Stránky miminka,neplodnost,zajímavosti o dětech

 Hlavní menu
 NOVÝ BLOG
  - úvodní stránka
 ODKAZOVNÍK
  - naši partneři
 TĚHOTENSTVÍ
  - naše bříško Vojtíšek
 VOJTÍŠEK
  - novinky - deníček
  - míry a váhy
  - moje první...
 MARTINKA
  - novinky - deníček
  - Martinka po narození
  - míry a váhy
  - moje první...
 NAŠE NEPLODNOST
  - něco o rodičích
  - Martinka
 NEPLODNOST - léčba
  - metody IUI,IVF
  - metoda p.Mojžíšové
  - lidstvo má problém
 ARCHIV ČLÁNKŮ
  - deníček
 FOTOALBUM
  - naše fotografie
 ODKAZY
  - katalog odkazů
 DOMA
  - domácí pekárny chleba
  - u nás doma
  - rekonstrukce domu
  - písková filtrace bazénu
 WEBMASTER
  - vývoj eMartinky
 FAQ
  - co je to eMartinka?

 Kniha návštěv
- Napište nám
- Přečtěte si

Poslední zápis:
8.7.2006  10:58:29 Webmaster
Pište nám na adresu dopisy@emartinka.cz

WEBMASTER
© LTX 2001 - 2024
Radek Lehký
Tel: 602138084
ICQ: 297193369

Veškeré dotazy a technické připomínky mi adresujte na
webmaster@emartinka.cz


Vyberte si články podle Martinčina věku(měsíce):
  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25
  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42
  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59
  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75

Zobrazit stránku:  1  2  3  

Vojtíšek odjíždí od kamarádky na kole :-)15.4.2007
Vojtíšek umí šlapat na kole...
Po ránu jsme se probudili bez Martinky, ale detaily jistě znáte ze včerejšího článku. Vojtíšek tak využil Martinčiny nepřítomnosti a hned žadonil,"Tatínku, můžu jít s tebou do klámu?" Proč ne. Šel se mnou do samoobsluhy pro čerstvé rohlíčky a přitom si do košíčku přibalil nějakou tu žvýkačku. Nezapomněl ani na Martinku :-)
Před polednem chtěl Vojtíšek jezdit na svém kole. Bohužel, nechali jsme jej včera večer u kamarádky. Tak jsem milého Vojtu posadil za sebe na kolosedačku a šlápl do pedálů. Pěkně jsem si to vydupl oklikou přes kopec, se zátěží za sebou. Vojtíšek výskal,"Tatínků, jedemé stejnéěé ychléé, jako autóó!" To ne, ale frčeli jsme rychlostí 35 km/h. U kamarádky si Vojtík přesedl na své kolo a drandil vstříc domovu a obědu. Sice s přídavnými kolečky, ale opíral se do toho jedna radost. Až po fotbalové hřiště, tam začal zoufale křičet,"Tatí, mě to nejedéé!" No jo, měl naprostou pravdu. Jeho kolo - poděděné po Martě, se rozbilo. Vojtík šlapal seč mohl, ale stál na místě. Prostě a jednoduše praskl plastový náboj v zadním kole. Tak jsem mu kolo po obědě opravil. Šlo to. Ponejvíce mne překvapilo zadní řetězové kolo - jednalo se zavařenou(Mám na mysli zavařenou elektrickou svářečkou) volnoběžku. Tak jsem ji zkusil pomocí rozbrušovačky zprovoznit. Fakt to funguje - z "furtošlapu" se stalo celkem normální kolo. To je tedy hezké - oni vyrobí celkem komplikované zařízení a pak ho znehodnotí dvěma sváry, aby jej degradovali na levnější model :-(
Vojtíška jsme zkoušeli, aby jezdil bez stabilizačních koleček. Moc se nám to nedaří. Neustále se ohlíží, zdali ho držíme, nedává pak pozor na cestu a nešlape. Navíc ho ta volnoběžka ani nenutí hýbat nožkama. Je to prostě línej chlap, no ne? ;-)
Abychom Vojtíškovi nekřivdili - šlapat jinak umí. Navečer jsme se zůčastnili fotbalového utkání na místním hřišti. Teplé počasi je jako stvořené pro ochutnání nějakého toho pivka a dětičky řádily okolo hřiště se svými vrstevníky. Vojtíšek přijel na svém šlapacím traktoru s vlekem a zvládal ho s vypětím ušlapat i po trávě. Kola se mu prohrabávaly a on to nevzdal. Šlapat tedy umí, ne že ne ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka si vyrobila čarodějnické brýle :-)16.4.2007
Vojtíšek je opět ve školce...
Na Vojtíška dnes po ránu čekala první cesta do školky po čtrnácti dnech. Byl jsem na jeho vstávání vyloženě zvědavý. Vojtíšek však předčil mé očekávání. Sice jsem ho musel mírně budit, ale oblékal se celkem bez protestů. Zato Martinka nešla nastartovat a musel jsem ji vyloženě nutit do činnosti. Nakonec běžel Vojtíšek sám od auta do školky a při odchodu do třídy mi ani nedal pusu. Je v pohodě, zase má své kamarády. U babičky žádné neměl a tak, asi z nudy, začal vzorově jíst. Jenom se nebojte, s příchodem domů je vše, co se jídla týče, ve starých kolejích ;-)
Vojtíšek mi po příchodu domů hlásil,"Tatínku, tam na tý nabíječce už to sfítilo jenom zelený. Autó už bylo nabitýý! Už jezdí!" Opravdu. Takže se za volantem Twinga střídal Vojtíšek spolu s kamarádem. Kluci se bavili opravdu dobře. Na cestu položili tyčku z plotu coby závoru a po jednom kole se střídali. Auto vydrželo jezdit v trávě skoro celou hodinu. Já jim zatím zabavil tyčku a jal se spravovat plot. Ten už začíná být místy v kritickém stavu, jak nám hnijí vodorovné hrázky. Holt to dřevo za moc nestálo.
Jak jsem si tak stěžoval na nedostatek práce, o víkendu se přivalila pračka a výměna ložisek, jak jsem již psal. No a v neděli mi konečně po dlouhé době paní poslala mailem podklady pro zprovoznění webových stránek solné jeskyně v mém Pracovním městě. Po ránu mi navíc byla doručena do firmy cédéčka s překrásnými fotkami interiéru jeskyně. Nic už mi tedy nebrání v dokončení webové prezentace. Najednou nevím, co dříve ;-)
Pokud Vás překvapil banner na úvodu stránky, tak se jedná o výměnu reklamy. Podobných nabídek dostávám denně několik, tak pečlivě zvažuji, na co přistoupím. Tak proč nepodpořit dobrou věc, ne? Jinak - pomalu se připravujeme na rej čarodějnic. Už si chystáme nějaké ty masky, neboť jsme konečně na onu akci doma. Těšte se na fotky :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Polámaný les :-(17.4.2007
Budeme sčíkat s hasičema ...?
Dnes jenom v krátkosti - pracuji totiž na webu solné jeskyně. Martinka se spolu s Vojtíškem rozběhla odpoledne k sousedům za dětičkama. Co jsem tedy měl dělat, že? Tak jsem usedl na kolo a vyrazil směrem horní konec obce za známými. Bohužel, nebyli doma, takže se moje plány poněkud změnily. Zkusil jsem zajet trasu do Pracovního městaa zpět. Na to, že se jednalo o prvních osmnáct kilometrů v letošním roce, to jelo naprosto v pohodě. Prostě mám natrénováno a ty dva měsíce v domácí tělocvičně na elipticalu jsou znát :-)
Na děti zítra čeká školkový výlet k hasičům do Velkého města. Martinka se moc těší a nejinak na tom je i Vojtíšek. Hned se tázal,"A to budeme s hasičema i sčíkat?" Kdepak, pouze se podívají na ukázky hasičské činnosti, ostatně, tak jako každý rok. Alespoň se hasiči nenudí při čekání na nějaký ten výjezd. Takhle si užijí čerstvou palbu dětských otázek ;-)
Ještě mi dovolte komentář k dnešní fotce. Je totiž taková nicneříkající - vyblejsknul jsem ji v lese, těsně za hospůdkou pod hradem. Ještě loni tam stál solidní les a momentálně je tam pěkná spoušť po letošní vichřici. Polámané stromy a spousta vytěženého dřeva. Hrůůzáá :-(

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Solná jeskyně :-)18.4.2007
Připravovaný výlet do Dinoparku...
Právě se snažím ze všech sil vytvořit nějakou grafiku pro titul stránek solné jeskyně. Používám za tím účelem před lety zakoupený software Zonner Callisto a opět zjišťuji, že se s tím teprve učím zacházet. Fakt to má netušené možnosti. Jenom vědět jak. Angličané na to mají skvělý popis - Now How ;-)
Odpoledne jsem upravoval dva počítače u kamarádky a při té příležitosti jsem se dozvěděl, kam s největší pravděpodobností zamíříme na školkový výlet s rodiči. Nejvíte škrtanců se nachází u kolonky Dinopark ve Vyškově u Brna. Jeho webovské stránky naleznete ZDE. Až do dnešního odpoledne jsem neměl o něčem podobném ani tuchy. Myslím, že by se to dětem mělo hodně líbit. I já jsem zvědav, neboť se celé akce zůčastní i rodičové, budou-li chtít. A já chci ;-)
Martinka se při převlékání do pyžamka mírně zlobila,"Tatínku, už nám nekupuj ty vitamíny v lahvičce medvídka. Ne že by mě nechutnaly, ale nejsou moc dobrý, víš? A Vojta je nechce úplně!" Bylo mi to diplomaticky vysvětleno, že? ;-)
Vojtíšek se včera večer tak nějak vysvlékl z pyžama. Respektive z kalhot. Však se po ránu čílil, že spal, tak jak spal - polonahatý(Mne to nerozhodí, já jinak, než než pyžamka nespinkám ;-) ). Navíc se mu nechtělo vstávat a deset minut se pokoušel brečet. Jakmile zjistil, že mu to je prd platné, ztichl a nadšeně běžel vstříc školce - tedy světlým zítřkům :-)
Dnešní fotku jsem nefotil já, ale pochází z připravované série na Solnou jeskyni. Pokud jste zvědaví, jak to v takové Solné jeskyni vypadá, klikněte si na ikonku.

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka běží po zahrádce :-)20.4.2007
Rána jsou opravdu chladná... ;-)
Maličko se omlouvám za včerejší absenci, ale měli jsme doma velice milou a důležitou návštěvu. Dokonce jsem vynechal i pravidelné cvičení a to je co říci ;-) Ne ne, navštívila nás teta, momentálně žijící v New Yorku, kdesi na Manhattanu. Večer jsme si bezezbytku užili a já šel spát značně pozdě, na to, že jsem měl ráno zamířeno do práce. Dětičky to samé. Martinka se spolu s Vojtíškem dostala do postele až někdy před devátou večerní. O to dříve usnula ;-)
Jelikož vedle v kuchyni spala teta, tichounce jsem budil po ránu a značně opožděně, děti do školky. Kupodivu nikdo neprotestoval. Pouze Vojtíšk mi šeptal,"Tatínku, já ci lechtat na zádíčkách, a bíšku. A pěkně lehounce!" Tak jsem ho lechtal, Marťa se mezitím sama oblékla a já dorazil po tom všem do práce ve čtvrt na osm. Právě tak na pravidelnou výrobní schůzi o půle ;-)
Teta z ameriky se u nás zdržela ještě po mém odpoledním návratu domů. Takže jsme ještě mile pokecali na zahrádce, i když, počasí nic moc. Sice svítí sluníčko, ale fouká ostrý severák. Takže teploměr ukazoval ve stínu nějakých dvanáct nad nulou. Žádná tepelná pohoda. Dětem to však příliš nevadilo, řádily na zahrádce s kamarády, jak vidíte na titulní fotce.
Před chvílí jsem konečně doprogramoval jakousi konečnou verzi stránek Solné jeskyně. Ještě to musím celé zkontrolovat a hurá s tím na server. Poslední dobou se opravdu nenudím ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Vojtíšek právě usnul :-)21.4.2007
Poněkud časné vstávání...
Dětičky si dnes tak nějak přivstaly. Již o půl sedmé seděla Martinka spolu s Vojtíškem u televize a oba dva se čílili, že dnes nedávají žádné pohádky. Aby ne, tak brzy. Proto si Martinka těsně před usnutím vyrobila takové hodiny na papíře. Tázala se,"Tatínku a kdy nejdřív se můžu zejtra probudit?" Doporučil jsem jí osm hodin. Hned si malovala ručičky do správných pozic. Hodiny již zná, tak proč ty poznámky ? ;-)
Překrásně slunečný den nás vyhnal ven. Ale ta kosa, brrr. Dopoledne se rtuť teploměru nepřehoupla přes desítku. Vojtíšek drandil po trávě v elektromobilu. Později jej musel vyměnit na velký šlapací traktor JCB s vlekem, neboť se mu vybil akumulátor. Jinak zvládne vyšlapat neskutečné - to si natrénoval ve školce. Tak už by se mohl konečně naučit jezdit na kole, ne? Z toho má odinstalovaná stabilizační kolečka a tudíž se na tom jezdit bojí. Neustále sleduje, zdali ho držíte, a přitom se vůbec nevěnuje jízdě. S Martinkou to bylo onehdy jednodušší. Stačilo ji pustit, a už jela. Každé dítě je prostě individuální. Nové topeniště ;-)
Tak a jdeme na komentář k dnešním fotkám - titulní ukazuje, jak dokáže Vojtíšek usnout. V jedné ručce drží časopis Země pohádek a vedle se válí pastelka s telefonem. Vojtíšek z toho náročného dne venku na čerstvém vzduchu, vyloženě vytuhnul. Martinka jakbysmet. Na druhé fotce vidíte naše nové topeniště na zahrádce. Vyrobil jsem jej z cihel a schází nám ještě speciální kamenná grilovací deska, ta příjde umístit nad topeniště. Něco podobného jsem viděl před týdnem u kamarádky, takže momentálně probíhá realizace i u nás. Na kameni se fakt skvěle griluje, navíc je to jistě zdravější a také spálíme všechno to odpadní dřevo ze zahrádky. Doposud jsme totiž používali litinový gril na kupované dřevěné uhlí ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Vojtíšek rozbaluje dárečky :-)22.4.2007
Cestou, necestou ... malotraktorem... ;-)
Léto je tadýý! To by se dalo konstatovat po dnešním prosluněném dnu. Celé odpoledne jsme strávili s hradeckou babičkou na zahrádce a dětí jsme tam měli téměř celou školku. Není divu, zahrádka má strategické umístění a navíc mají dětičky k dispozici hračky a houpačky. Jenom musíte těch více než deset dětí hlídat. Přece jenom, jsou mezi nimi i mrňousové, kteří by mohli kupříkladu z prolézačky spadnout. Prostě se u nás konala taková neoficiální, nedělní školka ;-)
Vojtíškovi se jakoby začala spouštět rýma. Doufáme, že to přečká bez úhony. Přece jenom, momentálně potřebujeme spíše chodit do práce. Přes den několikrát dostal vylouhovanou cibuli s medem a těsně před spaním kapky do nosánku. Jinak je v pohodě a odpoledne venku řádil ostošest. Nechával se i tahat na vlečňáku traktoru, jak vidíte na fotce. Tahal ho mnohem starší kamarád. To víte, Vojtíšek něco váží.
Když už jsme u Vojtíška - dneska dostal dárečky ke svému svátku. Vyloženě jsme se mu trefili do noty - velká stavebnice SEVA se mu moc zamlouvá. To víme již od babičky, neboť ta má ve skříni starou stavebnici výše uvedené značky. Momentálně ji vyrábějí znovu, v mnoha variacích. Takže Vojtíšek má čerpací stanici a to druhé je funkční model bojového vrtulníku MI-24. Alespoň si to myslím, má to také dvě vrtule. Vrtulník jsem však složil já, neboť je celkem složité, sladit převody z koleček na vrtule. Jinak se dá ze stavebnice tvořit cokoliv, fantazii se meze nekladou. Vojtíšek na malotraktoru ;-)
Jako další perlu nalezl Vojtík v balíčku funkční motorovou pilu. Hned se pustil do řezání nábytku. To jsme mu posléze zatrhli, šel tedy s pilou ven. Bohužel (Nebo - bohudík?), pila neřeže - místo pilového řetězu to má totiž řetěz korálkový. Její účinnost se však dá srovnat s velkou motorovkou, kterou přivezl minule strejda k babičce a dědovi. Snažil jsem se s ní přeříznout kmen švestky, avšak bezúspěšně. Chce to nový řetěz ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Dětičky sledují televizi ;-)23.4.2007
Jakým autobusem jezdí žabičky ...?
Děti měly dnes ve školce žáby. Přinesla jim je na ukázku jedna paní(Loni donesla sovičky), aby se všichni seznámili s jejich životem a ochranou. Však mi Martinka před chvílí povídala,"Víš tatínku, ty žáby vlastně žijou v lese. Aby ty žáby nic nezajelo při přecházení silnice, tak tam maj postavený takový drátěný ploty. U těch plotů je kýbl a žába po odražení od plotu skočí do kýblu. Ráno příjde paní a přenese v tom kýblu žabičky na druhou stranu silnice. Ta paní je vlastně takovej přenášecí autobus pro žáby!" Také jste se poučili jako já ? ;-)
Odpoledne opravdu zuřilo venku letní počasí. Děti běžely hned po návratu ze školky do přírody a já se zanořil do temné zadní chodby, odkud se jde na půdu. Mým úkolem bylo schovat měděné topenářské trubky do vrchního betonu, neboť v těch místech probouráme zazděné dveře a tudy budeme chodit do ložnice. Chceme zrušit průchod skrzevá dětský pokojíček, abychom se navzájem nerušili. Takže jsem vypustil vodu z topení, přeřízl dvě trubky a poté je kolínkama přiblížil k základovému betonu. Následovalo zaletování trubek pomocí hořáku a topení jsem mohl vesele napustit. Přece jenom, musíme v naší kamenné stavbě navečer ještě trošku přitopit ;-) Předělané měděné potrubí ;-)
Vojtíšek půjčuje ochotně svoje elektrické autíčko kamarádům. A že jich má celkem hodně. Jezdí se po zahrádce, kolečko kolem záhonků. Sice jsme jich většinu již oseli trávou, ale ta doposud nevzešla. Vraťme se však k závodům - jakmile jedno dítě ujede okruh, další mu nastaví klacek jako závoru,"Stát, teď jedů jáá!" Následuje výměna řidiče a jízda pokračuje. Autíčko se naštěstí drží statečně při jízdě po trávě. Když my jinou možnost, nějakého placu nemáme ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


24.4.2007
Co jsou to slipy do vody ...?
Děti se zítra chystají se školkou autobusem do Velkého města). Zamíří do nově zrekonstruovaného bazénu, aby zahájili školkové plavecké kurzy. Naše dětičky se konečně zůčastňují a musím vyzdvihnout, že spolu. Musím však zaťukat na dřevo - Vojtíšek se zatím drží. A doufáme, že i nadále. Vojtíšek si po večeři zkoušel jedny ze svých plavek. Jakmile je oblékl, už volal,"Jéé, ždyť to sou takový slipy do vodýý!", čímž rozesmál Martinku,"Hi hi hi, von má prej slipy do vody!" Vojta se nedal,"No, mám!" :-)
Toť dnes vše, neboť buším na serveru a vedle na počítači stříhám video. Díky za pochopení ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Dětičky večeří :-)25.4.2007
První plavecký výcvik...
Právě makám, makám, pracuji na školkových stránkách. Všichni kolem o nich vědí a na stránkách je již čtvrt roku vše při starém - stránky se připravují. S tím chci, a navíc dle smlouvy, mám zatočit do konce května. Myslím, že se to dá. Já navíc zápasím v práci s kolegy z Itálie, kteří instalují nové výrobní linky a v neposlední řadě i s návštěvou z Indie. Všichni sice hovoří plynně anglicky, zato já ne. V pohodě se domluvím s kolegou Italským elektronikem, hůřeji se mi však vysvětluje všeobecně něco, někomu jinému. Chce to trénink a nějakou pravidelnou anglickou konverzaci. Už jsem si snad něco dohodl s jedním rodilým angličanem. Já to prostě musím překonat a dostat se do toho. Je to podobné, jako pravidelné denní cvičení v domácí tělocvičně. Jedno vynechání již pociťuji. Jinak se každodenně zůčastním. Bez problémů. Moje sestava je následující - deset minut běhu na elipticalu se střední zátěží a po rozehřátí posilování. Výsledky jsou již dosti patrné :-)
Dětičky dnes absolvovaly první školkový plavecký výcvik. Však mi paní učitelka odpoledne referovala,"Větší děti, jako Martinka plavaly ve velkém bazénu. Ty menší, pak v mělkém dojezdovém bazénu tobogánu. Všem se plavání moc líbilo, možná i proto, že tam měly pana učitele. Přece jenom, jsou všichni navyklí na paní učitelku!" Něco na tom bude. Tak jsem odpoledne z koše vyzvedl mokré ručníky našich miláčků a ze školky jsme odešli suverénně jako poslední.
Zatímco Martinka přestala před nedávnem vyhledávat mazlení před usnutím, Vojtíšek je teď pravým opakem. Jakmile má vytuhnout, tichým hláskem žadoní,"Tatínku, já ci chovát!" To, co odmítal odmala, si teď s chutí užívá. Popadnu ho jako miminko a kolébám v náručí. Vojtík jen slastně mhouří očka a užívá si. Fakt je, že sotva ho položím do postýlky, usne během pěti minut ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Zobrazit stránku:  1  2  3  

 Aktuálně
Doma - Novinky
24.5.2007
 (7961) Nové čerpadlo k pískovému filtru......
21.11.2006
 (7195) Djerba - výlet na pirátské lodi...
03.10.2006
 (6219) Jak je to s alkoholem v Tunisku...

Webmaster

27.2.2006
 (41346) Analogové video na DVD...

 Rodinné stránky
MojeMiminko.cz - vše pro Vaše nejmilovanější
moje-miminko.cz
Mimísek.cz - dovolené s dětmi, plavání, tábory
Mimísek.cz
Hubnutí.mimísek.cz - cvičení na hubnutí pro ženy
Hubnutí.mimísek.cz
ČeskýKutil.cz - internetový hobby magazín pro celou rodinu
CeskyKutil.cz - inspirace pro vaší zahradu
Triberusky.cz - Bazárek u tří berušek
Triberusky.cz
Emimino.cz
vše o dětech, rodina...
eMIMINO.cz
Rodina.cz - rodina, děti a více zajímavostí
Rodina OnLine
Sexus.cz - o sexu konečně slušně
Sexus.cz


 Odkazy
Quick klubko -
klubko maminky a děti
Klubko maminky a dětičky
AltaVista.com -
portál - vyhledávač
AltaVista
Google.com -
vyhledávač - umí česky
Goooogle
Yahoo.com -
portál - vyhledávač
Yahoo!
Geocities.com -
Yahoo! - webhosting
Tvoje místo na netu
msn - Atlas.com -
portál - vyhledávač
Atlas
Quick.cz -
portál - vyhledávač
Rychlejší než šnek
Seznam.cz -
portál - vyhledávač
Najdu tam co neznám
© LTX 2001 - 2024  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist