Stránky miminka,neplodnost,zajímavosti o dětech

 Hlavní menu
 NOVÝ BLOG
  - úvodní stránka
 ODKAZOVNÍK
  - naši partneři
 TĚHOTENSTVÍ
  - naše bříško Vojtíšek
 VOJTÍŠEK
  - novinky - deníček
  - míry a váhy
  - moje první...
 MARTINKA
  - novinky - deníček
  - Martinka po narození
  - míry a váhy
  - moje první...
 NAŠE NEPLODNOST
  - něco o rodičích
  - Martinka
 NEPLODNOST - léčba
  - metody IUI,IVF
  - metoda p.Mojžíšové
  - lidstvo má problém
 ARCHIV ČLÁNKŮ
  - deníček
 FOTOALBUM
  - naše fotografie
 ODKAZY
  - katalog odkazů
 DOMA
  - domácí pekárny chleba
  - u nás doma
  - rekonstrukce domu
  - písková filtrace bazénu
 WEBMASTER
  - vývoj eMartinky
 FAQ
  - co je to eMartinka?

 Kniha návštěv
- Napište nám
- Přečtěte si

Poslední zápis:
8.7.2006  10:58:29 Webmaster
Pište nám na adresu dopisy@emartinka.cz

WEBMASTER
© LTX 2001 - 2024
Radek Lehký
Tel: 602138084
ICQ: 297193369

Veškeré dotazy a technické připomínky mi adresujte na
webmaster@emartinka.cz


Vyberte si články podle Martinčina věku(měsíce):
  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25
  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42
  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59
  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75

Zobrazit stránku:  1  2  3  4  

Teta Iva si chová Vojtíška :-)26.07.2003
Na Vojtíška se přijela podívat návštěva
Včera si Vojtíšek přesunul dobu křiku z osmé na desátou hodinu. Dana ho pak nakojila a vydržel spinkat od jedenácté až do čvrté ranní, celkem v pohodě. Zato od té doby řval a mlíčko pořádně nechtěl. Dokonce se málem vykopal ze zabalovačky. Není divu - začíná mu být nějak malá. Vojtíška evidentně něco trápilo a jako nejpravděpodobnější varianta se jevilo bříško. Dana přemýšlela,"Copak jsem jenom mohla špatného sníst?" Jediné co ji napadlo byla troška syrové cibule ke konzervovaným rybičkám jenž jsme měli včera k večeři. Kdo ví, Vojtíšek se po ránu uklidnil a celé dopoledne naspával v kočárku na dvorku to nepovedené ráno :o)
Těsně před obědem k nám přijela ohlášená návštěva - švagr s rodinou. Scházela jim pouze starší dcera Petruška, ta pro změnu tráví dovolenou u dědy a babičky, spolu s Martinkou. To víte, teta Iva si hned Vojtíška pochovala a následovalo předávání dojmů. Celkem hektické odpoledne, abych tak řekl. Strejda Petr po mě chtěl navíc předvést naši novou digitální kameru a k tomu i foťák. Předvedl jsem a následně proběhla taková ta obhlídka typu Copak je u Vás nového, jistě to znáte ;-))) Zatímco se šla Dana s tetou, Vojtíškem a Danielkou projít, my se švárou vyčistili sedací soupravu. Naše milá návštěva s sebou totiž přivezla vysavač značky Hyla, který umožňuje potahy pěkně vyšampónovat. To náš centrální vysavač neumí.
Před pátou hodinou všichni odjeli. Sotva za nimi zaklaply dveře, Vojtíšek se proměnil z klidného a spícího miminka v nespokojené a křičící. Dana neopomněla poznamenat,"Tak, Vojtíšek ztratil publikum a od této chvíle již nemusí dokazovat, že je vzorné miminko!" ;-) Chvíli se ho snažila utěšovat, avšak bezvýsledně. Vojtíšek křičel, nenechal se uklidnit a neustále plival nabízený atomový dudlík(Pro neznalé - jedná se o anatomický dudlík ;-) ) . Až po mém příchodu maličko zmírnil, ale to jsem ho měl vedle sebe u počítače(Zpracovával jsem právě dnešní fotografie). Po několika minutách mi Dana navrhla,"Zkus ho obrátit na chvíli na bříško, vždyť se mu to tak líbí. Mimo to ho máme pod dozorem!" Hmátl jsem po Vojtíškovi a zkušeným pohybem ho přerotoval na bříško. Pohodička. Křik přestal a Vojtíšek si užíval na bříšku, co chvíli cumlaje ručičku. Když ho omrzel pohled vpravo, otočil hlavičku doleva. Během otočky krásně zdvihal hlavičku a pásl hříbátka. V tomto stavu vydržel po celou naši večeři. To jsme si ho převezli i s postýlkou, hned vedle jídelního stolu. Celkově strávil na bříšku přibližně dvacet minut. Po této době se však tvářil značně unaveně.
Vojtíškova únava z celého dne(Odpoledne nezamhouřil očka od půl páté) se projevila po koupání během kojení. Neustále usínal a Dana ho musela budit.
Jenom se nebojte, Vojtíšek si tu chvíli klidu náležitě vynahradil. Zatímco jsem začal psát tento článek v klidu a pohodě, v polovině mi již Vojtíšek v postýlce náramně koncertoval. Dana ve sprše a já se ho snažil nějak uklidnit. Dudlíka nechtěl a nakonec zabrala výměna atomového dudlíku za klasický. Vojtíšek právě dudlá, tváří se spokojeně a na spinkání v žádné případě nevypadá ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

26.7.2003   21:39:53   Radek
   webmaster(zavinac)emartinka.cz
Prohlédněte si dnešní Vojtíškovu fotku ;-)


Dana si povídá s Vojtíškem :-)27.07.2003
Vojtíšek nechce ve dne spát
Vojtíšek nám dává přes den zabrat. Abych Vám to blíže vysvětlil - zatímco v noci spinká bez problémů, ve dne probdí část dopoledne a bývá vzhůru i přes oběd. Jak říkala Dana,"Jako by to tušil, v okamžiku kdy si položím talíř s oběděm na stůl, začně brečet!" Dnes to samé - dopoledne jsem pracoval na dvorku a Vojtíška mi Dana vyvezla ven na násep. Pokaždé na maličkou chviličku zabral, ale po několika minutách už s sebou házel a brečel. Na střídačku já a na střídačku Dana jsme k němu chodili a snažili se ho utišit. V jedenáct Dana prohlásila,"Jdeme domů a nabaštíme se!" Nakojila Vojtíška, uložila do postýlky a sotva na stole stály talíře s polévkou, odvedle se ozval křik. Dana zvedala Vojtíška, zdali si neříhne. Uklidnil se my mohli pokračovat v jídle. Bohužel pouze chvíli, neboť křik pokračoval. To už jsem nevydržel a šel Vojtíška konejšit. Dana se mezitím alespoň v klidu naobědvala a pak jsme se vystřídali. U Martinky jsme něco podobného nezažili, proto si musíme zvykat. Jediným problémem je, že si Dana nemůže jít po obědě lehnout a dospat tak noční deficit. I když dnes si spánek dopřála :o)
Odpoledne jsem ještě betonoval takový schůdek do dílny a v duchu si plánoval, jak půjdeme po nakojení s Vojtíškem ven, na procházku. Nedíval jsem se na teploměr a tak jsem dle prostředí v dílně usoudil, že se již ochladilo. To víte, ofukoval mě příjemně chladný a vlhký vzduch proudící z místnosti. Dana mi však povídala,"Radeji bych na procházku nejela, vždyť je skoro třicet stupňů!" Opravdu, na vlastní oči jsem se přesvědčil. Kdo by to byl řekl?
Navečer si Dana s Vojtíškem hezky povídala. Přesněji řečeno, Dana hovořila a Vojtíšek ji poslouchal. Pečlivě sledoval ústa a evidentně se bavil. Ještě se na nás neusmál, ale zkouším ho nestále přesvědčovat ;-) Jednou to příjde.
Martinka mi chybí, stýská se mi po ní. V úterý se uvidíme, to povezu babičku, dědu, Petrušku a Martinku na Ruzyňské letiště. Nevím jak to vidíte vy, naši čtenáři, ale já mám pocit, že s Martinkou byly články zajímavější. Nebo se pletu? Rozhodně nejsem zvyklý psát o malém miminku, jakým Vojtíšek je. Vždyť o Martince jsem začal psát až když jí byly čtyři měsíce ;-)
Před chvílí jsem setřídil Martinčiny nové fotografie dle datumu a Dana je postupně uloží do alba. Nechal jsem je totiž udělat za půl roku najednou a tak se tam vyskytuje i Martinka na sněhu. Všechny jsem fotil dědovým dogiťákem a konečně jsem je nechal vyrobit na papír. Při pohledu na fotky nezbylo než konstatovat, že se za ten půlrok Martinka proměnila v malou slečnu. Na té zimní je ještě coby malá holčička ;-) Když už jsem u toho růstu - Dana neustále zkoumá Vojtíška a přitom povídá,"Tedy nevím, ale nezdá se mi že by Vojtíšek nějak vyrostl!" Když jí přesvědčuji o pravém opaku, odpoví mi,"Jak to mám poznat, když jsem s ním stále!" Před chvílí přemýšlela, co má zítra ještě zařídit,"Musím po ránu zatelefonovat doktorce a domluvit si návštěvu. Už se těším, jak mi vědecky potvrdí Vojtíškův růst!" Tak to vidíte, ono se mi nevěří ;-)
Přečte si nový článek o mém prvním koupání. Klikněte si ZDE :o)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

27.7.2003   22:33:23   Zdeňka
   
Já bych řekla, že Vojtíška trápí větry. V lékárně jsou k dostání i bez receptu kapky Sab Simplex, které opravdu pomohou a navíc dětem moc chutnají (jsou slaďoučké). Zkuste to a uvidíte. Zdraví Zdeňka.

27.7.2003   22:55:24   Radek
   webmaster(zavinac)emartinka.cz
Diky za radu :o)

28.7.2003   10:26:31   Markéta
   pribrska(zavinac)atlas.cz
Ahoj Radku, váš Vojtíšek mi silně připomíná našeho Adámka (*20.3.2000).Miminkovským obdobím se doslova prořval a nic nepomáhalo. Přes den vůbec nespal, jen se kojil a kojil (neměla jsem totiž nervy nechat ho řvát), ale v noci byl vzorný. A taky před návstěvami předváděl "reklamní miminko", i když jinak působil naprosto antikoncepčně. Teď už neřve, ale nespavcem zůstal. Když si tak čítávám o Martince, jak ráno vyspává a pak to zalomí ještě po obědě, cloumá mnou čistá závist. U nás se vstává tak v 5-6 a jde se rovnou do akce.Všichni mne utěšují, že u druhého dítěte to bývá obráceně, tak se těším, že to snad funguje, u vás se to vlastně také potvrzuje...:-)).Ale byla by to přece nuda, mít obě děti stejné,ne? Mějte se krásně, moc ráda vás čtu, i když nechápu, jak se to dá všechno stíhat.Markéta


Dana si povídá s Vojtíškem :o)28.07.2003
Zítra se setkám s Martinkou !!!
Vojtíšek je dnes po celý den jako vyměněný. Snad za to může venkovní ochlazení. Teplota totiž spadla ze včerejších tropických 31oC na krásných 22oC a vzduch se stal dýchatelnějším. Vojtíšek tak prospal dopoledne, i celé odpoledne a probral se až dlouho po mém návratu domů, těsně před šestou hodinou podvečerní. Mezitím si stihl ublinknout po vydatném obědě. To víte, Vojtíšek je náramný rychlík, co se jídla týče. Za necelých deset minut sání má bříško plné. A to se ještě zpočátku čílí, že mu mlíčko teče do pusinky příliš rychle a tak ho koutky úst vypouští, coby přebytky. Dnes však vydatně bušil celých patnáct minut a tak ho pak asi bříško tlačilo a musel si maličko ulevit
Jistě jste zaregistrovali, že Vojtíšek prozatím nemá ve své postýlce příliš hraček. Kromě zajíčka a hrajícího motýla, samozřejmě. Už několikrát jsme si říkali, zdali se náhodou v postýlce nenudí a pak vytrapuje, místo toho, aby jenom tak ležel. Proto Dana prohledala uložené hračky po Martince a podařilo se jí vylovit takový chrastící zavírací špendlík. Pouze jeden, druhý musíme koupit, aby měl Vojtíšek co uchopit do obou ručiček. Mimo jiné se chrastěním více naučí ovládat svoje ručičky. Zkoušeli jsme mu dávat špendlík několikrát, pokaždé ho sice sevřel prstíčkama, ale posléze odhodil. Asi bychom toho po něm chtěli moc, viďte? ;-)
Zato když chceme Vojtíškovi vstrčit dudlík do pusinky, brání se ručkama jakoby s naprostou jistotou. Jakmile má dudlíka v puse, je schopen si ho zachytit a vytáhnout ven. Dokonce nás tuhle překvapoval uchopením dudlíka, jeho vytažením a vrácením zpět. Celou akci několikrát zopakoval, než mu dudlík konečně z ručky odpadl. Samozřejmě to ještě nedělá vědomě, ale my se bavíme ;-)
Obávali jsme se večera, neboť celý den Vojtíšek prospal. Ale během koupání si hrál na moc hodné miminko a vůbec nezabrečel. Do toho nepočítám drobné kníkání. Nějak přece musí komunikovat, ne? Dnes koupala Dana a zítra si to zopákne. Ptáte se proč? K tomu se dostaneme na konci článku ;-)
Po koupání a nakojení položila Dana Vojtíška v zabalovačce do postýlky. Nejdříve to vypadalo, že nás čeká další prokřičený večer, ale nakonec si Vojtíšek nechal říci a už v klidu tahal dudlíka.
Tak a teď se konečně mohu věnovat Martince a našemu zítřejšímu plánu. Nejprve mi dovolte malou odbočku ke včerejšku. Telefonovala babička a vypravovala, jak se byli všichni koupat na písáku. Jelikož není vůbec jednoduché dostat Martinku, Petrušku a nejmenší Danielku rychle k cíli po vlastních nožičkách, vymyslel děda geniální věc. Naložil všechny děti na dvoukolák a už se mohlo jet. Děti byly zcela nadšené. Aby ne, vždyť i Martinka mě neustále přesvědčuje, abych ji vozil ve stavebním kolečku :o)
Zítra mám celý den dovolenou a tak pojedu již dopoledne k babičce. Jak jsem již několikrát vysvětloval, povezu všechny, včetně Martinky do metropole na letiště. Bližší reportáž přinesu hned zítra ;-) Na závěr se chci omluvit všem čtenářům, kteří toužili přečíst si článek o našem porodu a namísto kompleního textu nalezli pouze jeho torzo. Ani nevím jak se to stalo, ale při úpravě databáze došlo k jeho destrukci. Vše je napraveno a Vy můžete číst v rubrice Těhotenství ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka je připravená na odlet :-)29.07.2003
Cesta do Prahy
Je právě 2117, Vojtíšek ležící na gauči vedle Dany křičí na celé kolo a není k utišení. Evidentně ho něco trápí. Snažím se napsat pro Vás i dnes čerstvý článek. A to i přesto, že jsem se před chvílí vrátil z Prahy a jsem celkem unavený. Odvážel jsem totiž babičku, dědu, Petrušku a naši Martinku na letiště, v osm odlétali na Korfu.
Již před obědem jsem odjel směrem ku Hradci za Martinkou. Cestou jsem se zastavil v jedné hradecké prodejně PC a nechal si sestavit nabídku na nový domácí počítač. To víte, musíme upgradovat, neboť potřebuji sestříhat video a to na stávajícím stroji udělám jen těžko ;-)
Po zastavení vozu u babičky se ozvalo bouchnutí vchodových dveří a už mi v ústrety běžela Martinka. Ručičky doširoka roztažené a volala na celé kolo,"Jéjé, tatínek můj, tatínek pšijel. Podívejte můj tatíínek!" To bylo radosti, ihned mi skočila kolem krku a už jsme se pusinkovali. Ještě několikrát jsme se pomazlíkovali. Překotně mi vysvětlovala,"Já byla na koupališti, koupala sem se, plavala sem s kšidýlkama, plavala sem na matračce, pojedeme k móži. poletíme letadlem!" Na letadlo se Martinka vyloženě klepala. Zato neteřinka Petruška její radost nesdílela,"Já nechci letět letadlem, já se bojím, že spadne. Taky se mi nelíbí, jak jsme nakloněný po startu!" Na vysvětlenou - Petrušce již bylo šest let a s babičkou a dědou letěla poněkolikáté.
Všechny kufry stály dávno sbaleny v obyváku a my se společně naobědvali. V jednu hodinu jsem přesunul holkám autosedačky do našeho auta. Martinka přímo zářila nedočkavostí, tak si do sedačky vlezla a snažila se sama připoutat. Dokonce se jí to povedlo, až na zapnutí přezky. Jde přece jenom těžko.
Vedle plotu pustila sousedka ven štěňátko foxteriéra. Martinka vystartovala z auta a už strkala ručičku ke psovi. Babička na ni volala,"Martinko, nestrkej tam ručku, ať tě Dášeňka nekousne!" Ten pes vypadal opravdu jako Čapkova Dášeňka ;-) Martinka mu s velkou vervou trhala trávu a cpala ji štěňátku do otevřené tlamičky. Kupodivu se po ní psina vrhala a snažila se ji žrát. Předtím jsem Martince vysvětloval,"Martinko, pejskové trávu nežerou!" Martinka však strčila Dášeňce další hrst a vysvětlila mi jak se věci mají,"Pejskové hamaj travičku, podívej tatínku!" :o)
Těsně před třetí jsme konečně vyjeli. Nevlastním dálniční známku a tak mě mile překvapila stará hradecká silnice přes Kersko. Krásně pusto a mohli jsme tak uhánět plnou rychlostí ku Praze. Martinka to zalomila na sedačce těsně za Obědovicemi. Petruška naopak celou cestu nezavřela pusu. Jste zvědaví co provozoval děda? Celou cestu s notebookem na klíně posílal maily a vyhledával nějaké kontakty na Internetu. To víte, musel dokončit práci. Těsně před Prahou se mu konečně vybil akumulátor a tak začal sledovat cestu. Jel jsem vrchem přes Tróju, na Evropskou a Ruzyni. Na Evropské nás zastihla příšerná průtrž mračen a ta pokračovala až na letiště. Martinka se během ní probrala a pomalu se připravovala na odlet. Podařilo se mi zastavit až u chodníku odletové haly. To bylo právě 1645. Slušný čas, viďte? Následoval bleskurychlý přesun osob a zavazadel. Jak vidíte, na fotce sedí Martinka a Petruška spolu s babičkou. Děda nás právě filmoval. Honem jsem se rozloučil, Martinka mě opusinkovala, řekla mi s naprostým klidem,"Ahoj tatínku!", a já mohl jet domů :-(((( Ne, ne nebrečel jsem, ale bylo mi smutno ;-)
Cestou zpět jsem se chtěl podívat do Karlína. Před rokem jsem o povodních psal článek v rubrice Doma a právě Karlín patřil mezi nejvíce postižené oblasti Prahy. Proto jsem na Letné odbočil do tunelu. Sice mě celá ta cesta stála navíc asi třicet minut, ale zato jsem spatřil na vlastní oči stále přetrvávající následky loňských povodní. Domy s čárou ponoru až tak dva a půl metru, obouchanou omítkou, propadanou silnici a tramvajové pásy v rekonstrukci :-(

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

30.7.2003   7:31:16   Eva
   
Chtěla bych se zeptat, zda-li Váš děda odletěl i s notebookem. Přihlašuje jej nějak v zahraničí či na celnici? Díky.

30.7.2003   9:23:50   Radek
   radek(zavinac)emartinka.cz
Děda má notebook samozřejmě s sebou, neboť je pracovní a potřebuje i z dovolené semtam něco zařídit. Jak je to s jeho přechodem přes celnici opravdu nevím, ale nese ho normálně v ruce, takže každému musí být jasné co se v té tašce skrývá ;-)
Jinak - před chvílí přišla SMSka, doletěli v pořádku a začínají si užívat dovolené :o)

30.7.2003   16:13:57   Martina
   
Moje zkusenosti jsou, ze notebook se nikde neprihlasuje. Behem vseho toho cestovani co jsem zazila, po me nikdo nechtel prihlasit notebook. Jedine co bych radila si vzit jsou nejake papiry (ucty) sebou aby jste mohla dokazat ze vam ten notebook opravdu patri. A jinak se pripravte ze pokud letite na nekolikrat (presedate), tak budete nekonecne ten notebook vytahovat z tasky, zapinat a pak ve spechu strkat zpet (hlavne v USA) - chce to silne nervy ... Preji prijemny let.

30.7.2003   20:16:21   Radek
   radek(zavinac)emartinka.cz
Také se může stát, že Vám budou chtít na letišti v Praze nějakého noteboka vnutit. Stalo se to před půl rokem, z Itálie mi přiletěl kolega Flavio - elektronik a zanechal na letišti v úschovně zavazadla svého kolegy mechanika, jenž měl dorazit druhý den. Na druhý den Flaviovi někdo telefonoval a on se mě po chvíli rozčileně ptal,"Prosím tě, řidičovi co má vézt kolegu z letiště chtějí vnutit v úschovně nějakého notebooka, ale já mám svůj v kufru! Není to nějaký váš z firmy?" Moje odpověď byla záporná a tak jsem si vzal telefon. Paní na druhém konci normálně vydala čtyři zavazadla na lístek a pak se jim bůhvíproč snažila vnutit nějaký notebook bez lístku. Kdybych řekl, že je náš, asi by jim ho vydali. Já však raději odmítl ;-)))


Dana si povídá s Vojtíškem :-)30.07.2003
První zprávy o Martince, přímo z Korfu
Tak si to představte, včera po mém příjezdu Vojtíšek křičel, vyloženě řval na celé kolo a Dana ho nemohla utišit. V deset hodin ho přebalila a vzala vedle do ložnice na kojení. Pokud tahal mlíčko, ani nepípl, neboť měl pusinku zacpanou bradavkou. Sotva dokončil svoji pozdní večeři, začal křičet znovu. Dana z něho byla úplně hotová a povedlo se jí Vojtíška ududlat ke spánku až někdy o půl jedenácté. Vojtíšek se křikem tak unavil, že jeho další probuzení probíhalo až o půl páté. Přes den pak spinkal úplně v pohodě, žádný křik. Dana jeho spánek komentovala,"Když ho tak vidím, naskakuje mi husí kůže z pomyšlení, že zase prořve celý večer!" Tak jsem ji utěšoval,"To nic, Vojtíšek naspává po noční!" Dana konstatovala,"Jenom aby to nebylo před noční!" ;-)
Odpoledne telefonovala babička z Korfu a popisovala včerejší cestu na ostrov. Což o to, v letadle se Martince moc líbilo, ale o to hůře probíhala cesta autobusem z letiště na hotel. Martinka totiž zničeho nic poblinkala jak babičku, tak i dědu. Nebyli na takovou situaci připraveni a tudíž s sebou neměli ani pytlík. Cesta byla celkově náročná, do postele se dostali až o půl druhé ráno a vstávali v osm. Není divu, že Martinka po obědě bleskurychle usnula.
Teď tu mám takovou statistickou zajímavost. Dana si pečlivě čárkuje, kolik plínek za den Vojtíškovi vymění a sleduje jak dlouho nám vydrží jeden balík jednorázových plenek. Tady máte výsledky - jeden balík nám vydrží celých deset dní. V balení se jich nachází 84ks, což dělá cca.8 plínek denně. A to je Vojtíšek schopný pokakat čistou plínku během kojení. Přesně tu, kterou mu Dana před jídlem nasadila :o)
Zítra ve dvě hodiny odpoledne nás čeká další kontrola u paní doktorky. Uvolním se dříve z práce a pojedeme. Však mi včera Vojtíškova prababička kladla na srdce,"Radku, až budete vědět kolik malý váží a měří, zatelefonujte mi!" Babička si vždy přála mít kluka a Vojtíšek je její první. Je z něho úplně hotová a hlavně se jí líbí jeho ouška. Na videu máme natočené, jak je komentuje,"Tedy, moc hezký kluk a jaká má krásně přivinutá ouška!" Opravdu, Vojtíšek nedisponuje žádnými odchlípnutými blaťáky ;-)
Vojtíšek si dnes opět maličko odblinknul, ale to není nic proti Martince. Ta v jeho věku, i trochu později házela zahnuté turecké šavle přes okraj postýlky až na naši peřinu. Jak říkala Dana,"Vojtíšek se poblinkal směrem vzhůru a tak se mu všechno vrátilo do očiček. Měl oční důlky úplně plné.
Je 2107 a právě se mi povedlo udrncat Vojtíška ke spánku. Celou tu dobu tahal dudlík, až konečně zabral. Leží právě vedle mě v postýlce ;-)
Podívejte se na nové Martinčiny fotky ze včerejší cesty na letiště. Naleznete je ve fotoalbu, ve složce Martinčin odjezd na dovolenou :o)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

31.7.2003   8:10:38   Dana Mills
   
Ahoj Radku, Dano, Martinko a VOJTISKU ! Posilam opozdenou gratulaci k narozeni nadherneho chlapecka. Uz skoro mesic umiram zvedavosti jak to vsechno u Vas dopadlo. (Tak neskutecne dlouho jsme cekali na novy computer). Vojtisek vypada opravdu nadherne a preji Vam vsem uprimne hodne stesti a hlavne zdravi. Pozitri odjizdime za babickou do Ceska a snad se mi podari nejak udrzet kontakt s Vasim denickem, protoze jsem opravdu zvedava, jak se bude Martince darit na dovolene a dalsi pokroky s Vojtiskem. Mejte se moc hezky a opatrujte se! Zdravi Dana, Jesse i Bryanka P.S. Nase mala vzdycky narikala, kdyz ji bylo hodne horko. Kdyz jsem ji nechala jenom v "dupackach" a prikryla tenkou flanelovou latkou byla spokojena. U Vas jsou ted velky vedra a mozna to Vojtiskovi trosku vadi.

31.7.2003   8:23:15   Radek
   radek(zavinac)emartinka.cz
Děkuji za gratulaci a posílám mnoho pozdravů daleko za velikou louži ;-)))
Vedro u nás panuje pouze venku(I když se v posledních dnech ochladilo). Doma za metrovými kamennými zdmi se nám povedlo vydatným větráním vyhnat teploměr až na neuvěřitelných 24oC. Tolik tam nemáme ani v zimě když se topí :o)


Vykládáme kočárek z auta :o)31.07.2003
Neštovice na obzoru ?
Hned na úvod tu mám jednu novinku, o které jsem prozatím mlčel. Dozvěděl jsem se ji v úterý, po příjezdu k babičce. Děda má totiž na zádech pásový opar. Těsně před naším odjezdem na letiště si jel ještě do lékárny pro nějakou účinnější mast. Ptáte se, proč o tom píšu? Jak již Dana tušila a doktorka jí dnes tuto teorii potvrdila, pásový opar způsobují stejné bakterie, jako plané neštovice. Pokud mají děti neštovice, neměli by se k nim přibližovat starší lidé, aby u nich nepropukl pásový opar. Transfer bakterií je prý možný i opačným směrem, takže s největší pravděpodobností neteřinka Petruška a Martinka jsou již v inkubační době neštovic. Marťa přijede domů a pokračovat může Vojtíšek. Jak říkala doktorka,"Nic se neděje, je lepší si odbýt neštovice v ranném věku, než v dospělosti!" Dana jí vysvětlovala,"Víte, manžel je možná také ještě neprodělal, alespoň si to babička nepamatuje!" Doktorka mě povzbudila,"U dospělých můžeme očekávat dramatičtější průběh, velké horečky a bolí to!" ;-))
Po návštěvě doktorky Vojtíšek konečně pořádně usnul a neprobudilo ho ani několikeré přendávání z autosedačky do kočárku a pak i doma. Po celém dni spal v kuse poprvé. Na parkovišti vedle hudební školy jsme Vojtíška přemístili do kočárku, jak můžete spatřit na fotografii. S Vojtíškem v kočárku jsme využili odpoledne ve městě k nákupům. Tedy Dana chodila po krámech a já drncal kočárek venku. Do jednoho obchodu jsme se dostali všichni, v pasáži se nachází maličký krámek s dětskými potřebami. Vzal jsem kočárek dovnitř a vybrali jsme společně Vojtíškovi nový fialový dudlík, protentokrát značky Flora, typ.03 ;-)) To aby měl nějaký druhý klučičí, přece mu nebudeme nutit červené po Martince. K dudlíku ještě řetízek do autosedačky. Martince jsme raději nechali ten její, neboť na něm má pověšenou v autě takovou plyšovou myšku.
Dana musela Vojtíška probudit na krmení v pět hodin. Sotva ho rozbalila a Vojtíšek se pomalu probíral, počůral plínku na níž ležel a dokonce si i poprvé načůral obloukem na bříško. Že by se takové čůrání začal učit? V každém případě si ještě nechal přídavek na pozdější dobu. Já od něho stál téměř metr a zvládl mi počůrat na tuto dálku kraťasy :o)
Po nakrmení se Dana zeptala,"Nebude ti vadit, že strčím Vojtíška ven do kočárku?" Má odpověď zněla ne. Dana se tedy v klidu věnovala vaření večeře. Já se tou dobou právě snažil vytáhnout kladkostrojem nějaké trámy ze stodoly na půdu. Jenomže Vojtíšek nechtěl spolupracovat. Neustále křičel a evidentně ho trápilo bříško. Honem jsem seskočil, běžel drncat s kočárkem a nutil jsem přitom Vojtíškovi dudlíka. Vzal si ho a ztichl. Šel jsem zpátky pracovat, netrvalo ani minutu a už měl s křikem dudlíka vyplivnutého. Tak to šlo stále dokola. Vzít si dudlíka, podumlat a vyplivnout. To mi připomíná starší dětský pořad Malý televizní kabaret. Pamětníci jako já si jistě vzpomenou ;-)) Josef Dvořák v jedné scénce maluje a neustále mu padá štětka z násady. Jitka Molavcová jako paní domu vaří a štětku mu podává. Sotva mu ji podá, ozve se malíř,"Paní spadla mi štětka! Paní, zase mi spadla ta štětka!" A tak to jde kolem dokola. Řekl bych, podobná situace :o)
Podrobná článek popisující kontrolu u doktorky, výsledky vážení a měření přinesu ve speciálním článku, pravděpodobně již zítra. Těšte se ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

1.8.2003   12:07:42   Lucia
   
Hmmm pásový opar, nič príjemné, snáď nenakazia deti a ostatných dovolenkujúcich...


Odpoledne trávíme venku :-)01.08.2003
Vojtíšek nás pěkně pozoruje
Po ránu jsem Daně jako obvykle telefonoval. Vypravovala mi, jak v noci s Vojtíškem spala. Chcete vědět podrobnosti? Povedlo se jí to dvakrát - Dana v noci Vojtíška nakojila, sedla si na posteli a malého si položila ve svislé poloze na rameno. To aby si říhl. Jak tak seděli, najednou se Dana probrala a zjistila, že mezitím uběhlo půl hodiny. Prostě a jednoduše spala. Vojtíška přitom pevně držela v zabalovačce. Sotva se ho však pokusila položit do postýlky, začal křičet. Hezky by se mu tak spinkalo, to ano :o) Když už Dana konečně sama usnula, po chvíli se znovu probudila mírně vyděšená a hledala Vojtíška. Kampak se mohl podět? Nezapadl náhodou někam pod postel? Nené, vždyť už dávno klidně spinkal v postýlce! ;-)
Po ranním kojení se Vojtíšek většinou před šestou znovu probere. Nejdříve si povídá potichu, pak zesílí a to již pusinku nezavře. Dana mi povídala,"Tak tedy nevím, asi máme po spinkání do půl deváté. Jakmile začne Vojtíšek tahle povídat, s největší pravděpodobností probudí i Martinku!" Až Martinka přijede, uvidíme. Budou si muset na sebe s Vojtíškem pořádně zvyknout. Aby Vojtíšek po ránu znovu usnul a neprobudil se, používá Dana jednoduchou metodu - Vojtíška si položí v zabalovačce pěkně vedle sebe do velké postele. Vojtíšek znovu zabere a spinká klidně dál :-)
Těsně před koupáním zazvonil mobilní telefon a na druhém konci se ozvala babička z ostrova Korfu. Hned nám popisovala dnešní činnost. Dopoledne prý pršelo, takže se nemohli ani jít koupat. Dědovi to zas až tak nevadilo, stejně nesmí na sluníčko a hlavně do vody. Martinka je prý moc hodná, i když včera celý den kníkala. Dotala do ručky i telefon, ale moc toho Daně nepověděla. Nyní se dostávám k tomu hlavnímu, proč vlastně babička volala. Prostě a jednoduše, byla zvědavá. Ptáte se na co? Odpověď je velice jednoduchá - na novou Vojtíškovu míru a váhu. Když jí Dana pověděla kolik že váží, babička si nechala údaj zopakovat. Prostě nevěřila. Pak se zeptala,"Prosím tě, copak říkala na takový váhový přírustek doktorka?" Dana odpověděla,"Copak by mohla říkat, já to nijak neovlivním!"
Dnešní koupání připadlo na mě. Představte si, Vojtíšek za celou tu dobu ani nepípl. Nechal se svléknout, namydlit, a strčit do vaničky. Stále se na mě upřeně díval. Víte, on nás poslední dny začal moc pěkně pozorovat. Již odpoldne jsem na Vojtíška mluvil a on se mi přitom zaměřil na ústa. Jakmile se na něco soustředí, sjedou se mu očička k sobě a pořádně zašilhá. Stačí však hlavu oddálit a zase se dívá normálně.
Přečtěte si nový článek, popisující včerejší návštěvu u paní doktorky. Klikněte si ZDE ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


U maminky je moc dobře :o)02.08.2003
Dana má prima nápady ;-)
Včera Dana nalezla ve schránce nový výtisk časopisu Betynka. Pročítala si ho a po ránu mi ukazovala jeden článek, popisující trápení čerstvé maminky s miminkem Vojtíškova věku. Řeknu Vám, celkem síla. Jak říkala Dana,"Takovéhle články mě moc utěšují a posilují, neboť díky nim vidím Vojtíška, jako moc hodné miminko!" Abych Vám nastínil o čem tam píší - té mamince dává její holčička tak zabrat, že když se po probuzení konečně zastaví, je půl jedné a ona se doposud nestihla nasnídat ani naobědvat. Tak to tedy ne, Vojtíšek sice křičí a přes den moc nespinká, ale v podstatě to s ním je v pohodě. Jenom poslední dny křičí i během kojení. Dana je pak z něho nesvá a neví, co si o tom má myslet. Vojtíšek nemá teoreticky důvod ke křiku, větry ho snad netrápí, vždyť po krmení na chvíli bez problémů usne. No, uvidíme.
Dana si již delší dobu plánuje,"Musím konečně umýt ta špinavá okna!" Původní plán vypadal takto - kdyby se Vojtíškovi nechtělo na svět v termínu, prostě by je umyla a tak případně urychlila porod. Jenomže, jak jste jistě postřehli, nakonec jsme žádné urychlování nepotřebovali. Dnes po ránu se naskýtala vyloženě dobrá konstelace k umytí oken a Vojtíšek tou dobou spinkal na dvorku v kočárku. Jenomže Dana potřebovala vařit a tak jsme si práci rozdělili. Já si natočil do kbelíku vodu a všechna okna umyl. Dana šla za mnou a přeleštila je novinama a takovým leštícím sprayem. Sotva jsem však začal mýt první okno, Dana právě prošla okolo a povídala,"Tedy, nevím proč v téhle domácnosti myji okna já. Musím si brát židli kvůli pěti centimetrům a ty umyješ všechno v pohodě ze země!" Tak a mám to, příště myji okna zase já ;-)))) Mytí oken je paráda, když se nemusejí rozšroubovávat. V ložnici máme ještě stará, čekající na výměnu. Původně jsem měl objednat plastová již někdy během těhotenství, jenomže tak nějak nebyl čas. Teď už je načase je konečně objednat. Dana pak odjede na týden k babičce, já si vezmu dovolenou a budu pracovat. Vyměním okna a musím naházet zeď sanační omítkou, aby nevlhla. Hezky to máme naplánované, viďte? No a právě ddopoledne do mě Dana slovně šťouchla,"Nezapomeň na okna v ložnici. Pokud je chceš ještě letos měnit, nemusíš je rozšroubovávat a mýt zevnitř!" :o) mravenečci na kameni ;-)
Odpoledne jsme s Vojtíškem vyrazili na malou procházku. Na obloze se objevily mráčky a tak se hned udělalo lépe. Vojtíšek po předchozím nakrmení spinkal celou jízdu kočárkem. Sotva jsme ujeli kousek cesty, Dana ukazovala do dáli k jednomu domu,"Podívej se, jakou tam mají krásnou, dřevěnou prolézačku!" Opravdu, vedle té novostavby se objevila taková trámová prolézačka s žebříkem a houpačkami. Přesně takovou jsem vždy chtěl pro Martinku. Dana pokračovala,"Takových trámů jsi natahal na půdu, ty by se na takovou prolézačku náramně hodily!" Měla pravdu, že mě to nenapadlo dříve. Včera a dnes jsem pomocí kladkostroje vytahoval těžké trámy na půdu, aby mi dole nepřekážely. Původně tvořily podporu zvýšené podlahy ve stodole. Tak mi Dana zase nasadila brouka do hlavy. Hned po příjezdu domů jsem vylezl na půdu, vybral pět super trámů a zase je složitě kladkostrojem stáhl dolů ;-) Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě, ne? Příští týdem si musím honem zapůjčit od kolegy motorovou pilu a trámy nakrátit přesně na míru. To bude překvapení pro Martinku! Vše Vám samozřejmě zdokumentuji ;-)
Na závěr mi dovolte komentář k dnešní druhé fotce. Mravenečci lezli po kamenné podezdívce našeho domu a já zkoušel fotografování v tzv. makro režimu. Mimo to jsem Vás chtěl potěšit i nějakým jiným tématem. Povedlo se! Mravenci ve skutečnosti měří něco kolem tří milimetrů ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Spinkám si ve velké posteli ;-)03.08.2003
Vojtíšek poprvé zvedl hlavičku i s tělíčkem !
Dnes jsme si s Vojtíškem pořádně přispali. Nakonec se nám podařilo vstát z postele až po deváté hodině. To s Martinkou v žádném případě nepůjde. Martinka nás nejpozději v osm vytáhne zpod peřiny. Aby dnes Vojtíšek ještě usnul, vzala si ho Dana mezi nás do postele. Postupně se zklidnil a spinkal v pohodě, jak můžete vidět na ranní fotografii. Jenom se mu povedlo vykopat se postupně ze zabalovačky. Už ji dlouho mít nebude. Přes den v ní stejně nespí a dostává ji pouze na noc.
Vojtíška bychom v zabalovačce nemohli přes den nechat a to z důvodu okolní teploty. Venku totiž zuří tropické léto a teploměr překročil hodnotu 30oC ve stínu. Vojtíšek sice spal přes poledne venku, ale na náspu a ve stínu. Na sluníčko jsme s ním v žádném případě nemohli ani vystrčit nos.
Před obědem jsme s Danou na zahrádce přemýšleli, kam umístit velkou dřevěnou prolézačku. Po chvíli dohadování jsme dospěli k jednoznačnému závěru - připravím trámy a zkusíme je pak na zahrádce někam umístit. Celek by měl alespoň maličko ladit oku a hlavně jde bezpečnou vzdálenost od plotu. Chci tam totiž pověsit dvě houpací lana a tak by se děti neměly obouchávat o plot ;-)
Martinčin bazén jsme na zahrádce napustil před čtrnácti dny trochou vody. Měli byste vidět, jak vypadá dnes. Brrr. Hygyenik by v něm jistě zakázal koupání i bez chemické analýzy. Voda krásně zezelenala a ožila. Plavou v ní různé potvory a hlavně ohromné množství komářích larev. Než se Martinka vrátí, musím jí připravit novou a čistou vodu. Už se těším, až pro ni pojedu v pátek na letiště :o)
Po obědě jsem se pustil do obrušování trámů na opičárnu pro děti. Konečně se dala plně využít vrtačka s brousícím kotoučem a dvorek se tak rázem proměnil v oblast pokrytou drobným dřevním prachem. Tak tohle bych s Vojtíškovou přítomností rozhodně dělat nemohl. Navečer jsem se pak jel podíval k hospůdce pod hradem, abych nastudoval spojování trámů. Hned vedle pískoviště se tam nachází právě taková prolézačka s houpacími lany, jakou chci doma dětem zrealizovat. Úplně náhodou se mi tam povedlo potkat známé a tak jsem strávil více než půl hodiny hovorem s nimi a jejich tetičkou z Německa. Přitom se mi povedlo vypít i jedno pivo, ale to jsem cestou zpět mnohonásobně vypotil ;-)
Domů jsem se navrátil pěkně uhnaný. Není divu, dnešní den vypadal jako v tropech. Vojtíšek proto ležel raději doma. Před večeří jsem ho otočil na bříško a k našemu překvapení nezvedl jenom hlavičku, ale vzepřel se ručkama a zvedl tak i tělíčko. Úplně nás šokoval svým výkonem. Vždyť tohle by měly předvádět tříměsíční miminka. Není se co divit, disponuje totiž velkou silou :o)
Před chvílí telefonovala babička z Korfu. Mají se moc hezky a teplota na ostrově dnes nepřelezla 34oC. Počasí skoro jako u nás. Martinka dostala do ručky telefon a já tak mohl poslouchat Danu, jak s ní komunikuje,"Ahoj Martinko! Cože, s hlavičkou pod vodou? Jaký že je moře? Je slaný? A líbí se ti plavat v moři? Líbí? Ano?" Z těchto slov je možné usoudit, že si Martinka plně užívá svoji první dovolenou u moře :o)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Kuk na maminku !04.08.2003
Copak trápí Vojtíška při kojení ?
Hned na úvod tu pro Vás mám novinku - Vojtíšek spal včerejší noc poprvé bez zabalovačky a asi ji už nedostane. Má to hned několik důvodů. Za prvé je na ni moc veliký a trápilo-li ho bříško, klidně se ze zabalovačky vykopal. Dalším zdůvodů je pak veliké teplo, momentálně panující i u nás doma. Jenom považte - teploměr v obyváku ukazuje celých 25oC. Tolik tu nemáme, ani když v zimě topíme. Programátor od kotle je totiž běžně nastavený na 21,5oC. Ale teď zpátky k Vojtíškovi. Přes den totiž spal již delší dobu bez zabalovačky a tak jsem včera Daně říkal,"Pokud spinká ve dne a nevadí mu to, klidně tak bude spát i v noci!" Miminka se totiž balí do zabalovačky proto, aby neměla kolem sebe moc prostoru a nebála se. Tolik pro neznalé ;-))
Vojtíšek dnes po mém příchodu domů opět zlobil s jídlem. Popíši Vám celou lapálii. Ještě před týdnem se Vojta bez problémů napil za deset, maximálně patnáct minut. Ale teď? Sotva poprvé zatáhne a do pusinky se mu dostane první dávka mlíčka, nedočkavě ji spolkne. V tom okamžiku se rozkřičí, pouští bradavku a mohutně se přitom kroutí. Dana je pak nervózní, zdali malému něco není a Vojtíškovi pak trvá jídlo i více než půl hodiny. Dana mi včera povídala svoji teorii,"Na mě to působí tak, že sotva se Vojtíšek poprvé napije, začne se mu více hýbat trávení a zároveň bolet bříško. Jenom bych potřebovala tuto svoji teorii potvrdit. Asi zítra zavolám doktorce!" Nakonec nikam telefonovat nemusela. Před koupáním nám volala kamarádka Věrka s manželem, zdali by se cestou na kolech kolem nás nemohli zastavit. Zastavili se a Dana tak mohla Věrku zpovídat. Ona totiž pracuje jako sestřička u dětské lékařky. S Daninou teorií souhlasila. Dana se ještě optala,"Prosím Tě, copak to má Vojtíšek za pupínky na čelíčku?" Věrka odpověděla,"To nic, to jsou potníčky!" Nojo, Martinku jsme měli jako malé miminko v zimě, takovéhle problémy s teplem jsme prostě neznali :o) Věrka nás nakonec uklidnila,"Problémy s větry mají hlavně kojené děti, to je po mateřském mlíčku. Téměř neznám kojené dítě, které by neužívalo kapičky SAB Simplex, proti bolení bříška!" :-)
Ještě malou poznámečku ke kojení - Vojtíšek nemá rád, když mu mlíčko do pusinky jenom tak nateče. Je to vidět na první pohled. Sotva poprvé zabere, tak mlíčko počne z nalitého prsu vytékat téměř samo. To se Vojtíškovi nelíbí a přebytky vypouští pusinkou do plínky, jíž je podložený. Jakmile si pak musí mlíčko více vydobývat, tolik s ním neplýtvá. Nezřídka pak Dana musí plínku vyměnit, neboť je promočená skrz naskrz.
Po odpoledním kojení jsem se Vojtíška snažil uklidnit. Řval a řval, nebyl k utišení. Dudlíka nechtěl a jediné co se mu moc zamlouvalo, bylo chování v náručí. Tak to tedy ne, řekl jsem si a položil ho zpět. Žádné rozmazlování. Chviličku si pobrečel a dudlíčka si nakonec nechal vnutit.
Než se s Vámi rozloučím - odpoledne jsem domů přivezl nový supervýkonný počítač a tak se budu muset věnovat jeho instalaci a rozchození. Hlavně potřebuji začít otrochu organizovat fotky a potřebuji také nastříhat video. Třeba se tu také nějaké objeví, uvidíme ;-) Už se moc těším na Martinku, v pátek nejdu do práce a pojedu pro ně na letiště. V poledne mají přiletět na Ruzyni. Martinku si samozřejmě hned ten den odvezu domů.
P.S.: Zítra zveřejním pouze nějaký kratší článek, jdeme totiž s kolegy z práce na menší posezení do restauračního zařízení. Nic dlouhého neplánujeme, neboť začít něco pít v takovém vedru ve tři odpoledne, to se nedá dlouho vydržet ;-)))

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Zobrazit stránku:  1  2  3  4  

 Aktuálně
Doma - Novinky
24.5.2007
 (7961) Nové čerpadlo k pískovému filtru......
21.11.2006
 (7195) Djerba - výlet na pirátské lodi...
03.10.2006
 (6219) Jak je to s alkoholem v Tunisku...

Webmaster

27.2.2006
 (41346) Analogové video na DVD...

 Rodinné stránky
MojeMiminko.cz - vše pro Vaše nejmilovanější
moje-miminko.cz
Mimísek.cz - dovolené s dětmi, plavání, tábory
Mimísek.cz
Hubnutí.mimísek.cz - cvičení na hubnutí pro ženy
Hubnutí.mimísek.cz
ČeskýKutil.cz - internetový hobby magazín pro celou rodinu
CeskyKutil.cz - inspirace pro vaší zahradu
Triberusky.cz - Bazárek u tří berušek
Triberusky.cz
Emimino.cz
vše o dětech, rodina...
eMIMINO.cz
Rodina.cz - rodina, děti a více zajímavostí
Rodina OnLine
Sexus.cz - o sexu konečně slušně
Sexus.cz


 Odkazy
Quick klubko -
klubko maminky a děti
Klubko maminky a dětičky
AltaVista.com -
portál - vyhledávač
AltaVista
Google.com -
vyhledávač - umí česky
Goooogle
Yahoo.com -
portál - vyhledávač
Yahoo!
Geocities.com -
Yahoo! - webhosting
Tvoje místo na netu
msn - Atlas.com -
portál - vyhledávač
Atlas
Quick.cz -
portál - vyhledávač
Rychlejší než šnek
Seznam.cz -
portál - vyhledávač
Najdu tam co neznám
© LTX 2001 - 2024  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist