Stránky miminka,neplodnost,zajímavosti o dětech

 Hlavní menu
 NOVÝ BLOG
  - úvodní stránka
 ODKAZOVNÍK
  - naši partneři
 TĚHOTENSTVÍ
  - naše bříško Vojtíšek
 VOJTÍŠEK
  - novinky - deníček
  - míry a váhy
  - moje první...
 MARTINKA
  - novinky - deníček
  - Martinka po narození
  - míry a váhy
  - moje první...
 NAŠE NEPLODNOST
  - něco o rodičích
  - Martinka
 NEPLODNOST - léčba
  - metody IUI,IVF
  - metoda p.Mojžíšové
  - lidstvo má problém
 ARCHIV ČLÁNKŮ
  - deníček
 FOTOALBUM
  - naše fotografie
 ODKAZY
  - katalog odkazů
 DOMA
  - domácí pekárny chleba
  - u nás doma
  - rekonstrukce domu
  - písková filtrace bazénu
 WEBMASTER
  - vývoj eMartinky
 FAQ
  - co je to eMartinka?

 Kniha návštěv
- Napište nám
- Přečtěte si

Poslední zápis:
8.7.2006  10:58:29 Webmaster
Pište nám na adresu dopisy@emartinka.cz

WEBMASTER
© LTX 2001 - 2024
Radek Lehký
Tel: 602138084
ICQ: 297193369

Veškeré dotazy a technické připomínky mi adresujte na
webmaster@emartinka.cz


Vyberte si články podle Martinčina věku(měsíce):
  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25
  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42
  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59
  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75

Zobrazit stránku:  1  2  3  

Martinka ukládá Pavlínku ke spánku :o)16.07.2004
Kaskadér, kaskadér, skočil do... ;-)
Dana dnes musela podniknout rázné opatření, co se kazet a cédéček pod televizí týče. Od té doby co je Vojtíšek schopný přelézt gauč a dostat se v ona místa, rabuje vše, co mu pod ručky příjde. Tímto stylem vyházel dopoledne z poliček všechna cédéčka i s kazetami. Neodolaly ani videokazety. Dana chvíli přemýšlela a pak naskládala zvukové a obrazové nosiče na polici. Ta se nachází nad televizí. Ostatně, prohlédněte si situaci sami na druhé fotce. Děti hned zabraly spodní prázdnou cédéčkovou skříňku na hračky :o)
Odpoledne nechala Dana otevřené dveře do ložnice, aby si děti užily alespoň trochu sluníčka, když už nemohou ven. Vzhledem ke špatné orientaci domu pronikají plně sluneční paprsky pouze do ložnice a to až navečer. Jojo, děti by nejraději vyběhly ven. Jakmile zůstanou otevřené dveře na chodbu, Vojtíšek už stojí u druhých venkovních dveří a opírá se o síť proti mouchám. Martinka to samé. Oba pak lomcují sítí a vypadají jako děti zavřené v kleci. Musí vydržet ještě nadcházející víkend. V pondělí si nás objednala paní doktorka na kontrolu a pak uvidíme. Hlavně doufáme, že prolomíme prokletí dovolené na Slovensku. Před dvěma lety Martinka prodělala zápal plic, jak se můžete dočíst ve starším článku a my na dovolenou nejeli. V každém případě nás čeká ještě spousta věcí na zařizování. Musíme si nechat zapsat Vojtíška do pasů(Martinka vlastní svůj osobní pas) a já bych měl zajet s autem na STK. Od jeho zakoupení již uplynuly čtyři roky a nás čeká i tato povinnost. Velice potěšující skutečností je doplacení leasingu po čtyřech letech :o)
Dana si při svačince sedla pěkně do kuchyně k velkému stolu, aby po ní děti nelezly. Vojtíšek si hrál po gauči a Martinka se bavila hraním. Najednou Dana vidí Vojtíška naklánějícího se velice nebezpečně přes okraj opěradla. Než mohla cokoliv udělat, Vojta přepadl a následovala velká rána. Bum, hlavička udeřila o zem a Vojtíšek si může připsat na své konto další kaskadérsský výstup. Naštěstí se mu nic nestalo, nepočítám-li mírně odřené čelíčko. Uffff;-) Jojo, dnes spadl již potřetí. Na druhou stranu je potěšující, že si bere z takových pádů ponaučení a je stále šikovnější. Když si vzpomenu na Martinku, ona tolik nepadala, jenomže vše provozovala pozvolněji. Ne jako Vojta - předevčírem se naučil nesměle vylézt na gauč a dnes na něj leze a seskakuje dolů levou zadní ;-) Přemístěná cédéčka ;-)
Navečer k nám přijely na návštěvu babičky i s dědou. Martinka totiž oslaví svůj svátek, takže jí přivezli dárečky. Marťa se jich nemohla dočkat, již hodinu před příjezdem chodila a ptala se,"Kdypak už konečně pšijedou babičky s dědóu!" Dočkala se a dostala spoustu dárků, hlavně knížek a jednu školní tabuli na niž se dá psát křídami a obsahuje také počítadlo. To zaujalo Vojtíška a vydržel si s ním hrát pěkně dlouho.
Před spaním seděla Martinka u mě na kolenou. Já pracoval na počítači a Marťa najednou zkoumala moje nohy,"Tatínku, ty máš ale chlupatý nohy, měl by sis je oholit!" Já na to,"Ale Martinko, kluci si nohy neholej!" Martinka se zamyslela a pokračovala,"Až já budu velká, až já budu maminkóu, já si budu holit nohy pokaždý, když pudu ze sprchy. Víš tatínku?" Má v tom jasno, viďte? ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka předvádí svůj nový deštníček :o)17.07.2004
Dovolená v ohrožení...
Včera mi Dana povídala,"To jsem zvědavá, v kolik hodin se ráno děti proberou. Tatínek je po čtrnácti dnech zase doma a nejde do práce, to si jistě nenechají ujít!" Nene, nechaly nás dospat. Já se probudil o půl deváté a to mě hodnou chvíli předtím probralo nízko přelétávající letadlo Čmelák.
Po snídani se Dana chystala nabídnout Vojtíškovi kojení. Jenomže milý Vojtíšek neprojevoval o mlíčko přílišný zájem. Není divu - chvíli předtím jsem ho nakrmil čtyřmi velkými kuličkami hroznového vína. Mimo to se soustředěně bavil jednou hračkou. Dana zkusila Vojtíška ještě jednou,"Vojtíšku, opravdu si nechceš cucnout?" To už se Vojtíška zastala Martinka,"Nech ho maminkó, von si s tím tak pěkně hrajé!" Hezky nám to Martinka vrací, viďte? Dana ji co chvíli okřikuje stejnou větou, když něco Vojtíškovi bere ;-)
Další kárání jsem od Martinky schytal já osobně. Po obědě Dana uspávala Vojtíška v ložnici a já myl zbytek nádobí, jenž nešel strčit do myčky. Martinka si odběhla na záchod a po chvíli se vrátila s proslovem,"Pročs nechal v tý koupelně rozsvíceno tatínku? Víš, elektšina stojí korunky, tak zhasínej!" Snažil jsem se velice chabě bránit, avšak bezúspěšně,"Já tam ale nebyl, Martinko!" Martinka se jenom tak nedala,"Ale byls tam, ale pšedtím!" No jo, někdo to odnést musí, ne? ;-)
Pokud půjde vše podle plánu D, touto dobou za týden si budeme užívat první večer v chatě na Slovensku. Odjezd na dovolenou totiž plánujeme v sobotu ráno. Momentálně čekáme na verdikt od naší paní doktorky. V pondělí se máme s dětmi dostavit na kontrolu. Uvidíme, zdali nám naši společnou dovolenou odouhlasí.
Odpoledne k nám přijela hradecká babička. Ani jsme jí nemohli jít naproti, děti stále ještě berou antibiotika a z toho důvodu nesmějí na sluníčko. Jinak je úplným hříchem trávit překrásně slunečný den doma. Co se dá dělat. Zatímco venku zuří teploty kolem třiceti stupňů, za našimi kamennými zdmi ukazuje teploměr 21oC :-( Martinčina kytička ;-)
Po večeři nastal čas k odvozu babičky na nádraží, nalézající se v sousedním městečku. Sáhnu do kufru pro peněženku s doklady a v tu chvíli mě polévá šílené horko. Peněženka je fuč! Honem hledám v autě, ve skříni a nejsem schopen si uvědomit, zdali jsem ji náhodou nenechal včera v samoobsluze. Vidina naší dovolené se mi rozplývá před očima, neboť sehnat nové doklady - občanku, řidičák, techničák a další, by se jistě za necelý týden nestihlo. Grrr. Až po deseti minutách nalézám vše v autě zastrčené za předním sklem. No jo, včera jsem vezl stopaře - známého z vesnice a peněženku jsem ze sedadla spolujezdce přemístil na netypické místo. Slááváá, můžeme jet na nádraží :o)
Babička nakonec vlak stihla, jenomže jsme museli zajet o šest kilometrů dál, na další nádraží. Dopravní policisté by z mé jízdy rozhodně neměli radost, ale já většinou nepřekračuji maximální povolenou rychlost o více jak deset km/h ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

17.7.2004   21:41:47   Radek
   
Stejně jako všichni přáli naší Martince k svátku, přeji vše nejlepší i naší stálé čtenářce a kamarádce Martince do poněkud vzdálenějšího Ohia. Tak tedy, Martino, vše nejlepší :o)

18.7.2004   3:22:54   Martina
   
Dekuji moc Radku, Dani, Martinko a Vojtisku! Dostala jsem vasi prani i na mem blogu :-) I ja preji Martince vsechno nejlepsi a hlavne vam vsem vydarenou dovolenou na Slovensku... abych to nezakrikla tak klepu na drevo :-) Ahoj


Martinka vydlabává meloun :o)18.07.2004
Sourozenecká láska...
Bezprostředně po probuzení přemístila Dana Vojtíška k nám, do velké postele. Chvíli ležel pod peřinkou a tvářil se jakoby chtěl spát dále. Jenomže se mezitím probrala Martinka a po odskočení si na záchod provedla hupky dupky do naší postele. Neopomněla s sebou vzít i šušu Pavlínku. Řeknu Vám, pro pět je i naše metr třicet široká postel kapánek malá. Vojtíšek navíc začal omezovat Martinku. Martinka se bránila a křičela,"Nené, Vojtó, todle je moje místo, běž kousek dál!" Jak do Vojty strčila, on si to nenechal líbit a plácl Marťu do hrudníčku. Nastala menší bitka, až jsem je musel od sebe odtrhnout. Zdá se, že Vojtíšek neustále získává převahu a nenechá si jenom tak něco líbit ;-)
I přes překrásné počasí děti nemohou jít ven. Stále ještě se krmí antibiotiky. Dana mi dopoledne ukazovala na dvorku vykvetlé truhlíky s převislými květinami Million bells,"Podívej, jak nám vykvetly díky sluničku!" Následně si odběhla na zahrádku. Vojtíšek ji spatřil, doběhl k botníku, popadl svoje botičky na ven a už stál připraven u venkovních dveří. Smutně se na nás díval. Dana ho musela zklamat,"Ale Vojtíšku, ty ještě ven nemůžeš!" Na její slova vrátil Vojtíšek boty zpátky na místo. Chvílemi nás opravdu překvapuje svým chápáním :o) Vojtíšek se chystá jít ven ;-)
Každou chvíli řešíme nějaký detail naší dovolené(Již zítra se ukáže, zdali vůbec na nějakou pojedeme). Při obědě se například Dana zamyslela,"Právě přemýšlím, jak to uděláme s obědem během cesty. Asi se někde zastavíme, ne?" Rozhodně nemá význam zkoušet otevírat nějakou ze skleniček s hotovou stravou, neboť dle zkušeností se jí před čtrnácti dny na chalupě Vojtíšek ani nedotkl. Lepší bude Vojtu nakrmit něčím od nás.
Vojtíšek, zdá se, snáší přechod na jedno denní spaní zcela bez problémů. Dnes sice měla Dana menší obavy, neboť Vojtíšek vstával již před sedmou hodinou. Žádný problém, k obědu sdlábl celý hrníček polívčičky se zeleninou a kuřátkem. Pak se nechal Danou uspat v ložnici. V souvislosti s obědem mi Dana povídala,"Kdyby se nám povedlo sehnat nějaké polévkové koření pro děti(Myslím tím bez glutamanu a s nižším obsahem soli), mohla bych vařit polévku jednu pro nás všechny. Vojtíšek by ji jistě hamal také!" V tom má naprostou pravdu, jenomže kde sehnat ono koření? V Betynce kdysi psali, že by se mělo jednat o jakousi Solčanku. Jenomže ať jsem se díval kde se se dalo, v žádném obchodě ji neměli. Možná je to tím, že jezdím do nesprávných obchodů, tj. supermarketů. Nevíte kde by se dalo něco podobného sehnat?
Vojtíškovo nově zavedené spinkání po obědě má i své další výhody. Například dnes u nás panoval neskutečný klid. Vojtíšek chrněl ve své postýlce a Martinka si hrála na maminku a vozila svoje plyšové děti v kočárku. Po celou dobu mluvila potichu, prostě neskutečné. Dana se převlékla do plavek a se slovy,"Tak já mám jedinečnou příležitost k prvnímu a možná i poslednímu vyzkoušení bazénu. Kdyby se Vojtíšek vzbudil, snaž se ho uspat, měl by spinkat alespoň hodinu a půl, do dvou!", zmizela na zahrádce. Nu což, užíval jsem si také. Například datlováním tohoto článku ;-)
Nebojte se, já se vykoupal také. Jenomže, stejně jako Dana sám. Už aby se i děti mohly vycachtat, vždyť voda v bazénu měla 25oC.

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

19.7.2004   7:58:57   Nikola
   
Koření bez glutamanu a s menším obsahem soli mají většinou v prodejnách zdravé výživy. A pak jeden druh prodávající v Delvitě - umělohmotná béžová krabička a barevná víčka,název si bohužel nepamatuji.

19.7.2004   8:00:30   Lucie
   vrad(zavinac)volny.cz
Zdravím Vás všechny z Brna. U nás jsem polévkové koření bez glutamanu kupovala nejčastěji v Delvitě, ale viděla jsem je i v obchodech sítě Albert. Nejednalo se přímo o Solčanku, ale o Vegetu bez glutamanu. Pěkný den a brzké uzdravení přeje Lucka.

19.7.2004   12:02:58   Radek
   
Díky za radu. Před chvílí jsme se vrátili z města od doktorky. Mám pro Vás skvělou novinu - děti jsou zdravé :o) Huráá, dovolená na obzoru a my jedeme odpoledne ke známým na stategickou poradu. Dokonce i ze Slovenska přišlo potvrzení o rezervaci objektu(Po zaplacení zálohy) :o)


Vojtíšek se prochází po náměstí :o)19.07.204
Jsme zdravííí...
V dopoledních hodinách jsem zamířil k domovu, abychom následně zajeli do města k paní doktorce na kontrolu obou dětí. Čekal nás konečný verdikt, zdali skutečně v sobotu odjedeme na dovolenou. Doktorka si po příchodu do ordinace prohlédla nejprve Martinku. Po chvíli poslouchání stetoskopem prohlásila,"Nic zvláštního na průduškách neslyším, Martinka je zdravá!" To samé konstatovala i u Vojtíška. Ještě navíc se mu zahleděla za pomoci špachtle do pusinky,"Hmm, zahleněný už také není a koukám, že Vojtíškovi nedorostly žádné další zoubky. Má jich celkem osm, viďte?" Ano ano, navíc se Vojtíškovi klube jedna stolička kdesi vpravo nahoře. Jenomže prozatím nestojí za archivaci do Očkovacího průkazu.
Následovala Vojtíškova blesková roční prohlídka. Nejprve posazení na váhu a pak i změření vestoje u metru na zdi. Jste zvědaví? Vojtíšek měří 80cm a váží 10,45kg. Slušné, že? Váha v normě, ale jinak pěkně povyrostl. Doktorka nám schválila i nastávající dovolenou. Jenom koupat by se děti měly cca 3 dny od ukončení užívání antibiotik.
Ufff, spadl nám kámen ze srdce a v klidu jsme mohli pokračovat ve spanilé jízdě na náměstí, kde se nachází i pasové oddělení. Jak jste jistě postřehli, v sobotu odjíždíme na Slovensko a Vojtíška bylo nutné nechat zapsat do našich pasů. Martinka má svůj vlastní, vždyť loni letěla poprvé s dědou a babičkou na Korfu. Letos se chystá na Mallorku a docela jí takovou dovolenou závidíme ;-)
Zatímco Dana vyřizovala s Martinkou zápis do pasu(Do mého nemá cenu Vojtu zapisovat, má totiž platnost do začátku příštího roku), já hlídal Vojtíška pochodujícího po chodbě nově zrekonstruovaného úřadu. Vojtíška moc zajímaly všechny dveře a pak na jedny s nápisem Matrika začal mohutně bušit oběma ručkama. Nikdo ale nevykoukl :o) Martinka si užívá pobytu venku ;-) Aáááá, právě jsem se vrátil z venkovního vykoupání se v bazénu. Copak se dalo odolat? Teď ve 21 hodin, teplotě vzduchu 22oC a teplotě vody 26oC ? Prostě labůžo. Ale pokračujme v tématu - odpoledne směřovala moje cesta z práce opět domů. Stejný rituál - nakládání a připoutání dětí a odjezd ke známým, s nimiž máme jet na dovolenou. Následovala strategická porada. Mezi hlavní body patřila hodina odjezdu a za další nezbytnosti, které je potřeba pobalit. V té první věci máme jasno - odjíždíme časně ráno, abychom nejdelší část cesty absolvovali během nízkých venkovních teplot. S majitelem objektu(Chaty) nacházejícím se v oblasti Rajeckého údolí se máme domluvit někdy ve středu a to telefonicky. Zbytek vyřídíme na místě v sobotu odpoledne.
Dospělí se radili a dětičky mezitím řídily spolu. Martinka jezdila s Radečkem na skluzavce v dětském pokoji a Vojtíšek se zmocnil všech hraček, které mu doma zakazujeme. Jedná se o hračky obsahující malé části. Však to znáte, takové ty nevhodné pro děti do tří let. Ale ty jsou snad všechny ;-))

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

20.7.2004   6:57:53   Lucie
   vrad(zavinac)volny.cz
Nechci být kverulantem, ale jakou platnost má Martinčin pas? Měla jsem dojem, že "dětské" pasy jsou vystavovány pouze na rok! Doufám, že se mýlím a přeji šťastnou cestu, pokud bude chtít někdy v budoucnu navštívit Liptov (Tatry), ráda Vám poskytnu kontakt na ubytování (moji příbuzní zde vlastní penzion). Zdraví Lucka

20.7.2004   9:26:11   Eva
   
dětské pasy mají platnost 5 let.

20.7.2004   20:27:08   Radek
   
Dětský pas má skutečně platnost pět roků. Ufff, to jsem se po ránu vyděsil. Martinka by i tak na Slovensko mohla, neboť ji mám já zapsanou v pasu, již od minule plánované cesty. Už tomu jsou dva roky ;-))

20.7.2004   22:46:16   Radek
   
Děkujeme za nabídku dovolené na Liptově. Snad příště se podíváme v ona místa. Já jinak strávil překrásný putovní tábor na závěr základní školní docházky. Tenkrát jsme za týden zvládli Vysoké tatry a pak i Nízké. Mám z té doby moc hezké vzpomínky :o)


Martinka pozoruje Danu plavající v bazénu ;-)20.07.2004
Konečně je tu pravé léto...
Dnešní překrásně prosluněný letní den vyhnal Danu s dětmi na zahrádku. Jenomže až po čtvrté hodině, sluníčko tou dobou ztrácí na síle. Komu by se také nechtělo jít ven, vždyť děti jsou od včerejška paní doktorkou uschopněné pro normální činnost. Venku je rozhodně lépe a tepleji. Dnešní teplotní rozdíl mezi naším přirozeně klimatizovaným domem a venkem(Samozřejmě ve stínu) činil téměř sedm stupňů. A to se doma větralo po dobu naší nepřítomnosti průvanem.
Venku se děti vrhly na pískovitě. Vojtíšek vlastní od svých narozenin soukromou lopatičku, takže se o ni nehádají. Nad pískoviště jsme dětem umístili slunečník a Vojtíšek si vydržel hrát pěkně dlouho. S velkou pečlivostí a zaujetím nabíral písek do kyblíčku, aby ho následně vyklopil zpět. Však měl sandálky plné písku, ponožky také, o bodíčku a plínce nemluvě. Já ho svlékal navečer před koupáním a z Vojtíška se mi povedlo vyklepat nejméně deset deka písku. Kam jinam než na koupelnovou dlažbu. Při sundávání plínky jsem si počínal maximálně opatrně. Myslíte si, že tam něco měl? Měl a rozhodně to nebylo sypké ;-)
Vzhledem k překrásnému počasí se Dana s Martinkou dohodla,"Martinko, můžeme se jít s tatínkem vykoupat do bazénu? Nebudeš smutná? Ještě nemůžete jít s Vojtíškem do vody, vždyť jste byli nemocní!" Martinka pokývala hlavičkou na znamení souhlasu a i přesto nás smutně pozorovala ze břehu. Alespoň si cachtala ve vodě ručičky. Voda se konečně pořádně prohřála, odpoledne vykazovala dvacet sedm stupňů. V souvislosti s Vojtíškovým hraním si na písku jsem měl jednu starost,"Jenom aby Vojtíšek nezačal házet písek do bazénu lopatkou!" Nene, naštěstí se nic podobného nepotvrdilo. Naše koupání s ním vůbec nehnulo. Klidně si lopatil na pískovišti :o) Martinka loupe hrášek k večeři ;-)
Martinka dostala navečer strategický úkol,"Martinko, natrhej nějaký hrášek, přidáme ho do rizota k večeři!" Dana totiž vaří mňam rizoto obsahující rýži a pouhou zeleninu. Naprosto bez masa, což obzvláště Martince vyhovuje. Martinka se hned pustila do sklízení svého hrachového záhonku a pak na stole pod slunečníkem loupala lusky ostošest. Rizoto si dal i Vojtíšek po své mléčné kašičce a jedné rozdrobené sušence Plasmon. My ho poslední dobou takhle zvykáme na jinou stravu. Dana z toho důvodu jídla raději moc nekoření a nesolí.
Náš malý nespavec Vojtíšek se opět předvedl. Probral se již v noci a vůbec nechtěl spolupracovat. Seděl a brečel. S největší pravděpodobností se mu hýbou nějaké stoličky. Po ránu vstával před osmou a po obědě spal dvakrát po půl hodině(Dana ho musela znovu uspávat). Večer tu vytrapoval a skákal v postýlce ještě o půl deváté. Únava ho nakonec zmohla a Vojta usnul odkrytý a na bříšku. Kdyby usnul, vytuhnul ;-)
V souvislosti s dovolenou se Dana zamyslela,"Jé, do našeho odjezdu již nezbývá příliš času. Kdy budeme balit? Vždyť v pátek večer máme teoreticky již nakládat a přes den s dětmi těžko něco zabalím!" Je to tak, termín našeho odjezdu se blíží. Až se zítra kolega domluví s majitelem objektu, upřesníme si i odjezd. Uvidíme ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka jí meloun :o)21.07.2004
Mezinárodní telefonát...
Odpoledne jsem podnikl další krok ke společné dovolené. Naše vozidlo má konečně po STK. Jak jinak než naprosto bez závad. Ještě aby, vždyť jsou mu teprve čtyři roky. Cestou na STK mi volal kolega, s jehož rodinou máme jet v sobotu na Slovensko,"Ahoj Radku, můžeš zkusit zatelefonovat na Slovensko majiteli chaty a domluvit se s ním? Já mám pouze nějaké mobilní číslo a na něj mu nezavolám z našeho internetového telefonu Fayn. Prostě to nejde!" Proč ne, zavolám. Přijíždím na STK a přede mnou stojí další dvě auta. No nic, po ohlášení se věnuji telefonování. Na mobilu vymačkávám číslo +421907... Tak a hned se ozývá vyzvánění. Ono to jde, jenomže kolega může mít nějak zablokované mezistátní hovory. Tůůt, tůůt, klap. Na druhém konci se ozývá milý hlas. Telefon zvedá manželka pana majitele a hned se s ní domlouvám na sobotu. Bude nás čekat po druhé hodině přímo na chatě. Pak teprve zajedeme na turistické informační centrum, přes něž máme chatu zarezervovanou. Hned volám kolegovi a také Daně. Vše je domluveno, v sobotu jedeme :o)
Cestou se ještě zastavuji na nákup a hlavně pro novou náplň do autolékárničky. Ta stávající, čtyři roky stará asi neobstojí v konfrontaci s policií. Stejně mi radil i technik na STK. Tak a máme novou. Relativně staré obvazy putovaly do domácí lékárničky, neboť mají stejně neporušené obaly. Lepší první pomoc nějaká, než žádná, ne? ;-))
Dana mi navečer popisovala Vojtíškovo hamání. Ke snídani prý schroustal sám čtvrtku jablíčka a k obědu dostal po své obvyklé zeleninové polívčičce na talířku suchá těstovinová kolínka posypaná sýrem. Jedl je sám a považte - lžičkou. Snažil se a dokonce se mu podařilo vpravit si nějaké jídlo až do pusinky. Jak říká děda,"Holky v jeho věku už dávno lžicí jedly!" No je to možné, všichni jeho slova potvrzují :-) Rozkvetlé kytičky Million Bells :-)
Dana strávila odpoledne s dětmi u známých na zahrádce. Těsně před odchodem tam Martinka snědla kus koláče a následně Danu překvapila svojí večeří. Poslední dobou jí naprosto bez problémů. Sice si přitom dokáže pěkně zamazat oblečení, ale to jí vrásky nedělá,"To níc, to nevadí tatínku, to pračka vyperéé!" No, Dana zastává opačný názor, vadí to ;-)
Na Martinku dnes navečer vyšlo pouhé mytí. Vyčistí si zoubky, vyleze na přebalovák a já jí umyji nožky. Utřít a hotovo, Martinka odběhla do obyváku sledovat kreslený seriál na Primě. Já pověděl Vojtíškovi,"Tak Vojto, jdeme z vody ven!" Na ta slova vytahuji špunt z odpadu. Vojtíšek sleduje moje počínání. Poté uchopí špunt a vráží ho zpátky do odpadu, jako by odjakživa nedělal nic jiného. Následuje vítězoslavný pohled doplněný komentářem,"Hihi, keke, gege, hi!" To snad není pravda, že by byl tak šikovný? Tohle ještě neudělal. Testuji Vojtu znovu a znovu. Vojtíšek však pokaždé vrací špunt s naprostou jistotou do odpadové díry.
Po vykoupání si Dana ode mne vzala Vojtíška na podvečerní kojení. Cestou do ložnice mu povídala,"Tak mladej, odvar z makovic bys měl dostat, aby jsi pořádně spal a netrápil maminku!" Ptáte se co Vojtíšek prováděl? Abyste byli v obraze - v noci na dnešek se opět několikrát vzbudil, tuším asi čtyřikrát. Ráno procitl v sedm a myslíte si, že po obědě dospával? Ani náhodou. Schrupnul si opět na hodinku a čtvrt. Momentálně vyskakuje v postýlce a přímo srší energií. Pusinku přitom nezavře. Právě ho pokládá Dana a on povídá,"Mama, máma, hii!" No, v každém případě mu Dana preventivně maže dásně mastičkou Calgel, proti bolení lezoucích zoubků ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

21.7.2004   23:03:30   Radek
   
Invaze slimáků :-( Před chvílí jsem si vyšel na dvorek. Ovšem ta invaze slimáků mě opravdu překvapila. Jenom se podívejte na fotku, každá ta hnědá skvrna je dospělý slimák. Brrr. Já bláhový žil v domnění, že jsme se jich již zbavili. Slimáci nám neustále devastují zbytky zahrádky a přemnožují se.


Martinka pije Jupíka :o)22.07.2004
Víte, co je to kekeke...?
Dneska se u nás odpoledne přehnala slušná bouřka. Díky ní nemohla přijít na návštěvu Martinčina kamarádka ze školky s maminkou a malým bráškou. Martinka tesknila ještě před chvilkou,"Próč nemohli pšijít, ždyť pšestalo pršét. Ošklivý a zlobivý počasí, ty ty ty!" Pověděli jsme jí,"Martinko, třeba příjdou zítra!" Martinka se hned našich slov chytla,"No jó, pšijdou zejtra. Néé, oni pšijdou až se dneska vyspinkám, tak pšídou dneska ráno!" Snažil jsem se Martinku maličko opravit,"Né, až se dneska vyspinkáš, tak bude zejtra ráno!" Martinka si však vedla svou. Není to jednoduché na tom světě, viďte? ;-)
Po svačince začala zahrádka na sluníčku osychat. Dana oblékla děti a poslala je řádit na travičku. Vojtíšek se jako obvykle vrhl na kryt pískoviště. Za chvíli už seděl uvnitř a s ním i Martinka. Abyste to věděli - Vojtíšek dokáže sám do pískoviště vlézt a následně i vylézt. Chcete vědět, jak si Vojtíšek na písku hraje? Dnes například honil dva pavouky. Oni totiž v pískovišti normálně bydlí. Zatímco Martinka se je snažila vystrnadit, Vojtíšek je naopak prstíčkem postrkoval a povídal,"Kekeke, kekeke!" Vy nevíte, co je to Kekeke? Hmm, to my také. Při přezouvání z bot do bačkůrek ukazoval Vojtíšek na puzzle obraz s koťaty a volal,"Kekeke!" Tak nevím. Následně se zahleděl na předmět ležící vedle mého kufru - krabici s nápisem Mitsubishi Electric, obsahující software pro průmyslové počítače. Ťukal na ni prstíkem a tázal se mě,"Kekeke? Kekeke?" No vyberte si, my mu prozatím nerozumíme ;-) Vojtíšek se sápe na malé rádio :-)
Zpátky na pískoviště - Vojtíšek se ještě snažil ochutnávat kameny a pak jsem mu uplácal pěknou bábovičku ve tvaru bábovky. Povídám mu,"Vojtíšku, tady máš bábovku!" Vojtíšek nelenil, udrapsnul kousek bábovky a šup s ní do pusinky. Doslova, neboť prskal jako křeček. No, takhle jsem to nemyslel. Vidíte? Vojtíšek nám rozumí, vždyť opravdovskou bábovku již jedl :o)
Dana nás zavolala k večeři a děti chtě nechtě(Spíše nechtě) opustily zahrádku. Vojtíškovu chůzi jsem komentoval,"Vojta by mohl v zimě sypat silnice pískem. Kudy chodí, tudy trousí!" Skutečně, z plínky a bodíčka se mu sypal písek. Martinka spolu se mnou zamířila domů. Zato Vojtíšek na nás během chůze po cestě zamával pápá a pokračoval směrem pryč. Tak to tedy ne! Byl mnou odchycen po několika desítkách metrech a následně deportován domů na důkladné odpískování ;-)
Po vykoupání dětí a jejich uložení do postýlek začala Dana balit. Již včera mi povídala,"Musíme zabalit ve čtvrtek večer. Přes den by to s dětmi bez problémů nešlo. No a v pátek už musíme nakládat do auta!" Pokud to nevíte, na dovolenou odjíždíme v sobotu časně ráno. Zítřejší webová aktulizace bude prozatím i poslední. Znovu se setkáme až za týden v neděli. Vydržte ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

22.7.2004   23:13:13   Radek
   
Před chvílí jsme společnými silami dobalili všechny věci na dovolenou. Mezitím se Vojtíšek s křikem probudil a poblinkal prostěradlo, včetně sebe. Asi ho něco potrápilo. Zatím dobrou noc ;-)

23.7.2004   20:03:32   Radek
   
Server po více než 6 hodinovém výpadku opět běží. Situace se doufám nebude opakovat. Právě balíme na dovolenou a já připravuji nový článek. Těšte se ;-)


Koupeme seéé ;-)23.07.2004
eMartinka má dovolenou...
Hodiny právě ukazují 2145 a naše předcestovní horečka vrcholí. Dětičky překvapivě usnuly bez větších protestů a my před chvílí naložili všechny věci do auta. Zbývá nám už jenom ráno přibalit autochladničku. Ta má připravené místo pod Vojtíškovými nožkami, bezprostředně za Daninou sedačkou. Do ní se naloží nějaké zbylé jogurty pro děti a po cestě i nákup, vyžadující zchlazení.
Podvečerní náladu mi maličko zkazil kolaps našeho serveru. Dle statistik nefungoval někdy od půl třetí a tento stav se podařilo napravit až kolem osmé hodiny večerní. Nevím co se stalo, ale nebyl čas kontaktovat administrátora, jenž se o bezchybný chod serveru stará.
Po odchodu z práce jsem stihl ve městě zařídit několik věcí. Za prvé - nechat umýt auto na myčce(Nemylo se téměř čtvrt roku ;-) ), zakoupit desetidenní dálniční známku a v neposlední řadě zakoupit pár věcí v drogerii dle Daniných instrukcí. Například láhev prostředku na nádobí značky PUR. Sotva ho Martinka spatřila položený na botníku, radostně zvolala,"Jéjé, podívej, todleto je na nádobí a umyje to každou čistotu, žíkali to v televizi!!" Zde názorně vidíte sílu reklamy, jenomže Martinka si ji upravila po svém :-) Následoval přesun na zahrádku a svačinka. Rohlíky se mi v samoobsluze nezdály, působily značně unaveným dojmem. Slovo dostaly dosti posolené housky. Jednu z nich si Martinka pečlivě namazala sýrem, za pomoci nože. Po zakousnutí mi ukazovala velké krystalky soli,"Podívej tatínku, tendleten cukšíček tady vespodu je nějakej slanej!" Snažil jsem se jí vysvětlit situaci,"Ale Martinko, tohle je opravdu sůl!" Martinka se zamračila a oponovala,"Nené, to není sůl, takdle vypadá cukšíček pšecéé!" No jo, běžná kuchyňská sůl je rozhodně jemnější ;-) Vojtíšek se snaží vytrhnout rohovou tyčku :-)
Po svačince se děti poprvé vykoupaly venku v bazénu. Teploměr vykazoval teplotu dvacetpět stupňů, tak proč ne, viďte? Martinka si ve vodě vystačila sama, jenomže Vojtíška jsem si vzal na starost ponejprv já(Nedošlápne na dno). Máchali jsme prádlo, plácali s sebou o hladinu a Vojtíšek se smál na celé kolo. Moc se mu koupání zamlouvalo. Posléze přišla Dana a skočila do vody za námi. S koupáním jsme to rozhodně nepřeháněli, dvakrát pět minut všem muselo stačit. Až na Vojtíška, po vytažení na břeh pořádně křičel a brečel ;-)
Závěrem tu pro Vás mám pár technických detailů - tento článek je prozatím poslední aktualizací našeho webu. Dalšího se dočkáte po dovolené, to jest příští sobotu či neděli. Pokud v době naší nepřítomnosti vložíte nějaký inzerát či odkaz, neobjeví se na webu bez mého schválení. Kontrolu provedu až po našem návratu. Zůstaňte nám věrní a těšte se na bližší reportáž z dovolené na Slovensku ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

31.7.2004   20:52:49   Radek
   
Před chvílí jsme se vrátili z dovolené, během dvou hodin očekávejte nový článek ;-)


Vojtíšek kouše rohlík před Olomouckým Globusem :o)ú31.07.2004
Návrat z dovolené...
Táák, před chviličkou jsme konečně dojeli domů a Dana se snaží vybalovat všechny věci. Kufr našeho vozu jimi byl narovnán až po střechu. Fakt je, že se tam nacházel i celý Vojtíškův kočárek. Dnešní fotografie pocházejí z naší hodinové zastávky v Olomouci a nákupu v hypermarketu Globus. To bylo kolem půl sedmé podvečerní. Odjezd ze Slovenska se nám totiž mírně posunul a my od chaty startovali až těsně před polednem. Následoval společný oběd v Kolibě po horů na okraji Rožnova pod Radhoštěm a prohlídka technické části skanzenu přímo ve městě. Vojtíšek usnul spolu s Martinkou již před hranicemi, ale jinak se projevoval jako veliký nespavec a nespokojenec. Křičel, kvičel, šil s sebou a vůbec dával najevo nespokojenost s cestováním a připoutáním v autosedačce. Není divu, když nebyl právě v autosedačce, šoupli jsme ho do krosny na záda, takže měl najednou málo vlastního pohybu. Vojtíšek pookřál až po příchodu domů. Rozhlédl se kolem sebe po vstupní chodbě, radostně si povyskočil a s výkřikem,"Juhůů, hohó, hihihi!", běžel rabovat hračky do obyváku. Zato Marťa se nám předvedla(Křikem, brekem a vztekáním, jenomže byla moc a moc unavená) při následném koupání a mytí si hlavy. No, není divu, koupat se o půl desáté se nám nejeví jako dobrý nápad, ale nedalo se nic dělat, musela se po týdnu mytí v provizornějších podmínkách pořádně vydrbat. Martinka večeří před Olomouckým Globusem :-)
Jak jsem naznačoval již před naším odjezdem, chystali jsme se strávit týden na pronajaté chatě. Lokalitu jsme si nalezli přes internet na webových stránkách místního turistického centra Rajecká pohoda. Chtete vědět více? Podívejte se na námi vybraný objekt - chatu Karolinu, kliknutím na tento ODKAZ. Chatu vlastní velice milí mladí manželé a mohu Vám ji vřele doporučit. Alespoň my si nemohli na nic stěžovat. Po příjezdu na místo jsme se navíc dozvěděli, že chatu zakoupili teprve koncem loňského roku a my byli úplně první návštěvníci. Takže si majitelé na nás a pěti dětech vyzkoušeli, zdali jim z chaty neuděláme kůlničku na dříví ;-)
Nyní pár statistických údajů - během dovolené se mi podařilo nafotit něco přes 400MB fotek. Postupně nějaké vyberu a ke každému dni napíši krátký článek o naší činnosti v okolí Rajeckých Teplic. Dále - tachometr našeho vozu zaznamenal po příjezdu domů hodnotu necelých 900km ujetých za celý týden. A to nám vůbec nepřálo počasí a v termálním koupališti jsme si neomočili ani palec u nohy. Mezi nejkrásněší a nejslunečnější dny patřila sobota - den příjezdu a dnes - den odjezdu. Jinak pršelo, byla zima a obloha zatažená. Více pro Vás připravuji :o)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

1.8.2004   13:44:15   Petra
   
Jsme rádi,že Vás tu zas máme. Škoda jen,že jste měli špatné počasí. Byli jste se podívat v Raj.Lesné na dřevěný betlém?My jsme tam byli před 2roky a bylo to moc hezké.Takže,vítejte zpátky a budeme se těšit na vyprávění z dovolené. Petra a Michálek

1.8.2004   16:24:56   Radek
   
V Rajecké lesné jsme také byli a prohlédli si překrásný Slovenský betlehem. Prostě a jednoduše - každý den bylo na co koukat ;-)


Vojtíšek testuje svoji autosedačku :o)01.08.2004
Vojtíškovo obědvání...
Dnešní dopoledne jsem věnoval důkladné očistě auta. To víte, dětičky strávily určitou část dovolené upoutané v autosedačkách a přitom i sem tam něco sluply. Vojtíška například musela Dana kolikrát obdarovat piškotkem, jinak bychom s ním v autě nevydrželi. Mám na mysli Vojtíškovy hlasité a nespokojené projevy. Uklízet mi pomáhala i Martinka spolu s Vojtíškem, jak, vidíte na fotografii. Jakmile jsem vytáhl dětské autosedačky a začal důkladně luxovat interiér vozu, Martinka se jako první zmocnila svojí a hned se do sedačky uvelebila rovnou na náspu. Vojtíšek její příklad následoval a za chvíli se na nás culil také. Dana se na nás posléze přišla podívat a konstatovala,"Teda děti, děti, to jste strávily v sedačkách málo času?" Přesně tak, vždyť včera se Vojtíšek nemohl dočkat návratu a v sedačce se mu už vůbec nelíbilo ;-)
Přišel čas oběda, my si umyli ručičky a usadili se ke stolu. Vojtíšek dnes dostal úplně stejnou polívčičku jako my. Dana totiž na Slovensku zakoupila v Bille polévkové koření bez glutamanu. Jedná se o nějaký Polský výrobek a objevila ho zcela náhodou. Vojtíškovi polívčička chutnala a za chvíli zel jeho talířek prázdnotou. Dalo by se říci, že snědl více polívčičky než Marťa.
I další jídlo měl Vojtíšek stejné. Na talířku rozložené brambory se sýrovou omáčkou. My k ní navíc měli masový závitek, jenomže Vojta maso zásadně odmítal. Dana se zpočátku snažila Vojtíška krmit brambory napíchnutými na vidličku a omočenými v omáčce. No, nic moc. Vojtíšek je plival ven. Nakonec brambory rozmačkala, zamíchala s omáčkou a vrazila Vojtíškovi do pravé ručky lžičku. Měli byste vidět, jak Vojta dlabal. Nabíral si a cpal plnou lžičku do pusinky. Za chvíli nebylo co řešit. Vše snědl. I já zůstal stát s otevřenou pusou. Jenom při své činnosti dokázal nadělat tak odhadem třikrát více nepořádku na stole a podlaze, než Martinka. Ale jedl sám :o) Martinka vylupuje na zahrádce hrášek :-)
Martinka se již moc těší na Mallorku, kam odlétá spolu s dědou, babičkou a dvěma neteřinkami. Ptáte se kdy? V sobotu časně ráno. Dovezeme ji v pátek k babičce a tentýž den pofrčíme zpátky. Hned bych si to s ní vyměnil, jenomže Martinka nechce. Neustále na potkání vykládá, jak moc se těší. Na otázku,"Martinko, bude se ti stýskat?", zavrtí hlavičkou,"Nebudé, ždyť nebudu samá, pšecé!" Tak to vidíte ;-)
Dnes se mi konečně podařilo dopsat první článek z dovolené. Není to jednoduché, neboť jsem si dával týden klidu a notebook používal pouze na archivaci fotek z digiťáku. Proto musím vše dopsat dodatečně. Přečtěte si tedy nový článek o Dobývání Lietavského hradu a prohlédněte si fotodokumentaci. Není vůbec lehké vybrat z té hromady fotek nějaké na net ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Zobrazit stránku:  1  2  3  

 Aktuálně
Doma - Novinky
24.5.2007
 (7962) Nové čerpadlo k pískovému filtru......
21.11.2006
 (7195) Djerba - výlet na pirátské lodi...
03.10.2006
 (6219) Jak je to s alkoholem v Tunisku...

Webmaster

27.2.2006
 (41346) Analogové video na DVD...

 Rodinné stránky
MojeMiminko.cz - vše pro Vaše nejmilovanější
moje-miminko.cz
Mimísek.cz - dovolené s dětmi, plavání, tábory
Mimísek.cz
Hubnutí.mimísek.cz - cvičení na hubnutí pro ženy
Hubnutí.mimísek.cz
ČeskýKutil.cz - internetový hobby magazín pro celou rodinu
CeskyKutil.cz - inspirace pro vaší zahradu
Triberusky.cz - Bazárek u tří berušek
Triberusky.cz
Emimino.cz
vše o dětech, rodina...
eMIMINO.cz
Rodina.cz - rodina, děti a více zajímavostí
Rodina OnLine
Sexus.cz - o sexu konečně slušně
Sexus.cz


 Odkazy
Quick klubko -
klubko maminky a děti
Klubko maminky a dětičky
AltaVista.com -
portál - vyhledávač
AltaVista
Google.com -
vyhledávač - umí česky
Goooogle
Yahoo.com -
portál - vyhledávač
Yahoo!
Geocities.com -
Yahoo! - webhosting
Tvoje místo na netu
msn - Atlas.com -
portál - vyhledávač
Atlas
Quick.cz -
portál - vyhledávač
Rychlejší než šnek
Seznam.cz -
portál - vyhledávač
Najdu tam co neznám
© LTX 2001 - 2024  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist