Stránky miminka,neplodnost,zajímavosti o dětech

 Hlavní menu
 NOVÝ BLOG
  - úvodní stránka
 ODKAZOVNÍK
  - naši partneři
 TĚHOTENSTVÍ
  - naše bříško Vojtíšek
 VOJTÍŠEK
  - novinky - deníček
  - míry a váhy
  - moje první...
 MARTINKA
  - novinky - deníček
  - Martinka po narození
  - míry a váhy
  - moje první...
 NAŠE NEPLODNOST
  - něco o rodičích
  - Martinka
 NEPLODNOST - léčba
  - metody IUI,IVF
  - metoda p.Mojžíšové
  - lidstvo má problém
 ARCHIV ČLÁNKŮ
  - deníček
 FOTOALBUM
  - naše fotografie
 ODKAZY
  - katalog odkazů
 DOMA
  - domácí pekárny chleba
  - u nás doma
  - rekonstrukce domu
  - písková filtrace bazénu
 WEBMASTER
  - vývoj eMartinky
 FAQ
  - co je to eMartinka?

 Kniha návštěv
- Napište nám
- Přečtěte si

Poslední zápis:
8.7.2006  10:58:29 Webmaster
Pište nám na adresu dopisy@emartinka.cz

WEBMASTER
© LTX 2001 - 2024
Radek Lehký
Tel: 602138084
ICQ: 297193369

Veškeré dotazy a technické připomínky mi adresujte na
webmaster@emartinka.cz


Vyberte si články podle Martinčina věku(měsíce):
  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25
  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42
  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59
  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75

Zobrazit stránku:  1  2  3  

Položený koberec :-)16.3.2006
Videotelefon opravdu nemáme...
Dnešní "dovolenkový" den se nesl opět ve znamení práce na dětském pokojíčku. Po ránu jsem ořezal koberec na míru, zbývalo dodělání výklenků a hlavně vchodu, kde se koberec nastavoval. Nic nechceme ponechat náhodě, proto jsem částečně beton pod kobercem zbavil podkladového Mirelonu a vše namázl speciálním lepidlem :-)
Odpoledne jsme si náležitě vychutnali. Po delší době k nám totiž dorazila kamarádka Martina - v neděli přiletěla do republiky z New Yorku, kde bydlí a pracuje. Její návštěva nás vždy značně potěší a hlavně načerpáme pozitivní energii od někoho, kdo vnímá americký svět jaksi z nadhledu. O tomtéž se můžete přesvědčit z Martinina weblogu. Však jsme si spolu, coby zkušení blogeři, hned vyměnili pár poznatků z publikování na internetu. Aby ne, vždyť si čteme svoje stránky navzájem, ovšem, každý z jiného konce oceánu ;-)
Jak se Vám líbí koberec v dětském pokojíčku? I přes nesouhlas čtenářky Jany to vypadá skvěle. K doladění výsledku Dana před chvílí dožehlila vyprané žluté závěsy na výklenky a musím konstatovat jediné - kdyby byl koberec žlutý, cele by to působilo mdlým dojmem. Povšimněte si ještě stěnových kobercových lišt - ty se Daně zamlouvaly v Hradci u babičky, takže jsem je v pondělí také objednal. Jejich lepení mi ovšem dalo celkem zabrat - použil jsem na to lepidlo Pattex v kartuši, od Henkelu. Výsledek je ovšem bombastický - koberec se krásně zakončil. No, ještě zítra si beru loňskou dovolenou a vše snad stíháme do soboty, kdy se mají naši miláčkové navrátit ze Slovenska. Plyšoví opičáci z Times Square :-)
Po sedmé hodině mi zvonil mobil - telefonoval děda a děti. Skákaly si do řeči jeden přes druhého. Martinka mi povídala, že plave naprosto skvěle bez křidýlek a Vojtíšek mi přinesl do telefonu ukázat svoje nové autíčko. Kdepak, videotelefon ještě nemají, proto se Vojtík následně čílil, že nic nevidím :-)
Líbí se Vám opičky na druhé fotce? Ty přivezla dětem teta Martinka. Zakoupila je v New Yorku a dětem se budou určitě moc líbit. I přes místo původu, jsou ty potvůrky vyrobené v Číně. Tam se prostě vyrábí vše ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinčina postel :-)17.3.2006
Už je to uděláno, už je to hotovo...
Dnes jenom krátce - za chvíli se balíme. Jdeme totiž do hospůdky na horním konci naší obce, na ples. Sousedi jsou jedni z organizátorů, tak nás přesvědčili(Respektive mně, neboť my nebyli na plese, co jsou děti na světě a ještě nějakou chvilku navíc ;-) ). Navíc nemáme detičky doma, tak vlastně není co řešit.
Pro děti se vypravíme zítra, těsně před obědem. Jedeme opět směr Hradec a vyzvedneme všechny u vlaku. Už se na Martinku i Vojtíka moc těšíme. Také jsme moc zvědaví, jak zareagují na novou tvář dětského pokojíčku. S velkým úsilím se nám ho nakonec podařilo dokončit dnes odpoledne. Dalo to ale zabrat. Zatímco Dana přerovnávala věci do čerstvě přestěhovaných skříní, já se věnoval zpětné instalaci barevných koberečků s lištami, za postele dětí. Jak sami vidíte na fotkách - ta fialová postel patří Martince a ta zelená Vojtíškovi. Jak jinak, že? ;-) Vojtíškova postel :-)
Povšimněte si tapetových proužků nad koberci - ty nám hned padly v Hornbachu do oka. Navíc se daly zakoupit se stejným motivem ve dvou barvách. Tím se dostávám k další akci - po obědě jsem ještě tapetoval ony proužky. Závěrem mohu prohlásit jediné - už je to uděláno, už je to hotovo. Užil jsem si čtyři dny, původně neplánované dovolené a v pondělí si půjdu konečně odpočinout do práce. I když o tom moc pochybuju ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

17.3.2006   20:18:50   Jarka
   
Dobrý večer. Myslím, že pokojíček nemá chybu. Škoda, že bydlíte tak daleko....určitě bych si Vás přizvala jako odborného poradce :-D. Jarka

18.3.2006   9:56:28   eva
   
No trochu se ta pink postel s oranzovym kobercem "kouse",ale jinak se to povedlo.Detem se pokojik urcite bude libit.Cus!

18.3.2006   11:00:03   Radek
   
Tak jsme se vrátili z plesu, vyspinkali se a razíme do Hradce. S tou fialovou a růžovou máte pravdu. Občas je těžké sehnat barevně dvě odlišné věci, aby spolu seděly. Jsou i horší věci, tohle nějak přežijeme ;-) Jinak díky za hodnocení :-)

18.3.2006   12:26:52   NIKA
   
Teeda nádhernej pokojíček vaši svišti se budou mít a určitě se jim to zalíbí.Hned bych do tak hezkého pokojíčka připravovaného s láskou také šla bydlet děti o novém pokojíčku věděli?Že bude jiný?

18.3.2006   17:53:18   Petra
   
Udelali jste to detem moc hezky!Jste skveli rodicove!

18.3.2006   18:26:28   Radek
   
Děti vše samozřejmě věděly. Už se moc těší domů. Tím naznačuji, že už jsme je před chvílí v Pardubicích vyzvedli od vlaku. Už píšu dnešní článek. Těšte se. Jinak, dííky za chválu :-)

19.3.2006   13:52:17   Eva
   
Můj názor - méně je někdy více. Naše děti taky mají barevný pokojíček, ale přece jenom trošku sladěný, tohle je trošku moc. Souhlasím s názorem na pink a růžovou a do toho ta úplně jinak žlutá futra a ještě ta tapeta , nebo co to je nad postýlkami. Nezlobte se, nebudu chválit za každou cenu, trošku nevkusné a barevně dost přeplácané.

19.3.2006   18:09:28   Radek
   
Díky za Váš názor, Evo. Každému se líbí něco jiného. Ve skutečnosti nejsou ty barvy tak syté, nevím jak to nafotit. Blesk vše prosvítí do hloubky a na fotce to vypadá opravdu výrazně. To byste musela posoudit sama, na vlastní oči. Každopádně díky. Pokud si totiž někoho pozveme na návštěvu, tak bude chválit, alespoň ze slušnosti. Nebo ne? Hezký den :-)


Martinka maluje svoji fotku :-)18.3.2006
Sláva nazdar výletu, už jsme tu...
Hurrá, konečně jsme se setkali s dětičkama. Jejich příjezdu na Pardubické vlakové nádraží, však předcházela naše cesta s Danou do Hradce. Během ní jsme se zastavili v motorestu na oběd. Hned u stolu vedle, se malý špunt starý, asi tak jako Vojtíšek, dožadoval zakoupení lízátka. Dana rázem zesmutněla a prohlásila,"Teda, mě se najednou po dětech moc stýská!" I já si musel přiznat stejnou skutečnost.
Bezprostředně po příjezdu do Hradce, Daně zazvonil mobil. Dědeček s babičkou nám volali z vlaku,"Víš co se stalo? Vojtíšek se nám ztratil při přestupu v Bratislavě!" S Danou to cuklo a hned vyhrkla,"Kde je?! Já ho chci slyšet!" Vojtíšek se hned hlásil,"Já sem se tratilá! Já sem šel sám do mašinkýý!" Babička posléze vysvětlovala,"Přijel vlak z Budapešti a my se k němu hnali. Najednou jsme nikde neviděli Vojtíška! Víte kde byl? Sám šlapal po schodech z podzemního tunelu na nástupiště. My mu prostě utekli!" Uff. Nikdo neztratil duchapřítomně hlavu a nám rázem spadl kámen ze srdce. Myslím, že i dědovi s babičkou ;-)
Po nenadálé historce mohli všichni pokračovat směrem Pardubice. Vlak EC dojel do Pardubic na čas. Dál pokračuje do Berlínské ZOO, jenomže podobnou atrakci si děda s radostí odpustil ;-)
Příjezd vlaku jsem sledoval se švagrem na světelných tabulích, a byli jsme z vývoje celkem zmateni. Na stejnou kolej totiž mělo přijet SC Pendolino z Ostravy do Prahy v 16:22. Rychlík s dětičkama dorazil tak tři minuty po odjezdu Pendolina. A na stejnou kolej. To je vytíženost, viďte? ;-)¨ Vojtíšek si hraje na schovávanou :-)
Vojtíšek i Martinka se mi po návratu z dovolené vrhali kolem krku a já je nemohl setřást. To bylo dojmů a hlavně,"Kde je tatínku maminka?" Maminky zůstaly v Hradci a vařily večeři. Následoval nástup do vozidel a děti usnuly ve svých autosedačkách, než jsme se mihli kolem koncové značky Pardubic. Doma pak děti vyrobily papírové medaile a nastalo slavnostní dekorování. Babička s dědou dostali medaili za skvělé prázdniny na Slovensku a děti si je rozdaly za plavání v termálním bazénu. Více detailů přinesu zítra. Konec dobrý, všechno dobré :-)
Dnešní fotky jsem pořizoval těsně po návratu, jsou poněkud narychlo vyblejsknuté, ale realistické - dvě hodiny staré :-)
Martinka právě za mými zády rozvíjí teorii na téma prázdniny a návštěvy tety Martiny z New Yorku,"Tatínku a proč nemůže teta Martina jezdit častěji?" Nemůže. Jakožto vědecká pracovnice má své pracovní povinnosti. Bohužel. Zato nás neustále do Států láká. Nevím nevím, jak by děti snášely dlouhý let ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Vojtíšek jásá nad pokojíčkem :-)19.3.2006
Děti jásaly nad novým pokojíčkem...
Jste zvědaví, kde naše děti strávily týden prázdnin s dědou, babičkou a dvěma neteřinkami? Jistě, bylo to na Slovensku, jak jsem již naznačoval. Městečko nese název Velký Meder a nalézá se nedaleko Komárna. Ubytování měli zajištěno v soukromém penzionu, nedaleko velkého krytého i otevřeného termálního koupaliště. Prý pár desítek metrů vzdáleného. Užívali si koupání dosytosti, což byla vlastně jediná činnost, která se dala v klimatických podmínkách, tam panujících, provozovat. Sníh sice dávno slezl, jenomože zima a silný vítr udělaly své. Jarní dovolená se vydařila a děti mají mnoho vzpomínek na plavání v krytém bazénu. Marťa obhájila svoji pozici z letního Bulharska a plavala bez jakékoliv podpory i na hloubce. Vojtíšek sice používal křidýlka na ručky, ale odvážil se i na hluboké vody. Když jemu vůbec nevadí, zahučí-li pod hladinu. Bleskurychle se vynoří a jásá.To je dobře. Prohlédněte si nový příspěvek do fotoalba z dovolené. Klikněte si ZDE :-)
Naše auto se těsně po páté podvečerní zahlásilo před domem solidním zvukem říčního remorkéru. Není divu - u pět a půl roku staré Felicie odešel již druhý zadní díl výfuku. Před tlumičem je díra jako hrom. Hned zítra musím zajet koupit nový. Doufám, že to půjde vyměnit ve stodole - venku je všude plno sněhu. Ach jo. U babičky v Hradci se přitom začíná zelenat travička a pod stromem vyrazily první jarní kytičky.
Děti usnuly během jízdy z Hradce ve svých autosedačkách. Martinka se nechala doma ode mne přenést v náručí jako miminko a byla celkem v pohodě. Jásala nad novým pokojíčkem. Zato Vojtíška jsem přenesl v náručí spícího a dost dlouho mu trvalo, než v pokojíčku procitl v Danině sevření. Já totiž zatím vykládal věci z auta. Mimo jiné i dva pytle, včera zakoupené v Hornbachu. Jeden obsahuje křemičitý písek a druhý hrubou černou drť. Vše je potřebné pro založení dna akvária. Už je to tu - opouštíme naše suché a plyšaté akvárium. Děti se moc těší, až do akvárka poprvé napustíme vodu a osázíme kytičky. Poté vypustíme první rybky. Vojtíšek jásal,"Huváá, budeme mít ybičkýý! Budou pavát v akváiů! Budou, budou :-) Sluníčkové hodiny :-)
Díváte se na poslední fotku? Jedná se o dětské hodiny, čerstvě zavěšené v pokojíčku nad dveře do ložnice. Zakoupili jsme je odpoledne v Intersparu, respektive v hračkářství Bambule. Sluníčko je dřevěné a moc hezké. rozhodně prozářilo atmosféru namísto draka - sluníčka, jenž visel na stejném místě od místní Drakiády :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka vystřihuje Sluníčko :-)20.3.2006
Vojtíškův druhý školkový týden...
Děti se po ránu vypravily spolu s Danou do školky. Na Vojtíška totiž čeká již druhý celý, školkový týden. Za únor má pět dní v měsíci vybráno, a za březen si vybírá právě teď. Jak jsme se s Danou shodli, nejlepší je posílat Vojtíka na celých pět dní pohromadě. A víte, že se Vojta již včera do školky moc těšil? Neustále opakoval,"Já pudů do kolký s Matinkou!" A šel. Děti si dnes s sebou vybraly momentálně nejlepší hračky - plyšové opice, které jim přivezla teta z ameriky. Však již v sobotu zahlédla Martinka svoji opičku na monitoru počítače, neboť jsem nově zbudovaný dětský pokojíček fotil pro babičku a všechny přítomné, o víkendu v Hradci. Po celou neděli jsme neslyšeli od Martinky nic jiného, než otázky,"Maminkó, pojedeme už domů? Já se musím pomazlit s tou novou opičkou!" Vojtíšek to samé. Vidíš, teto Martino? Taková jednoduchá hračka a co to udělá radosti. Zdravíme a přejeme pohodový let do NYC ;-)
Odpoledne jsem se pustil do studování knížky o akvaristice. Dosti vážně připravuji napuštění akvária vodou a osázení rostlin. Sotva jsem se do knížky začetl, už mi ji Vojtíšek tahal z ruky,"Tatínku, já se podívám na ybyčký, jóó?" Hned si prohlížel fotky akvarijních rybek,"Dívéj, tady je ybyčká taková velká a tady má očičkó, takový malý! Jůů, tady sou dvě divný yby!" Mno, prozatím nevím, jaké ryby pro začátek pořídíme. To víte, jsem úplný, ale úplný začátečník v této oblasti :-) Vojtíšek studuje akvaristický časopis :-)
Martinka si vystřihovala slepovánky z časopisu Sluníčko. Ten už jí chodí poštou na jméno a Martinka se v podobné činnosti moc vyžívá. Dokáže kupříkladu vystřihnout sluníčkové náramkové hodinky i se všemi detaily. Úplně nejvíce však ocenila novou korkovou nástěnku vpředu nad psacím stolem. Doposud disponovala samolepicí nástěnkou, jenomže z ní jí těžší obrázky opadávaly. Takhle si vše připíchne do obrovské korkové plochy špendlíčkama a drží to jako přišpendlené ;-)
Po odjezdu z práce směřovala moje cesta do obchodu s autodíly. Huráá, měli tam poslední koncový díl výfuku na Felicii combi. Ten šílený zvuk "tuningového" - děravého výfuku, jsem nemohl více snášet. Jeho podvečerní výměna mi zabrala necelou třičtvrtěhodinku. Když to sečtu - výfuk značky Tyll + objímka - 720Kč. Ve značkovém servisu jsem dal za celou srandu včetně práce 1600Kč komplet a na výměnu jsem tam tvrdnul 4hodiny. Přitom originál z výroby vydržel dva a půl roku a ten vyměněný originální díl Škoda, tři. Teď uvidíme. Zlatá naše stará škodovka "stovka", ta měla výfuk nerezový a po celých sedm let jsem si toho nemusel všimnout ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

21.3.2006   15:55:41   Lucia
   
Rodičia, krásne ste to deťom urobili, ste šikovní. A tak bleskovo...

21.3.2006   16:55:51   Radek
   
Díky za chválu. Ono to zase tak rychlé nebylo, vždyť jsem si vzal čtyři dny dovolené a pracovali jsme maximálně do osmé večerní ;-)

21.3.2006   17:17:32   Teta Martina
   
Ahoj - jsem moc rada, ze opicky potesily :-))) me se taky libily... jinak ja moc zdravim z letadla (zrovna preletavame nad Bostonem) a jeste jednou moc a moc dekuju za skvele odpoledne. Priste to snad vyjde na dyl a bez deti. Papa.

21.3.2006   18:03:41   Radek
   
Šťastný let a hlavně přistání :-) Těšíme se na příští návštěvu, Martino.

21.3.2006   22:23:56   Radek
   
Opravuji tetu Martinu - myslela s dětičkama ;-)

22.3.2006   16:34:39   Teta Martina
   
Diky za opravu - presne tak jsem to myslela :-) ... jako ze ne bez deti :-)))


Vojtíšek na hromadě sněhu :-)21.3.2006
Jaro u nás přichází opravdu pozvolna...
Vojtíšek šel dnes podruhé v tomto týdnu do školky. Na tom není zase tak nic obvyklého, vždyť je úterý, že? Líbilo se mu tam, jak jinak. Odpoledne si děti navíc protáhly spolu s Danou, neboť se konalo odpoledne pro předškolkové děti a to přece Vojtík je. Já se vrátil po těžce pracovním dni téměř ve tři čtvrtě na pět a málem jsem Vojtíškovi rozbil nosánek vchodovýma dveřma. Kde by mě napadlo, že se všichni vrátili ze školky, pár minut přede mnou a ještě se nestačili přesunout ze dvorka domů. Není divu - děti do posledních okamžiků užívají sněhu. Obvzvláště lezení po více než metrové bariéře, spadnuvší onehdy ze střechy, je naprosto dokonalé. Já jenom čekám, až ta ohromná masa sněhu spadne i ze stodolové střechy a zablokuje mi výjezd auta. To bych si obzvláště po ránu, řádně máknul ;-)
Po Večerníčku nastal čas na přesun do koupelny. Děti to pojaly jako velkolepý závod. Schovaly se mi na druhé chodbě pod sušákem plným prádla. Já je jakoby hledal a přitom si hrál na příšeru,"Uáá, uáá, já sem příšera a všechno tady sežerůů!" Vojtíšek se smál a argumentoval,"Ty nejseš pííšéévá, ty seš píšéévnééj taťkáá!" Následoval smích a úprk do koupelny. My si takhle hrajeme. Měli byste přitom vidět ty čertovské pohledy ve tvářičkách ;-) Děti staví z kostek mrakodrap :-)
V koupelně se dětičky po vyčištění a mém přečištění zoubků přesunuly do sprcháče. Zavřel jsem za nimi dveře a už pouze naslouchal komentářům. Martinka si totiž do sprcháče přenesla velkou nádobu - plastové jablko plné studené vody od včerejška. Povídala Vojtíškovi,"Vojtíšku, vylej si na sebe tohle jablíčko, jo?" Vojta se však bránil,"Nené, Matinkó, to je stašně tudený!" Martinka si věděla rady,"Vojtíšku, podržíš mi mi tadytu sprchu? Dej ručičky hezky nad hlavu a já to na tebe cáknu!" Následoval šílený Vojtův výkřik. To jak jeho tělíčko zalila vlna ledové vody,""To tudíí, stašněéěéě!" Marťa ho chlácholila,"Vojtíšku, to je skoro teplý!" Vojtík se nechal obalamutit,"To není tudený, to je skovo tepvý! Hihihi!" A je to. Vyhrají si spolu, viďte ? ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka sleduje vaření kořenů :-)22.3.2006
Konečně zřizujeme sladkovodní akvárium...
Dnešní podvečer se nesl ve znamení přípravy našeho akvária. Já totiž odpoledne zakoupil v Nákupním městě, další dva pytlíky s křemičitým akvarijním pískem. Po jejich trojitém vyprání jsem je za asistence dětí šoupl na dno skleněné nádoby. Poté jsem na písek nasypal hrubou, černo strakatou drť. Martinka okamžitě protestovala,"Ale ne tatínku, tohle se mi nelíbí. To se nebude líbit ani rybičkám. Tos tam měl nasypat něco veselejšího, třeba červenýho!" Tak to tedy ne. Na černém pozadí jsou prý rybičky dosti kontrastní, jenomže vše ukáže čas ;-)
Jakožto akvarista, naprostý amatér, jsem posléze napustil akvárium vodou ze studny. Voda pěkně stékala přes mělký talíř, jak mi to radili v knížce i na Internetu. Tímto stylem se prý nezvíří podklad. Opravdu to funguje. Mezitím se nám v největším hrnci vařily kořeny bahenních borovic, to aby natáhly co nejvíce vody a neplavaly. Jak vidíte na první fotce, Martinka sledovala celou akci vaření s velkým zájmem. Hned vyzvídala,"Tatínku a to tu vodu vyvařenou z těch kořenů použije mamimka na uvaření polívčičky? To bude taky takovej vývar?" Kdepak, ten hnědý humus bych opravdu nechtěl pít, ani jíst ;-) Vojtíšek zkoumá akvarijní vodu :-)
Voda je už v akvárku napuštěná, vyvařený kámen dlí ve své pozici a neposlušný a plavající kořen byl na svém místě zafixován přísavkou. Teď už nám jenom zbývá studniční a jedenáctistupňovou vodu prohřát. Rybičky budou následovat. Děti se už moc těší. Ještě předtím musím zakoupit akvarijní rostliny a zasadit je do připraveného substrátu. :-)
Dětičky nechtěly ani za nic usnout. Jistě, za jedno je rozdovádělo plnění akvária vodu, jenomže zítra na ně čeká ve školce dosti důležitá akce. Autobusem pojedou do blízkého městečka a tam v průvodu hodí Moranu, symbolizující Zimu, do řeky. Vojtíšek zažije něco podobného poprvé v životě a doufáme, že se konečně Zima vzdá své vlády. Sníh totiž taje velice pomaloučku ;-)
Moje cesta do Nákupního města měla i jiný důvod. Potřeboval jsem si ve zdravotní pojišťovně vyzvednout doklad na daňové přiznání. Termín jeho podání se dosti blíží a Dana dnes sama doma vyplňovala společné zdanění manželů. Prozatím se nám to vyplatí.

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Děti házejí kamínky do akvárka :-)23.3.2006
Poněkud náročnější odpoledne a podvečer...
Odpoledne proběhlo v poněkud náročnějším tempu. Já jel z práce načas, abych u školky naložil zbytek rodiny. Vojtíšek se i dnes zůčastnil školkového programu a spolu s ostatními dětmi jel autobusem do sousedního městečka, hodit v průvodu Moranu do řeky, aby už Zima konečně odešla. Nechce se jí, potvoře, zrovna mrzne až praští :-(
Naše cesta směřovala přes silniční tankodromy,(Ještě že se neustále zdokonaluji v kličkováním mezi četnými výmoly) ponejprv do Pracovního města. Na Martinku čekala ve škole půlhodinka logopedie. Učí se lépe vyslovovat sykavky. Já zatím s Vojtíkem bloumal po náměstí a obchodech. Jakmile Vojtíšek spatřil na autobusáku nějaký autobus, ukazoval na něj a jásal,"Podívééj taťkó! Takový autobusém sme jelíí se kolkóóu!" Až se kolemjdoucí náležitě bavili :-)
Půlhodinka vypršela a já Daně představil další plán,"Pojedeme do a tam zakoupíme dětem nové bačkůrky. Při té příležitosti se stavíme v potřebách pro chovatele a domů přivezeme nějaké akvarijní rostliny!" Stalo se. Rostlinky už mám zasazené a do vody bylo aplikováno tekuté hnojivo. Teď to necháme pracovat a příští týden bychom mohli dovézt nějaké živé rybičky. Už se těším. I děti se těší. Neustále obskakovaly v obchodě stojany s akvárii a my je odtamtud nemohli dostat. To bylo křiku a výskotu. Rybičky máme díky nim v podstatě vybrané ;-) Naše akvárium :-)
Jako pomyslnou třešničku na dortu se děti pustily do házení pestrobarevných plastových kamínků do akvária. Kamínky se snášely na dno a Martinka jásala,"Juchůů, to se určitě bude rybičkám líbit! I nám se přece líbí!" Mno, uvidíme, zdali náhodou brzo kamínky nevyexpedujeme z akvária. I když - vybrala si je Martinka v obchodě s akvaristickými potřebami a akvárium je přece dětí, dostaly jej k Vánocům. Jak výzdoba dna vypadá, můžete posoudit na druhé fotce. Voda se nám od včerejška maličko zakalila - problém je v tom, že večer rezonovalo víko a tak jsem vypnul filtraci. Ta se znovu zapínala až dnes, pozdě navečer. To byla zásadní chyba. Teď musíme počkat, až začně filtr bilogicky čistit a zprůzrační vodu. Nebo že bych zvenku přivalil padesátikilový sud od pískové filtrace? To by byla voda čistá natošup. Písková filtrace asi není to pravé ořechové pro akvárium. Ponecháme ji raději venkovnímu bazénu ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

23.3.2006   22:16:45   Jarka
   
Dobrý večer. Můžu vás poprosit o jména rostlinek, které jste zasadil do akvária? Děkuji. Jarka

23.3.2006   22:20:07   Radek
   
To je trošku problém, neboť jsme si nechali poradit a ta jména zněla dosti latinsky. Pokusím se to přeložit a přelouskat. Já totiž zvládám pouze anglicky, částečně německy a italsky ;-) Jsou ale hezký, že? ;-)

24.3.2006   10:36:35   Jarka
   
Máte pravdu, líbí se mi. Mám tu zajímavou stránku o rostlinách, možná by vás také zaujala. http://www.akvarijni.cz/rostliny.htm#rostliny Už se těším, jaké budete mít rybičky :-D. Jarka

24.3.2006   10:47:01   Lucia
   
v akváriu pozor na slimáky, stačí jeden a už sa ich nezbavíte tak ako my :) doporučujem kúpiť prísavníčky (neviem ako sa volajú latinsky) - to sú ryby čo žijú na dne akvárka a čistia ho tým, že požierajú potravu ktorá napadala na dno inak akvárko je krásne, len sa oň treba pravidelne starať

24.3.2006   13:31:34   Klára, 7 letá dvojčátka, Praha
   
Dobrý den, každý den pročítám Vaše stránky a sleduji dění u Vás a porovnávám s tím, co dokáží naše holky. Také dostaly k narozeninám akvarijní set, jaký máte vy a nyní jsme ve stejné fázi, čekáme ne regeneraci rostlin a vody, aby jsme mohli koupit rybky. Chci se jenom zeptat, jestli nevadí, že konec topení kouká z vody ( regulátor ) máme ho totiž ponořený a také by jsme ho raději daly výš a druhá otázka je jaké jste vybrali ryby a v jakém množství. Moc děkuji a všechny zdravím z Prahy

24.3.2006   15:44:07   Dana
   
Ti prisavnicci se jmenuji sumeckove a jelikoz jim chutna rasa,pusobi v akvariu jako vysavace a cistici skla.Hlavne si neporizujte cychlidy,udelaji z akvaria kulnicku na drivi.Ahoj.

24.3.2006   18:25:53   Jarka
   
Co se týká přísavných rybiček, já nedám dopustit na Krunýřovce (lat.Ancistrusy) ;-). Jinak zbytky krmení podle mojí zkušenosti také dobře sbírají Pancéřníčci(lat. Corydoras).

24.3.2006   19:15:04   Radek
   
Dííky za rady a povzbuzení. Akvárium se do odpoledne trochu pročistilo, více přinesu v novém článku. Jsem po náročném pracovním dnu značně unaven a můj návrat ze Svobody nad Úpou se konal až v šest večer :-)

24.3.2006   20:43:16   Radek
   
Pro Kláru - to topení má těsně pod černým koncem s regulací naznačenu rysku minimálního ponoru. Pod tu bych nedoporučoval jít, neboť hrozí snížení tepelného přenosu do vody a tím následné spálení tělesa. Já také z toho důvodu vzadu odhrábl substrát, aby se těleso zanořilo hlouběji. Jejé, já si nevšiml, že máte spíše opačný problém. Ty věci ponořené do kapaliny by měly splňovat dostatečnou izolaci. V každém případě bych vám pro naprostou bezpečnost doporučil zapojit vše přes přídavný proudový chránič do zásuvky. My máme celou domácnost chráněnou centrálním chráničem v rozvaděči. Jako elektrikář bych si jinak rozmýšlel strčit ruku do akvarijní vody při zapnutých spotřebičích. Takhle se odvážím ;-) Jinak díky za přízeň :-)


Martinka coby prodavačka :-)24.3.2006
Akvárium se pomalu čistí - prozatím bez rybiček...
Můj dnešní návrat domů se poněkud protáhl. Za vše může jedna akce ve Svobodě nad Úpou. To jsem zíral na ty třímetrové kupy sněhu, navršené nakladači okolo některých komunikací. Až tohle roztaje, to bude vody. V porovnání s tou nadílkou u násaž tak moc sněhu není ;-)
Včera založené akvárium se začíná pomalu prosvětlovat. V každém případě již není voda zakalená. Zato má podivně hnědý zákal. Podobně jako voda, v níž jsem předevčírem vařil akvarijní kořeny. Možná to je výluh z nich, v každém případě doufám, že to filtr vyčistí. Jinak - s rybičkama zatím pevně rozhodnuti nejsme. Možná si necháme poradit od paní v prodejně. Včera dokázala, že tomu rozumí. Já si totiž prapůvodně vybral v jednom z akvárií v Hornbachu překrásnou cichlidu Red Parrot. Jenomže ta dosti velká a oranžová ryba stojí téměř čtyři stovky. Prý není pro začátečníka to pravé ořechové. Pořídíme raději něco menšího a odolnějšího ;-) Chodba čekající na přemalování :-)
Vojtíšek dneškem zakončil svoji týdenní školkovou docházku. Na celý měsíc půjde až v září - spolu s Danou do práce. Co se týče organizace, už to má Dana náležitě promyšleno. Odjede do svého pracovního, Velkého města autobusem před šestou. Já zatím probudím dětičky a pak je odvezu před sedmou do školky autem a budu následně pokračovat směrem Pracovní město). Podobný postup mi vyhovuje, neboť disponuji volnou pracovní dobou. Odpoledne dětičky vyzvedne Dana a já mohu případně zůstat v práci déle. Geniální, že? :-)
Vojtíšek se do školky těší, i když po ránu na Danu zkoušel,"Mamí, já necí jít do kouzelný kolký!" Říká to hezky, viďte? I přes protesty pak Martinka běží půli cety a Vojtík ji následuje s křikem,"Počkééj na méěéěě!" Prostě se jim nechce po ránu vstávat a oblékat. Asi jako každému dítěti a leckterému dospělému ;-) Do školky se následně moc těší :-)
Dana vymyslela na víkend supr akci - jelikož nám zbyl kýbl Primalexu ve žlutém odstínu, přes víkend přemaluji preventivně vstupní chodbu. Za tím účelem Dana pilně vyklízela po celý den skříně. Nenudíme se, viďte? ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Vojtíšek hraje golf :-)25.3.2006
Šílená obleva a malování chodby...
Bezprostředně po ranním probuzení, návštěvy samoobsluhy a snídani, jsem se vrhnul do stěhování chodby a zalepování všech možných obkladů. To proto, aby neměla Dana po malování tolik práce. Dokonce i okno bylo pro změnu zalepeno papírem, namísto igelitem. Já argumentoval,"To je záměrně, nechci vidět to ošklivé počasí venku!" To je pravda. Obleva je tu, v plném proudu. Teplota nad bodem mrazu a déšť udělají své. My jsme, až na bláto v pohodě, strachovat se mají spíše lidé bydlící nížeji u velkých řek. To bude vody, ještě neroztálo ani dvacet procent z těch hromad. A na horách toho leží ještě více, jak jsem včera zhlédnul v Krkonoších :-(
Jak jsem tak dopoledne zalepoval všechny věci včetně skříní, Martinka se ptala,"Tatínku, a to už budeme mít všechny ty skříně zalepený nafurt?" Kdepak. Dal jsem si opravdu záležet, jak můžete spatřit na druhé fotce. To vpravo pod mohutnou vrstvou papíru je stěna obložená obkládačkami a to vyboulené je umyvadlo. Vše zůstane naprosto čisté ;-)
Již dopoledne jsem začal malovat pomocí válečku celou chodbu. Z malování dětského pokojíčku nám zbyl kyblík sluníčkově žlutého Primalexu. Už nám optimisticky prosvětluje chodbu a sušička vzduchu se činí ostošest. Hned zítra po ránu plánuji druhou vrstvu ;-) Maluji chodbu na žluto :-)
Martinka mne poučovala při procházení skrz chodbu. Ona totiž musí běhat tím směrem do koupelny a na záchod,"Tatínku, až půjdeš do kuchyně, nezapomeň si důkladně očistit botičky tady na tý rohožce, kterou sem dala maminka!" Jasně, vím. Dana totiž nalepila za dveře do kuchyně kousek starého koberce a vytvořila z něj rohožku. Jinak by děti natahaly na bačkůrkách příliš mnoho nepořádku na nový koberec v pokojíčku.
Když už jsme u toho poučování - Vojtíšek spatřil na zemi v kotelně, volně se povalující reprobednu. Pouštěl jsem si přes ní Radio OK. Vojtíšek však nesdílel moji radost a dosti se čílil, ukazuje na bednu,"Tatí, todle nemůže takhlé bejt! Musíš to dát na nějakou poličků, to nesmí bejt na zemíí!" Tak to vidíte. Copak se dá malovat v takových podmínkách? Dá to zabrat. Navíc musím dávat pozor a odkkryté zásuvky včas odpojovat od napětí, aby na ně děti náhodou nesáhly(Co chvíli je používám pro napájení el. topení, či sušičky). Sice je vše zapojeno přes proudový chránič, ale v žádném případě nechci používat děti coby pokusné králíky. Já osobně si několikrát dobrovolně sáhl do podobně jištěné zásuvky a pokaždé to vypadlo během zlomku vteřiny. Ovšem, bolí to ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Zobrazit stránku:  1  2  3  

 Aktuálně
Doma - Novinky
24.5.2007
 (7962) Nové čerpadlo k pískovému filtru......
21.11.2006
 (7195) Djerba - výlet na pirátské lodi...
03.10.2006
 (6219) Jak je to s alkoholem v Tunisku...

Webmaster

27.2.2006
 (41346) Analogové video na DVD...

 Rodinné stránky
MojeMiminko.cz - vše pro Vaše nejmilovanější
moje-miminko.cz
Mimísek.cz - dovolené s dětmi, plavání, tábory
Mimísek.cz
Hubnutí.mimísek.cz - cvičení na hubnutí pro ženy
Hubnutí.mimísek.cz
ČeskýKutil.cz - internetový hobby magazín pro celou rodinu
CeskyKutil.cz - inspirace pro vaší zahradu
Triberusky.cz - Bazárek u tří berušek
Triberusky.cz
Emimino.cz
vše o dětech, rodina...
eMIMINO.cz
Rodina.cz - rodina, děti a více zajímavostí
Rodina OnLine
Sexus.cz - o sexu konečně slušně
Sexus.cz


 Odkazy
Quick klubko -
klubko maminky a děti
Klubko maminky a dětičky
AltaVista.com -
portál - vyhledávač
AltaVista
Google.com -
vyhledávač - umí česky
Goooogle
Yahoo.com -
portál - vyhledávač
Yahoo!
Geocities.com -
Yahoo! - webhosting
Tvoje místo na netu
msn - Atlas.com -
portál - vyhledávač
Atlas
Quick.cz -
portál - vyhledávač
Rychlejší než šnek
Seznam.cz -
portál - vyhledávač
Najdu tam co neznám
© LTX 2001 - 2024  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist