Stránky miminka,neplodnost,zajímavosti o dětech

 Hlavní menu
 NOVÝ BLOG
  - úvodní stránka
 ODKAZOVNÍK
  - naši partneři
 TĚHOTENSTVÍ
  - naše bříško Vojtíšek
 VOJTÍŠEK
  - novinky - deníček
  - míry a váhy
  - moje první...
 MARTINKA
  - novinky - deníček
  - Martinka po narození
  - míry a váhy
  - moje první...
 NAŠE NEPLODNOST
  - něco o rodičích
  - Martinka
 NEPLODNOST - léčba
  - metody IUI,IVF
  - metoda p.Mojžíšové
  - lidstvo má problém
 ARCHIV ČLÁNKŮ
  - deníček
 FOTOALBUM
  - naše fotografie
 ODKAZY
  - katalog odkazů
 DOMA
  - domácí pekárny chleba
  - u nás doma
  - rekonstrukce domu
  - písková filtrace bazénu
 WEBMASTER
  - vývoj eMartinky
 FAQ
  - co je to eMartinka?

 Kniha návštěv
- Napište nám
- Přečtěte si

Poslední zápis:
8.7.2006  10:58:29 Webmaster
Pište nám na adresu dopisy@emartinka.cz

WEBMASTER
© LTX 2001 - 2024
Radek Lehký
Tel: 602138084
ICQ: 297193369

Veškeré dotazy a technické připomínky mi adresujte na
webmaster@emartinka.cz


Vyberte si články podle Martinčina věku(měsíce):
  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25
  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42
  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59
  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75

Zobrazit stránku:  1  2  3  

Dětičky stříhají proutky na pomlázky :-)17.3.2007
Není nad pořádnou rockotéku...
Včerejší ples se celkem vydařil a odcházeli jsme s Danou domů, z parketu jako poslední. Doslova. Opravdu, odpadlíků bylo dosti. Popřáli jsme si s kapelou dobrou noc a vyrazili do lokálu ještě, chvíli posedět a pokecat. Návrat domů ve čtyři to jistil. Prostě oddechová akce. Kapela hrála o 100% lépe než ta na předešlém plesu, ale háček byl ve skladbě ve skladbě sérií. Když už jsme se pořádně rozproudili během skladby od Kabátů, nastalo šílené zvolnění a rozhození rytmu. Prostě v našem věku milujeme řádné rockové pecky typu Svařák od skupiny Harlej. To dokáže rozproudit a zrelaxovat :-)
Dopoledne jsme se probudili o půl desáté a maminka vyrazila s babičkou a dětmi na prodejní výstavu dortů. Však se na jejich výrobě podílela. Výstava začínala v osm a do půl desáté se prodalo téměř vše. Zbylo pouze pár dortů z přibližně padesáti. Martince se líbil překrásný dort ve formě rybníčku s marcipánovými kachničkami., ale u Vojtíška zvítězil ten na druhé fotce. Jedná se o hrací plochu pro kuličky s důlkem. To víte, kluk. Hned jak jsem dort vyblejskl, děti se vrhnuly na marcipánové kuličky a ty v nich během chvíle zmizely. O další zbytek dortu se musíme rozděli my dospělí ;-)
Odpoledne jsme odvezli babičku na vlak a tímto jí děkujeme za noční hlídání dětí. Byli prý v pohodě. Babička jim přivezla DVD Asterix a Obelix s Gerardem Depardierem v hlavní roli a moc se jim ta hraná pohádka zamlouvala. Takže to byla náplň večera před spinkáním. Prostě si užívali, stejně jako my ;-) Dort s kuličkami ;-)
Venku přestalo pom třetí hodině odpolední pršet, tak jsme vyrazili na krátkou procházku. Teploměr sice ukazoval osm nad nulou, ale vítr fouká mrazivý. Než se nám podařilo dojít kousek za požární nádrž ke stromu s vrbovými proutky, dalo to dosti přemlouvání Vojtíška, Nakonec však šlapal. Tam už jsem se s dětmi dělil o jediné nůžky na větve. To víte, Velikonoce se blíží, je potřeba nastříhat nějaké proutky na pomlázky, jak máte možnost spatřit na první fotce ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Vojtíšek je sbalen na cestu :-)18.3.2007
Vojtíškova cesta k babičce...
Hned po ránu nastalo velké balení Vojtíškova oblečení. Je čerstvě po nemoci, tak jsme ho zavezli k babičce. Přece jenom nám paní doktorka doporučovala týdenní klídek. Vojtíšek si sbalil svých pět švestek, pardon - hraček do batohu a už stál nastoupen u východu. On prostě nemá problém, odloučit se od rodičů, stejně jako Martinka. To je dobře. S jakou radostí se pak děti vracejí domů :-)
Dana dnes řídila auto po obě cesty a jede fakt s přehledem a moc dobře. V klidu si užívám jízdu na sedadle spolujezdce a vůbec jí nic nekomentuji. Ještě aby, vždyť to má sama pod kontrolou. Já pouze vycouval ze stodoly - garáže a otočil auto. Martinka se hned tázala,"Tatínku, maminka s námi nepojede?" Vojtíšek zvolil jiné téma,"Tatí, musí žídit maminká a né ty!" Vidíte? maminka má prostě důvěru ;-)
Cestou zpátky jsme se ještě zastavili v hradeckém Domově důchodců, potěšit trošku prababičku. Právě odtamtud pochází druhá fotka. Martinka obdivovala slaměného velikonočního zajíčka hned v recepci. I prababička se na jeho výrobě podílela, stejně tak na dalších překrásných věcech. Prostě tam fungují takové výrobní dílničky, aby se obyvatelé domova zabavili :-) Martinka se zajíčkem ;-)
Cestou domů maminka zastavila u motorestu, kde proběhla naše dnešní večeře. Já si dal ďábelský bramborák a maminka nějaký se šunkou a sýrem. To víte, bramborákové hody. Marťa toužila po rýži, tak jsme jí objednali španělského ptáčka s rýží. Číšnice nám však povídala,"Poloviční porce u tohoto jídla objednat nejde!" Před Martinku poté položila velký talíř s kupou rýže. A víte, že se s tím Marťa překvapivě poprala? Kam se to do toho hubeňoura vejde, nevíme. A to po většinu času doma pořádně nejí. Překvapila i číšnici a hned posílala velké poděkování panu kuchařovi, že to bylo moc dobré :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


19.3.2007
Na Martinku něco leze...
Právě tady makám na angličtině, přesněji řečeno, převádím zvuk z analogové kazety do počítače a následně do formátu MP3. To víte, ke kurzu Angličtina expres dodali před deseti lety kazety a kdo to má přehrávat a přetáčet. Takhle si to pěkně nahraji z walkmana do počítače a pak nastříhám v softwaru Audacity. Po převedení do MP3 mám jednotlivé úlohy pěkně rozparcelované a přehrávač si s nimi bez problémů poradí. Musím se zdokonalovat v mluvě, naše nadnárodní firma se velice rychle rozvíjí a je nutné komunikovat se zahraničními kolegy, kteří si u nás podávají dveře ;-)
Vojtíšek je u babičky, to jsem psal již včera. Martinku jsem po ránu zavezl do školky, aby se pak vydala se všemi dětmi do sousedního městečka, kde v průvodu hodili Moranu do řeky. Zima by tak měla být teoreticky pryč, jenomže nám meteorologové slibují pravý opak. Sněžení a zima nás prý nemine. Navíc venku řádí policejní akce Kryštof(Nebo Cruchot? - čti krišot) :-)
Martinka se nám tak nějak v podvečer nezdála. Stěžovala si, že jí bolí hlavička. Po večeři se navíc vyblinkala a poté usnula ve čtvrt na devět. Nevídané. Snad bude v pohodě. Maminka odjíždí na služební cestu do metropole, musel bych se o Marťu starat sám. To není žádný problém, další velkou firemní akci(Montáž frekvenčního měniče) si plánuji na čtvrtek. Naštěstí si mohu sám určovat termíny ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


20.3.2007
Martinka je celkem v pohodě...
Tak jsme s Marťou doma sami. Avízovanou montáž frekvenčního měniče jsem si přesunul na zítřek, tak doufám, že to stihnu. Musím totiž odpoledne vyzvednout Martinku ze školky. Tímto již naznačuji, že se včerejší katastrofický scénář nekonal. Martinka se večer zklidnila a už neblinkala. Po ránu si také na žádné obtíže nestěžovala a vezl jsem ji tedy do školky :-)
Katastrofy probíhaly jinde. Ta včerejší večerní srážka rychlíku s autem na přejezdu, mne fakt vzala. Toho lidského faktoru zafungovalo, až to hezké není. Jak je možné, že v době mobilních telefonů a vysílaček zastaví ČD provoz na úplně jiné trati a policisté s hasiči se ani nenamáhají dát nějakou varovnou signalizaci přijíždějícímu vlaku. Jasně, nebyl jsem tam, takže nemohu kritizovat. Ale stejně mi to nedá :-(
Martinku jsem vyzvedl ze školky cestou z práce a poté mi zmizela za kamarádkou. S ní se vrátila domů asi v pět a holky se pak celkem v pokojíčku bavily. Marťa posléze zvolila taktiku, jenž s ní provozuje u babičky a dědy, neteřinka Petruška. Hned se ptala,"Zahrajeme si na školu? Já budu paní učitelka a ty budeš jako holka, jo?" Kamarádka přikývla a bylo jasno. Hlavně že si rozumí a nechají mne dopsat papíry ohledně daňového přiznání. Dana spočítala a vyplnila přiznávací formuláře již před více než týdnem a já teď honem dodělával ty na sociálku a zdravotní pojišťovnu. Konec měsíce se blíží a společné zdanění se nám ještě vyplatí :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka hněte vizovické těstíčko :-)21.3.2007
Jak Martinka doma vyráběla těsto...
Martinka si již odpoledne vymyslela svoji domácí pracovní náplň,"Tatínku, já budu patlat to vizovický těsto a něco vyrobím zítra do školky!" Celé to ještě stihla povědět paní učitelce. Doma se pak převlékla zmizela ke kamarádce. Pečení nastalo až po šesté hodině. Marťa si namíchala a uhnětla těsto. Mno, nadělala přitom nepořádku, až hrůza. Ještě, že jsem to stačil během tvoření uklidit. Ze služební cesty navrátivší se maminka, by se divila jistě více. Takhle musela skousnou čerstvě vyprané povlečení z Martinčiny postele. Marťa se totiž včera v noci poblinkala a tak jsem ji přesunul do Vojtíškovy postýlky. Po ránu a přes den však byla naprosto v pohodě, takže nevíme, co se s ní poslední dny děje ;-)
Martinka vymodelovala z těsta jednu slepičku a pak i velikonoční vajíčko. Opatrně přenesla svoje dílka na pečící papír, uložený na plechu(Však mi to dalo, než jsem papír objevil). Před chvílí jsem zapnul troubu a plech tam strčil. Dokonce se mi to nepodařilo upéct a nepřipálit. To víte, peču něco podobného poprvé. Už teď musím konstatovat, že tomu něco chybí. Vizovické pečivo by se mělo před pečením natřít žloutkem, aby bylo pěkně žluté a hladké :-)
Dnešní pracovní den proběhl v šíleném pracovním tempu. Instaloval jsem měnič na výrobní linku a mám na celou dosti složitou akci již jenom zítřejší den. Na noční směnu to prostě musí jet. Uff, zbývá to dodrátovat a doprogramovat ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

22.3.2007   15:24:02   ubzed
   
a jak se to těsto dělá, to neprozradíš?

22.3.2007   21:31:05   Radek
   webmaster(zavinac)emartinka.cz
I prozradím. Těsto je z hladké mouky, vody a lžičky octa. Je potřeba jej řádně prohnětat, nejlépe na robotu. Martinka to však již zvládá bez problémů ručkama. Pak už jen tvořit a péct. Jak jednoduché :-)


22.3.2007
Holky se dnes činily...
Místečko velkého počítače zabral dosti výkonný stroj kolegy z práce a právě se mu snažím rozdělit hardisk pomocí DOSovského FDISKu a poté nastane fáze instalace legálních XPéček. Mám co dělat. Dnešní článek tak píši na sousedním serveru ;-)
Martinka si na odpoledne pozvala svoji kamarádku a holky se pustily v kuchyni do vaření. Namíchat těsto na vizovické pečivo je pro ně dílem okamžiku. Ovšem, tu hnětací mísu jsem pak máčel hodinu a těsto drbal další půlhodinu. Hrozné to lepidlo - těsto. Za své vzala houbička drbalka. Nu což, podařilo se. Ještě se zdařilo moje pravidelné denní cvičení a hurá ke strojům, tedy počítačům.
Holky se činily a uplácaly z těsta nějaká zvířátka ve vodě, či co. V každém případě si chtěla kamarádka odnést výrobky domů, jenomže to nešlo. Musel jsem vše upéct v troubě. Martinka vezme dílka jistě zítra do školky. Už se zdokonaluji, peču vizovické pečivo na 200 stupňů. Že bych přišel pečení na chuť? Dost možná ;-)
Maminka odjížděla na cvičení a předtím nám ještě připravila večeři. Martinka jí pomáhala a sama oškrábala okurku do salátu. Poté ji i strouhala. Řádně se strouhla, až do krve na jednom prstíčku. Hned ukončila činnost a nosila prstíček jako svátost,"Mě už to nebolí, ale nemůžu nic dělat, dokud se mi to nezahojí!" Fotky dnes bohužel neuvidíte, neboť jsem před nedávnem server reinstaloval a nemám na něm ovladače pro digiťák ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka strohá okurku :-)23.3.2007
Tak, kdo na koho vlastně čeká...
Odpoledne jsem zmizel z firmy o něco dříve. To víte, nově instalovaný počítač stále vzdoruje a já nad ním včera strávil času až do půlnoci. Makám na tom i teď, jenomže se s největší pravděpodobností jedná o hardwarový problém. Testuji poslední variantu a konec. Martinka vedle v pokojíčku zatím usnula a užívá si poslední noc bez Vojtíška. Zítra nám ho přiveze babička s dědou. Už se na toho našeho prcka moc těšíme. Přece jenom je tu bez něho tak nějak mrtvo a ticho ;-)
Pro Martinku do školky jsem odpoledne zamířil pro změnu sám. Není divu - měl jsem sjednanou schůzku s paní ředitelkou ohledně počítačů a webových stránek školky. Sotva mne Martinka spatřila ve dveřích těsně po třetí, už protestovala,"Tatínku, ty tady seš moc brzo, já si ještě chci pohrát!" Měla štěstí, po vysvětlení jak se věci mají, jsem zmizel v kanceláři. Odtamtud nás Marťa tahala těsně před pátou,"Tatínku, já už jsem si připravila všechny věci, jsem oblíknutá a čekám jenom na tebe!" Aha, tak na koho se vlastně čeká, že? ;-)
Fotka pochází ze včerejší strouhání okurky na večeři. Už jsem to nevydržel a na server nainstaloval ovladače pro digiťák a také software GIMP, v němž zmenšuji fotky na web. A funguje to ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


0703240124.3.2007
Já se těch počítačů fakt nezbavím... ;-)
Opět píši na serveru. S těmi počítači je to v poslední době učiněná epidemie ;-) Sotva si kolega odvezl po ránu svůj stroj s vadnou základní deskou, už mi sem přivezla odpolední návštěva další várku. Tam se jednalo spíše o zazálohování harddisku na DVD. Už je to hotovo. V dětském pokojíčku to ovšem mezitím značně ožilo, neboť se k našim dvěma dětem přidala Martinčina kamarádka a navíc i dvojčata. Prostě školka, jako vystřižená. Ale co, alespoň je trochu srandy :-)
Po odjezdu návštěvy se tu stavil strejda od sousedů. Prý jim nějak zklaboval počítač(No vidíte? To je ale náhodička ;-) ). Bohužel to s ním vypadá bledě(S tím PC) a snažím se zachránit uložená data všemi dostupnými metodami. Mám na mysli akci v DOSu - převod windowsovského formátu disku z NTFS na FAT32 bez ztráty dat v Partion Magicu a následné srovnání disku mým DOSovským oblíbencem - NORTON Disk Doctorem. Jsem holt stará počítačová škola, i když se podobné prostředky běžně používaly někdy před deseti lety. Ale, stále to funguje ;-)
Babička s dědou nám dnes před polednem přivezli Vojtíška. To bylo objímání a vítání. Vojtíšek nám hned předvedl svoje vztekání, neboť měl řádné obecenstvo. Jak jinak. Poté mi povídal,"Tatínku, tam u babičky je slyšet za zdí čepadlo, jak tam cucá vodu ze studny, takovou tou dlouhou tlubicí!" Aha, zase jsem chytřejší ;-)
Děda s babičkou shlédli vybavení naší nové tělocvičny a po kávě frčeli domů. Díky jim za týdenní hlídání Vojtíška. Já se šel do tělocvičny odreagovat těsně před osmou a moc mi to pomohlo. Fakt, nekecám ;-) Jelikož jsem dnes nic nefotil, fotka ukazuje monitor, když počítač právě chroustal Norton Disk Doctora ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Vojtíšek jede na kolobrndě :-)25.3.2007
A Vo Tom To Je, ne ?...
Dnešek nám konečně přinesl rapidní zlepšení počasí. Vyloženě začalo Jaro. Já s Vojtíškem před obědem neodolal a vyrazil na procházku, pardon - na projížďku. Vojtíšek se odrážel na koloběžce jako o závod. Pomalu začíná držet rovnováhu, což mu bude dobré při učení se na kole bez postranních koleček. Ujeli jsme řádný kus, než s tím praštil o zem. Ponejprve třikrát sám se sebou a nakonec i s koloběžkou,"Tatí, já už ji nechcí, já pudu raděj pěšky!" Co se dalo dělat, seskočil jsem z Martinčiny kolobrndy a popadl každou do jedné ruky. Vojtíšek však nasadil takové tempo, že jsem málem nestíhal ;-)
Tý jóó, i odpoledne jsem prožil ve zběsilém pracovním tempu. Začalo to poobědním stříháním stromů na zahrádce a skončilo to totální přeinstalací počítače od sousedů. To to jelo, jedna báseň. Přišla ještě kamarádka na návštěvu a počet dětí tím vzrostl o dvě. Proč ne, rádi je u nás vítáme :-) Ptáte se, kolik jich řádilo za mými zády v pokojíčku? Celkem šest. Dosti si na dětské návštěvy zvykáme. V pohodě. Po vykoupání dětiček jsem se šel dosti dobře odreagovat do tělocvičny. Fakt mi to pomáhá. Prostě se do toho musím fyzicky opřít a únava je pryč. Má to však jeden malý háček - po ránu se cítím, jako by mne celou noc někde vláčeli, jak cítím svaly na celém těle. O to více mám dobrý pocit z toho, že jsem pro sebe něco udělal. A Vo Tom To Je, ne? ;-)
Dětičky měly moc problémů s večerním usínáním. Není divu, pošoupl se čas a o půl desáté to tu vypadalo jako na Václaváku v poledne. Fakt. Martinka se ptala,"Tatínku, pustíš nám už konečně nějaký cédéčko na spaní?" Zapomněla, že jsem jim pouštěl jedno před hoďkou a půl. Tak se hned omlouvala,"Tatínku, já jsem zapomněla!" Jo, jo, už spinkají a hodiny ukazují 22:16. Ještě dodělám novou verzi školkových stránek a půjdu spát také.

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Dětičky pozorují číču :-)26.3.2007
Když se opravdu nechce po ránu vstávat...
Překrásně jarní odpoledne a navečer jsme strávili venku, jak jinak. Martinka s kamarády a my s Vojtíškem na zahrádce. Stromy máme sice ostříhané, ale jeden tam zůstal na dnešní řešení. Abych tak řekl, konečné. Jabloň, nalézající se ve stínu mohutné třešně nám poslední roky žádná jablíčka nenadělila, čímž si podepsala svůj ortel. Přiříznu ji, a to pěkně u země motorovou pilou. Tu si ovšem budu muset nejprve zapůjčit u kolegy. Dnes jsem ořezával ruční pilkou slabší větve, aby to pak po pádu nezpůsobilo nějaké škody na živém plotu. Vojtíška moc zaujala kočka - spíše koťátko, které se nastěhovalo na zahrádku. Skákalo po větvích, s nimiž jsem manipuloval a lísalo se o Vojtíškovy nožky. Ten byl jako v sedmém nebi a neustále číču hladil. Až do chvíle, co jsem si odběhl. Po návratu se Vojtíšek mračil, jak vidíte na fotce. Křičel,"Póď véén ty potvoló, no tak se ukáž!" Kočka zalezla pod větve a krčila se tam. Vojtík mi hned ukazoval, proč je tak rozčilený. Čičina ho totiž škrábla na ručce až do krve. Jedná se ještě kotě a jakýkoliv prudký pohyb pokládá za hru, tasí drápky a kouše. Je to prostě šelma kočičí ;-)
Právě je půl desáté večer a děti ještě nespinkají. Ten přesun času jim celkem rozhodil režim. Jak usínaly pozdě, tak teď je to ještě o hodinu posunuté. Pak se jim nebude chtít po ránu vstávat. Jako dneska. Vojtíšek šel do školky poprvé po dlouhé době a moc se podobné činnosti bránil. Sebral jsem mu jako obyvkle peřinku, tak tam ležel se zavřenýma očkama a křičel,"Já cíí ještěéé spinkáát, já do žáádný školký už nidkýý chodíít nebudůůů, měé jéé zimáá, kde jéé táá pežinááá!" To trvalo deset minut a už se sám oblékal, jak byl do školky natěšen. No problem ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Zobrazit stránku:  1  2  3  

 Aktuálně
Doma - Novinky
24.5.2007
 (7961) Nové čerpadlo k pískovému filtru......
21.11.2006
 (7195) Djerba - výlet na pirátské lodi...
03.10.2006
 (6219) Jak je to s alkoholem v Tunisku...

Webmaster

27.2.2006
 (41346) Analogové video na DVD...

 Rodinné stránky
MojeMiminko.cz - vše pro Vaše nejmilovanější
moje-miminko.cz
Mimísek.cz - dovolené s dětmi, plavání, tábory
Mimísek.cz
Hubnutí.mimísek.cz - cvičení na hubnutí pro ženy
Hubnutí.mimísek.cz
ČeskýKutil.cz - internetový hobby magazín pro celou rodinu
CeskyKutil.cz - inspirace pro vaší zahradu
Triberusky.cz - Bazárek u tří berušek
Triberusky.cz
Emimino.cz
vše o dětech, rodina...
eMIMINO.cz
Rodina.cz - rodina, děti a více zajímavostí
Rodina OnLine
Sexus.cz - o sexu konečně slušně
Sexus.cz


 Odkazy
Quick klubko -
klubko maminky a děti
Klubko maminky a dětičky
AltaVista.com -
portál - vyhledávač
AltaVista
Google.com -
vyhledávač - umí česky
Goooogle
Yahoo.com -
portál - vyhledávač
Yahoo!
Geocities.com -
Yahoo! - webhosting
Tvoje místo na netu
msn - Atlas.com -
portál - vyhledávač
Atlas
Quick.cz -
portál - vyhledávač
Rychlejší než šnek
Seznam.cz -
portál - vyhledávač
Najdu tam co neznám
© LTX 2001 - 2024  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist