělíčku pár nevyloupaných stroupků od neštovic. Mimo to, v řece žádná pořádná hloubka není!" ;-)
Včera nám Vojtíšek snad poprvé předvedl úsměv. Jak ho přestalo trápit bříško a hlad, hned má více času na jiné činnosti. Více nás pozoruje, dokáže být v klidu a neplakat. Proto Dana navečer provedla jistý experiment. Vytáhla ze skříně takové řachtací včely do kočárku. Pokud se chcete podívat jak vypadají, ve fotoalbu je s nimi Vojtíšek vyfocený. Napnula je do postýlky mezi tyčky a Vojtíšek do nich semtam udeřil. Po úderu ručičkou a následném zvukovém efektu se na ně i zahleděl. Možná by ho to bavilo ještě nějakou chvíli, jenomže Martinka mu se včeličkami začala točit,"Vojtííšku, podívej, to musíš takhle do toho bouchat!" Chudáka Vojtíška ještě přemlouvala, aby si do ručičky vzal řehtačku, plyšového delfínka a zajíčka. Kupodivu si Vojtíšek žádnou z nabízených hraček nevzal ;-))

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka zalévá kytičky na hrobě18.08.2003
Výsledky z laboratoře - Vojtíšek je v pořádku
Dnes jsme v práci rozjížděli provoz po celozávodní dovolené a tak jsem se po celou pracovní dobu nezastavil. Neustále nějaké problémy s průmyslovou elektronikou. Dokonce jsem tam musel zůstat i chvíli přesčas. Domů se mi tak povedlo přijet až o půl páté. Martinka hlídala můj příjezd, neboť sotva jsem se objevil na dvorku, už se mi vrhala kolem krku,"Tatíínkůů, ahóój, maminkóó, pšijel tatínek z prááce!" To Vám bylo radosti. Z obyváku se ozýval křik, Dana totiž právě kojila Vojtíška. On měl dnes opět pěkně rozkřičeno při jídle. Po kontrole v nemocnici alespoň víme, že ho trápí bříško. Jenomže Dana je pak z něho úplně hotová. Vojtíšek totiž tahá a tahá, co jen může. Sotva však má mlíčka plnou pusinku, plive ho, pouští se prsu a křičí. Pouze ve čtyři ráno pil potichoučku a pak večer po koupání. To nasadil pravidelné tempo a z jednoho prsu tahal celých deset minut.
Dana telefonovala po ránu do nemocnice, aby se dozvěděla výsledky Vojtíškových opakovaných jaterních testů. Prý je všechno v pořádku. Pak se ještě objednala u zastupující paní doktorky na čvrteční zvážení. Naše dětská doktorka má stále dovolenou a Dana chce mít jistotu, že Vojtíšek přibývá. Já tam jedu také, takže Vám bližší reportáž na našich stránkách přinesu ;-)
Po odpoledním nakojení jsem Martinku vytáhl ven, do horka. Stačilo, abych jí řekl,"Martinko, teď si vezmi konývku a půjdeme na hřbitov zalít kytičky!" Martinka vystartovala pro konvičku,"Huráá, deme zalejvat kytičky, já já si vemu konvičku svoji malou, zelenou, celou zelenou, tatínek mi ji koupil u bobla!" U bobra je v OBI, Martinka tam se mnou ráda jezdí, neboť to tam je samej bobl ;-). Martinka zalila pečlivě kytičky na hrobě, jak můžete sami posoudit na dnešní titulní fotografii. Po návratu domů jsem se chopil postýlky a drncal s Vojtíškem, aby neplakal. Dana šla mezitím zalévat kytičky. Martinka si hrála s kostkami, do jejichž stran se vsazují různotvará zvířátka. Dokazovala mi, jak již umí barvy. Na mé pobídnutí vysvětlovala,"Tadydotoho žutýho domečku dám zelenýho pejska, a do tohodle modrýho dám čevenýho pejska!" Když nás omrzely barvy, zkoušel jsem martinku z tvarů. Říkala jaké drží v ručičce a pak je prostrkovala správným otvorem do velké kostky. Řeknu Vám, bezpečně pozná kolečko, čvereček, trojůhelníček, mesíček a oválek. Však to co chvíli trénujeme ;-)
O nových Martinčiných hvězdičkách vedle postele jsem Vám psal již minulý týden. Martinka si na nich moc zakládá a ráda pozoruje jejich světélkování ve tmě. Jenomže pejskem-lampičkou jdou nasvítit pouze maličko. Lepší je vzít pořádnou baterku a to Vám je pak krásný zelený svit. Aby Martinka nechtěla půjčit svítilnu a neblbla s ní pak v posteli, vymyslel jsem maličkou lest. Martinka žadoní,"Tatínku prosím tě, nasvítíš mi hvezdičky, aby krásně a zeleně sfítily?" Já jí odpovím,"Ano Martinko, musíš si ale hlavičku pořádně schovat pod peřinku, aby jsi pak viděla jejich svit jasnější!" Martinka se zavrtá do peřin a já mezitím nasvítím hvězdičky baterkou ;-)
Dnes před usnutím, Martinka přinesla svého pejska a vysvětlovala mi,"Tatínku, zobil se mi pejsek. Nesfítí. Musíš to tady zespodu otevžít a dát do něj nový baterky, aby sfítil. Ty starý dej tam nabít do nabíječky, jóó?" Tak to vidíte, po mých technických výkladech pak kolikrát překvapí i Danu :o)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

18.8.2003   21:47:58   Radek
   radek(zavinac)emartinka.cz
Včera i dnes měl náš server drobné problémy, proto nastaly a mohou nastat komplikace s dostupností stránek. Nic však nefunguje na 100% a na Internetu to platí zvláště. Na odstranění problémů se usilovně pracuje ;-)))


Martinka jede na kole :o)20.08.2003
Proč Martinka blinkala ?
Můj pracovní den dostal hned po ránu úplně jiný směr. Ptáte se proč? Kolega, jenž měl dnes přijít na směnu onemocněl a tak jsem tam na všechno zůstal sám. Normálně pracuji do dvou hodin, jenomže kolegové se střídají v dvanáctihodinových směnách až v šest. Z toho důvodu jsem se nedostal domů dříve jak před pátou(Podařilo se mi přemluvit kolegu, aby přišel již ve čtyři). Konec práce, změňme téma ;-)
Martinka se právě rochnila na svém pískovišti a tak jsem šel za ní. Hráli jsme si na archeology, odkrývající veliký poklad. Za dobu Martinčiny dovolené celé pískoviště neuvěřitelně vyschlo a ztvrdlo. V písku zůstaly uvězněné bábovičky a my je objevovali. Martinka výskala radostí při každém dalším předmětu vytaženém ven, na sluníčko,"Jéjé, to je želvičká a tady je tatínků rybičkáá!" :o)
Po kompletním odkrytí archeologického naleziště jsme popadli malé kolo a Martinka mi šla ukázat, jak se na něm za dopoledne u sousedovic tety naučila šlapat. Nejdříve to zkoušela na cestě, jenomže se po pár metrech jízdy po kamení málem převrátila na bok. Kolo má totiž kolečka výše než zadní kolo, tak se Martinka nebezpečně vyklání a ztrácí stabilitu. Ona je velice opatrná a tak věřím, že by po případném pádu z kola na něj nechtěla znovu nasednout. Dnes jí úplně stačil ten mírný náklon, než ji Dana zachytila. Nedalo se nic dělat, přesunuli jsme se na další pokusy k sousedům. Mají kolem domu krásně rovné betonové plochy. Tam se Martince jezdilo jedna radost, jak můžete vidět na fotce. Krásně šlapala a přitom stíhala i řídit. Že by se přece jenom konečně naučila na kole jezdit? Musíme jí kolo sbalit o víkendu k babičce. Tam bude mít k dispozici velikou plochu házenkářského hřiště.
Abych nezapomněl na Vojtíška - dnes hamá mlíčko od maminky možná o něco lépe. Hlavně tolik nekřičí u kojení. Jak říkala Dana,"Já nemám vůbec přehled, kolik toho Vojtíšek z prsů vytahá. Uvidíme zítra na váze, u paní doktorky!" Jsme totiž objednaní k zastupující paní doktorce na zvážení. Vše se dozvíte zítra ;-)
Sláává, už je to tadýý! Martinka se konečně nechala přemluvit a poslechla si před spaním jinou pohádku, O pejskovi a kočičce, jak si umyli podlahu. Já už měl toho vaření dortu plné zuby. Dva měsíce povídat stále to samé, to dá pořádně zabrat ;-)) Po pohádce jsem jí nasvítil hvězdičky metodou popsanou již předevčírem. Jenomže Marťa po chvíli požadovala přinést novou lahvičku s čajem a přitom znovu nasvítit hvězdičky. Šel jsem tedy pro čaj, ale ona se úplně bezdůvodně rozbrečela, mačkala to ze sebe, až nakonec blinkala do hotovostního kbelíku. Po úklidu se jí Dana ptala,"Martinko, pročpak jsi blinkala!" Martinka odpověděla,"Jájá chtěla nasfítit hvezdičky!" Dana jí pak vysvětlovala,"Martinko, tatínek ti šel pro pití, to nemůžeš chtít dvě věci najednou!" Martinka pokývala hlavičkou a zalezla pod peřinu. Už spinká ;-)
Na konec jednu novinku - šestiletá neteřinka Petruška, která trávila společnou dovolenou s Martinkou, se právě dnes osypala. Diagnóza je jasná - má neštovice. Do začátku školního roku zbývá dvanáct dní, takže to poprvé do školy stíhá, i kdyby nakonec učitelé přece jenom nestávkovali ;-))))

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka se snaží dát Vojtíškovi dudlík :o)21.08.2003
Zítra jedeme s Vojtíškem poprvé k babičce...
Tak si to představte, Vojtíšek dnes za celý den pořádně nezamhouřil očka, spal maximálně hodinu. I teď, v devět hodin večer spokojen tahá dudlík a očička mu jen jen svítí. Jak to může vydržet, takhle nespat? Já na jeho místě, bych si pěkně užíval ;-) Po čtvrté hodině ranní se probral poprvé a povídal si. Já vstával do práce o půl šesté a to jsme se na sebe i krátce podívali. Dana si ho pak položila vedle sebe na postel, nabídla mu mlíčko a pak ani neví, jak usnula. Vojtíšek zabral samozřejmě také a všichni se společně probrali až o půl deváté. Málem jsem je po deváté tahal z postele ;-) Jeli jsme totiž s Vojtíškem k paní doktorce na vážení. Jak jsme dopadli, Vám sdělím ve zvláštním článku, pravděpodobně již zítra :o)
Domů z práce se mi dnes povedlo dostat až před sedmou hodinou. To víte, čekal jsem, než Česká dráha doveze průmyslový počítač z Ostravského Autocontu až k nám. Pak už jen zbývalo vše zapojit a naprogramovat(Já Vás tou prací zase otravuji, ale fakt mám dnes dost a píši s vypětím sil ;-) ) Normálně večeříme po šesté, ale Martinka na mě chtěla mermomocí počkat. Díky tomu prošvihla Večerníček, takže se musela spokojit Krtečkem z videa. Já mezitím popadl Vojtíška a šupky dupky s ním do koupelny. Ani jsem se Dany neptal, zdali ho náhodou nechtěla koupat. To víte, potřeboval jsem se trochu odreagovat od těch počítačů a tak jsem Vojtíška koupal čtvrtý den po sobě. To se mám, heč ;-))))
Dana nevěřila svým smyslům. Zatímco jí Vojtíšek přes den neustále kníkal a vrtěl se, po celou dobu dnešního koupání ani nepípl. Líbilo se mu na bříšku, zatímco jsem napouštěl vaničku. Neprotestoval ani při mydlení a ve vodičce si to úplně užíval. Cákal jsem mu na bříšku vodičku pěkně zvysoka a Vojtíšek nasadil spokojený výraz. Po vykoupání mu stale ještě mažeme obličejíček mastičkou Bepanthen. Evidentně pomáhá na potníčky. Na zbytek tělíčka pak použijeme dětský olejíček.
Hodiny právě ukazují 2118 a Vojtíšek mě krásně pozoruje. Bez dudlíku a zcela spokojen. Martinka se vedle také vrtí. Naprosto vyčerpaná Dana odpočívá na gauči a již by chtěla jít do postele. Copak může? Před chvílí mi povídala,"Pročpak ty děti nespějí, když můžou!" ;-)
Když už jsem u té vrtící se Martinky - aby se nám v noci nepočůrávala, neboť spí bez plínky, Dana ji honí na nočník již před devátou hodinou. Podruhé ji necháváme čůrat než jdeme spát, respektive já. Jenomže včera pořádně zabrala až o půl desáté a já se ji snažil probudit na čůrání v jedenáct hodin. Ani náhodou nechtěla. Dana mi vysvětlovala,"Martinka je ještě ve stádiu hlubokého spánku, já ji proberu později, až půjdu kojit Vojtíška. To už prý vstala bez jakýchkoliv protestů.
Dana se dnes snažila zabalit nezbytné věci a zítra vyrážíme poprvé s Vojtíškem k babičce, směrem na Hradec. Bohužel tam s námi nebude teta, strejda, Petruška ani Danielka. Jak jistě víte, Petruška se nám osypala neštovicemi. Chytila je pravděpodobně od Martinky ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Ještě naložíme pár věcí a můžeme jet k babičce ;-)23.08.2003
Konečně opět u babičky...
Konečně jsme opět všichni přijeli k babičce a dědovi. Naposledy se tak stalo ještě s Vojtíškem v bříšku, na konci června. Vojtíšek jel dnes poprvé takovou dlouhou cestu. Seděl si spokojeně ve své malé sedačce a prakticky celou cestu prospal.
Ještě před odjezdem - právě jsme s Martinkou nakládali věci do auta, nám Péťa od sousedů spolu s dalšími dvěma kluky přivezl vysypanou popelnici od hlavní silnice. Martinka křičela na celé kolo,"Jéjé, máme popelnici domáá, budeme moct vyhazůvat bordel do popelnicé!" Poté se obrátila na mě,"Pšivezli nám popelnici, to sou ale hodný kuci tatínku, viď?" :o))
Navečer nás u babičky čekala večeře ve formě grilování špekáčků a následně i masa. Jakožto hlavní obsluha grilu jsem Martince opekl jednoho buřtíka, nechala si ho rozkrájet a dokonce ho i po delším boji snědla. Dle Dany dnes všeobecně zlobí s jídlem. Po ránu prakticky vůbec nesnídala a oběd také nic moc. Rejžičku dojídala ještě za pochodu těsně před mým příchodem domů. Martinka prostě jí, kolik potřebuje. Hlavně že pořádně pije čajíček.
Po grilování nastal čas koupání a já se ujal Vojtíška. Dana mi tak nějak neoficiálně dala najevo, že už ho můžu koupat na plný úvazek, stejně jako před nedávnem Martinku. Prý ať si Vojtíška užiji, když chci. Takovou příležitost přece nemůžu jen tak hodit za hlavu! Vojtíšek během koupání opět předváděl jak nebrečí, a vůbec si přede všemi hrál na moc hodné miminko ;-)) Ale to on je, viďte ;-) Dana ještě přinesla svinovací metr a snažila se Vojtíška před namočením do vody změřit. Došla tak k délce 60, až 61cm. Martinka dosahovala této délky a aktuální hmotnosti až někdy na čtyřech a půl měsících. No a Vojtíšek to má již teď, na šesti týdnech.
Ještě tu mám maličkou poznámku k dnešnímu koupání - Dana napouštěla vodičku do vaničky bez teploměru. Prostě jenom tak od oka. Ta voda rozhodně neměla více než třicetři stupňů. A to mi tuhle povídala, že nemám Vojtíškovi natáčet studenou vodičku jako tenkrát Martince! Stejně jsem do ní Vojtíška smočil a měli byste vidět, jak se mu to líbilo. Aby ne, vždyť se odpoledne pařil v autě, takovéhle ochlazení náramně osvěží ;-))
Po Vojtíškovi nastoupila do mycí linky Martinka. Ta šla pro změnu do velké vany. Konečně se mohla po velice dlouhé době pořádně smočit. Však se jí ve vaně moc líbilo a vytažení špuntu řádně probrečela,"Já neci z vodičkýý, já se ci ještě koupáát!" Nedalo se nic dělat, vždyť už hodiny ukazovaly téměř devět hodin :o)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

23.8.2003   9:56:35   Radek
   radek(zavinac)emartinka.cz
Velice se omlouvám našim čtenářům za velice pozdní aktualizaci - od babičky a dědy prostě nechodí telefonické připojení QUICK. Číslo je neustále obsazené. Grr!!! Musel jsem se teď po ránu připojit přes jiného providera ;-)


Martinka plave s maminkou  :o)23.08.2003
Víte jak plave mrtvolka ?? ;-)))
Jak jste si jistě všimli, včera večer se mi vůbec nezdařilo připojení přes telefonní linku na Internet. Zklamal i dědův notebook s GPRS, neboť najednou během přenosu spadl signál mobilní sítě a již se neobnovil. Včerejší článek jste si tak mohli přečíst až dnes dopoledne. To mi děda sdělil číslo, jméno a heslo jejich firemního providera, když už QUICK od nich nechodil. Nechápu to, počítač mi stále hlásil obsazené číslo :-(
Po ránu jsem Martince povídal,"Martinko, pojedeme se vykoupat na písák, až se vyspíš po obědě?" Martinka skákala radostí a křičela na celé kolo,"Pojedeméé se koupat! Jájá vlezu do vodičky a budu plavat. Musíme si vzít k vodě matračku, kšidýlka a kroužek. Já ti tatínku musím ukázat jak plave mtvolka, to si lehnu do vodičky na zádíčka a budu tak plavat jako mtvolka!" Překvapená Dana se jí hned optala,"Prosím tě Martinko, odkud to máš, od Petrušky?" Martinka nám to ale nepotvrdila. Neteřinka Petruška se nám však jeví jako velice pravděpodobný zdroj Martinčiných výrazů ;-)
Martinka šla po obědě spinkat a my s dědou jeli na nákup do Makra. Cestou zpět jsme se zastavili v jednom skladovém výprodeji, zvědaví cože to tam vlastně prodávají. Což o to, věcí tam bylo hodně, ale my měli málo času. Martince jsem zakoupil velice levně takovou sadu plastelíny s vykrajovátky , plastovým nožem a formičkami. Dana mi již tuhle povídala, že by si Martinka mohla něco modelovat. Jak se dalo předpokládat, Martinka měla z plastelíny velikou radost. Vysvětloval jsem jí, co všechno se z ní dá vytvořit a Martinka mě překvapila svojí znalostí,"Tadyto je platelína, to se musí vyválet do takových válečků a budeme je spojovát, pak!" Babička mi posléze všechno vysvětila,"Martinka si hrála s plastelínou o dovolené na Dachové. Přivezla si ji tam Petruška. Martinka dokázala za chviličku splácat všechny barvy dohromady. Hlavně ji nenechte hrát si s plastelínou v obyváku, všechno by zapatlala!" :o)
Zatímco jsme s dědou nakupovali, přišli jsme prý o velikou atrakci. Brána na dvorek zůstala otevřená a najednou se na dvoře objevil grošovaný kůň. V první chvíli to vypadalo, jako by chtěl babičce ožírat muškáty na oknech. Prababička ho tedy vyplašila a kůň zmizel v dáli. Utekl jedněm lidem z nedalekého domu. Babička má z koní jistý respekt a tak povídala,"Kdyby byl býval Vojtíšek právě spinkal na dvoře, já bych ho v žádném případě nešla zachraňovat!" Vojtíška totiž Dana právě kojila, jinak spinkal celý den v kočárku na dvoře :o)
Když už píši o Vojtíškovi - po celý den si hraje na moc hodné miminko. Ani nezabrečí, při kojení nezlobí a všechny pozoruje. Včera například, už nechtěl pít mlíčko od maminky, tak se pouštěl prsu a smál se na ni. Ohromná zábava ;-)
Po Martinčině vyspinkání jsme sbalili věci na koupání a jeli k vodě. Dana se tak letos poprvé vykoupala venku. Na písáku jsme nafoukli Martince křidýlka a matraci. Poté se Marťa vrhla s křidélky do vody. Jenomže na písáku se břeh svažuje strmě na hloubku. Sotva Martince dosahovala voda ke krku, strašně se lekla a začala brečet. Vypadalo to, že už do vody nepůjde, ale přesvědčili jsme ji. Jak vidíte na dnešní fotografii, nakonec plavala s velikou radostí. Ručičkama přitom ani nehnula, pouze mohutně kopala nožičkama a tak se posunovala po vodní hladině vpřed. Dlouho jsme si na písáku nepobyli, neboť se mezitím zatáhlo a začal foukat nechutný vítr.

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Nakupujeme v OBI :-)24.08.2003
Martinka má konečně drbalku...
Po snídani jsem Martinku navnadil,"Martinko, pojedeme na nákup, k bobrovi?" Martinka skákala radostí na židli a křičela,"Jéjé, pojedem k boblovi, hurá na náákup, bude to tam samej bobl!" Nevíte, kde to je u bobra?. Je to v OBI, bobra mají jako maskota. Martinku jsem tam vyfotil, ale fotka je maličko rozmázlá. Nechtěl jsem totiž příliš plašit zákazníky bleskem. Není vůbec jednoduché udržet foťák v ruce, při tak dlouhé expozici ;-) Koupili jsme nějaký spojovací materiál na výrobu houpačky a na Martinku čekal největší zážitek u pokladny. Najednou na celé kolo křičela,"Jééé, támdle mají tatínku drbalkýý, jako mám u babičkýý, koupíme jednu domůůů?" Jistě jste zvědaví, cože to ta drbalka je. Babička koupila o dovolené Martince a Petrušce takovou dětskou masážní žínku s hlavičkou medvídka. Nazvali ji drbalkou. Martinka ji má moc ráda a opravdu se takovou žínkou krásně napění a umyje. Vybrala si z celé řady zvířátek opět medvídka se zelenou žínkou. Ta Vám zářila radostí! U pokladny musela drbalku položit na pás a neustále opakovala,"Tatínku, já už ci svoji drbalku!" Vysvětloval jsem jí,"Nejdříve ji musíme zaplatit!" Martinka proto chytila drbalku a podávala ji pokladní,"Paní, tady musíš udělat tudle drbalku nejdžív!" Paní se moc smála a skutečně sejmula přednostně čárový kód z drbalky ;-)) Martinka se svojí drbalkou :-)
Během další jízdy jsem Martince povídal,"Martinko, teď se ještě stavíme v Tescu, koupíme nějaké jogurty a pojedeme domů!" Myslel jsem samozřejmě k babičce. Martinka se však zamračila a nahlas protestovala,"Nemůžeme jet domů tatínku, nemůžeme nechat u babičky Vojtíška a maminku. To nemůžemé!" Jak vidíte, Martinka má Vojtíška moc ráda :o)) Před obědem ho hladila po hlavičce, pusinkovala ho a pak mu chtěla nandat na korbičku hrací včeličky. Posléze povídala,"Sem udělala Vojtíškovi šmudliky šmudliky!" Opravdu, chvíli předtím se k němu sklonila do korbičky a otřela svůj nosánek o Vojtíškův. Martinka dělá ráda šmudliky šmudliky i s rodiči ;-)
Domů od babičky a dědy jsme přijeli se značným zpožděním. Honem honem se nám podařilo uvařit večeři - zakoupené pizzy v troubě. Pak jsem běžel bleskurychle vykoupat Vojtíška. Jak jste jistě postřehli, od víkendu ho budu koupat již jenom já, pokud nenastane nějaká nepředvídatelná situace. A to já koupu děti rád :o) Vojtíšek mi dnešní koupání prokřičel, neboť ho trápil potvora hlad. Po koupání jsem ho odnesl do obyváku Daně a Vojtíšek dostal ještě před kojením lžičku s Lactobacillus Acidophilus, dále lžičku s Kanavitem a na závěr kapičky SAB Simplex. Bříško ho evidentně trápí méně. Pomohla rada sestřičky z ústecké nemocnice,"Ty kapičky je nejlepší podávat asi tak dvacet minut před jídlem, ne až během kojení!" Mimo to natírám po koupání Vojtíškovi bříško mentolovým krémem a přitom ho i promasíruji ;-))
Pak jsem vysprchoval Martinku. Během sprchování se pozastavila nad vanou. Ptala se mě,"To si tu vanu zamontůval ty, tatínku?" Odpověděl jsem po pravdě,"Ano Martinko, tu vanu jsem tady zazdil já sám!" Marťa se divila,"A depak sou tatínku ty šrouby, já je nevidím!" Ta má postřeh, viďte ;-))

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

24.8.2003   22:34:40   Anonym
   
Neni to spis veverka nez bobr? :o)

24.8.2003   23:01:29   Radek
   radek(zavinac)emartinka.cz
Je to prý bobr ;-))


Martinka na houpačce :o)25.08.2003
Že by Martinka přece jenom žárlila ?
Dopoledne strávila Dana s dětmi venku na zahrádce. Konkrétně mi popisovala věšení prádla. Vojtíšek měl dnes nespací den a tak se spíše věnoval křiku. Dana ho co chvíli utěšovala houpáním kočárku. Jenomže nejde jednou rukou houpat s kočárkem, druhou držet prádlo a zároveň ho kolíčkovat. Pokud znáte nějakou speciální metodu jak na to, napište nám na konci článku. Dana jistě ráda Vaši radu ocení ;-)) Sotva Dana pohoupala Vojtíška, již křičela Martinka sedící na houpačce,"Maminkóó, zohoupej měéé!" Dana odběhla pohoupat Martinku. Jakmile měla Marťa správný rozkmit, mohla jít pověsit jeden, až dva kousky prádla. Více jí Vojtíšek nedovolil svým křikem. A tak se kolotoč opakoval asi hodinu a půl ;-)) Jak Dana povídala navečer telefonující babičce,"Potřebovala bych občas nějakou babičku v dosahu. Vojtíšek totiž některý den prospí a prsa mám pak nalitá až bolí, aby byl příští den vzhůru a pil jak zjednaný. To mi roztáhne tvorbu mlíčka na maximální možnou míru a další den si pak milostpán v klidu prospí ;-))
Chcete vědět, jak vypadá takový běžný večer u nás? Před chvílí jsem Martince dovyprávěl příběh Jak pejsek s kočičkou myli podlahu. Martinka právě trůní na nočníku a co chvíli je v obyváku s různými prosbami,"Tatínku, doleješ mi čajíček do lahvičky? Nasfítíš mi hvezdičky? Maminko, pšikreješ mě?" Tak bych mohl ještě chvíli pokračovat ;-) Já mezitím bušil do klávesnice a co chvíli drncal s vedle ležícím Vojtíškem. Dana za mými zády žehlila. Neuběhlo ani pět minut a situace se radikálně změnila. Martinka žadonila o pití, jenomže se jí nepozdávala jeho teplota a tak se rozbrečela. Pěkně dlouho jsem ji utěšoval, aby náhodou ještě neblinkala. Nakonec mi skočila kolem krku a mazlíkovala se. Dana tou dobou vedle v obyváku držela v náručí Vojtíška, aby si říhl. Vidíte tu jasnou souvislost? Martinka není zase tak úplně v pohodě, co se nového člena rodiny týče. Je poslední dny značně přecitlivělá a potřebuje vědět, že ji máme rádi. S tou přecitlivělostí - o víkendu jsme právě přijeli z OBI a Martinka všem radostně ukazovala svoji novou drbalku(Pokud nevíte o čem je řeč, přečtěte si články z víkendu ;-) ) Martinka si běžela pro nočníček do obyváku, bohužel však v botách z venku. Prababička ji celkem důrazně okřikla,"Běž pryč, vždyť jsme ti říkali, že si máš boty přezout!" Martinka se zarazila a spustila mohutný pláč. Jojo, musí se na ni opatrně ;-))
Jste zvědaví, jak jsme na tom teď, ve 2120 ? Martinka se vedle vrtí, Dana šla konečně do sprchy a Vojtíšek vedle mne si povídá. Mává ručičkama, šklebí se, prostě zábava. Cožpak takhle vypadá šestitýdenní miminko po probdělém dni a v tuto noční dobu? Tak tohle tedy u Martinky neznáme. Dana mi pokládala přesně takovou otázku a já odpověděl,"Třeba mu tolik spánku stačí!" Danina odpověď byla jednoznačná,"Toho se obávám, mě tedy tak málo spánku nestačí!!" ;-))

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

25.8.2003   22:19:50   Radek
   radek(zavinac)emartinka.cz
Včera jsem Vám zapomněl poslat Vojtíškovu fotku do alba. Proto si pro ni klikněte dnes ZDE, spolu s novou dnešní ;-))


Martinka myje bazének ;-)26.08.2003
Jéjé, teta z ameriký je tadýý !! ;-)
Dopoledne Daně přišla SMSka od tety Martiny. Momentálně se nenachází doma v Ohiu, nýbrž přiletěla na nějakou konferenci do Prahy. Sotva o ní Dana pověděla Martince, Marťa začala radostně poskakovat a křičela,"Jéjé, teta z ameriky je tadýý, povíš jí ať pšijedé?" Martina odpoledne telefonovala a opravdu k nám přijede v sobotu a zůstane na víkend. Dana se jí ještě optala,"Kdypak vlastně odlétáš zpátky?" Martina odpověděla,"No, zpátky letím 11.září!" Dana zavtipkovala,"To je opravdu moc hezké datum na cestu do New Yorku a ještě k tomu letadlem!" ;-)) Martina vysvětlovala,"To byl jediný den, co šly sehnat letenky!" Hmm, ani se nedivím ;-)
Včera jsem psal o Vojtíškovi, jak celý den probděl a ještě o půl desáté večerní nespal. Zato dnes doháněl, co se dalo. Spinkal přes celý den, pouze v době oběda ne. Kupodivu se díval pozoroval věci kolem sebe, broukal si a vůbec se tvářil spokojeně. Takové to je, když ho nic netrápí. Zato Dana celou tu dobu prospala. Už si pomalu zvyká a na Vojtíškovy mírné hlasové projevy nereaguje. Využívá tak poobědní chvilky, neboť musí trochu naspat doby večerního kojení. Vždyť i večer si jde si lehnout bez ohledu na to, kolik je právě hodin. Jakmile děti spí, třeba i v devět :o)
Dnes jsem přišel z práce relativně včas a tak jsme se s Martinkou pustili do demontáže bazénu na zahrádce. Jak se v něm více než měsíc nekoupala, příšerně zarostl obrovským množství řas a jiných fujtajblů. Tak jsme ho vyčistili a uklidili. Stejně to letos na nějaké cachtání již nevypadá a i kdyby, zajedeme se vykoupat do vedlejší vesnice, mají tam překrásné veřejné koupaliště. Při mytí bazénku se Martinka zmocnila kropítka a nechtěla mi ho půjčit. Kupodivu se během celé činnosti ani nezmáchala. Čistý bazén prozatím leží ve stodole a právě tam si Martinka všimla mého opřeného kola. Hned žadonila,"Pojedem se projet na koléé, tatínku? Pojedéém, já si sednu tadý na sedačku a pojedéém. Pitíčko si dám tady do džáčku, abysemse mohla napít!" Takhle básnila i po celou svačinku. Jeli jsme se tedy projet. Místo toho, abychom pracovali na dřevěné prolézačce.
Jeli jsme cestou necestou, lesem nelesem(Jak se zpívá v písničce od MIG 21 ;-) ) a právě v lese proběhla malá přestávka za účelem prověření růstu hub. Ač jsme s Martinkou chodili křížem krážem a oči si mohli vykoukat, nikde ani prašivka. Opravdu je stále příliš sucho i přes celkem silné srážky, proběhnuvší minulý týden. Po neuspěšném hledání hub vedla naše cesta dál, abychom ji před šestou završili doma. Teď už nemůžeme přijet až o půl sedmé, Dana by kvůli Vojtíškovi nezvládla klidnou přípravu večeře :o)
Po večeři nastala Vojtíškova koupací doba a tak jsem ho odnesl za Daninými zády z postýlky rovnou do koupelny. Dana právě telefonovala s tetou Martinou a tak po chvíli přišla za námi,"Tady jsi Vojtíšku! Já se otočím a miminko nikde, postýlka byla prázdná!" To byl jenom žert ;-) Dana pokračovala,"Měla bych si tě Vojtíšku také někdy vykoupat, abych to nezapomněla!" Pustil jsem se honem do koupání. Čistého a voňavého Vojtíška jsem odnesl Daně na kojení. Pak už jen zbývalo osprchovat naši milou Martinku :o)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Zobrazit stránku:  1  2  3  

 Aktuálně
Doma - Novinky
24.5.2007
 (7961) Nové čerpadlo k pískovému filtru......
21.11.2006
 (7195) Djerba - výlet na pirátské lodi...
03.10.2006
 (6219) Jak je to s alkoholem v Tunisku...

Webmaster

27.2.2006
 (41346) Analogové video na DVD...

 Rodinné stránky
MojeMiminko.cz - vše pro Vaše nejmilovanější
moje-miminko.cz
Mimísek.cz - dovolené s dětmi, plavání, tábory
Mimísek.cz
Hubnutí.mimísek.cz - cvičení na hubnutí pro ženy
Hubnutí.mimísek.cz
ČeskýKutil.cz - internetový hobby magazín pro celou rodinu
CeskyKutil.cz - inspirace pro vaší zahradu
Triberusky.cz - Bazárek u tří berušek
Triberusky.cz
Emimino.cz
vše o dětech, rodina...
eMIMINO.cz
Rodina.cz - rodina, děti a více zajímavostí
Rodina OnLine
Sexus.cz - o sexu konečně slušně
Sexus.cz


 Odkazy
Quick klubko -
klubko maminky a děti
Klubko maminky a dětičky
AltaVista.com -
portál - vyhledávač
AltaVista
Google.com -
vyhledávač - umí česky
Goooogle
Yahoo.com -
portál - vyhledávač
Yahoo!
Geocities.com -
Yahoo! - webhosting
Tvoje místo na netu
msn - Atlas.com -
portál - vyhledávač
Atlas
Quick.cz -
portál - vyhledávač
Rychlejší než šnek
Seznam.cz -
portál - vyhledávač
Najdu tam co neznám
© LTX 2001 - 2024  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist