Stránky miminka,neplodnost,zajímavosti o dětech

 Hlavní menu
 NOVÝ BLOG
  - úvodní stránka
 ODKAZOVNÍK
  - naši partneři
 TĚHOTENSTVÍ
  - naše bříško Vojtíšek
 VOJTÍŠEK
  - novinky - deníček
  - míry a váhy
  - moje první...
 MARTINKA
  - novinky - deníček
  - Martinka po narození
  - míry a váhy
  - moje první...
 NAŠE NEPLODNOST
  - něco o rodičích
  - Martinka
 NEPLODNOST - léčba
  - metody IUI,IVF
  - metoda p.Mojžíšové
  - lidstvo má problém
 ARCHIV ČLÁNKŮ
  - deníček
 FOTOALBUM
  - naše fotografie
 ODKAZY
  - katalog odkazů
 DOMA
  - domácí pekárny chleba
  - u nás doma
  - rekonstrukce domu
  - písková filtrace bazénu
 WEBMASTER
  - vývoj eMartinky
 FAQ
  - co je to eMartinka?

 Kniha návštěv
- Napište nám
- Přečtěte si

Poslední zápis:
8.7.2006  10:58:29 Webmaster
Pište nám na adresu dopisy@emartinka.cz

WEBMASTER
© LTX 2001 - 2024
Radek Lehký
Tel: 602138084
ICQ: 297193369

Veškeré dotazy a technické připomínky mi adresujte na
webmaster@emartinka.cz


Vyberte si články podle Martinčina věku(měsíce):
  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25
  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42
  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59
  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75

Zobrazit stránku:  1  2  3  4  

Vojtíšek si hraje na počítači :-)15.12.2005
Meteorologové varují - orkán na obzoru...
Dnešní počasí, nic moc. Vánoce za dveřmi a venku hustě prší. Brrrr. Meteorologové navíc varují, že mají přes noc zesílit větry a dosáhnou síly orkánu. Nic horšího stunice větrů neobsahuje, jak se sami můžete přesvědčit na Novinkách.
Vojtíšek se poslední dobou sám posazuje na nočníček. Stáhne si kaťata, slipáky a už trůní. Přitom povídá,"Já musím čůůát!" Sedí-li déle, jak dvě minuty, je nám následný scenář více než jasný,"Vojtíšku ty kakáš?" Vojta souhlasí,"Jóó, kakáám!" Dnes se zvedl z nočníčku a hlásil, ukazuje přitom v ona místa,"Hele mám bobek! Mám čyži bobky. Ty sou živý, dívej!" Já oponoval,"Nejsou živý!" Vojtík se však zamračil a sděloval mi svoji teorii,"Ždyť sou ve voděé! Díívééj!" No jo, je to jasný. Kapr nám plave od pondělka ve vaně a je taky živý ;-) Jasná to asociace.
Táák, už tu zase máme kapra. Dnešní večer plave naposledy ve vaně. Je to pěkný divočák, co Vám mám povídat. Naprosto spontánně reaguje na hluk a na postavičky dětských rozměrů. Okamžitě ožije a řádí ostošest. Bleskurychle najíždí na mírně se svažující stranu vany a vyklouzává spola nad hladinu. Dnes už tolik necákal, jako předchozí dny. I přesto se Martinka držela od vany s odstupem a svoji činnost komentovala,"Já musím stát o kousek dál, aby mě kapr nepocákal" Je opatrná :-) Děti společně v postýlce ;-)
Navečer jsem na web nahrál testovací verzi stránek firmy, pro níž vytvářím webovou prezentaci. Máte i Vy možnost posoudit celkový dojem z nové, prozatím beta-verze. Já vytvořil to co vidíte a veškerý obsah si pracovníci firmy doplňují sami, přes administrační konzoli. Klikněte si ZDE.
Vojtíšek včera usnul přes veškerou snahu až o půl jedenácté. Hezké, že? Dnes ho proto krotila během odpoledního spinkání. Co myslíte, že na to Vojta? Hodiny právě ukazují těsně před půl desátou a děti řádí jako ve dne ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka sahá na mrtvého kapra :-)16.12.2005
I děti znají Horsta Fuchse... ;-)
Meteorologové již včera vydali výstrahy na orkány, hrozící dnes odpoledne. Jak se zdá, měli svoje důvody. Před druhou hodinou dokonce velice silné nárazy větru shodily jeden fázový vodič na přívodu vysokého napětí do naší firmy. Co následovalo? Já byl zrovna na výrobní hale a hluk několika desítek velkých drátotažných linek, vystřídalo hrobové ticho a tma. Pouze na chvíli, neboť následovaly hlasité nadávky obsluhy. Není divu, všechen drát se potrhal. Hrozné to počasí ;-)
Martinka už od včerejška žadonila,"Tatínku, zabijeme toho kapra paličkou? To abych měla spoustu šupin pro paní učitelky do školky a ostatní děti!" Ano, dnes po večeři k tomu došlo. Martinka honem sháněla svoji hračkovou dřevěnou paličku, aby mohla konečně kapra praštit. Já pak s dětičkama za zády s velkými obtížemi vylovil šupináče, neboť i po týdnu stráveném ve vaně projevoval značnou energii. Na zemi s sebou plácal, jako ryba na suchu. Doslova ;-) Vojtík jásal,"Koukééj, ybyčká pácá na zemíí!" Děti mi následně pomáhaly kapra vykuchat i rozkrájet. Vojtík se na vlastní kůži přesvědčil, že kapr nemá zuby. Martinka vybírala šupiny na sušení a Vojtík se na celé kolo oblizoval,"Koukéj tatínku, ten kapv je už masíčko, to budeme hamat, mňam! Já zhamám hlavů v políšce!" To má pravdu, Dana uvaří polívčičku již zítra a tatínek má moc rád obírání uvařené hlavy. I Vojtík si dá. Zbytek masíčka budeme mít na Štědrý večer klasicky s bramborovým salátem. Prozatím vše putuje do mrazáku. Takhle je to v pohodě, nemyslíte? Co se honit na Štědrý den :-)
Když jsem měli onehdy kapra ve vaně poprvé, tak jsem vymyslel opravdu geniální postup. Jednoduše jsem vytáhl špunt z odpadu. Poté už zbývalo jenom čekat, než vyteče voda a já lapím kapra na suchu. Ale co to? Jakmile se kapr položil mírně na bok, propadl panice. Začal s sebou plácat a vycákal mnoho litrů vody na strop, stěny a podlahu. To Vám byla nepředstavitelná spoušť. Už jsem poučen, dnes kapra raději vytáhnu z vody před jejím vypuštěním. Vojtíšek jede v papírovém autě ;-)
Vojtíšek se šel dnes koupat do vany namísto kapra. Martinka si vyčistila zoubky a převlékla se. Poté vystartovala do kuchyně za Danou. Netrvalo dlouho a vrátila se celá rozesmátá,"Tatínku, co to maminka blbne? Vona tam válcuje maso v pytlíku, Hi hi hi!" Víte o co šlo? Dana drtila piškoty válečkem v igeliťáku. To aby bylo na nepečené včelí úlky. Nakonec však rozsekala piškoty na prach v robotu. Svoji činnost komentovala,"To sekám bez problémů jako beton v reklamě!" Martinka se však rozčílila,"Ale né, to by maminka musela mít ten Ultimejt Čopr!" Pokud sledujete Teleshopping a jste příznivci Horsta Fuchse, jistě víte o co jde :-)
Závěrem tu mám jedno oznámení - včera jsme pod postelí v ložnici vylovili krabici s minimálně padesáti audiokazetami. Jsou nahrané a my je namáme na čem přehrát. Pokud o ně máte zájem, pište na náš email. Pošlu Vám je zdarma, za cenu poštovného. Je mi opravdu líto, vyhodit něco podobného do popelnice :-(

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

16.12.2005   22:43:36   Jan
   
to je hezke,jak vase deticky maji radost ze zabijeni.....

16.12.2005   22:48:21   RAdek
   radek(zavinac)emartinka.cz
Nedá se nic dělat, to je realita života ;-)

17.12.2005   17:46:45   Radek
   radek(zavinac)emartinka.cz
Díky z Váš názor. Víte, děti byly takříkajíc připravené dopředu. Když jsme šli kapra kupovat, tak v rybárně, kam se chodí rodiče s dětičkama dívat na kapry, pán zabíjel kapra a dvě další ryby paličkou. Těsně před Vojtíškem, který ho sledoval. Vojta pak zvědavě nakukoval do vedlejší místnosti, kde pán kapra rozkrajoval na plátky. Včera děti ani na vlastní oči neviděly úder paličkou, neboť jsem jim podobný obraz kryl svými zády ;-)

17.12.2005   9:40:17   Eva
   
Vite,pane Radku,my budeme mit k veceri tez kaprika,ale nedelame z jeho zabijeni rodinne predstaveni.Myslim,ze na zabijeni"live" maji jeste dost casu.Nebo je snad seznamujete s tvrdou realitou atentatu v Iraku a divaji se na zpravy?To je toiz to same.Podotknete mozna,ze tam se jedna o lidi.Ano.(Ackoliv o co je lepsi clovek nez zvire?)Ale z hlediska deti je zabijeni jen "jedno"!Nejsou jeste schopny rozlisovat.Ale to je vase vec,jestli si chcete vychovat chladnokrevne potomstvo.Jako je moje vec,jak vychovavam moje.

19.12.2005   8:35:50   Jana
   
Musím se přiznat, že s podobným představením s kaprem v hlavní roli "bavíte" vaše děti. Nezlobte se, je to můj názor, ale moje děti také znají realitu života, ví o tom, že některá zvířata jsou chována k užitku. Ovšem abychom jim jejich zabíjení ukazovali v přímém přenosu a ještě si k tomu chystali vlastní paličku, mě to tedy moc zábavné nepřipadá. Ale proti vkusu..., je to každého věc jak si vychovává děti. Zabíjet živého kapra, nebo zabíjet slepice na počítači, opravdu vhodná kratochvíle pro dvouleté dítě.


Martinka připravuje oběd :-)17.12.2005
Tyhle bonbóny opravdu nejsou pro děti...
Vítr přes noc konečně ustal a nezpůsobil žádné větší škody, pominu-li jeden mírně shozený kabel od venkovního vánočního osvětlení. Na něj mě upozornila Dana, ke své velké smůle. Abych Vám vše vysvětlil - je mi to velice líto. Jakmile moje ruka škubla za kabel(Aby ho napnula), ze stříšky nad vraty, kde se vzal, tu se vzal, spadl šroubovák a trefil se Daně přesně do hlavy. Naštěstí stranou držadla. Au au au. Kdybych chtěl něco podobného udělat naschvál, byl by velký problém s přesností. Vidíte? Nehoda není náhoda a tatínek by si měl lépe ukládat nářadí a nezapomínat ho na stříšce ;-)
Dana se včera stavovala v práci a přitom vyfasovala za vynikající domácí počítačovou práci nějaké mimořádné odměny. Mimo jiné i dva plastové dárkové zvony s bonboniérami. Na nočníčku sedící Vojtík zabavil jednu kolekci a v nestřeženém okažiku se ji jal rozbalovat. Vybral si zrovna Mon Cheri od Ferrera. Je to plněno alkoholickým likérem a Vojta se po ochutnání čertil,"To to jé, todleto? Mamí, to páálí v pusincé a na učičcé!" Není divu, likér mu zatekl i do rány na ukazováčku. Vojtík hned dostal školení a pak vysvětloval,"Tydlety bobónky nejsou po děti. Ty sou fůůůj!" :-) Vojtík zápasí s hadem ;-)
Následuje komentář k dnešním fotkám - Martinka pomáhala před polednem Daně s vařením. Sama uplácala pěknou řádku bramborových knedlíčků plněných párkem. Celkem jí to šlo. Dana tak měla více času na vaření výborné kapří polívčičky. I děti se nad ní olizovaly až za ouškama. Na druhé fotce pak Vojtíšek zápasí s hadicí od centrálního vysavače. Motal se do ní a komentoval svoji činnost,"Todleto tatí není žádná žížalá, todle jé vysaváč! Taky to není had, žánej!" Já se ho optal,"Není to náhodou hadice, samička od hada?" Vojtík vrtěl hlavičkou,"Není to hadicéé, je to vysaváč!" :-) To nejdůležitější jsem Vám málem zamlčel - vysavačová hadice se v dětském pokojíčku vyskytovala za účelem úklidu. Pěkně jsme odtáhli postýlky a objevili hezkou řádku věcí, dávno ztracených. Děti musely uklízet, i když se jim příliš nechtělo. Za odměnu si navečer mohly zhlédnout film Život brouka.

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka se mazlíkuje s plyšovou kočkou :-)18.12.2005
Cestování a sněhová nadílka...
Dnešní den nám přinesl spoustu nových věcí. Mimo bleskurychlé návštěvy u babiček i novou sněhovou nadílku. Něco napadalo již v noci na dnešek a hlavní vlna přišla navečer. My tou dobou právě jeli autem z Hradce - návštěvy dají zabrat, ale jsou milé. Domů se nám podařilo doklouzat bez problémů, narozdíl od jednoho auta, ošklivě zaparkovaného na cizí zahradě zadkem napřed. To víte, zatáčky se i přes zimní pneumatiky musejí na bílém sněhu projíždět s citem. Ze sněhu má největší radost Vojtíšek,"Jůchůů, pádá ních, budeme tavět něhuláka obovskýhó!" Asi ho musím zklamat, venku pomalu přituhuje a z přemrzlého sněhu sněhuláka neuplácáme ani náhodou :-)
Hodiny právě ukazují téměř desátou hodinu a to naše "miminko" Vojta stále ještě nespí. To ho Dana ani nedávala po obědě u babičky spinkat. Vojtík si schrupl kratičkou cestou od jedné hradecké babičky ke druhé a pak těsně před domovem. Jak je vidět, stačilo mu to. To je neuvěřitelné, co takové malé dítě vydrží ;-) Zlatá neděle ;-)
Po podvečerním návratu domů jsme si k večeři zapálili všechny čtyři svíčky na adventním věnci. Martinka se hned ptala,"Za kolik dnů už přijde ten Ježíšek?" Dana jí vysvětlovala,"Martinko, za šest!" Marťa je v počtech celkem zdatná, sama již napočítá do osmdesáti, což nám předvedla cestou domů v autě. Sice asi ještě nechápe velikost čísla, ale přišla na systém, jak se vlastně počítá. Co jí nejde je 26,36,46 - tato čísla vynechává. Další specialitou je přechod na další dekádu,"Čtyřicet devět, čtyřicet deset!" Však ona to zvládne. Co bude dělat ve škole, to tedy nevím. Navíc se stále zdokonaluje v psaní a čtení. Dokáže se podepsat a píše i řadu jiných slov. Když jsme si před spaním četli z pohádkové knížky, hláskovala téměř celý nadpis. Neuvěřitelné. Já v jejím věku...;-)
Martinka také nechce stále usínat a přitom na ni zítra čeká velká školková Vánoční besídka. Já už mám nachystanou kameru a musím přijít z práce včas. To je menší problém, neboť naše výrobní jednotka končí až třiadvacátého, narozdíl od ostatních. Ti se klidně rozejdou ji dvacátého prvního. Jaká je to spravedlnost? Já navíc musím do konce roku zařídit spoustu věcí a nevím, nevím, jak to stíhám. Asi by se měl ten konec roku zrušit, ne? Jsou z toho jenom samé stresy ;-))
P.S. - pokud nevíte jak na Vánočního kapra, podívejte se na tento odkaz. Autor článku ovšem zapomněl na velice důležitou věc - z vnitřností kapra je nutné oddělit žlučový váček. Jinak Vám asi polévka chutnat nebude ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Dětičky na besídce :-)19.12.2005
Vánoční besídka a nový sníh...
Jak jsem již včera naznačoval, dnešní odpoledne proběhlo ve znamení školkové Vánoční besídky. Já musel z práce dorazit včas, což mi vzhledem ke kupícím se úkolům ke konci roku, působí stále více problémů. Chtělo by to přidat ještě jeden týden. Bohužel, to není v lidských silách ;-)
Od včerejšího podvečera u nás konečně sněží a Vojtíšek si užívá bílé nadílky dosytosti. Dopoledne se ve sněhu rochnil a nechtěl jít domů na oběd. Dana ho nakonec musela nalákat na nějakou odměnu. To samé odpoledne, při chůzi do školky. Vojtík nevynechal jedinou hromadu sněhu a brodil se jím až po kolínka,"Jůů tady je tatíí, ních, budeme tavět něhuláka?" Nebudeme, mrzne a sněhulák se nedaří ;-)
Celkem netradiční, zato velice zajímavá Vánoční besídka se nám moc líbila. Děti nám spolu s učitelkami předváděly staré vánoční zvyky. Dosti dobré. Já měl více příležitostí nafilmovat veškeré dění z více úhlů pohledu. Už to mám nastříhané, video zbývá ozvučit a natitulkovat. Pokud má některá maminka od nás ze vsi zájem, video z besídky je u nás k mání na DVD za cenu prázdného DVD média(Tedy disku) :-) Vojtíšek se rochní ve sněhu před školkou ;-)
Vojtíška poslední dobou vůbec neberou na počítači střílecí slepice. Absolutně na jejich ikonky nekliká. Zato vyžaduje logičtější Klubíčko2, nebo Martinčino oblíbené cédéčko Krteček. Já ho mnohokrát zrazoval,"Vojtíšku tahle hra je pro tebe moc složitá, tu hraje Martinka!" Vojta se bránil,"Ta není ložitá tu umím!" Dnes nám s Danou sklapla čelist. Na obrazovku naplují krtečkovi kamarádi na velrybě, s hudebními nástroji v ručkách. Po předchozí ukázce se na základě zvukových ukázek jednotlivých nástrojů hádá, o jaký nástroj se jedná. Představte si to, Vojtík zvládl všechny ukázky na první pokus. Neuvěřitelné. Hra přitom na základě náhodného výběru postup míchá. Nedávno preferované střílení slepic mělo pro Vojtíka jisté plus - dokáže myš polohovat bleskurychle a s naprostou přesností :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka zvoní na Vánoční zvonec :-)20.12.2005
Co to je, tatínku ?...
Odpoledne naše kroky zamířily do Velkého města. Jak jinak, než za vysokým vánočním stromem a náměstím plným lidí. Martinka si spolu s Vojtíškem zazvonila u malé zvoničky. Pokud si v tu chvíli něco přejete, prý se to splní. Uvidíme, co si Marťa přála a jak bude spokojená. Vánoce jsou opravdu za dveřmi. Jenom já si je prozatím příliš nevychutnávám. V práci honička - připravuji akci století a navíc musím ještě v pátek do firmy. Dále mám rezervovaný termín 29 - 30.12. Nedá se nic dělat :-(
Ve městě se děti pokochaly pohledy na předvánoční vyzdobu a také dostaly bonbónky od velikého sněhuláka. Ten obcházel všechny malé děti spolu se skřítky a rozdával mlsy z košíčku. Martinka hned sněhuláka hodnotila,"Tatínku, ten není pravej, to je jenom taková maska. Pravej sněhulák by nemoh chodit, protože je sních křehkej a rozpadnul by se!" :-) Na náměstí  ;-)
Po příjezdu domů jsem se vrhl na Martinčin psací stůl. Abyste tomu rozumněli - po jeho odtažení od stěny se na zadní surovo - sololitové desce objevila mírná plíseň. Tu jsme hned zlikvidovali Savem. Mám vyzkoušený další postup - je dobré sololit natřít vodou ředitelným lakem DIXOL, neboť ten příliš nesmrdí. Dřevo už plesnivět nebude. To víte, starý dům. Sanační omítka sice ponechává zdi suché, jenomže vlhkost stejně do místností prostupuje. Děti mi při práci vydatně pomáhaly. Hlavně Marťa. Ty její otázky neberou konce,"Tatínku, co je tohle za plechovku? Co budeš s tímhle dělat? Proč to budeš natírat? Proč takovuhle divnou štětkou? A proč je ta štětka taková divně zabalená? Je nová? To budeš asi natírat nějakou skříň, viď? Proč stolek a ne tuhle skříň?" Ou ou ou, to mi jde hlava kolem. Sotva zasytím Marťu, ozve se Vojta,"Taťkó, to to tady máš?... ;-)
Hodiny právě ukazují devátou večerní a děti vedle ještě nespí. Vojtík navíc popadl nočník a nakoukl na maminku do kuchyně,"To to maminka děá? To to maminka děá? To to maminka děáá?" Maminka lepí lepilem něcó, co je to taťkó?" Poté se usadil na nočníčku a kakal. Dětem prostě nemůže nic uniknout. Jenom by už ti naši miláčkové mohli spinkat. Jak já tu mám pracovat u počítače a soustředit se. Potřebuji totiž ještě dodělat webové stránky jedné firmy.

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

21.12.2005   15:58:14   Markéta Příbrská
   pribrska(zavinac)atlas.cz
Dobrý den, Radku měla bych dotaz, možná spíše pro Vaši ženu: pamatuji se, že Vojtíšek jako miminko velmi trpěl na prdíky, tzv.meteorismus a byl dokonce v nemocnici. Nyní řeším stejný problém se svým 6ti týdenním synkem. Chtěla jsem se proto zeptat, jestli jste našli něco(lék, bylinky,úprava stravy matky...) co pomůže, nebo se to prostě musí přežít? Synkovi totiž hrozí vytlačení tříselné kýly a následně operace a ráda bych ho toho ušetřila.(Samozřejmě feniklový čaj, Sab Simplex apod.máme již bez úspěchu vyzkoušeny) Děkuji za odpověď, vaše čtenářka Markéta

21.12.2005   20:45:17   Radek Lehký
   radek(zavinac)emartinka.cz
Asi Vás příliš nepotěším, ale používali jsme také kapky Sab Simplex bez valného účinku. Zatímco Martinka prožívala podobné období v klídku, Vojtík s sebou v zabalovačce mlel na všechy strany. Já ho měl kolikrát v náručí u počítače a Vojtík se mi ze zabalovačky vykopal. Kluci prostě podobné problémy mají. Přešlo ho to a samo. Přeji Vám mnoho sil a také hezké Vánoce :-)


Vojtíšek tancuje na klasickou hudbu :-)21.12.2005
Předvánoční úklid...
Dnešní den jsme nakonec věnovali hlavně předvánočnímu úklidu. Dana se již dopoledne pustila spolu s Vojtíškem do utírání nábytku. Vojtík chtěl pomáhat a tak vyfasoval svoji utěrku. To bylo něco pro Vojtíka. Před třetí hodinou však nadešel čas na vyzvednutí Martinky ze školky. Dana tedy naložila Vojtíška na sáňky a už si to šupajdili kýženým směrem. Sníh u nás naštěstí celkem drží. Přes den dokonce ani neslevil. Bohužel, chtěl jsem Vojtíškovi postavit vlastnoručního sněhuláka. Akce se odkládá na neurčito - z přemrzlého sněhu to nejde. Alespoň si užijeme bílé Vánoce :-)
Jelikož sněhulák padl, já se pustil doma do úklidu kuchyně, respektive obyvákového koutu. Bez dětí je to naprostá paráda. Nikdo se Vám neplete pod nohy a Aneta Langerová může přitom hřmotit z aparatury na plné pecky. Dana se navrátila s miláčky trošku opožděně, právě v okamžiku otočeného stojanu s televizí. Kvůli Kouzelné školce jsem obrátil vše zpět. Já využil pauzy a vytřel podlahu pod obyvákovým kobercem. Zbývalo hodit smotaný koberec na přimrzlý sníh a důkladně jej vyprášit plácačkou. Prokoukl ;-) Děti rovnající pokojíček  ;-)
Jenom si nemyslete, já se chlubím uklízením, jenomže jsem podobnou práci provozoval sotva dvě hodiny. Od dopoledne pracovala Dana dosti tvrdě. Uklízela celý dům. Vojtíšek běhal za ní a neustále se čílil nad změnou zasedacího pořádku, přesněji řečeno, nad přemisťováním nábytku,"Tady to nemůže být na kobeci taťkó, my sme to s maminkou umejeli, pecé!" Vojtíšek se prostě diví po celý den. Není divu, takové stěhování národů, sorry, nábytku ;-)
Jakmile nastane čas na koupání - což je od malička čistě moje záležitost, hlásím,"Děti , pojďte si honem udělat postýlky. Na ta slova vystartují oba dva a už stěhují peřiny k postelím. Dnes se Marťa převlékla za ducha - vzala si přes sebe prostěradlo. Vojtík skákal radostí,"Podívěj tatí, co udělal duch! Nemusíš se bojéét, to je Matinka ten duch. Ježíši jenom se nebóój!" Já se nebójim, já se nebójim, stejně jako zajíc ze známého ruského animovaného filmu Jen počkej Zajíci! :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Děti řádí na koníčkovi :-)22.12.2005
Tu vánočku asi okousaly myši...
Dana si před chvílí vzpomněla na jednu historku z úterního výletu do Velkého města. Během pozorování vánoční výzdoby nám na náměstí vyhládlo, proto jsme zamířili do McHenry na párek v rohlíku. Vojtíšek měl opravdu hlad, neboť skákal pod okýnkem a nahlas si stěžoval,"Já mám hvád! Já těl ohlíček, já těla páek!" Po chvíli se opravdu rozčílil, neboť fronta ne a ne zmizet,"Bude to jetě dneská?"! To už paní prodavačka nevydržela a vykoukla ven,"Kdopak se to tady rozčiluje?" Vojtík se už dokáže ozvat, že? :-)
Po mém návratu z práce nastal čas na důkladný úklid počítačového pracoviště v ložnici. Bohužel jsem si celou situaci nevyfotil jako můj šéf - Before and After, tedy pro české čtenáře - předtím a potom(A že se jednalo o markantní rozdíl ;-) ). Celá akce mě dala řádně zabrat a já nevěděl, kam s tím nepořádkem. Klasické diskety skončily v koši a naskýtá se mi stále jeden problém - mám celou krabici s audiokazetami - pokud máte zájem, zašlu Vám je za cenu poštovného. Pokud se týče mého úklidu, Martinka jej ohodnotila celkem rychle,"Tatínku, máš to tady najednou nějaký prázdný!" Má pravdu, spousta věcí skončila na jiných místech ;-) Hrajeme si na koně  ;-)
V ložnici jsem nakonec uklidil celkem důkladně, což můžete posoudit na druhé fotce. Martinka posléze přiběhla a velice se divila,"Tatínku, ty to tady máš teď takový nějaký prázdný!" Není divu, taková minimalizace a útěr prachu najednou ;-)
Vojtíšek navečer přiběhl,"Já těla na počítači hát hvu!" Jasné, během uklízení zahlédl cédéčko zakoupené s čajem Picwick - Ovocný cirkus. Klikněte si na odkaz a zkuste demoverzi. V té ostré je několik her - bludiště, omalovánky a další. Celkem povedené a hlavně se do počítače nemusí nic instalovat.
Dana navečer pekla důkladně vánočku. Vánočka se nakonec povedla, jenomže já po chvíli objevil u sporáku židličku a nakousanou vánočku. Hned jsem Daně referoval,"Tu vánočku asi okousaly myši!" Dana vystartovala a zírala na své dílo. Kdepak, tatínek si pouze dělal legraci. Vánočku okousal Vojta. Hned se přiznal,"Maminkó, já chutnal tu houskůů!" :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Dětičky si hrají v pokojíčku :-)23.12.2005
Je Martinka opravdu nemocná ?...
Konečně jsme se dočkali - zítra začínají Vánoce. Huráá, děti by jistě jásaly ještě více, kdyby mohly jít ven na sněhové pláně. Bohužel, počasí tomu chce jinak. Teploměr se neustále drží nad nulou a sníh taje. dokonce i včera postavený sněhulák, se dnes zhroutil k zemi. Počasí, že by psa nevyhnal, natož děti. Ty by se v mokrém sněhu zmáchaly během okamžiku. Martinka by navíc jít ven nemohla, neboť po ránu blinkala a vůbec nevypadá dobře. Uvidíme, co se z toho do rána vyklube. Stěžovala si na bolest bříška a navečer měla zvýšenou teplotu. Necháme se překvapit :-(
Dnešní dopoledne jsem musel chtě nechtě strávit v práci. Drátování elektrorozvaděčů však neprobíhalo zcela dle mých prapůvodních přestav - z jedné strany totiž rozbíjel velký stroj průmyslovou podlahu a na druhé zase hřmotila fréza na beton. Šílené. I se špunty v uších jsem dosti trpěl. Toto je drsná realita odstávek v naší firmě. Času je málo a některé externí firmy pracují i zítra dopoledne. Šílené, že?
Vojtík je poslední dobou hrozně ukecaný. Dana například zamířila odpoledne do hlubin sklepa, aby odtud vynesla na světlo boží kyblík plný brambor. Vojtík její výkon hned ohodnotil,"Jupíí, maminkó, dokázalas tóó! Už máme bambůůrkýý, uvažíme je a budeme je hamáát!" Dobré, že? Nebo před Večerníčkem - Vojtík měl uklízet pokojíček. Po chvíli se objevil ve dveřích a hlásil,"Nemůžu to ukízet, já nedokážu to, je to moc těžký!" Měl pravdu, unést polštář z křesla dá opravdu zabrat. Martinka uklízet nemohla, ta byla unavená, proto jsem pomohl já sám ;-) Pohled z okna na tající sníh  ;-)
Zatímco píši dnešní článek, Martinka vedle v pokojíčku usíná. S ní momentálně není problém, čekáme, až Vojta konečně zalehne do postýlky. To víte, Ježíšek chce mít klid, aby mohl ozdobit stromeček bez zvídavých dětských pohledů. To bude po ránu překvapení. U nás totiž nosí Ježíšek ozdobený stromeček již tuto noc. Alespoň si dětičky užijí stromečku po celý zítřejší den. Samozřejmě bez světýlek, ta se rozsvítí až večer :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Děti se dívají na pohádku :-)24.12.2005
Šťastné a veselé, i když poněkud mokré Vánoce...
To Vám bylo po ránu překvapení. Sotva se Martinka probrala, už startovala do kuchyně. Opravdu na nás Ježíšek nezapomněl! Na stolečku u televizi se skvěla nazdobená jedlička. Martinka nám hned běžela sdělit tu obrovskou novinu. To víte, že jsme divili spolu s dětmi :-)
V souvislosti se včerejším článkem Vás musím uklidnit, Marťa vypadá o poznání zdravěji. Dokonce má obvyklou barvu ve tváři. To se nám ulevilo. I když, ťuky ťuky na dřevo ;-)
Děti se na večer moc těší, což nám dokazovala Martinka těsně před obědem,"Maminko, kdy už bude ten večer?" Ještě nějakou chvíli to potrvá. Před chvílí jsem uspal Vojtíška a po jeho probuzení nás čeká společná cesta na hřbitov - zapálíme tam svíčky. Poté se zastavíme na skok u sousedů a šupky dupky domů. Není o co stát, brodit se mokrým sněhem.
Navečer na nás čekají samé příjemné věci. Večeře - kapřík se salátem a pak možná i nějaké dárečky. Nechte se překvapit :-) Zítra se ozvu. Po ránu jedeme do Hradce za babičkama a dědou, takže přinesu reportáž odtamtud. Užijte si i Vy pěkné Vánoce a svátky, to Vám všichni přejeme :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

24.12.2005   14:15:15   Věra
   
Krásné Vánoce rodinko, přeji Vám se svou rodinou moře zdraví a vzájemné lásky, to ostatní už příjde samo.Radku ať Vám vydrží ten elán přispívat pro nás ostatní Vaše zážitky a děkuji Vám za sebe, že nám dáváte nahlédnout do Vašeho života. Máte moc krásné děti a to je ten největší dar v životě. Mějte se krásně, Vaše věrná čtenářka.

24.12.2005   16:59:44   Radek
   radek(zavinac)emartinka.cz
Díky za přání :-) Před chvílí jsme se navrátili z návštěvy u sousedů a velká chvíle se pomalu, ale jistě blíží. Napětí ve vzduchu vrcholí - přinese nám Ježíšek dárečky, či nepřinese?

24.12.2005   19:23:53   Petra a Misa
   
Prejeme Vam krasne vanoce a hodne stesti v novem roce 2006.A detem bohateho jeziska!

24.12.2005   23:04:53   Radek
   radek(zavinac)emartinka.cz
Tak jsme vše zvládli na výbornou. Jenom ty dětičky stále nechtějí spinkat. A to máme po ránu jet k babičce a dědovi ;-)


Zobrazit stránku:  1  2  3  4  

 Aktuálně
Doma - Novinky
24.5.2007
 (7962) Nové čerpadlo k pískovému filtru......
21.11.2006
 (7196) Djerba - výlet na pirátské lodi...
03.10.2006
 (6219) Jak je to s alkoholem v Tunisku...

Webmaster

27.2.2006
 (41346) Analogové video na DVD...

 Rodinné stránky
MojeMiminko.cz - vše pro Vaše nejmilovanější
moje-miminko.cz
Mimísek.cz - dovolené s dětmi, plavání, tábory
Mimísek.cz
Hubnutí.mimísek.cz - cvičení na hubnutí pro ženy
Hubnutí.mimísek.cz
ČeskýKutil.cz - internetový hobby magazín pro celou rodinu
CeskyKutil.cz - inspirace pro vaší zahradu
Triberusky.cz - Bazárek u tří berušek
Triberusky.cz
Emimino.cz
vše o dětech, rodina...
eMIMINO.cz
Rodina.cz - rodina, děti a více zajímavostí
Rodina OnLine
Sexus.cz - o sexu konečně slušně
Sexus.cz


 Odkazy
Quick klubko -
klubko maminky a děti
Klubko maminky a dětičky
AltaVista.com -
portál - vyhledávač
AltaVista
Google.com -
vyhledávač - umí česky
Goooogle
Yahoo.com -
portál - vyhledávač
Yahoo!
Geocities.com -
Yahoo! - webhosting
Tvoje místo na netu
msn - Atlas.com -
portál - vyhledávač
Atlas
Quick.cz -
portál - vyhledávač
Rychlejší než šnek
Seznam.cz -
portál - vyhledávač
Najdu tam co neznám
© LTX 2001 - 2024  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist