Stránky miminka,neplodnost,zajímavosti o dětech

 Hlavní menu
 NOVÝ BLOG
  - úvodní stránka
 ODKAZOVNÍK
  - naši partneři
 TĚHOTENSTVÍ
  - naše bříško Vojtíšek
 VOJTÍŠEK
  - novinky - deníček
  - míry a váhy
  - moje první...
 MARTINKA
  - novinky - deníček
  - Martinka po narození
  - míry a váhy
  - moje první...
 NAŠE NEPLODNOST
  - něco o rodičích
  - Martinka
 NEPLODNOST - léčba
  - metody IUI,IVF
  - metoda p.Mojžíšové
  - lidstvo má problém
 ARCHIV ČLÁNKŮ
  - deníček
 FOTOALBUM
  - naše fotografie
 ODKAZY
  - katalog odkazů
 DOMA
  - domácí pekárny chleba
  - u nás doma
  - rekonstrukce domu
  - písková filtrace bazénu
 WEBMASTER
  - vývoj eMartinky
 FAQ
  - co je to eMartinka?

 Kniha návštěv
- Napište nám
- Přečtěte si

Poslední zápis:
8.7.2006  10:58:29 Webmaster
Pište nám na adresu dopisy@emartinka.cz

WEBMASTER
© LTX 2001 - 2024
Radek Lehký
Tel: 602138084
ICQ: 297193369

Veškeré dotazy a technické připomínky mi adresujte na
webmaster@emartinka.cz


Vyberte si články podle Martinčina věku(měsíce):
  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25
  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42
  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59
  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75

Zobrazit stránku:  1  2  3  4  

Vojtíšek a kapr  :o)15.12.2004
Viry dostaly i nás... :-(
Můj dnešní den se odvíjel hlavně ve znamení posledního dne školení elektrikářů. Ufff, ještě zvládnou pondělní zkoušky a pak se budu moci v klidu oddávat slastem a radostem Vánoc. Jediné co mě rozhodně netěší, je zmínka velkého šéfa, že budeme pracovat až do dvacátého třetího. Původní datum odstávky přitom zněl dvacátého sedmého. Grr :-( Dětičky a ovoce :-)
Dana mi po ránu sdělovala do telefonu,"Tak si to představ, sotva se Martinka probudila, hned startovala do koupelny. Vojtíšek nesměl u takové události chybět a běžel taky!" Důvod Vám jistě nemusím připomínat. Ve vaně plave od včerejška kapr a děti se ho nemohou nabažit. Obzvláště Vojtíšek rád pozoruje kapra, ukazuje na něj prstíčkem a neustále vykřikuje radostné,"Kap kap kap kap kap!" Jednou zopakoval i celkem zřetelné,"Kapv!" Dokonce i jakési R zaznělo na konci slůvka. Kapr je jinak velice čilý a své dovednosti předvádí proháněním se ve vaně. Po ránu musela Dana vytírat koupelnu, neboť kapřík dokáže vycákávat v zatáčkách ocasní ploutví slušné množství vody. Jediné štěstí, že se Vojtíšek nechce ráchat ručkama v ledové vodě. Takhle pozoruje kapra pěkně ze břehu. Jenom Martinka občas zanoří ručku do vody a kapra popožene. Navečer mi povídala,"Musíme dát tomu kapšíkovi taky napít, určitě má žízeň!" Věřili byste tomu? ;-)
Náš domácí počítač napadl i přes používání antiviráku AWAST, virus typu trojský kůň, takže omluvte dnešní zkrácenou aktualizaci. Vypadá to to na totální reinstalaci. Ach jo :-((

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

15.12.2004   23:41:36   Radek
   radek(zavinac)emartinka.cz
Vše probíhalo naprosto neškodně. Najednou se na monitoru objevila jakási hláška a pak nastalo stěhování virů do našeho počítače. Však mě provider pevného radiového připojení varoval,"Nepoužívejte Internet Explorer, je samá díra. Raději Vám naistaluji Mozillu Firefox!" Kdybych ho byl býval poslechl a používal výše uvedený produkt namísto Exploreru, možná by se to nestalo. V každém případě přecházím na Mozillu ;-) Počítač je zdá se vyléčený, ovšem systémem - přechod do DOSu a tvrdým mazáním podezřelých souborů, neboť z Windows to prostě nešlo.


Vojtíšek je připraven k trasportu do školky :o)16.12.2004
Vánoční besídka ve školce...
Hned na začátek musím konstatovat, že včerejší virová nákaza počítače měla dnes dohru, respektive se mi vira odstranit nepodařilo. Když ono je to těžké - antivirák najde soubor kdesi ve Windows, v adresáři Systém a ten soubor se jmenuje serr.exe Jenomže fyzicky neexistuje. Virus(Trojský kůň) neustále loupí na Internetu(Bliká LEDka na síťové kartě), stahuje různé stránky a pokouší se připojit na tzv.Žlutou linku za 70Kč/min. Bohužel, má smůlu. Kabel jsem z modemu odpojil, jeho snahy vycházejí vniveč. Alespoň jedna potěšující zpráva. Momentálně se nějak zklidnil a tak mohu psát dnešní článek. Zítra mu zatopím. Formát disku C jistě nepřežije. Nedá se nic dělat, zopáknu si instalaci ;-)
Martinka měla odpoledne ve školce besídku, takže naše kroky směřovaly právě tím směrem. Dana teple oblékla Vojtíška(Venku mrazí pět pod nulou a fouká ošklivý vítr. Celé to inverzní počasí je nesmírně ošklivé). Babička se k nám také připojila. Vystoupení plné písniček a koled se nám moc líbilo. Martinka zpívala jako nejmladší, sólo spolu s dvěma kamarády. Z písničky o sněhulákovi měla zanotovat poslední sloku,"Poradil srnec, na hlavu hrnec a to je konec!" Martinka však předvedla velice zkrácenou verzi,"Na hlavu hrnec a konec!", čímž rozesmála publikum. No co, děti nám toho předvedly opravdu hodně. Je vidět, že mají vzorné a šikovné paní učitelky :o) Martinka nám představuje svoji nadílku ve školce :-)
Vojtíšek si dnes přidal ke svému oblíbenému slůvku,"Néé, nene nene!" i velice důležité,"Jóó!" Celý den ho opakuje. A to kolikrát v naprosto dokonalých souvislostech,"Vojtíšku, chceš čajíček?" "Čajíček? Jóóó!", na to Vojta. Geniální. Jak se neustále běhá dívat do koupelny na kapra,"Kap kap kap kap, tám!", dnes trochu změnil hlášení,"Kap jóó? Kap jóó?" Kapr zatím čile plave ve vaně, přes noc vycákal asi dva litry vody na podlahu a ještě zítra plavat bude. Ovšem, jak říká Dana,"O víkendu chci z kapříka vařit polívčičku!" Kaprovy dny jsou evidentně sečteny. Polévku totiž jíme v předstihu, ne až na Štědrý večer ;-)
V posledním Kinder vajíčku nalezla Martinka hračku - plechovku od koly s takovou zelenou příšerkou, bydlící uvnitř. Říká jí malej zelenej. Navečer ho hledala spolu s námi. Všichni chodili po bytě a volali,"Malej zelenej, kde jseš?", plazíce se přitom málem po čtyřech. Malej zelenej se neozval. Martinka téměř plakala,"Když já ho chci koupat ve sprcháči!" Víte odkud se nakonec vyloupl? Přece z Martinčiny kapsy ;-)
Po vykoupání Martinka řešila veliký problém,"Tatínku, a jak se stane ta velká proměna, že se z kluka a holky stane tatínek a maminka?" Málem čtyřleté dítě a jaké má problémy, viďte? To my v jejich věku...nic nevěděli ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka razítkuje svoji ručku na papír :o)17.12.2004
Opět u paní doktorky...
Právě Vám píši z čerstvě přeinstalovaného počítače. Zdá se, že virus nepřežil zformátování disku. Nakonec to až tak nebolelo a instalace dopomohla k mnoha pozitivním změnám. Obzvláště bych při této příležitosti vyzdvihl oživení si celého procesu instalace. Příšte budu opět lepší ;-)
Martinka dnes zůstala doma, do školky nešla. Jistě se ptáte proč. Odpověď je jednoduchá - bohužel, včera začala opět ošklivě kašlat. Jak již jistě víte, Marťa kašle průběžně téměř dva měsíce. Jenomže jí dvoje širokospektrá antibiotika nezabrala. Kašel se pouze zmírnil a přešel na sporadické projevy. Jenomže včera se vše zhoršilo. Dana povídala,"Zítra zajedeme s dětmi k paní doktorce!" Stalo se. Jenomže ani doktorka nám neřekla jasné stanovisko. Martinka prý nemá zasažené průdušky, vše se odehrává v krku. Stejně postižení jsme všichni, jenomže nekašleme nasucho, nýbrž vykašláváme. Paní doktorka nás utěšovala,"Víte, můj manžel, také doktor, má něco podobného a nemůže se toho zbavit!" Co to jenom řádí? Martinka dostala nějaké léky a doktorka se podívala ještě na Vojtíška. Na něm shledala to samé - žádný větší problém. Vojtíšek však krásně vykašlává a vůbec se tváří spokojeně.
Našemu odjezdu k dokorce předcházel můj opožděný příjezd z práce. Ono totiž začalo sněžit. Málo, ale kamioňáci byli náramně překvapení. V městečku pod hradem se nalézá velice prudký kopec, jenž je nutné na cestě k nám zdolat. Silničáři ještě nestačili zareagovat na změnu počasí a kamióny zůstaly stát pod kopcem - ti co nevyjeli. Naproti na kopci stáli pro změnu ti, kteří se báli sjet dolů. Ani se jim nedivím, dole je zatáčka ;-) Na tak krátkém úseku nemělo smysl nasazovat řetězy. Silnice zůstala zablokovaná a já čekal ve frontě patnáct minut. Po té době mi došla trpělivost a zdolal jsem překážku jedna radost. Však mě hned ostatní osobáky následovaly. Zimní pneumatiky jsou hodně znát ;-) Vojtíšek skáče po velké posteli :-)
Vojtíšek se dnes naučil další slůvko. Babička mi povídala,"Vojta už umí říkat taky!" Opravdu, hned mi svoji dovednost předvedl. Umí však i více. Při jídle otevírá pusinku a říká,"Ham!" Po jídle dokáže ohodnotit jeho chuť,"Mňam mňam!" Když jsem dnes před koupáním svlékal Vojtovi plínku, hned moji činnost komentoval a pokusil se přitom o malý vtip,"Bobe tam bobe tam!", ukazoval na plínku. Sotva jsem ji sundal, Vojtíšek se smál a povídal,"Bobe není, bobe není!" Opravdu tam nebyl. Lumpík jeden :o)
Děti se rozloučily s kaprem plujícím od úterka ve vaně. Dana mi připomínala,"Zítra bych chtěla vařit polévku z kapra!" Co mě čeká, Vám jistě nemusím vysvětlovat. Na druhou stranu - Vojtíšek pomalu ztrácí o kapra zájem a Martinka se těší, až kapra ochutná. Takový je holt život ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

18.12.2004   6:55:53   Eva
   
Take i ja mam problem s timto druhem kasle /jiz nekolik let/ a na mne zabiraji jen homeopatika Homeovox.

18.12.2004   10:57:14   Radek
   radek(zavinac)emartinka.cz
Díky za radu, to bychom mohli vykoušet :-)


Martinka objevuje Internet :o)18.12.2004
Kam se poděl kapr?...
Viry řádí, až to hezké není. Sotva jsem přeinstaloval počítač a zprovoznil antivirák AWAST s maximální rezidentní ochranou, už se mi do počítače stěhoval emailový virus Netsky.Q. Stalo se tak stahováním pošty do Outloku. Antivirák naštěstí zareagoval a ty dva mrzáky hned smáznul. Přitom máme přímo na poštovním serveru nainstalovaný antivirák, jenž má všechny zavirované maily bez milosti posílat do horoucích pekel. Jak vidno, nikdy si nemůžete být stoprocentně jisti. V každém případě budu raději prohlížet poštu přímo v okně prohlížeče, to je bezpečnější :-(
Zatímco si tu datluji a přemýšlím o virech, Vojtíšek vedle v pokojíčku skáče v postýlce. Za celý den nekakal, takže mě jeho hlášky nenechávají klidným. Volá,"Brm ha hi ha ho, mamíí mamíí, bobe bobe!" Že by se vykakal a teď to hlásí? Jdu se na něj podívat. Skutečně, odér vanoucí na dva metry od Vojty naznačuje jediné - Vojtíšek si počkal až dostane novou plínku. Lumpík jeden. Na jednu stranu si říkám,"Ještě že počkal s kakáním!" Já mu totiž po vykoupání nedal plínku a Vojtíšek strávil minimálně čtvrt hodiny v pouhém bodíčku. Až když jsem ho chtěl předat Daně na kojení, došlo k překvapujícímu zjištění - kdepak je plínka? Vojta naštěstí nepotřeboval čůrat, natož pak kakat ;-)
Vraťme se však k dnešnímu ránu. Jak se dalo předpokládat, Vojtíšek najednou vykřikl,"Kap kap kap tam!" a už mastil směr koupelna. Jaké překvapení ho tam čekalo, jistě tušíte. Kapřík, jenž okupoval naši vanu od úterka, zmizel. Martinka ho okamžitě utěšovala,"Ale Vojto, kapšík už je v mrazáku a my ho zhamáme!" Vojtíšek stále nemohl pochopit, o čem je řeč. K obědu si s námi dal kapří polívčičku, jenomže mu asi nechutnala. Rozhodně ji vybagroval tak z polovičky a zbytek v nestřeženém okamžiku otočil na stůl. Možná se potřeboval podívat na dno talířku, ovšem zespodu ;-)
Martinka navečer žadonila,"Tatínku, počítač už funguje, mohla bysem si vymalůvat tu omalovánku se psem? Jako tuhle s Péťou od sousedů!" No jo, Péťa ukázal Martince, že na internetu existuje jeden dětský server s názvem Alík. V jedné jeho sekci se nalézají celkem hezky udělané flashové hry. Například výše jmenované omalovánky, pak i pexesa, či hry rozvíjející myšlení. Tak se mi zdá, že Martinka pomalu objevuje internet. Všeho však s mírou. Vojtíšek právě dojedl rohlíček s Nugetou :-)
Těsně po Večerníčku běžela v televizi reklama od společnosti Eurotel - spadne tam obrovský balík s autem. Martinka hned ukazovala na obrazovku a povídala,"Podívej, to auto shodil Ježíšek a shodí ho každýmu, kdo si o něj napsal. Každýmu, kdo to auto nemá. A je to pravda, vždyť to vidím v televizi! Co vidím v televizi, tak to je pravda pšecé, néé?" Nedalo mi to a musel jsem Marťu maličko vrátit do reality,"Víš, Martinko, nesmíš věřit všemu, co vidíš v televizi!" ;-)
V souvislosti s televizí, respektive s upoutávkami na včerejší film Shrek mi Dana povídala jednu perličku. Vojtíšek pokaždé s velkým nadšením sledoval Shreka spolu s dalšími postavičkami. Sotva upoutávka skončila, hned běžel k Martinčině posteli a ukazoval na samolepky, nalepené na nočním stolku. Jsou na nich hrdinové z výše popisovaného filmu. Martinka je má z krabiček sýrů Veselá kráva a Vojtíšek si je dal do spojitosti :o)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

19.12.2004   15:40:13   Laura
   Laura(zavinac)seznam.cz
Dobry den! Prectete si clanek na iDnes Test "Kapra netrapte,neni to hracka". Dobrou chut a hezke Vanoce!


Martinka obtiskává ručku :o)19.12.2004
Martinčina modrá ruka...
Dnešek proběhl ve znamení předvánočních příprav. Žádný velký shon, o práci jsme se podělili. Dana dokončila poslední kosmetické úpravy cukroví a pak následoval úklid. Dana utírala prach, myla nábytek v kuchyni a obklady. Já zatím luxoval pavučiny a myl umělé květiny z koupelny a dětského pokojíčku. Jenom dětičky se nepřidaly. Vojtíšek během chvíle vyraboval kyblíčky s kostičkami(Říká jim kotiky) a Martinka se pustila do malování. Jak vidíte na fotce, její oblíbenou činností je nanášení barvy na dlaň a otlápkávání ručky na papír. Víte odkud získala inpiraci? Na jedné videokazetě s nahranými Teletubbies. V klipu tam děti tlapkají modrou barvou na veliký papír a po celou dobu křičí jako smyslů zbavené,"Modrá, modrá, modrá...!" ;-)
Vojtíšek se dnes opravdu vyznamenal. Mám na mysli jeho zlobení s jídlem. K obědu totiž vyfasoval na talířek kapří polívčičku, stejně jako včera. Minule ji trochu jedl, i když z ní úplně nejvíce vytahoval osmaženou houstičku. Dnes však vyloženě zlobil. Svojí lžičkou v polévce kvedlal, vyléval ji a sem tam donesl něco k ústům. Následovalo Vojtovo prskání až na druhou stranu stolu. Tím ovšem jeho vystoupení nekončilo. Následovala nejůžasnější část oběda - Vojta najednou zahodil svoji lžíci ladným metrovým obloukem na stůl a pak bez jakéhokoliv varování otočil zpola plný talířek dnem vzhůru. Co byste na to řekli? Po přemístění části polévky zpět do talířku byl Vojta pokárán, respektive následně káral sám sebe,"Tytyty tytyty!" Vojtíšek pozoruje sněžení :-)
Celý den hustě sněžilo a Vojtíšek pozoroval sníh alespoň z okna. Výskal, skákal na parapetu a povídal,"Jůůů jééé tam!" Sníh byl krásně mokrý, akorát na sněhuláka. Tak jsem se po obědě oblékl a jednoho Snowmana ukoulel a uplácal. Dana mě zpozorovala a volala z okna,"Tedy děti, podívejte se. Já si myslela, že tatínek pracuje a on si zatím hraje!" No jo, tatínek si hrál a děti z toho měly náramnou radost. Jenom Martinka mi po návratu domů sněhuláka zkritizovala,"Tatínku, ten sněhulák je nějakej divnej. Sněhuláci maj mít nos z mrkve pšecé a nemaj mít nos z žárovky. Taky to koště co drží má vypadat jinak. Tohle pšece není koště. A taky má mít pusinku z kousků uhlí!" Co měl tatínek dělat, když netušil, že se pár mrkví nachází ve sklepě a prasklou žárovku měl zastrčenou v dílně? Vyměnit nos nebyl zas až takový problém, jenomže naše jediné koště se mi nechtělo darovat sněhulákovi a uhlí doma jaksi nevedeme, topíme plynem ;-)
Vojtíšek se neustále zdokonaluje ve svých dovednostech a mluvě. Odpoledne šla Dana uklízet do koupelny a zavřela za sebou dveře. Vojtíškovi netrvalo ani minutu a dveře z kuchyně na chodbu zdolal. POprvé a sám. A s mluvením je to tak - Vojtíšek začal používat nové slůvko,"Taky!" Při večeři snědl misku broskvového kompotu a Dana se ho ptala,"Vojtíšku, chceš taky přidat?" Vojta nezaváhal ani na vteřinu a vyhrkl,"Jóóó!" Dostal, jenomže kompot nedojedl. Už už se chystal s miskou mrštit na zem, jenomže já byl rychleší a zabránil katastrofě. Lump jeden, tohle Martinka nikdy nedělala. Holky jsou v lecčems hodnější ;-)
Zítřejší den je pro mě před Vánocemi, dá se říci zlomový. Hned po ránu jdu na zkoušky z elektrotechnické padesátky. Jakmile je úspěšně složím, budu se moci nerušeně těšit na příchod Štedrého dne. Ufff ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

19.12.2004   23:19:58   Zdeňka
   
Já bych Vám radila na ten kašel homeopatické léky BRYONIA 15. Užívá se 3x denně 5 kuliček pod jazyk. Je to vyzkoušené na mém synovi, který taky pořád kašlal a tenkrát mi to poradila doktorka - homeopatička. Na suchý, dráždivý kašel velice dobře pomáhá taky homeopatický sirup STODAL. Vše koupíte v lékárně bez receptu. Jen mně vrtá hlavou, že Martince doktorka neodebrala výtěr z krku. Může mít nějakého bacila, např. stafylokoka. Nevadí, že užívala antibiotika, ono to někdy nepomůže a dítě se ho dříve nebo později zbaví samo. Ale ten výtěr bych si vyžádala. Mějte hezký den a pište, pište..... Hrozně mě to baví. Zdeňka.

20.12.2004   7:07:26   Radek
   radek(zavinac)emartinka.cz
Dobrý den, doktorka udělala v pátek Martince poprvé výtěr z krčku a já vše hned zanesl do mikrobiologické laboratoře. Zítra jedeme na kontrolu a měly by být již známé výsledky.


Martinka napouští vaničku :o)20.12.2004
Záhada mizejících lžiček...
Hned na úvod Vám musím sdělit, že jsem zkoušky z padesátky udělal a po další tři roky se mohu hrabat v elektronice a silových rozvodech. Tolik na úvod, přikročme k dětem. Děkuji čtenářce Zdeňce za radu. Jak jsem již naznačoval, zítra dopoledne nás čeká další cesta k paní doktorce. Martinka absolvovala minulý pátek výtěr krčku, takže jsme zvědaví na jeho výsledky. Rozhodně už nekašle nasucho, pěkně vykašlává. Nejinak je na tom i Vojtíšek. Dana vypadá také o něco lépe. Prostě a jednoduše - víte jaký nejhezčí dárek bych si letos přál pod stromeček? Přece zdravou rodinku. Vše ostatní se dá koupit ;-)
Když už jsem u toho nakupování - odpoledne jsem si střihnul jednu cestu do Hradce, abych nakoupil nějaké nezbytnosti do firmy a navíc dovezl dárek babičce(Ta se bude divit, až ho rozbalí ;-) ). Jak tak vjíždím do města kolem hradecké pekárny, zastavuji na světelné křižovatce u Lídlu. Blikne zelená a najednou nás všechny rozjíždějící se předjede vlevo, prázdným odbočovacím pruhem doleva, dodávka s obrázky Bédy Trávníčka. No to je síla. Myškou se řadí před kolonu a další křižovatku u Intersparu projíždí pro změnu na červenou. Chudáci chodci. Jako když do nich střelí(Tedy obrazně ;-) ). Co se týče řízení vozidla, nejsem žádný svatoušek, ale všechno má své meze. Za něco takového bych zabavoval řidičské průkazy. Jenomže, kdo jim to dokáže? :-(
Hned po návratu domů, mě vítala Dana se zbytkem osazenstva,"Tak si představ, Vojtíšek spinkal po obědě celých pětatřicet minut. Pak jsem ho půl hodiny udrndávala, aby znovu spal pět minut!" Vojtu s největší pravděpodobností trápí kašel, rýma a navíc i zahlenění. Je toho na něj moc. Přitom by mohl alespoň bumbat čajíček, či jiné tekutiny. Ale to on ne. Až na podvečerní mlíčko od maminky, toho za celý den moc nevypil. Dana mě kolikrát upozorňovala,"Zkus dát Vojtovi napít!" Jakmile se mi povedlo toho malého čertíka ulapit, Vojtíšek se zahleděl na lahvičku a prohlásil,"Čajíček, nééé!" Opravdu ho nepil. Přes den také povídal další celou větu, skládající se ze dvou slovíček. Právě ukládal miminko do postýlky a Dana se ho optala,"Máš miminko, Vojtíšku?" Vojta se na ni otočil a povídal,"Mimí, hajíí!" :-) Vojtíšek právě odnáší jednu malou lžičku do ložnice :-)
Po svačince Dana vyndávala umyté nádobí z myčky. Přitom prováděla inventuru malých lžiček, neboť se u nás doma s největší pravděpodobností vyskytuje nefalšovaná černá díra, pohlcující právě malé lžičky. Dle toho usuzuji, že se jedná o malou černou díru, spíše červí, neboť ní velká lžíce neproleze ;-) Ne ne, lžičky nám opravdu mizí. Možné je, že je vyhazuje Vojta do koše. Dokonce i já jsem se přistihl, že něco podobného provozuji. Jenom si to představte - nakrmím Vojtíška jogurtem a nesu kelímek od jogurtu v jedné ruce a lžičku v druhé. Cosi hážu do koše a vzápětí umisťuji prázdný kelímek do dřezu. Grrr, zase špatně ;-) Leda, že bychom každý pytel s odpadky podrobili důkladné analýze detektorem kovů. To by snad šlo, ne? :o)
Dana se snažila Martinku přes den bavit výrobou bramborových tiskátek a následnou uměleckou činností. Jak vidíte na první fotce, Martinka si poslední dny bere s sebou do koupelny vaničku. Do ní si napustí vodu v umyvadle a pak po mě chce, abych jí vanu podal do velké vany, kde se koupe s Vojtíškem. Ve vaničce následně máchá svoje drobné kamarády z Kinder vajíček :o)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Dětičky si hrají u velkého stolu :o)21.12.2004
Zase ta srnka - potřetí...
Jistě jste zvědaví a hoříte netrpělivostí. Nad čím? V dopoledních hodinách jsme jeli k paní doktorce a přitom měly být známé výsledky Martinčina výtěru krčku. Jak se dalo předpokládat, nic tam v laboratoři nenašli. Kde je tedy problém? Paní doktorka se Martince podívala pomocí špachtle do krku a konstatovala,"Krček vypadá dobře!" Při poslechu stetoskopem však Marťa neprošla,"Zdá se, že se zánět přestěhoval z krčku na průdušky. No, zatím to necháme být, konečně je vidět nějaký posun!" Aby ne, Martinčin kašel se začal lepšit od spuštění rýmy, někdy o víkendu. Doktorka by jí prý nechala být, ať čas a organismus ukáže. Jenomže si mezitím vzala na paškál Vojtíška. Vojta párkrát předvedl svůj ošklivý kašel. Doktorka mu přeluxovala hrudníček stetoskopem a konstatovala,"Minule Vojtíšek kašlal tak nějak normálně, jenomže dnes je situace jiná!" Poté sáhla Vojtovi na ouška, až ucukl,"Hmm, mohlo by se jednat o zánět středního ucha, pošlu Vás raději na vyšetření do nemocnice. Až ho budete mít za sebou, vraťte se a já si mezitím rozmyslím, co s dětmi!"
Jelikož se ušní ambulance dvakrát během uplynulého roku stěhovala, chvíli jsme ji v nemcnici hledali. Prý už tam bude nastálo. Pan doktor brečícího Vojtu prohlédl a nic podezřelého nenalezl. Vojtíšek dostal za svoji odvahu obrázek a my mohli jít. Zatímco jsem oblékal děti a přesouval se s nimi do auta, Dana stihla zaběhnout zpět k doktorce a do lékárny. Děti mají užívat antibiotikaKlacid sirup a příští středu se máme ukázat na kontrole. Do té doby nesmí naši miláčkové ven. Na jednu stranu nám to nevadí. stejně se má oteplit a sníh jistojistě roztaje :-(
Cestou z Velkého města nám před naší vískou skočila před auto srna. Já ji spatřil periferním viděním běžící zprava, jenomže ona jakoby zpomalila a pak i zastavila. Jakmile však spatřila naše auto, blížící se devadesátikilometrovou rychlostí, nezaváhala ani na vteřinku. Hupky dupky a už si to mastila k silnici. Já dupl na brzdu a srnka stačila za nervydrásajícího kvílení pneumatik přeběhnout. Ufff, naštěstí se nic nestalo. Já v šoku, Dana v šoku, Vojtíšek spící v sedačce a Martinka se tázající,"Co to dělala ta srnka? Potvora jedna!" Zde jasně vidíte pozitivum autosedaček. I přes ostré brždění děti seděly v pohodě na svých místech. Naše auto srnky opravdu přitahuje. První kousek přitáhlo hned dva měsíce staré, tenkrát jsem srnku nabral doopravdy, oprava stála sedm tisíc. Podruhé se mi podařilo včas zabrzdit a dnes také. Je to normální? Během čtyř let mi před auto třikrát vběhla srnka. Ještě jsme mohli k Vánocům dostat dárek v podobě účtu za opravu auta. V devadesátce porazit srnku - dejte pokoj ;-) Pohled na hory :-)
Po práci proběhl můj přesun do Druhého města na velký předvánoční nákup. Na vrcholku kopce jsem musel zastavit a vyfotit pro Vás překrásný pohled na hory v dálce. Pěkné, že? Po návratu domů mi Vojtíšek předváděl svoje papouškování - povídání po Martinčině Pavlínce chou chou. Co chvíli ji tahal a povídal,"Jééé, apáá, alalo!" Zcela dokonale. Zato Martinka vůbec nepůsobila dojmem nemocného dítka. Pusinku nazavřela, běhala, a večer pak spát nechtěla. Však je Dana upozorňovala,"Děti, koukejte spát. Nezapomeňte, že se na vás kouká Ježíšek a ještě si rozmyslí, zdali vám nějaké dárky přinese!" No, o půl desáte i Martinka konečně spinkala. I když jen naoko ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka si hraje na notebooku :o)22.12.2004
Jak přesný je přesný lékařský teploměr?...
Během dopoledne dětičky maličko zdecimovaly maminku. Jak již jistě víte, Martinka i Vojtíšek mají brát antibiotika Klacid a to po dvanácti hodinách. Dana jim dávku načasovala na velice rozumnou dobu - osmou hodinu ranní a večerní. Jenomže ve čtvrt na deset začala Martinka i Vojta blinkat. Fakt je, že si Marťa chvíli předtím stěžovala na bolení bříška. Vojtíšek pro změnu neřekl ani slovo, jenom ho Dana zpozorovala, jak polyká a snaží se zabránit blinkání. Tak ho popadla, jenomže ke dřezu nedoběhli. Vojta hodil šavli rovnou na sebe a na zem. Po nápravě škod a naplnění pračky Dana popadla telefon a zavolala paní doktorce. Nevěděla, zdali má dětem znovu podávat antibiotika, či nikoliv. Doktorka zaujala jednoznačné stanovisko - celou dávku zopakovat. Po obědě preventivně volala zpět, zdali je u nás vše v pořádku. A bylo. Dana by se jinak nad blinkáním ani nepozastavila, jenomže takové načasování u obou dětí se zdá velice podezřelé. Prozatím vše svedeme na podání léku téměř nalačno a uvidíme zítra. Abyste tomu rozumněli - dětem po ránu vůbec nechutná. Ani se jim nedivím, s takovými problémy :-(
Vhledem k nemocnosti dětí se Dana již kolikrát pozastavovala nad přesností lékařského digitálního teploměru, jímž měříme teplotu. Kolikrát se jí zdá Vojtíšek teplý a pak mu naměří 36,7. Poté sama testuje teploměr a ten ukáže například 35,6. Divné, že? Tak dnes konstatovala,"Už jsem na to přišla, provedu porovnávací kontrolu všech našich teploměrů!" A že jich máme požehnaně(No, buďte rádi, pokud vlastníte pouze jeden). Do skleničky s vodou postupně umístila dva rtuťové a dva digitální. Co myslíte, ukazovaly všechny stejně? Pokud je Vaše odpověď Ano, máte padáka ;-) Nyní Vám předkládám přesná data. Tak tedy - oba rtuťové se téměř shodly, jeden ukázal 37,2 a druhý 37,4. No, dvoudesetinový rozdíl by se dal tolerovat. Jenomže digitály nás totálně doběhly. Na tom novějším se skvěl údal 35,9 a na starším 36,1. Jaký je závěr? Žádný. Teploměrům se nedá věřit a vše je relativní. Ještě jsme provedli test na sobě a ten dopadl o poznání lépe. Že by teploměry fungovaly přesněji při měření lidského tepla? No, nevím. Možná by se k tomuto tématu mohl vyjádřit výrobce ;-) Vojtíšek hamá Pribináčka ke svačince :-)
Jak máte možnost spatřit na úvodní fotce, Martinka si hrála na mém notebooku. Já tou dobou seděl vedle ní u velkého počítače a snažil se rozchodit IIS, tedy lokální internetový server, abych na něm mohl odlaďovat webové stránky. Martinka žadonila,"Tatínku, já bysem chtělá pustit to nový cédéčko s hrama!" Cédéčko bylo součástí speciálního balení čajů Pickwick a je na něm program Ovocný cirkus. Celkem slušný - jsou tam omalovánky, hry a hlavně se nemusí instalovat - stačí ho šoupnout do mechaniky. Tak jsem Martince poskytl notebook. Víte, že je to lepší? Za prvé jsem mohl nerušeně pracovat a za druhé si Martinka zahrála více. On je totiž notebook mnohem pomalejší než domácí počítač, takže se na něm hry přizpůsobují taktovací frekvenci procesoru :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

22.12.2004   21:58:07   Iva
   iva(zavinac)ya.com
Dobry vecer.Nezlobte se,Radku,ale zda se mi,ze byste meli zmenit doktorku.Vubec se nedivim,ze deti tolik blinkaji,museji mit z tech antibiotik a jinych leciv uplne znicenou strevni floru.Zda se mi,ze vase lekarka predpisuje neustale nejake leky,ackoliv vubec nevi,co vasim detem vlastne je.A ani nepozna,jestli ma Vojtisek zanet stredniho ucha.Zkuste nejake babickovske metody nebo neco homeopatickeho.Jsem taky mama a pripada mi,ze vase doktorka pouziva vase deti jako pokusne kraliky.Moc rada si ctu vase stranky a tak mi to lezi v hlave.Mejte se hezky a prozijte hezke Vanoce.Iva


Vojtíšek bourá stavbu z kostiček :o)23.12.2004
Vojtíšek se rozpovídává...
Hned úvodem Vám musím sdělit, že se děti snaží být v souvislosti se zítřejším dnem tak hodné, až z toho neskutečně zlobí. Alespoň na nás to tak působí. Vojtíšek kňourá, rozhazuje věci a se vším křápe, aby po chvíli cákal pitíčkem na podlahu. Martinka pro změnu nezavře pusinku, neuklízí si věci a vůbec neposlouchá. Oba dva na nás působí dojmem hyperaktivních dětí. V žádném případě nevypadají nemocně ;-)
Dana uvařila k obědu polívčičku - zelňačku. Vojtíšek dostal trochu polévky do svého talířku. Párkrát ochutnal a vracel nám ji se slovy,"Páájíí!" Dana oponovala,"Ale Vojtíšku, ta polívčička už nepálí!" Vojta si však vedl svou. Proto jsme konstatovali,"Vojtíška asi štípe ta kyselá polévka v pusince, proto si stěžuje. Vždyť ji má vychlazenou dost!" K pravděpodobnému rozuzlení došlo po Vojtově odpoledním vyspinkání. Já ho přinesl z ložnice a pustil se do přebalování plenky. Sotva jsem popadl studený vlhčený ubrousek a dotkl se jím Vojtova zadečku, hned se ozvalo,"Páájíí!" Já uvedl věci na správnou míru,"Ale Vojtíšku, to nepálí, naopak to studí!" Dana hned nakoukla a povídala,"No jo, a nestěžoval si náhodou Vojta při obědě, že má polívčičku příliš studenou?" Možné to je, třeba nám to někdy v budoucnosti poví sám ;-)
Martinka přinesla svoji lampičku - pejska a žadonila,"Tatínku, můžeš mi vyměnit baterky? Už nesvítí!" Při té příležitosti mě upozornila, že bychom mohli spravit druhou lampičku - medvídka. Přesněji řečeno, vyměnit žárovičku. Proč ne. Já si vzal Vojtíška na klín a popadl šroubovák. Vojtu takovéhle technické akce eminentně zajímají. Sám by nejraději držel šroubovák a montoval. Po výměně žárovičky si děti vyměnily i lampičky - Vojtova je prý ta pejsková a Marti zase medvídková.
Vojtíšek navečer předváděl, jak už umí pojmenovávat věci. Chvíli předtím si vylovil z Martinčina psacího stolu čisté papíry a z jeho desky sejmul jeden košíček s pastelkami. S celou tou sestavou pelášil do kuchyně, kde si na konferenčním stolku začal malovat. Dana mu na jeden z papírů nakreslila pár obrázků a Vojta je pokaždé radostně pojmenovával,"Jůů, míja, baóon, kapv!" Jistě jste poznali, že se jedná o medvěda Míšu, balón a kapra :-) Nepořádek v dětském pokojíčku :-)
Až dnes děti večer usnou, hned u nás začne úřadovat Ježíšek a do rána jistojistě přinese stromeček. Martinka se již moc těší. I když si odpoledne začala balit svůj batoh k babičce,"Já si musím zabalit nějaký kostky a oblečení pro Pavlínku!" Dana ji však krotila,"Ale Martinko, k babičce jedeme až pozítří. Zítra ti možná Ježíšek přinese nějaké dárky a vezmeš si sebou raději něco nového!" Martinka její slova odsouhlasila a přerušila balení ;-)
Před večeří jsem zapálil svíčky na adventním věnci, což se o chvíli později málem stalo osudným Martince. Jak si nalévala kečup z lahve na talířek, předklonila příliš hlavičku a rázem jí plamínek lehce ožahl vlásky. Kdybychom jí to kolikrát nepřipomínali. No, naštěstí se nic nestalo. Jenom Martinka z toho byla špatná, neboť v první chvíli vypadala, jako bychom jí museli ostříhat celou hlavičku ;-)
Zdravím všechny naše čtenáře, užijte si v klidu a pohodě zítřejší den a vůbec celé nadcházející svátky. Zítra se ještě uvidíme a ani následující dny o nic nepříjdete.

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

23.12.2004   22:35:32   Radek
   radek(zavinac)emartinka.cz
Dětičky konečně spinkají, Dana vedle v kuchyni supluje Ježíška a zdobí vánoční stromeček. To bude po ránu překvapení, až se děti probudí. V každém případě nás čekají Vánoce na blátě, neboť venku prší a sníh pomalu mizí. Teplota nad nulou a sněhulák stojící před domem pomalu klesá k zemi. No, stejně nemůžeme jít ven ;-)


Sním či bdím, kde se tu vzal stromeček? ;-)24.12.2004
Pohodový Štědrý den...
Děti se dnes po ránu probudily celkem časně, přesněji řečeno Vojtíšek. Po něm se probrala i Martinka a přestěhovala se k nám do velké postele. Po chvíli si potřebovala odběhnout na záchod. Slyším zvuk ohrnovaných dveří, dělících dětský pokojíček od kuchyně. Pak už jen následuje radostný výkřik,"Jéé, stromečééék. Byl tadýýý!" Martinka startuje do ložnice a na celé kolo křičí,"Maminkóó, tatínkůů, honem vstávejte a poďté se podívat. Už tady byl Ježíšek a pšinesl nám stromečéék! Huráá!" To jsou věci viďte? ;-)
Po snídani(Při níž děti vůbec nechtěly vánočku) následoval dopolední program - Dana si v klidu a pohodě připravila bramborový salát, kapra a další nezbytnosti k slavnostní večeři. Dětičky zatím sledovaly televizní program. Za celý rok se tolik nenakoukají, takže si Martinka užívá. Aby toho nebylo málo, Marťa po chvíli prohlásila,"Můžu si malovat vodovkama? Já nebudu malůvat, já si jenom otlapkám svoji tlapku na papír!" Opravdu nemalovala, alespoň zpočátku. Pak už jen přibýval jeden pomalovaný papír po druhým. Alespoň si Martinka zkrátila čekání na dárečky. Přišel i Péťa od sousedů, takže o rozptýlení nebylo nouze. Péťa se pak na chvíli zavrtal do Internetu a tak to šlo až do oběda. Martinka si maluje vodovkama :-)
Dětem je, zdá se lépe(Vojtíšek po delší době spinkal po obědě hodinku a čtvrt) a již tolik nekašlou. Nic by nemuselo bránit našemu příjemnému Štědrému večeru. Alespoň prozatím vše probíhá v naprosté pohodě. Děti si vedle v pokojíčku hrají, Dana si čte oblíbenou knížku a já datluji do klávesnice :-)
Letos jsem se rozhodl, že nebudu posílat Vánoční emaily a tak jsem se po obědě, po vzoru Dany posadil s mobilem a začal odesílat SMSky. Řeknu Vám, za celý rok jich tolik nepošlu. Můj Eurotel pracoval bez větších problémů, zato Danin T-mobile měl totálně přetíženou síť a odmítal posílat další zprávy. Jak je vidět, národ sedí s telefony v ruce a mačká klávesnice. Jak jste na tom Vy? Posíláte raději běžné pohlednice, mailujete, nebo SMSkujete?
Nezývá mi nic jiného, než Vám popřát hodně štěstí, lásky a bohatého Ježíška. Já ještě dojdu na hřbitov, rozsvítit dědečkovi svíčku a pak už nebudeme příliš odkládat večeři. Čeká nás náročný večer. Hlavně aby si ho děti řádně užily :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Zobrazit stránku:  1  2  3  4  

 Aktuálně
Doma - Novinky
24.5.2007
 (7962) Nové čerpadlo k pískovému filtru......
21.11.2006
 (7195) Djerba - výlet na pirátské lodi...
03.10.2006
 (6219) Jak je to s alkoholem v Tunisku...

Webmaster

27.2.2006
 (41346) Analogové video na DVD...

 Rodinné stránky
MojeMiminko.cz - vše pro Vaše nejmilovanější
moje-miminko.cz
Mimísek.cz - dovolené s dětmi, plavání, tábory
Mimísek.cz
Hubnutí.mimísek.cz - cvičení na hubnutí pro ženy
Hubnutí.mimísek.cz
ČeskýKutil.cz - internetový hobby magazín pro celou rodinu
CeskyKutil.cz - inspirace pro vaší zahradu
Triberusky.cz - Bazárek u tří berušek
Triberusky.cz
Emimino.cz
vše o dětech, rodina...
eMIMINO.cz
Rodina.cz - rodina, děti a více zajímavostí
Rodina OnLine
Sexus.cz - o sexu konečně slušně
Sexus.cz


 Odkazy
Quick klubko -
klubko maminky a děti
Klubko maminky a dětičky
AltaVista.com -
portál - vyhledávač
AltaVista
Google.com -
vyhledávač - umí česky
Goooogle
Yahoo.com -
portál - vyhledávač
Yahoo!
Geocities.com -
Yahoo! - webhosting
Tvoje místo na netu
msn - Atlas.com -
portál - vyhledávač
Atlas
Quick.cz -
portál - vyhledávač
Rychlejší než šnek
Seznam.cz -
portál - vyhledávač
Najdu tam co neznám
© LTX 2001 - 2024  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist