Stránky miminka,neplodnost,zajímavosti o dětech

 Hlavní menu
 NOVÝ BLOG
  - úvodní stránka
 ODKAZOVNÍK
  - naši partneři
 TĚHOTENSTVÍ
  - naše bříško Vojtíšek
 VOJTÍŠEK
  - novinky - deníček
  - míry a váhy
  - moje první...
 MARTINKA
  - novinky - deníček
  - Martinka po narození
  - míry a váhy
  - moje první...
 NAŠE NEPLODNOST
  - něco o rodičích
  - Martinka
 NEPLODNOST - léčba
  - metody IUI,IVF
  - metoda p.Mojžíšové
  - lidstvo má problém
 ARCHIV ČLÁNKŮ
  - deníček
 FOTOALBUM
  - naše fotografie
 ODKAZY
  - katalog odkazů
 DOMA
  - domácí pekárny chleba
  - u nás doma
  - rekonstrukce domu
  - písková filtrace bazénu
 WEBMASTER
  - vývoj eMartinky
 FAQ
  - co je to eMartinka?

 Kniha návštěv
- Napište nám
- Přečtěte si

Poslední zápis:
8.7.2006  10:58:29 Webmaster
Pište nám na adresu dopisy@emartinka.cz

WEBMASTER
© LTX 2001 - 2024
Radek Lehký
Tel: 602138084
ICQ: 297193369

Veškeré dotazy a technické připomínky mi adresujte na
webmaster@emartinka.cz


Vyberte si články podle Martinčina věku(měsíce):
  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25
  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42
  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59
  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75

Zobrazit stránku:  1  2  3  4  

Pohled z okna hotelu :o)15.12.2003
První den v Katowicích...
Dnes Vám nepíši z klidu domova, jak by se na první pohled zdálo. Právě ležím v posteli Katowického hotelu Silesia. Jak již jistě víte, nacházím se v Polsku a s kolegy odpojujeme stroje v pobočce naší firmy. Řeknu Vám, práce je tu moc a na návrat zítra to ani náhodou nevypadá. Spíše na středu. Mimo to uvidíme, jakou cestu nám naskytne počasí. Dnešek za moc nestál. Cestou sem silnice místy klouzala a před Katowicemi jsme se navíc dostali do hustého sněžení. Za odpoledne pak napadlo dobrých pět centimetrů sněhu. Při následném přejezdu na hotel nezbylo nic jiného, než auto pěkně dlouho rozmrazovat a oškrabovat :-(
Před chvílí jsem hovořil telefonicky s Danou. Bez větších problémů zvládla sama koupání obou našich dětiček. Jako první šla na řadu Martinka. Dana jí povídala,"Martinko, musíš se vykoupat rychle, aby se po tobě mohl jít koupat Vojtíšek!" Martinka vzala rychlost doslova. Napustila si asi tak dva centimetry vody,"Musím se vykoupat rychle, todle stačí!" Bohužel se v takovém množství nemohla ani pořádně opláchnout, proto ji Dana osprchovala. Zatímco následně koupala Vojtíška, Martinka pila v obyváku mlíčko z lahvičky a přitom sledovala Večerníček. Pěkně jim to šlo bez mé nepřítomnosti, viďte? ;-)
Ještě jednu perličku na závěr a já již půjdu spát. Zítra nás čeká perný den. Tak tedy - Martinka si poslední dny tahá všude kočárek se svojí Nanynkou. Například k jídelnímu stolu. Upozorníme ji,"Martinko, ten kočárek si zaparkuj raději vedle v obyváku. Martinka se čílí,"To né ždyť by mě brečelá Nanynká!" Tuhle si otevřela dveře na chodbu a zmizela směrem ke koupelně i s kočárkem. Představte si to, Martinka vozí miminko i na záchod ;-)
Na dnešní titulní fotografii se Vám naskýtá pohled z okna hotelu Silesia na vánoční strom v Katowicích.

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Moje pracoviště v hotelu :o)16.12.2003
Velice náročný den...
Již podruhé a doufám i naposledy se Vám hlásím z Katowic. Bohužel nás tu čekalo o mnoho více práce, než jsme původně předpokládali. Není vůbec jednoduché rozpojit velice složitý systém průmyslového počítače, řídícího velikou výrobní linku, a to celé krát čtyři. Má to jeden háček, vše musíme pak doma zapojit a linky by měly fungovat v maximálně krátkém čase. Jak se říká Time is money ;-)
Dosti práce. Včerejší zvýšené sněžení a ranní přituhnutí nám maličko oddálilo odjezd z parkoviště. Neotevřel jsem totiž ani jedny dveře. Konečně jedny zadní povolily a my mohli vyrazit po chvíli rozmrazování do firmy. Zbývalo pouze zaplatit parkovné na hlídaném parkovišti, necelých 10 euro. Sníh nás doprovázel celou cestu. Že by to vypadalo na bílé Vánoce? Kéž by. Zítra po ránu zaplatíme s kolegou hotel a po obědě snad pofrčíme domů. Předtím samozřejmě vykážeme ještě nějakou pracovní činnost ;-)
Martinka na procházce sáňkovala a Dana ji pak nemohla dostat domů. Zatímco se Martinka loni nechtěla na sáňky ani posadit, letos se jí moc zalíbily. Však je sněhu u nás dostatek.
Dnes jsem vyfotografoval svoje detašované pracoviště v hotelu Silesia ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka na mě čekala ve své posteli :o)17.12.2003
Konečně jsem se vrátil domůůů :o)
Sláááváá, konečně se nacházím doma. Po náročném pracovním dopoledni se nám povedlo vystěhovat všechny ze čtyřech elektrických rozvaděčů linek z rozvodny(Jeden měří téměř pět metrů v kuse) a odpoledne jsme tak mohli jet po druhé hodině domů. Cesta byla celkem v pohodě, sem tam nějaký snížek a místy to i trochu klouzalo. I přesto se mi povedlo zastavit před domem v osm hodin(Do celkového času je nutné započítat i hodinovou přestávku na oběd ;-) )
Sotva jsem po zaparkování auta vkročil domů(Přesněji řečeno po proražení si cesty, neboť u nás leží cca 20cm sněhu), se již kdesi z obyváku ozývaly radostné hlasy. Vítala mě Dana, Martinka a svým žvatláním i Vojtíšek. Dana mi po pusince povídala,"Honem za nimi běž, už se na Tebe moc těší. Povídala jsem Martince, že jsi tady!" Skutečně, Martinka skákala na posteli a volala,"Tatíínkůů, tatínkůů, pusinkůů!" Opusinkovali jsme se a já dostal od Martinky jednu radu,"Bež se tatínku honem pševlíknout, ždyť máš ještě kalhotý, vezmi si tepláčky!" :o)
Hned jsem Martince vysvětloval,"Martinko, konečně jsem doma, moc se mi po vás stýskalo. Bylo mi smutno!" Martinka se zamračila a oponovala,"Nebylo ti smutno, ždyť tam s tebou byl pán. Takovej pán z práce, Radek se menuje!" Tak to vidíte, na co bych si měl stěžovat ;-)
Dana se šla vysprchovat a Martinka po chvíli přišla do obyváku. Hned ve dveřích mi hlásila,"Tatínku, já se du vyčůrat, podívej, Vojta už vyhrál!" Měla naprostou pravdu. Normálně dětem před spaním říkáme,"Už spinkejte, kdopak z vás dnes vyhraje a usne jako první?" Jak vidíte, usnul Vojtíšek ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka předvádí kapříkovo dýchání žábrami :o)18.12.2003
Hodnej kapšík, na vánoce tě zmaháme ;-)
Dnešní den přinesl oteplení a tak sněhová pokrývka mírně poklesla. Navečer opět přituhlo, takže to konečně vypadá na bílé Vánoce. Martinka se odpoledne vyžívala v zimních radovánkách, respektive v sáňkování. Jezdila po silnici ze čtvrti dolů. Jedná se o místní komunikaci, po níž sem tam přejede krokem jedno auto a děti ji s oblibou používají coby sáňkařskou dráhu. Martinka od loňské zimy správně dorostla a tak bez problémů dosáhne nohama ze sáněk na zem. Po rovině se odráží botičkama a z kopce frčí jako o závod.
Jak již z nadpisu vyplynulo, máme doma ve vaně živého kapra. Cestou z práce jsem ho zakoupil přímo v sádkách. Je to pěkný kousek, něco přes tři kila. Sotva ho Martinka v tašce spatřila, hned volala,"Honeém ho tatínku pusť, ať může lítat!" Kapra jsem přenesl do koupelny a jal se neprodleně napouštět vodu. Martinka skákala kolem kapra a předváděla, jak dýchá žábrami. Kapr samou nedočkavostí pro změnu skákal na pěnové podložce u sprchového koutu. V žádném případě jsem ho nechtěl přemisťovat do vany naležato v trošce vody. To by ji vycákal až na strop. Konečně kapr plaval v čisté studniční vodě, Martinka jeho počínání komentovala a přitom ho hladila po hřbetě,"To je hezkej kapšík, podívej co dělá. On plavé. Kapra můžu pohladit, on nemá zoubky, on měé nekousne. Zoubky má jenom žralok, ten udelá chramst a zhamá rybičku. Až budou vánoce, tak toho kapšíka vytáhneme, odklojíme tadyty kšidýlka a ploutvičky, osmažíme hó a zhamáme. To si dáme, mňam mňam mňam!" Zcela užaslý jsem nebyl schopen říci ani slovo. Kdepak na tohle Martinka přišla? S největší pravděpodobností to někde viděla, možná v televizi ;-) Martinka se ráchá ve vodě s kaprem :-)
Vojtíšek si kapra také prohlédl. Nejvíce před koupáním, to tam za ním chtěl rovnou skočit. Klikněte si na Vojtíškovu fotku do fotoalba. Martinka chodila celý podvečer, asi tak po deseti minutách kontrolovat kapra ve vaně. Však si přitom pěkně zmáchala mikinku a musela ji vyměnit za suchou. V souvislosti s kaprem ve vaně se Martinka ptala,"Kdepak se bude koupat Vojta, tatínku?" "Ve sprcháči, přece!", zněla má odpověď. Vojtíška jsem díky tomu poprvé vykoupal ve vaničce sprchového koutu. Moc se mu to líbilo, jenom musel ležet uhlopříčně, aby se nebouchal o stěny ;-) Po Vojtíškovi se vysprchovala Martinka a já měl možnost sledovat, jak se úplně sama namydlí a pak opláchne :o)
Po celou dobu mé nepřítomnosti usínaly obě děti bez problémů, jenomže teď, ve 2050 stále nespí. Martinka se před chvílí vymlouvala,"Podívej tatínku, ždyť Vojtíšek taky ještě nespí!" To víte, tatínek je doma a tak si ho musejí užít ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka frčí z kopce na sáňkách :o)19.12.2003
Máte také připravené okno pro Ježíška ?
Sotva se Martinka po ránu probudila, její první otázka zněla,"Depak je maminko tatínek?" Ujišťovala se, zdali jsem náhodou opět neodjel na nějakou služební cestu. Dana ji uklidnila,"Tatínek odjel do práce, odpoledne se vrátí!" Martinka pokračovala,"Ahá, a depak je kapr?" Kde by byl, plaval si klidně ve vaně. Martinka se s ním dnes rozloučila a zítra se kapr bude nacházet na úplně jiném místě, rozhodně nebude plavat ve vaně. Potřebujeme totiž v koupelně uklidit ;-)
Dana zkoušela dopoledne podat Vojtíškovi noviny, jak z nich bude číst. Představte si to, četl si. Bleskurychle zmačkal několik stránek do koule a tu následně rozmočil slinami a rozkousal. Na čtení prozatím potřebuje pusinku. Když si vzpomenu na Martinku, v její plínce jsme kolikrát nacházeli útržky novin s jasně viditelnými písmeny. Vojtíšek se na jakékoliv papíry vrhá jako drak. Navečer jsem se chtěl podívat do nového TV magazínu na program a Vojta najednou vystřelil, předklonil se a už cupoval poslední dvě stránky na kusy :o)
Vojtíškovy první dva zoubky, dolní jedničky za poslední týden pěkně povyskočily. Čouhají z dásně již asi milimetr. Dana mi dnes povídala,"Tak tohle jsem u Martinky neznala, ona mě nekousala!" Jak jste již jistě pochopili, Vojtíšek maminku kouše do bradavek během kojení. Pokud prý pije je vše v pohodě. Přes zoubky má vyplazený jazýček. Běda však, zasune-li ho a maličkou ucukne hlavičkou zpět. Nedokážu si to ani představit, ale je to prý hodně nepříjemné ;-)
Vzhledem k příznivé sněhové pokrývce(Po včerejší mírné oblevě slehl sníh na přibližně deset centimetrů) se Martinka plně oddává zimním radovánkám. Jak vidíte na fotografii, právě sjíždí na sáňkách kopec za domem. Měl jsem obrovský problém ji vůbec vyfotit. Jezdila totiž jako namydlený blesk. Nožky na stupačkách a vůbec nebrzdila. V jednu chvíli dokonce narazila čelně do sousedovic plotu. Dnes také přišla na styl jízdy s lopatou. Nevím, jak se ta věc jmenuje správně, ale jedná se o takovou plastovou podložku s držátkem mezi nohy. Martinka ji dostala k Mikuláši a teprve odpoledne se na ní naučila jezdit. Musí se pouze trochu zaklonit a pak jede z kopce pěkně až dolů. Dokonce odložila sáňky a používala pouze lopatu.
Po svačince se Martinka najednou rozpovídala,"Musíme tatínku požádně otevžít okno, aby sem moch Ježíšek vlítnout a vešly se mu tam klídla. Musíme mu pšipravit oknó!" Neslyšeli jste to někde? Jistě, jedná se o reklamu na Eurotel - Připravte si okno !. Jak málo stačí a Martinka si z televize pamatuje reklamní spoty ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka se sněhuláky :o)20.12.2003
Naše sněhuláčí rodinka...
Po probuzení zamířily Martinčiny první kroky do koupelny. Po chvíli se odtamtud ozval zklamaný hlásek,"De je tatínku kapr? Tady není ve vaně!" Suše jsem odpověděl,"Je v mrazáku!" Martinka vyzvídala,"Jak v mrazáku? To ho budeme hamat? Aháá, osmažíme ho a já si pak dám, mňam!" Jojo, známe své lidi. Jestliže Martinka o něčem tvrdí, že to bude jíst, většinou je vše naopak. I když existují jisté vyjímky potvrzující pravidlo. Dana uvařila k obědu kapří polévku, neboť na Štědrý večer si dáváme pouze kapra se salátem. Martinka dnes dostala na talíř polévku s jikrami. Hned povídala,"Jájá si dám tudle polífku se semínkama. Je celá z kapra!" Dlabala a za chvíli zel její talíř prázdnotou.
Vojtíšek s námi začíná velice pěkně komunikovat. Hlasem dává najevo všechny svoje nálady, od naprosté rozmrzelosti a nespokojenosti až po spokojené broukání. Nemůže-li například dosáhnout na nějakou svoji hračku, kníká velice specificky. Praští-li se o postýlkovou tyčku hlavičkou, spustí bez varování hlasitý brek dosti podobný siréně. Dále se zajímá o všechny technické věci. Nejvíce se vrhá na rozsvícený display digiťáku, ale se stejnou vervou včera skočil po dálkovém ovladači od televize. O klávesnici počítače ani nemluvě. Před chvílí jsem ho držel na klíně a datloval jednou rukou. Po chvíli se divím - co se to děje? Na monitoru mi přeskakují okna a on se milý Vojtíšek opíral nožkou o jednu spodní klávesu :o)
Přes den se rtuť teploměru vyšplhala venku na jeden stupeň nad nulu, což mělo zásadní dopad na sněhovou pokrývku. Odpoledne navíc sprchlo a tak jsem Martince po vyspinkání navrhl,"Martinko, půjdeme postavit sněhuláka?" Martinka s nadšením souhlasila. Vždyť se na sněhuláka těší již asi půl roku ;-)
Vojtíška jsem uspal v kočárku a zaparkoval ho k domu. My pak s Martinkou vkročili na panensky čistý sněhový koberec nacházející se na zahradě. Začal jsem balit sněhovou kouli a Martinka žadonila,"Tatínků, já ci taky koulí, koulét!" Ukázal jsem jí postup. Martinka pochopila technologii koulení koule velice rychle. Za chvílí křičela,"Tatínků, já tu koulí nemůžu uzvednout!" Aby ne, vždyť koule měla průměr dobrých padesát centimetrů. Postavil jsem ze tří koulí sněhuláka a Martinka mezitím vystartovala domů za Danou, pro mrkev na nos. Dana se na nás po chvíli přišla ze zvědavosti podívat. Pověděla Martince,"Martinko, chtělo by to dojít k sousedům a poprosit je o nějaké uhlí!" Vzápětí se zarazila,"Raději ne, vždyť by se Marťa uhlím zmazala!" Dana odešla a Martinka po chvíli žadonila,"Tatínku, postavíme jetě maminku?" Postavili jsme tedy společnými silami ještě sněhuláčí maminku. Martinka jí opět ukoulela hlavu. Sotva oba sněhuláci stáli, Martinka dodala,"Musíme jetě uplácat mamince a tatínkovi nějaký děťátko a miminkó!" No, to jsme již nestihli, neboť se Martinka celá promočila mokrým sněhem a raději jsme se přemístili do tepla domova :o)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka pomáhá mamince s pečením cukroví :o)21.12.2003
Další laktační krize ?
Martinka si dnes po ránu přivstala. V sedm hodin se k nám nakvartýrovala do postele a už nemínila spinkat. Vzhledem ke skutečnosti, že mezi námi ležel již Vojtíšek, jsme se maličko mačkali. Jenom si to představte, ležet ve čtyřech na posteli široké metr třicet a pod jednou velikou peřinou. Martinka se škádlila s Vojtíškem. Zatímco pila z lahvičky čajíček, Vojtíška evidentně zajímala právě Martinčina lahvička. Sápal se po ní a Martinka ji musela celkem tvrdě bránit. Vojtíšek totiž disponuje slušnou silou. To jsem pocítil po chvíli na svém nose. Vojta se otočil a uchopil mě za něj. Já nereagoval a tak zvolil drastičtější metodu. Narval mi svoje drobné prstíčky hluboko do obou nosních dírek. Uááá, to je ale nepříjemné! ;-)
Dana mi po probuzení povídala,"Asi tu máme další laktační krizi. Vojtíšek po celou noc nějak divně jedl. Prostě tahal co mohl, ale mlíčko mu pořádně neteklo!" Snad to nebude zase až tak zlé, Dana doposud všechny krize úspěšně překonala. Vždyť v případě Martinky ji kojila do roku a půl. Vojtíšek se po ránu namísto jídla na Danu culil, smál, povídal a nějaké bradavky ho vůbec nezajímaly. Dana si vzala Vojtu vedle do ložnice a jala se ho přemlouvat. Přemluvila ho, ale Vojtíšek jí všechno mlíčko vrátil. Víte kam? Přímo doprostřed naší postele. Poblinkal prostěradlo, peřinu, polštář, sebe, Danu a vše okolo. Vzhledem k velikosti zasaženého území nezbylo nic jiného než konstatovat - Vojtíšek musel být celkem slušně nahamaný ;-)
Naše původně plánovaná odpolední procházka musela být odložena. Venku totiž začalo řádně pršet. Sníh ubýval před očima, ale v noci prý přituhne a napadne nový. Dana pekla vánočku a zbyly jí nějaké bílky. Proto na robotu umíchala těsto na kokosky a Martinka jí přitom pomáhala. Já zatím převlékl Vojtíška do kombinézy a šel ho na násep uspat v kočárku. Představte si to, usnul mi po dvou minutách drncání. To by šlo, ne? ;-) Martinka sfoukává svíčky na adventním věnci :-)
Během večeře jsme zapálili úplně všechny svíčky na adventním věnci. Copak to znamená? Vánoce již klepou na dveře. To si uvědomila i Martinka, neboť si brala z adventního kalendáře čokoládičku a po ní jí tam zbývají již jenom tři. Však jí každou chvíli připomínáme,"Martinko, nezlob, Ježíšek se dívá a nepřinese ti žádné dárečky!" Chcete vědět, co by si Martinka přála nalézt pod stromečkem? Povídala,"Jájá bysem chtěla takový miminkó jako má Lucka a vlčka na točení!" Že nevíte, jaké miminko má kamarádka Lucka? Jedná se o miminko Chou-chou. Uvidíme, jak byla Martinka hodná ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

22.12.2003   14:34:25   Věra
   
Milý Radku,Danuško,Martinko a Vojtíšku, protože dnes mi končí pracovní týden, chtěla bych už dnes Vám popřát hodně tolik vzácného zdravíčka a moře lásky, bez které se nedá žít.Jste moje taková internetovská rodina a já bych byla móóóc ráda, kdybych mohla Vaše báječné stránky číst i příští rok.Užijte si vánoční pohody a už teď se těším na nové fotečky a na větičky od sluníčka Martinky.Mějte se!


Na náměstí v okresním městě :o)22.12.2003
Kterak jsme málem měli o kolečko méně ;-)
Sotva se Martinka odpoledne vyspinkala, odjeli jsme do okresního města za nákupy. Přesněji řečeno, Dana potřebovala zakoupit nějaké dárky, pravděpodobně pro moji maličkost ;-) Normálně se totiž do města kvůli dětem nedostane. Já zatím s Martinkou a Vojtíškem v kočárku objížděl město. Martinka byla jako u vytržení ze záplavy ozdobiček a vůbec vánoční výzdoby. Ukazovala na umělé osvětlení nad ulicí a ptala se,"To je tatínku plyšový, ty vetvičky?" Odpověděl jsem,"Ne, to je Martinko umělý!" Naše cesta vedla dále a najednou u Katastrálního úřadu pozoruji, že nás předjíždí nějaké kolo. Povídám si,"Tohle kolo jsem již někde viděl!" Skutečně, vypadalo jako to od našeho kočárku! Honem jsem pohlédl na podvozek a chybělo nám levé přední. Z náměstí vede cesta strmě dolů, ale kolo se naštěstí po třech metrech zarazilo o stěnu domu. Uff, jinak bychom ho honili několik desítek metrů pod náměstím ;-) To víte, stačí doma neopatrně zajíždět s kočárkem na chodbu a přitom škrtnout kolečkem o futra. Ohne se zajišťování a pak se uvolňuje kolečko.
Vojtíšek celou dobu spinkal a probudil se až u pódia na náměstí. Dnes na něm vystupovala kapela Jednoty bratrské a zpíval tam i Danin kolega z práce. Proto jsme sledovali přípravy. Kočárek jsem zaparkoval asi dva metry od reprobedny a najednou se ozvala hlasitá a úderná hudba. Zvukař totiž potřeboval vyladit aparaturu a tak tam pustil něco ze záznamu. Vojtíšek v kočárku nadskočil a hned se rozbrečel. Tedy, takovéhle probuzení jsem mu nepřál. Naštěstí se po chvíli drncání uklidnil, ale znovu již neusnul. Vojtíšek si hraje s balónkem - čertíčkem :-)
Martinka v sobotu žadonila o koupi nafukovacího balónku(Šli jsme pro rohlíčky ke snídani). Nemohla si vybrat a tak jí paní prodavačka nabídla,"Vezmi se je třeba všechny!" To by se Martince líbilo asi tak sto balónků v pytlíku. Nakonec jsme vybrali pouze pět kousků. Martinka hned chtěla jeden nafouknout a namalovat na něj čerta. Dnes ho Dana ukázala Vojtíškovi v postýlce. Měli byste vidět jeho tvářičku. Pusinka mu ztuhla a Vojtíšek začal natahovat. Málem by se rozbrečel. Dana prohlásila,"Vojtíšek se asi bude bát cizích lidí!" Zase tak hrozné to nebylo. Po poledni jsem Vojtíškovi hodil balónek do postýlky a on si s ním velice hlučně hrál. Chytal ho ručičkama a vykopával nožičkama přes okraj postýlky, jak můžete spatřit na fotografii :o)
Jak již jistě víte, koupání dětí patří u nás doma mezi moje výsady. Vojtíška jsem až do včerejška pokládal do vany na zádíčka. To abych ho opláchl a vykoupal. Včera mi hlavou bleskl nápad - zkusím Vojtíška ve vodičce posadit. To byste nevěřili, co se potom dělo! Vojtíšek plácal ručkama do vody, až mu ve velkých gejzírech stříkala do obličejíčku. Vůbec nic si z toho nedělal. Znovu a znovu se vrhal ručkama do vody a snažil se odtrhnout protiskluzovou podložku ode dna vany. Následně ho zaujal špunt a chtěl se k němu dostat. Prostě a jednoduše, koupání dostalo pro Vojtíška úplně nové dimenze. Sotva jsem ho dnes položil v lehu na zádíčkách do vody, hned se snažil rotovat na bříško. Právě přišla Dana a tak jsem jí ukázal sedícího a cachtajícího se Vojtíška. Pusinku měl plnou nacákané vody, ale tvářil se navýsost spokojeně. Dana jen prohlásila,"To sis ho naučil pěkné věci!" No, Vojtíšek tak jako tak bude za chvíli sedět sám, nebo ne? ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

22.12.2003   21:26:33   Radek
   radek(zavinac)emartinka.cz
Děkuji moc, za první gratulaci :o) Neopomeňte si ani dnes prohlédnout aktuální Vojtíškovu fotografii ve fotoalbu ;-)


Martinka kráčí po silnici na horním konci naší obce :o)23.12.2003
Martinka umí první písmenko...
Chcete vědět, co se u nás dělo včera večer? Zatímco dětičky spinkaly, my s Danou stěhovali všechny zabalené dárečky do skříně vedle Martinčiny postele. Musíme je mít připravené, aby to měl zítra Ježíšek jednodušší. Podle plánu půjdu zabavit děti do koupelny a Dana bude zatím vyhlížet Ježíška u otevřeného okna ;-)
Dnes, kolem desáté hodiny se u nás zastavila Silva od sousedů. Učí se na kadeřnici a tak si mohla svoje dovednosti vyzkoušet na Martinčině hlavičce. Pěkně jí ostříhala vlásky. Přitom se jí ptala,"Martinko, kdepak jste byli včera odpoledne?" Martinka vysvětlovala,"My sme jeli do městá, tam chodil sněhulák, ten byl skoro živej. Jetě tam byl sklítek, ten byl úplně živej a dával mi bombónky!" Abych Vám to vysvětlil - okolo velikého vánočního stromu na náměstí obcházely děti převlečené za sněhuláka a Santa Clause. Rozdávali dětem bonbónky z košíčků. Martinka se sice zprvu zdráhala, ale pak si nějaké sladkosti vzala.
Po Martince jsem se dostal na řadu já. Silva vytáhla svůj nový strojek a na mé přání nastavila výšku střihu na devět milimetrů. Takovou délku vlasů jsem měl na hlavě naposledy na vojně. Martinka mi následně vlasy pohladila a ohodnotila je,"Tatínku ty máš takový malý vlásky na hlavěé. Ty vlásky sou takový heboučký, jako plyšový!" Zítra se večer pod stromečkem vyfotíme společně, tak uvidíte, co to vlastně mám na hlavě ;-)
Silva si vzala na paškál ještě Danu a já mezitím ustrojil Vojtíška. Dnes šel ven spinkat řádně nabalený, vždyť teploměr ukazoval -4oC. Pěkně nám přituhlo a hlavně přes noc napadl čerstvý sníh. Sotva se Martinka odpoledne vyspinkala, odešli jsme ven do mrazu na procházku. Martinka popadla svoji lopatu-bob a vydrápala se na kopec za domem. Poté se snažila jet dolů. Po čerstvém sněhu se však ani nehnula. Zamračila se a povídala,"Tatínku, próóč mi to nejedéé?" Má odpověď zněla,"Ten sníh musíme nedříve ujezdit sáňkami!" Martinka se zamyslela,"Tak to musíme pšidělat k lopatě provaz, abysme ji mohli nastartovat jako sekačku a pak by jelá z kopcé!" :o) Martinka má konečně lízátko :-)
Martinka šlapala po celou procházku tvrdě za svým cílem. Ptáte se o jaký cíl se jednalo? Řekl jsem Martince,"Martinko, půjdeme do krámu na horní konec a já ti koupím lízátko!" Martinka upalovala a co chvíli se válela na zemi. Pod čerstvě napadaným sněhem se totiž nachází zmrzlý podklad, místy ledovatý. Martinka se nakonec lízátka dočkala, na fotografii jej vítězoslavně třímá před krámem :-)
Po celou cestu Martinka klacíkem psala do sněhu písmenka T. Povídala,"To aby židiči správně trefili!" Martinka objevila toto písmenko před několika týdny. Jenom ho pojmenovávala jako kladífko. Vždyť tak vypadá, nebo ne? Martinka se bavila vyhledáváním písmenek v jakémkoliv textu. Až jí Dana tuhle řekla,"Martinko, to není kladívko, ale písmenko T, jako tatínek!" Martinka teď všem vysvětluje, jak se věci mají,"Todle je písmenko T, jako tatínek!" Přitom Vám ho i správně napíše. Dana dnes prohlásila,"Není to trochu brzo, aby se učila písmenka? Vždyť jí ještě nejsou ani tři roky!" Máme jí to zakazovat? Vždyť se písmenko naučila sama ;-)
Hodiny právě ukazují 2040 a venku mrzne až praští. Celých -12oC. Brr! Čekáme až děti usnou a my tak mohli ustrojit v obyváku stromeček. U nás ho totiž nosí den předem Ježíšek, aby měl zítra kam složit dárečky :o)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka zkoumá po ránu stromeček :o)24.12.2003
Hurá, Vánoce jsou tadýýý !!!
Tak si to představte, Ježíšek nám přes noc přinesl stromeček! ;-) Martinka se po ránu probudila a běžela do obyváku. Ozvaly se nadšené výkřiky,"Jéjé jůů, sou tady vánócéé, soou tady vánocéé, Ježíšek nám pšinesl stromečék, je plnej ozdobičéék, jůů! Honéém honéém, stávejtéé a poďtéé se taky podíváát!" Martinka skákala radostí. Nic naplat, museli jsme z postele. Také jsme se radovali, to si nemyslete ;-) Martinka si přisunula židli ke stromečku a jala se zkoumat všechny ozdobičky. Přitom povídala,"Podívej se, sou tady zvonečký, žárovičký, to už sou vánoce, já se tak těším na dárečký, na to miminkó a káču na točení!!"
Jelikož se dnešní ranní teploty pohybovaly kolem -15oC, Dana povídala,"Vojtíška se mi v žádném případě nechce dávat spinkat ven. Tam půjde až odpoledne, snad teploměr vyleze nad deset stupňů!" Chvíli přemýšlela - do postýlky zkusíme Vojtíška uložit raději až někdy jindy. Po chvíli byl nápad na světě - v ložnici jsme rozprostřeli na koberec deku a na něj přesunuli kočárek s Vojtíškem. Já ho tam pak udrncal ke spánku. Jenom neležel ve fusaku a tím pádem měl náležitou volnost pohybu. Neustále se snažil otáčet, ale spánek ho nakonec přemohl :o) Náš vánoční stromeček :-)
Martinka si dopoledne sama hrála a pohádky v televizi ji moc nebraly. Je na ní vidět veliká nervozita a očekávání. Prostě a jednoduše, nemůže se dočkat večera. Při obědě mi vysvětlovala,"Až až pšídeme z procházky, bude tmá, dáme si večeži, pak pudeme s Vojtíškem do koupelny a budemé čekat dokud nepšíde Ježíšek!" Přesně tak to máme vymyšlené. Já půjdu zabavit děti do koupelny a Dana tu v obyváku zatím počká na Ježíška. Až se ozve zvoneček, příjdeme :o)
Martinka šla po obědě spinkat. Dana zalehla jako obyvykle vedle ní. Nedalo se očekávat, že by dneska usnula. Opravdu, před chvílí se předpověď splnila. Otevřely se dveře a v nich rozesmátá Martinka. Povídala,"Psst, tatínku, maminka už spinká!" Šel jsem Danu zkontrolovat, ale ona jenom dělala že spí :-)
Dnešní článek zveřejňuji trochu předčasně, neboť si chceme v klidu užít Štědrého večera. Proto přeji Vám, všem našim věrným čtenářům bohatého Ježíška a klidné prožití svátků v kruhu rodinném :-) O průběhu dnešního večera Vám později přinesu speciální článek ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Zobrazit stránku:  1  2  3  4  

 Aktuálně
Doma - Novinky
24.5.2007
 (7962) Nové čerpadlo k pískovému filtru......
21.11.2006
 (7195) Djerba - výlet na pirátské lodi...
03.10.2006
 (6219) Jak je to s alkoholem v Tunisku...

Webmaster

27.2.2006
 (41346) Analogové video na DVD...

 Rodinné stránky
MojeMiminko.cz - vše pro Vaše nejmilovanější
moje-miminko.cz
Mimísek.cz - dovolené s dětmi, plavání, tábory
Mimísek.cz
Hubnutí.mimísek.cz - cvičení na hubnutí pro ženy
Hubnutí.mimísek.cz
ČeskýKutil.cz - internetový hobby magazín pro celou rodinu
CeskyKutil.cz - inspirace pro vaší zahradu
Triberusky.cz - Bazárek u tří berušek
Triberusky.cz
Emimino.cz
vše o dětech, rodina...
eMIMINO.cz
Rodina.cz - rodina, děti a více zajímavostí
Rodina OnLine
Sexus.cz - o sexu konečně slušně
Sexus.cz


 Odkazy
Quick klubko -
klubko maminky a děti
Klubko maminky a dětičky
AltaVista.com -
portál - vyhledávač
AltaVista
Google.com -
vyhledávač - umí česky
Goooogle
Yahoo.com -
portál - vyhledávač
Yahoo!
Geocities.com -
Yahoo! - webhosting
Tvoje místo na netu
msn - Atlas.com -
portál - vyhledávač
Atlas
Quick.cz -
portál - vyhledávač
Rychlejší než šnek
Seznam.cz -
portál - vyhledávač
Najdu tam co neznám
© LTX 2001 - 2024  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist