Stránky miminka,neplodnost,zajímavosti o dětech

 Hlavní menu
 NOVÝ BLOG
  - úvodní stránka
 ODKAZOVNÍK
  - naši partneři
 TĚHOTENSTVÍ
  - naše bříško Vojtíšek
 VOJTÍŠEK
  - novinky - deníček
  - míry a váhy
  - moje první...
 MARTINKA
  - novinky - deníček
  - Martinka po narození
  - míry a váhy
  - moje první...
 NAŠE NEPLODNOST
  - něco o rodičích
  - Martinka
 NEPLODNOST - léčba
  - metody IUI,IVF
  - metoda p.Mojžíšové
  - lidstvo má problém
 ARCHIV ČLÁNKŮ
  - deníček
 FOTOALBUM
  - naše fotografie
 ODKAZY
  - katalog odkazů
 DOMA
  - domácí pekárny chleba
  - u nás doma
  - rekonstrukce domu
  - písková filtrace bazénu
 WEBMASTER
  - vývoj eMartinky
 FAQ
  - co je to eMartinka?

 Kniha návštěv
- Napište nám
- Přečtěte si

Poslední zápis:
8.7.2006  10:58:29 Webmaster
Pište nám na adresu dopisy@emartinka.cz

WEBMASTER
© LTX 2001 - 2024
Radek Lehký
Tel: 602138084
ICQ: 297193369

Veškeré dotazy a technické připomínky mi adresujte na
webmaster@emartinka.cz


Vyberte si články podle Martinčina věku(měsíce):
  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25
  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42
  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59
  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75

Zobrazit stránku:  1  2  3  

Martinka si hraje na bezdomovce ;-)16.04.2004
Zase ta myš...
Vojtíšek dnes příliš neoplýval dobrou náladou. Včera jsem Vás informoval o sedmém objevivším se zoubku a dnes to vypadá na další. Prozatím však klubající se. Jak jinak si vysvětlit Vojtíškovu rozmrzelou náladu a prstíčky neustále vstrčené v pusince. Přitom si honí dásně právě kolem místa pravé dolní dvojky. Ta jediná nám chybí do párového počtu. Aby se Vojtíškovi ulevilo, tak mu Dana namazala po kojení dásně mastičkou Calgel.
Těsně před večeří Dana odnášela na zadní chodbu nějakou sklenici. Po návratu se mě ptala,"Prosím tě, mají s samoobsluze pastičky na myši?" Zeptal jsem se,"Co se stalo?" Dana pokračovala,"Viděla jsem myš, takovou malou a tmavou!" Neodpustil jsem si do Dany maličko rýpnout,"No jo, to je ona. Bydlí na chodbě!" Dana se ohradila,"Ale já tady bydlím taky!" Má zavěrečná otázka zněla,"Chceš říci, buď myš nebo já?" Nene, šlo pouze o legraci. V každém případě musíme sehnat pastičku a myšku polapit...
K dnešní večeři Dana připravila vynikající pomazánku skládající se z rybiček a hlavně z vykoledovaných vajíček(Cholesterolové hody končí, tyhle patřily k posledním ;-) ). Martinka sdlábla půlku krajíce a pak povídala,"Já si dojdu pro zbyték a vemu si na to žičku!" Jak pravila, tak udělala. Popadla misku od robota a v myčce zašátrala pro umytou lžičku(Trpíme totiž kritickým nedostatkem malých, čistých lžiček. Neustále se všechny nalézají v myčce. A to buď v umytém, nebo neumytém stavu. Proč tomu tak je? Odpověď je jednoduchá - děti jsou malé a tak potřebují malé lžičky ;-) ). Martinka vyškrábala něco pomazánky a pak odběhla zpátky k myčce. Představte si to, olízla lžičku a vrátila ji na místo do mycího koše. Dana ji hned kárala,"Ale Martinko, v myčce je přece umyté nádobí, proč tam vracíš tu špinavou lžičku?" Martinka se ohradila,"Ale ta žička není špinavá, vždyť sem ji nejžíf oblízala, neé?!" :o) Vojtíšek se sápe na kuchyňskou linku :-)
Právě jsem se byl v ložnici podívat na děti. Obě totiž společně a najednou ztichly. To je podezřelé, nemyslíte? Martinka, zdá se ještě nespí, ale Vojtíšek už má půlnoc. Víte jak usnul? Přesně dle rčení Jak si kdo ustele, tak si lehne ;-) Usnul v postýlce otočený naopak, leží na peřině a obličejíček má částečně zanořený do ní. Prostě a jednoduše spí na bříšku. Ťuky ťuk, dopíši tento odstavec a jdu ho šoupnout do normálnější pozice. Ta se vyznačuje lehem na levém boku a hlavně přikrytím peřinkou ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Vojtíšek loví myšku ;)17.04.2004
Náš malý nespavec v akci...
Z domácího počítače Vojtíška donedávna zajímala pouze na zemi se nalézající počítačová bedna a svítící monitor. Dnes po ránu objevil myš. Ne však tu živou, o níž jsem psal včera. Jedná se o počítačovou myšku, nalézající se hned vedle klávesnice na vysunovací poličce. Ještě ke všemu optická myš zespodu červeně svítí, což Vojtíška přitahuje o to více. Držel ji v ručičce během dne několikrát a velice důkladně zkoumal právě světýlko(Když už jsem u počítače - představte si, že jsem od začátku listopadu až doteď neměl zaktualizovanou virovou databázi. Během posledního automatického stahování aktualizace mnou používaného Awastu došlo k chybě a tak náš domácí počítač přestál všechny ty virové pohromy posledních měsíců bez rezidentní antivirové ochrany. Naštěstí :o)).
Dana udělala navečer překvapivé zjištění. Vojtíškovi se konečně prořízl i osmý zoubek - dolní pravá dvojka. Od včerejška si neustále do těch míst šátral prstíčkem a ejhle, dnes je zoubek na světě :o)
Martinka si navečer s velkým zaujetím hrála se svojí šušu Pavlínkou. Prvotní povánoční nadšení o Pavlínku opadlo a Martinka se o ni začala znovu zajímat teprve před nedávnem. Zato důkladně. Po Daně chtěla honem uplést svetřík a další výbavičku, aby mohla Pavlínka jet ven v kočárku. Martinka se o svoje miminko vzorně stará. Koupe ho, převléká a krmí. Dnes navečer se pojednou ozval Martinčin ustaraný hlásek,"Musíš něco hamat Pavli. Vždyťs od rána do večera nic nehamala, to by teda nešlo takhle, jóó?" :o) Po ránu se zase snažila něco vylovit zpoza gauče. Když se jí dílo nedařilo, oslovila mě,"Tatínku, vytáhnul bys mi dudlík od Pavlínky? Ona ho vyplivla za gauč!" To byste nevěřili, jak je Pavlínka šikovná, viďte? ;-) Martinka a Vojtíšek na procházce :-)
Odpoledne se počasí venku maličko umoudřilo a nízká oblačnost byla větrem odsunuta kamsi mimo. I přesto sluníčko nevykouklo. My se vydali na procházku a Vojtíšek po několika minutách strávených vleže konečně usnul. Jeho spánek však neměl dlouhého trvání. Martinka si totiž vzala s sebou svoji koloběžku. Bravurně ji ovládá, jenomže asfaltovou silnici vedoucí na horní konec vsi, přetínají příčně záplatováné výkopy po plynofikaci. Do jedné takové nerovnosti Martinka zahučela předním kolečkem a rozplácla se jak dlouhá, tak široká na asfalt. Brečela hodně, až probudila Vojtíška. Martince se nelze divit, vždyť měla dlaně pořádně odřené. Hned však vyskočila zpátky na stroj a tradáá, pokračovala v krasojízdě. Zato Vojtíšek, náš malý nespavec již neusnul. Kupodivu celý podvečer nekňoural, pouze zíval a občas jakoby tuhnul. Po vykoupání mu Dana nabídla mateřské mlíčko a Vojtíšek dle předpokladů usnul. Naše radost byla předčasná. Před chvílí se probral, po necelé půlhodině spánku. Aby toho nebylo málo, od rána to v něm chrčí a nevíme, jaká nemoc se z těchto projevů vyvine. Jak jistě víte, Vojtíška trápí delší dobu rýma. Nemá ji nějak silnou, ale také se jí nemůže zbavit :-(

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Vojtíšek rabuje knížky z poliček :o)18.04.2004
Haló, co se staló ?... ;-)
Vojtíškův zdravotní stav se přes noc maličko zhoršil. Ne, nebojte se, nic tak hrozného se nestalo. Prostě a jednoduše, Vojtíšek kašle dosti hrubě a evidentně něco vykašlává. Dana mu proto nabídla během dopoledne kapičky Mucosolvan. Po krátké domácí poradě ho šoupla spinkat ven, neboť pokud Vojtíšek občas nezakašle, vypadá jako zcela zdravé dítě. Mimo to nemá ani teplotu, vyjma posledního měření po vykoupání - to jsem mu naměřil mírně zvýšenou 37,1oC. Vojtíšek se jinak zůčastnil naší odpolední procházky. Hlavně pozoroval pejsky a smál se na ně. To mi připomnělo - včera Martinka cosi objevila při zkoumání okolí silnice. Najednou vykřikla,"Podívej, tady je krásná žvejkačka, to bude učitě češničková!" Už už by ji sebrala. Dana jí podobnou činnost rozmluvila a hned se zvědavě ptala,"Prosím tě, jak jsi přišla na to, že je třešničková!" Martinka měla odpověď,"Ždyť je červená, pšecéé!" :o) Martinka tlačí kočárek s Pavlínkou během procházky :-)
Nejenom Vojtíška postihl kašel. Martinka se nám po ránu taktéž nezdála. Dana jí raději nasadila léčbu šťávičkou ze syrové cibule, louhovanou pomocí cukru(Med Martinka kategoricky odmítala ;-) ). Aby těch problémů nebylo málo, Dana objevila u Martinky ještě jeden problémek. Martě s největší pravděpodobností zarostl kousek nehtíčku na levém palečku u nohy. Po ránu jí palec hrál všemi barvami. Podobný úkaz se před nedávnem vyskytl u Vojtíška a tak Dana máčela Martince paleček v heřmánkovém vývaru. Zabralo to - po večerním vykoupání vypadá paleček o mnoho lépe. Před spaním provedly holky poslední vylouhování a pak Dana namazala nehtík mastičkou Ichtoxyl. Tu nám půjčila teta a říká jí černá mast. Uvidíme zítra. V každém případě je Martinka objednaná k očnímu lékaři na prohlídku. Kdyby se nám na dětech něco nezdálo, zastavíme se u naší paní doktorky.
Vojtíšek dnes přišel na chození za pomocí svojí jídelní židle. Postaví se u ní a pak tradá, už to frčí. Jenom po několika metrech narazí do nějaké překážky a strašně se čílí. Při obratech mu musíme ještě asistovat. Odpoledne se mi povedlo natočit video právě z výše popsané činnosti, proto si klikněte ZDE ;-)
Jak jste si již mohli přečíst v minulých zápisech - Vojtíškovi vykukuje celkem osm zoubků. Na první pohled patrných, zvláště když se Vojta zasměje, přesněji řečeno zazubí. Zoubky dokáže používat stále dokonaleji. Pokousal už Danu, mě, a záseky po jeho tesácích jsou patrné i na dřevěných prvcích sedací soupravy ;-) Dnes jsem si nemohl nepovšimnou jeho nové zábavy. Vojtíček předsune dolní čelist a začne o sebe zoubky drbat. Jaké se ozývají zvuky si jistě představíte sami. Brrr! Až mi z nich běhá mráz po zádech ;-)
Před večeří Martinka dojídala v kuchyni zbytek perníku od svačinky. Najednou se odtamtud ozval zoufalý výkřik,"Halóó, něco se stalóó!" Dana reagovala,"Co se stalo, Martinko!" Už tam chtěla běžet, jenomže Martinka byla rychlejší. Smála se a odpovídala,"Nóó, prase kozu protrkalóó!" :o)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Vojtíška zmohla cesta autem ;-)20.04.2004
Martinčina oční kontrola...
Dnešek byl pro Martinku vyjímečným všedním dnem. Tedy alespoň co se docházky do školky týče. Po ránu totiž zůstala doma, neboť jí v deset hodin čekala kontrola u očního lékaře. Jste zvědaví jak dopadla? Nebojte, já byl také. Do ordinace totiž nakráčela s Martinkou pouze Dana. Já zůstal v čekárně a krotil toho našeho malého draka. Vojtíšek by nejraději chodil za ručičky a zkoumal přitom celou místnost. Jenomže taková činnost je pro nás dospěláky krajně nepohodlná a namáhavá. Hlavně na záda. Jenomže Vojtíšek je neúnavný ;-)
Tak, konečně se otevřely dveře. Dana mi referovala,"Za půl roku se máme znovu ukázat. Paní doktorce se zcela nezdálo pravé očko!" Holky mi pak vylíčily systém testování. Dana totiž měla delší dobu starosti, zdali Martinka správně pojmenuje písmenka ukazovaná na svítící tabuli. Chyba lávky, paní doktorka testovala Martinku na takovém různě natočeném hřebínku. Martinka pak dostala podobný hřebínek do ručičky a měla ho natáčet dle tabule. Uvidíme za půl roku, buď Martinka na pravé oko opravdu hůře vidí, nebo mohla být již unavená a nesoustředěná. Nechme se překvapit. Psí závody v lezení ;-)
Vojtíškovo kašlání se do rána nezhoršilo a tak jsme návštěvu u naší doktorky prozatím odložili. Jeho stav se rozhodně nehorší a před koupáním jsem mu naměřil teplotu rovných třicetsedm. Navíc se nám zdá zcela v pohodě. Jak můžete spatřit na dnešní druhé fotce, po večeři u nás probíhaly psí závody. Nominovali se celkem tři závodníci a tipnete si kdo vyhrál? Vojtíšek, neboť jeho lezecký styl je nepřekonatelný. Přece jenom my zbylí, občas po dvou chodící, máme s lezením po kolenou problémy. Hlavně já, kolena cítím ještě v tuto chvíli. Není divu, že jsem se po uběhnutí třetího závodu svalil na záda a dělal mrtvého brouka, pardon značně unaveného psa :-) Sotva mě spatřil Vojtíšek, s radostným výskáním vystartoval a zkušeným chamatem mi vrazil ukazováček a prostředník do nosních dírek. Aúúú, to to bolí!! Vojtíška moje reakce natolik vyděsila, že se chudák rozplakal. Zato mě tekla krev z nosu ještě během jeho koupání ;-)
Při večeři Vojtíšek celkem slušně hamal pšeničnou kašičku. Sice ne jako odpolední jogurtek, ale rozhodně lépe než oběd. K obědu totiž dostává zeleninku a tu si Vojta hodně šetří. Jednu dávku převaluje v pusince klidně i několik minut, než se uráčí ji spolknout. Abych se však vrátil k večeři - aby se Vojtíšek zabavil, podala mu Dana plastovou lžičku. Vojtíšek s ní dloubal do ubrusu a semtam si nechal vnutit druhou plnou do pusinky. Pak popadl svoji lžičku a odhodil ji na zem. Dana ji sebrala a vrátila Vojtovi. Ten ji beze slova uchopil, přemístil nad podlahu a prásk, lžička se znovu válela po dlažbě. Tímto stylem Vojtíšek pokračoval ještě několikrát, k velké Martinčině zábavě. Smála se a povídala,"Jéjé, co to Vojto provádíš? Chceš tu žičku rozbít?!" :o)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

20.4.2004   6:03:42   Radek
   radek(zavinac)emartinka.cz
Jak jste si jistě všimli, včerejší aktualizaci zveřejňuji až dnes, v časných ranních hodinách. Večer totiž došlo k výpadku spojení nejenom na náš server.
Nezapomeňte si přečíst nový článek v rubrice doma - Pohled do minulosti ;-)


Martinka právě tvoří :-)20.04.2004
Vojtíšek vyhledává rostlinnou stravu... ;-)
Martinka dnes opět strávila další den ve školce. Po návratu domů jsem se jí zeptal,"Ahoj Martinko, jak jsi se měla ve školce?" Martinka odpověděla jako obvykle, jedním slůvkem,"Dobžéé!" Poté pokračovala,"Podívej, já už si chodím do krámu nakupůvat mlsy sama!" Na ta slova otevřela ručku s novým balíčkem dětských žvýkaček. Dana totiž vyzvedne Martinku ze školky a pak jdou společně na procházku. Vojtíšek zatím v kočárku spinká. Během dnešní procházky Martinku zaujal veliký hlemýžď, plazící se po zídce nahoru. Dřepěla prý u něho přes deset minut a fascinovaně sledovala jeho pohyby. Jak šnek lezl, ulita se mu hýbala ze strany na stranu. Martinka povídala,"Kdyby mu ta ulitá upadla, byl by z něho slimák!" Teorii, jak se stane ze šneka slimák jsem před Martinkou rozváděl před nedávnem na zahrádce. Jak vidno, uvěřila mi. Když už jsem zmínil slimáky - Dana zasadila na záhon pod okny sadbu a k dnešnímu dni ji stihli přemnožení slimáci sežrat téměr polovinu. Má to cenu něco doma pěstovat? Za těchto okolností těžko ;-) Martinčino umělecké dílo ;-)
Bezprostředně po svačince si Martinka odnosila na velký kuchyňský stůl barevné papíry, obyčejné papíry, pastelky, nůžky a lepidlo. Následně vylezla na židli a začala tvořit. My ji spolu s Vojtíškem pozorovali. Martinka vystříhala roztodivné tvary coby balónky a ty nalepila na velký papír. Zbytek domalovala a hned nám vysvětlovala,"Podívejté, todle sou balónky. Tady je tatínek, tadý maminká a tendle nejmenší je kluk. Je jich celá rodina!" Martinka přidala ještě jedno dílo a já je dohromady pro Vás vyfotil :-)
Vojtíšek je známý neposeda a po chvíli se tvrdě dožadoval sesazení na zem. Nejraději by po celý chodil veden za ručičky. Dana z něho byla úplně hotová. Jakmile ho prý posadila, Vojtíšek se rozbrečel a hned natahoval ručky. Jak jsem psal již několikrát - až se naučí chodit, zavládne všeobecná pohoda. Hezky si to malujeme, viďte? Bohužel, realita bude tvrdá. Dana mi navečer povídala,"Až začne Vojtíšek chodit, budeme ho muset ještě více hlídat. Jinak si nacpe všechno do pusinky a pak se bude dávit, či blinkat!" Naprostá pravda, vždyť zatímco si Martinka u stolu malovala, Vojtíšek šmejdil po kuchyňské dlažbě a luxoval každý drobeček. Nejvíce ho však zaujaly spadané a částečně zaschlé lístky z jedné pokojové květiny. Hned si jeden nacpal do pusy, což jsme zaregistrovali až v okamžiku jeho hlasitých dávivých projevů. Jak se po chvíli ukázalo, bylo již pozdě. Vojtíšek hodil na podlahu šavli a já ho mohl jít převlékat. Dana zatím v kuchyni uklízela napáchanou spoušť.
Závěrem tu pro Vás mám jedno Vojtíškovo houpací video. Jak ovládá houpací husy si prohlédněte ZDE ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka si letos poprvé hrála na pískovišti pod hradem :o)21.04.2004
Vojtíšek už umí povědět,"Pá pá!"
Dnešní den nám připravil překrásně slunečné a teplé počasí. Já vytáhl kolo ze stodoly, za účelem vylepšení pružných úchytů kolosedačky. Sotva přišla na dvorek Martinka(Právě se vrátila ze školky), hned žadonila,"Pojedemé tatínku na pískoviště, tam pod hrád?" Proč ne, viďte? Po svačince jsme se přichystali na odjezd. Dana nám povídala,"Tak jeďte. My s Vojtíškem zatím zajdeme k tetě, vrátit půjčenou knížku! Kdyby Vojtíšek nekašlal, klidně bychom s vámi jeli na druhém kole!" Jak jistě víte, Vojtíšek nám od neděle pokašlává. Jeho stav se sice nehorší, ale zlepšení přichází pomalu. Dvě poslední noci kašlal zásadně po ránu - mezi čtvrtou a pátou hodinou. Dnes měla Dana obavy, aby se po nakojení kvůli kašlání nepoblinkal. Vojtíšek vše řádně rozdýchal a v klidu usnul. Přes den pak byl zcela v pohodě.
Nastal čas loučení. Dana Vojtíška ustrojila a šoupla ho do kočárku. My s Martinkou odešli ke kolu a já na Vojtíška zamával,"Tak pá!" Na ta slova začal Vojta v kočárku skákat, mávat ručičkou a k tomu povídal,"Pá pá, pá pá!" Celkem mi po jeho výkonu spadla čelist. Dostal mě, jak jinak. Takovéhle krásné rozloučení předvedl dnes poprvé. Něco podobného naznačoval již v neděli, ale ne s takovou dokonalostí. Martinka se totiž dívala na Teletubbies z videa. Na konci všichni volají,"Děti pápá!" a mávají. Vojtíšek hopsal a mával s nimi :-) Odjíždíme zpátky domů ;-)
Před domem usedla Martinka do kolosedačky, na hlavičku dostala nezbytnou helmu a už jsme upalovali cestou necestou. Nejprve kousek po hlavní silnici a pak lesem, až k hospůdce pod hradem. Tam Martinka křičela na celé kolo a skákala radostí,"Jůů, podívej, tady už maj otevžený pískovištěé. Jé, maj tady ty bábovičky a lopatičký jak pšed zimóu!" Okamžitě skočila na písek a řádila spolu s ostatními přítomnými dětmi. Sem tam mě zavolala a chtěla, abych si s ní plácal bábovičky. Nic však netrvá věčně, před šestou nastal čas k odjezdu. Martinka si honem oblékla bundičku a vysvětlovala mi,"Musíme tatínku pšíště vzít na písek maminku a Vojtů!"
Doma nás již čekal zbytek rodiny. Já Daně povídal,"Tak si to představ, Martinka chtěla nanuka. Jenomže ještě včera kašlala a tak jsem jí ho odmítl koupit!" Martinka přitakávala,"No jó, koupíme ho pšíště!" Dana se jí optala,"Copak si dal tatínek, Martinko?" Martinka nezaváhala ani vteřinku,"Pšece píívo si dal!" Sama Martinka mi po příjezdu připomínala,"Dej si pívo tatínku, abysem si mohla hrát na písku!" Tak to vidíte ;-)
Dle Daniných slov si Vojtíšek jízdu na sporťáku užil. Přece jenom seděl pěkně nalehko, bez deky. Cestou zpátky se navíc zastavili u sousedů a pan soused ukazoval Vojtíškovi čerstvě narozené králíčky. Jednoho popadl a strčil Vojtíkovi pod ručičku, aby si ho pohladil. Chudák Vojtíšek se namísto radosti vylekal a rozbrečel. K neznámým věcem projevuje nedůvěru ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka předvádí svoje tetováníčko na ručičce :o)22.04.2004
Martinka už umí sama psát, nevěříte...?
Po svačince jsem se s dětmi přemístil ven, zatímco Dana v kuchyni žehlila prádlo. Ono se řekne, automatická pračka vše automaticky vypere. Jenomže co pak s usušeným prádlem. Ani se to nezdá, ale Vojtíšek je schopen zašpinit pěknou hromádku oblečení. O Martince ani nemluvě. Ta je schopná vzít si na procházku čisté kalhoty a natáhnout se do blátivé louže po pár metrech. Já mám navíc zajímavou schopnost(Myslím že se jedná o mužskou specialitu) - dokážu hodit do koše právě to špinavé oblečení, které Dana před několika minutami dala prát. Zrovna dnes po ránu jsem ji mírně vytočil. Do koše na špinavé prádlo se mi podařilo konečně odhodit tílko, jenž se válelo delší dobu ve skříni. Přitom na pračce ležel tou dobou koš plný spodního prádla, právě připravený na praní. Dosti sebekritiky, ale je to pravda ;-))
Tak, nějak se mi povedlo zamluvit původní myšlenku. Tedy, po svačince se Martinka běžela ptát Dany,"Maminkó můžu jít vén jenom v tomdle tričků?" Dana jí odpověděla,"Ano Martinko, můžeš. Pokud ti nebude zima!" Martinka vystartovala směrem ke mě,"Jó tatínků můžu, pokud mě nebude zimá!" Tak je to u nás poslední dobou pravidlem. Já jdu s Martinkou ven, ale ona se musí optat Dany, cože si má vzít na sebe. Přitom bych jí bez problémů poradil.
Těsně před odchodem si Martinka přinesla aršík s vodou přenositelnými tetováními motýlků. Poté žadonila,"Tatínku, já bysem počebovala nalepit tadyto malováníčko s těma komárama, tedá motýlama co mi pšivezlá teta Martiná z amerikýý!" Nedalo se nic dělat, vždyť jsme jí slíbili nalepit nějakého toho motýlka až bude nosit tričko. Právě dnes nastal ten správný okamžik. Martinka si zálibně prohlížela motýlka na pravé ručičce a povídala,"Tatínku, vyfotíš měé? Já se pak na sebé podívám, na počítači!" :o) Děti se spolu koupají :-)
Vojtíšek prozatím sám nechodí. Bohužel. Zato vodit chce stále. Během posledních dní se velice zdokonalil v udržování rovnováhy. Bez problémů se postaví u gauče, obě ručky vzpaží a opírá se pouze bříškem. Jak tak jásá, kolikrát dojde k jeho oddálení od gauče a v tu chvíli vlastně sám stojí. Jenom se odvážit do volného prostoru. Vždyť i když pochoduje za jednu ručičku, druhou mává a očkama hledá oporu. Už ani nemusíme mít obavu, že by si nějak podstatněji ublížil během případného pádu. Vojtíšek dokáže bezpečně dopadnout na prdelku, či na kolínka ;-)
Dana mi sepisovala nákup na zítřejší odpoledne. Nahlas si povídala,"Kup chleba a rybí prsty, ty chtěla hlavně Martinka!" Martinka přitakávala,"No jó, ty prstíčky sem chtělá někdy k večeží. Já sem ti ten nákup už sama psalá, taky sem ti tam napsalá šunku!" Skutečně, precizně popsala celý papírek, jenomže ty písmenka nějak neznám. Kupodivu ani Dana ne. Pověděla Martince,"Martinko, tatínek ta tvoje písmenka nezná, já mu je raději přepíšu!" Martinka pokývala hlavičkou,"Nojó, vy nemusíte umět číst ty moje písmenká, to nevadí. Já to zkusím mluvit čeba anglicky!" Martinka se po těch slovech zdekovala do obyváku :o)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka rozlévá vodu do kyblíčků :o)23.04.2004
Změna repertoáru - Vojtíšek říká mama mama...
Jak jste jistě postřehli v záhlaví stránky, Vojtíšek měl dnes svůj úplně první svátek. Takovéhle věci ho prozatím nechávají klidným. Dostal od nás první dárek - plastový traktor s vyklápěcím vlekem, neboť před nedávnem Dana konstatovala,"Měli bychom konečně Vojtíškovi pořídit nějaké auto!" Tím se skutečně stal traktor. Vojtíšek si ho však v prvních chvílích neužil. Traktor zabavila Martinka a nemínila ho Vojtovi jenom tak nechat. Namísto toho navrhla Vojtíškovi,"Póóď Vojtíku, budeme si ten taktor posílat, jóó?" Vojtíšek její slova naprosto ignoroval. Martinka proto popadla svůj náklaďák s míchačkou na beton(Také od firmy Lena) a vrazila ho bratříčkovi do ručiček,"Tady máš, Vojtóó, hraj si zatím s mojí míchačkou!" :o)
Bezprostředně po příchodu z práce mi Dana hrdě oznamovala velikou novinu. Povídala,"Tak si to představ, Vojtíšek si dnes rozšířil svoji slovní zásobu. Povídá mama mama!" Dana mi pak vysvětlovala další podrobnosti,"Pokud si Vojtíšek hraje a je v klidu, říká tata tata. Jakmile si však začne stěžovat, hned obrátí na mama mama!" Hezké, viďte? ;-) Vojtíšek sleduje sekačku :-)
Po svačince jsem si vzal dětičky ven. Vojtíška na kočárek a Martinku bez vodítka, pouze ve slabé mikince ;-) Na tričko to dnes nebylo, ale v každém případě nemrzlo ;-) Děti poslouchaly na slovo a já mohl bez problémů demontovat nůž ze sekačky a přiostřit ho na brusce. Následoval test sekačky na čerstvě vyrašené travičce. Po jejím nastartování Vojtíšek skákal v kočárku radostí. Aby ne, je přece kluk a má k technickým věcem zcela jiný přístup než Martinka, což mohu potvrdit z vlastní zkušenosti. Stačí například, aby Dana zapnula v kuchyni robota a Vojtíšek startuje směrem po zvuku.
Těsně před večeří probíhalo hlášení našeho místního rozhlasu. Abyste to věděli, naše obec se nevyhýbá technickým vymoženostem a tudíž disponuje systémem bezdrátového rozhlasu. Každá domácnost má někde v kuchyni umístěn přijímač, jenž se aktivuje v okamžiku hlášení. Jedinou drobnou chybičkou je absence regulátoru hlasitosti. Hlášení rozhodně nepřeslechnete. A vo tom to je, ne? ;-)))
Pan starosta dnes hlásil o chystaném zítřejším sběru železného šrotu. Martinka se zaposlouchala a opakovala,"Tatínku, co je to ten železnej šrot? Jaký šrotu? To je ale blbý slovo ten šrot!" Vidíte? Martinka si neustále rozšiřuje slovní zásobu ;-)
Martinka se jako obvykle podívala v televizi na Večerníček. Přitom vypila hrníček mlíčka s s kočkovým kakavíčkem. Jé, Vy nevíte o co se jedná? Není to kakao, nýbrž jahodový granulovaný nápoj do mlíčka Frapko. Po skončení Večerníčku do obyváku přišla Dana a chtěla výchovně zapůsobit na Martinku, aby si uklidila po sobě ze stolu. Ptala se jí,"Martinko, co uděláte ve školce, když něco dopijete?" Martinka se nerozmýšlela ani vteřinku a vyhrkla,"Nóó, vyhodíme tó. My to vyhodíme do belíčku!" Tudy cesta nevede. Za chvíli bychom neměli k dispozici žádné nádobí ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

23.4.2004   22:29:44   Radek
   radek(zavinac)emartinka.cz
Ježeček ve 22:20 :-)Před chviličkou jsem nakoukl na dvorek a co neslyším - veliké funění a dupání. Letos poprvé se u nás objevil ježeček. Hned jsem ho pro Vás vyfotil :o)
Myslím že i Martinka bude mít z fotky velikou radost.


Vojtíšek si hraje s traktorem :o)24.04.2004
Naše malá počtářka...
Martinka nám dopoledne předváděla svoje počtářské umění. K tomu účelu si přinesla knížku s názvem Moje první knížka. Uvnitř se nachází mnoho naučných věcí a v neposlední řadě i počítání. Například jeden krocan, tři autíčka a další příklady. Dana se Martinky optala,"Martinko, kolik je na obrázku kohoutů?" Martinka vyhrkla,"Sedum!" Dana pokračovala,"Tak to tedy ne, spočítej je!" Martinka si ukazovala prstíčkem a počítala,"Jedén, dva, či, čiži, pět. Jó, je jich tam pěét!" Martinka umí celkem bez problémů spočítat pět věcí. Jenomže se většinou nesoustředí a potom namísto tři poví čyži. Nebo plete čísla, páté přes deváté. Doslova :-)
V předchozím odstavci jsem nastínil Martinčin přístup ke knížkám. Zato Vojtíšek si čte zcela odlišným stylem. Doleze k poličkám s knížkami, u nichž se postaví a pak je systematicky vyhazuje na podlahu. Jakmile se na hromadě ocitne i ta poslední, Vojtíšek se usadí doprostřed a rozvážně si prohlíží obrázky ;-) Martinka plachtí vzduchem :-)
Odpoledne k nám přijel na návštěvu děda a přivezl s sebou všechny babičky(včetně prababiček). Martinka si přitáhla židli doprostřed obyváku a všem předváděla, jak dokáže skákat na zem. Při jednom skoku se mi ji podařilo velice dobře vyfotit. Martinka na fotce právě plachtí vzduchem a vlásky za ní jen vlají. Její výkon jsem následně okomentoval,"Martinko, podívej, vypadáš na té fotce jako ochehule!" Martinka se bránila,"Jaká vochechule? Co je to vochehule? Já nejsem žádná vochechule" ;-)
Vojtíšek dostal od babičky k svátku plastový náklaďák. Je přibližně stejně velký jako nový traktor. Vojtíšek si s traktorem začíná velice hezky hrát. Úplně nejvíce ho baví pozorovat traktoristu uvnitř kabiny. Vojtíšek se skrčí, zahledí do traktoru a následně zubí na celé kolo. Už se také pokusil vytáhnout panáčka ven. Jedná se o akci na způsob ježka v kleci, ale Vojtíšek ji zvládl na výbornou. Zato Martinka pak nedokázala vrátit traktoristu zpět, i když se snažila ze všech sil.
K odpolední svačince Vojtíšek sdlábl celý jogurtek a poté se tvářil značně nespokojeně, jako by ještě něco chtěl. Dostal tedy jednu dětskou sušenku Plasmon. Martinka se mezitím krmila kuličkami hroznového vína. Stačilo, aby byl Vojta položen na zem, hned šupajdil směrem ku stolu. Natahoval ručičku na víno. Popadl jsem jednou rukou Vojtíška a do druhé drapsnul kuličku vína. Po následném rozpůlení a oloupání ji Vojtíšek dostával postupně do pusinky. Ač disponuje osmi zoubky, hrozínko raději sál. A to tak silně, že jsem kuličku málem neudržel. Proto jsem Vojtíškovi povídal,"Vojtíšku, kousej, ty jsi ale savec!" Martinka hned Vojtíška bránila,"Jakéj savéc? To se nežíká tatínků!" Nejedná se přece o žádnou nadávku, Vojtíšek opravdu dokáže větší díl stravy kousat delší dobu. Ten kousek vína například přežvykoval ještě po půl hodině :o)
Závěrem tu pro Vás mám ještě připomínku k Vojtíškovu zdravotnímu stavu. Od minulého týdne se hodně zlepšil, jenomže Vojta stále kašle a dnes jsem mu při koupání změřil mírně zvýšenou teplotu. Stále se nemůže zbavit zahlenění. Já ovšem také, jenomže narozdíl od Vojty nekašlu :-(

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka se zabavuje u stolu :o)25.04.2004
Vojtíškova hlasová komunikace...
Po celý den venku pršelo a tak se děti musely zabavit nějakým způsobem doma. Na Martince je v takové chvíli vidět pozitivní vliv školky, neboť vytáhne papíry, lepidlo, pastelky a pustí se do tvoření nějakého uměleckého díla. Odpoledne například stříhala papíry na dlouhé proužky a z nich lepila takové obojky. Začala je navlékat nejprve hračkám a posléze skončila u nás. Jeden vyfasovala Dana, další já a Martinka nezapomněla ani na Vojtíška. Ten si ho však okamžitě strhnul a začal konzumovat. Zato nás Martinka poučovala,"Nesmíte si to sundávat, já vám to sama sundám než pudete spát, abyste si to v posteli nezmačkali!" Mě po chvíli začalo to cosi kolem krku vadit. Jakmile Martinka odběhla na záchod, obojek mi z krku nenápadně zmizel. Martinka to po chvíli zjistila. Zamračila se a povídala,"Teda, ty vypadáš že to nechcéš!" Dana sedící opodál na gauči vyprskla smíchy. Martinka však s vážnou tváří pokračovala,"No jó, tak já ti to složím a uklidím do sklíně. Nasadím ti to čeba ráno, až pudeš do práce. Dám ti to hezky na bundů!" To mám dobrý, viďte? ;-)) Danina rozkvetlá cibule :-)
Vojtíšek má posledních pár dní pěkně rozkecáno. To myslím doslova, neboť chvílemi pusinku nezavře. Postupně si rozšiřuje svoji slovní zásobu a naše vzájemná komunikace probíhá na vyšší úrovni. Během koupání mě však vyloženě dostal. Po vytažení z vany příliš neprotestoval a svoji dobrou náladu dával najevo pěkně nahlas,"Bm, baba, mama, máma máma!" Otázal jsem se Vojtíška,"Říkáš Vojtíšku máma?" Z přebalováku se ozvalo,"Néé, tata táta!" Opravdu se mi to nezdálo a Vojta mě moc překvapil :o)
Právě sledujeme v televizi pořad Česko hledá superstar a Vojtíšek se vedle v ložnici vyloženě baví. Na obrazovku nevidí, proto sleduje Martinku a neustále jí něco povídá. Víte co provádí Marťa? Leží naopak na peřině a dívá se otevřenými dveřmi na televizi. V jednu chvíli jsem se postavil do dveří a sledoval, jak Martinka zareaguje. Nezklamala, po chvíli vrtění potichu zašeptala,"Tatínku, nestůj tam, já nevidím!" Poté přišla do obyváku s lahvičkou čaje,"Tatínku, ohžeješ mi tó?!" Přitom nespustila očka z televize. Dana ji poslala zpátky do postele,"Martinko, nemůžeš se dívat. Zítra vstáváš do školky a tak musíš jít spát!" Martinka velice neochotně zaplula pod peřinu ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Zobrazit stránku:  1  2  3  

 Aktuálně
Doma - Novinky
24.5.2007
 (8210) Nové čerpadlo k pískovému filtru......
21.11.2006
 (7348) Djerba - výlet na pirátské lodi...
03.10.2006
 (6254) Jak je to s alkoholem v Tunisku...

Webmaster

27.2.2006
 (41607) Analogové video na DVD...

 Rodinné stránky
MojeMiminko.cz - vše pro Vaše nejmilovanější
moje-miminko.cz
Mimísek.cz - dovolené s dětmi, plavání, tábory
Mimísek.cz
Hubnutí.mimísek.cz - cvičení na hubnutí pro ženy
Hubnutí.mimísek.cz
ČeskýKutil.cz - internetový hobby magazín pro celou rodinu
CeskyKutil.cz - inspirace pro vaší zahradu
Triberusky.cz - Bazárek u tří berušek
Triberusky.cz
Emimino.cz
vše o dětech, rodina...
eMIMINO.cz
Rodina.cz - rodina, děti a více zajímavostí
Rodina OnLine
Sexus.cz - o sexu konečně slušně
Sexus.cz


 Odkazy
Quick klubko -
klubko maminky a děti
Klubko maminky a dětičky
AltaVista.com -
portál - vyhledávač
AltaVista
Google.com -
vyhledávač - umí česky
Goooogle
Yahoo.com -
portál - vyhledávač
Yahoo!
Geocities.com -
Yahoo! - webhosting
Tvoje místo na netu
msn - Atlas.com -
portál - vyhledávač
Atlas
Quick.cz -
portál - vyhledávač
Rychlejší než šnek
Seznam.cz -
portál - vyhledávač
Najdu tam co neznám
© LTX 2001 - 2024  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist