Stránky miminka,neplodnost,zajímavosti o dětech

 Hlavní menu
 NOVÝ BLOG
  - úvodní stránka
 ODKAZOVNÍK
  - naši partneři
 TĚHOTENSTVÍ
  - naše bříško Vojtíšek
 VOJTÍŠEK
  - novinky - deníček
  - míry a váhy
  - moje první...
 MARTINKA
  - novinky - deníček
  - Martinka po narození
  - míry a váhy
  - moje první...
 NAŠE NEPLODNOST
  - něco o rodičích
  - Martinka
 NEPLODNOST - léčba
  - metody IUI,IVF
  - metoda p.Mojžíšové
  - lidstvo má problém
 ARCHIV ČLÁNKŮ
  - deníček
 FOTOALBUM
  - naše fotografie
 ODKAZY
  - katalog odkazů
 DOMA
  - domácí pekárny chleba
  - u nás doma
  - rekonstrukce domu
  - písková filtrace bazénu
 WEBMASTER
  - vývoj eMartinky
 FAQ
  - co je to eMartinka?

 Kniha návštěv
- Napište nám
- Přečtěte si

Poslední zápis:
8.7.2006  10:58:29 Webmaster
Pište nám na adresu dopisy@emartinka.cz

WEBMASTER
© LTX 2001 - 2024
Radek Lehký
Tel: 602138084
ICQ: 297193369

Veškeré dotazy a technické připomínky mi adresujte na
webmaster@emartinka.cz


Vyberte si články podle Martinčina věku(měsíce):
  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25
  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42
  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59
  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75

Zobrazit stránku:  1  2  3  

Martinka vykukuje z domečku :-)25.11.2005
Vojtíšek má zánět průdušek, ach jo...
Včera jsem psal o nefunkčních DVD-R od Verbatimu. Více si přečtete v komentáři onoho článku. Nejenom já, za pomoci našich čtenářů, prokoukl falzifikát zakoupený v Pardubickém Globusu. I ve světě jsou na ono téma jasné ohlasy. Úplně nejlépe na maďarském serveru www.burn.hu Už je to jasné, ony dva naše balíky DVDíček nesou jasné znaky falzifikátu. Také se na ně nedá vypalovat. Pak si kupujte značkové zboží :-( Podobných odkazů je ve světě více, stačí zadat do Googlu onu špatnou adresu na erotické stránky www.dhdhs.com a vyhledat stránky obsahující výše jmenovanou adresu. Pokud umíte německy či anglicky, počtete si ohlasy na téma DVD, tvářících se jako od Verbatimu. Takže buďte obezřetní.
Dnes dopoledne telefonovala Dana naší paní doktorce a domluvila se s ní na návštěvě. Což o to, Martinka se velice zlepšila, jenomže Vojta začal nepěkně a štěkavě kašlat. Vyloženě vykašlává. Sotva si ho však doktorka poslechla stetoskopem, rezolutně prohlásila,"A máme to tu zase!" Ptáte se co? Bohužel, jedná se o jasný zánět průdušek. Vojtík dostal antibiotika a u doktorky se máme na kontrole objevit za týden ve čtvrtek. Na stejný termín je přeobjednaná i Martinka. Jak se zdá, Mikulášskou besídku ve školce nestíhá. Ta je plánována na páteční podvečer. Jenom nevím, zdali termín kontroly u doktorky nekoliduje s příjezdem německého kolegy-elektronika do firmy. Ještě mu musím poslat email ;-)
Vojtíšek kašle stále více a více. Momentálně usíná a kašel se mu zklidnil. I přesto mu starostlivá sestřička Martinka přinesla hotovostní blinkací kýbl od své postýlky. Nastalo školení z úst starší osoby,"Tady máš Vojtíšku kbelík. Kdyby se ti náhodou udělalo v noci špatně, tak blinkej pěkně dovnitř. Maminka to ráno odnese!" Vojtíšek přikyvoval. Co mu také zbývá, že? ;-) Dětský domeček v pokojíčku :-)
Před televizním Večerníčkem šla reklama na nějaký nový dětský časopis s titulem Dětská pecka. Prý se má uvnitř každdého vydání skrývat DVD či CD s nějakým překvapením. Martinka hned zareagovala,"Tatínku, já bysem todle chtělá, tendleten časopis. Ten já potřebuju!" Takhle je to pokaždé. Reklamy mají opravdu magickou moc a děti jí neodolávají. Ještě štěstí, že Martince nevadí menší Vánoční nadílka, než by si přála. Jinak bychom se pod stromeček ani nevešli :-)
Hned zítra mám za úkol oklepat hromady sněhu z velké jedle a nastříhat nějaké větvičky. Dana se chystá vyrobit adventní věnec. Je už načase. Já se připravuji na světelnou výzdobu některých venkovních stromů. 600 bílých žároviček na 115V, které nám poslala teta Martina z ameriky již není použitelných, tak se spokojíme se zbytkem. Další, určené pro vnitřní použití stačí venku zapojit přes oddělovací transformátor a rázem je po problému s případným úrazem elektrickým proudem. Navíc jsou žárovičky umístěné vysoko nad terénem, takže na ně nikdo nedosáhne. Vánoce na nás útočí opravdu ze všech stran ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

26.11.2005   17:08:25   Iva
   sisi(zavinac)jazzfree.com
Dobry den.Na te doporucene madarske strance se nachazeji podivne veci,tak nevim,co si o tom mam myslet?Je to spravna adresa?Zdravim rodinku!

26.11.2005   17:49:20   Radek
   radek(zavinac)emartinka.cz
Také koukám. Adresa je správně, jenom nějaký hacker napadl server - pravděpodobně smazal obsah serveru a zanechal svoji navštívenku.

26.11.2005   18:19:10   Radek
   radek(zavinac)emartinka.cz
Už ten maďarský server o vypalování dali do pořádku. Pokud neumíte Maďarsky, přečtěte si po zhlédnutí zajímavých fotek závěr v angličtině. Stejně bych se nechtěl učit maďarštinu, ten jazyk mi přijde značně složitý :-)
P.S.: Autor článku řeší padělky DVD Verbatim Cake box 8x 25ks. Já měl problém s novými DVD Verbatim Cake box 16x 10ks. Tolik na vysvětlenou.

26.11.2005   22:19:38   Iva
   sisi(zavinac)jazzfree.com
Neuveritelne,co obchodni retezce prodavaji!!!Hezky Advent.


Děti se snaží uklízet pokojíček :-)26.11.2005
Už také svítíme...
Během dnešní večeře Martinka vyzvídala,"Kolik je hodin? Večerníček začne v sedum!" Bylo šest hodin a čtyřicet minut. Dana se pustila do výkladu,"Teď je Martinko půl sedmé a deset minut. Nebo za pět minut třičtvrtě na sedm. Nebo také za dvacet minut sedm. Nebo osmnáct čtyřicet!" Po posledním časovém údaji to s Martinkou značně škublo a z jejích úst zaznělo jediné a překvapené,"Cože?" Abyste tomu rozumněli - Martinka se velice živě zajímá o různé věci. Jednou z nich jsou hodiny. Už je téměř rozpoznává, jenomže ne v digitálním, 24 - hodinovém tvaru ;-)
Každý večer si beru děti na vykoupání. To abych si naše dva miláčky užil. Po vykoupání následuje předání prášků na zoubky a šup s nimi do postýlky. Poté čtu pohádku z knížky. Dnes padla naše volba na Krtečka a paraplíčko. Jistě ten příběh znáte v Večerníčkových příběhů. Jenomže, ouha, dnes nastala změna. V televizním příběhu spolkne paraplíčko ve vodě štika a v knize pro změnu hladový kapr? Jak je to možné? Že by autor vymyslel méně drastičtější verzi? I Martinka se tvářila dosti zaskočeně. Hned autora omlouvala,"To víš tatínku, voni asi zapomněli, jak to kreslili minule!" ;-)
Jak jsem již psal v předchozím odstavci, Děti dostaly jako obvykle prášky na zuby a vitamínky. Martinka jednoho Marťana(Jak jinak, než marťana pro Marťana, ne?) a Vojtík tabletu Multitabs. Tolik vysvětlování. Vojtíšek si v postýlce tabletu překousl, a dva kousky položil na prostěradlo. Hned na ně ukazoval a povídal,"Tady mám maminku a tatínka!" Jak mi Dana potvrdila, jakmile jsou něčeho dva kusy, tak je to maminka a tatínek :-)
Po uložení do postýlek a přečtení pohádky, dětem pouštím cédéčko z přehrávače. S pohádkou, na lepší usínání. Až poté usedám vedle v ložnici k počítači, abych Vám napsal nový článek. Tedy, opravuji. Právě na mě volá Martinka,"Tatínku, ještě pomazlit!" Ukazuje na postel, kam mám usednout. Poté mi skládá hlavičku do klína a chce se tulit. Následuje poslední rituál,"Tatínku, já chci vzít jako miminko!" Pochováme a šupky dupky spinkat. To víte, že chce Vojta mazlit také. Mazlíci, uzlíci jedni ;-) Vánoční strom venku :-)
Jak vidíte na druhé fotce, dnes jsem venku nazdobil vánoční stromy žárovičkama. Tenhle stromek má osvětlení vlastní výroby. Žárovičky jsem kompletně vyráběl sám - jedná o žárovky na napětí 24V, zapojené kablíky paralelně. Díky tomu jsou napájeny z bezpečného transformátoru a navíc při prasknutí jedné z nich, ostatní svítí. V případě sériového řazení(Za sebou - normální žárovičky na 230V), je výrobce doplňuje speciálním odporovým přemostěním vlákna. Má to obrovskou výhodu - žárovky svítí dál, mimo té jedné praské, která se ovšem více hřeje. Za našich mladých let nic podobného nebývalo a my s rodiči šroubovali žárovičky jednu za druhou, abychom našli místo defektu v nesvítícím řetězci. I ta televize nebývala barevná. Zlaté staré časy ;-)))))

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

27.11.2005   13:15:44   NIKA
   
Chválím Vás Radku zlepšil jste se ve výběru fotek jen tak dál.Jinak máte pěknej adventní věnec,také dnes budeme prvně zapalovat svíčku s našim prckem to sem zvědavá,jak se mu to bude líbit.

26.11.2005   22:33:12   Alena
   
Mila rodinko,jestli mohu poradit,podavejte vitaminy detem po snidani,vitamin C se nema pozivat pred spanim-mozna proto nekdy deti nemohou usnout.Krasne Vanoce.

26.11.2005   22:48:08   Radek
   radek(zavinac)emartinka.cz
Díky za podnětný komentář :-)

27.11.2005   14:08:44   Radek
   radek(zavinac)emartinka.cz
Pochvala potěší NIKO, to jsem rád. Co mě netěší, je neustálé sněžení. Jdu ven, házet cestu. To abych zítra projel autem do práce ;-)


Děti se přehrabují v krabici s vánoční výzdobou :-)27.11.2005
Vánoční výzdoba a naši malí pomocníci...
Po celý den venku sněžilo a bílá peřina se neustále zvětšovala. Škoda jenom, že nemůžeme ven. Jak rád bych dětem a s dětmi postavil pořádného sněhuláka! Jako by naši prosbu vyslyšeli u sousedů. Těsně před obědem se pustili do stavby velikého sněhuláka, přímo před naším oknem. Martinka i Vojtík jásali, bedlivě sledovali počínání, ležíce přitom na parapetu a neustále ťukali na sousedy. Sněhulák půjde postavit víceméně pouze dnes, neboť padal čerstvý sníh a teplota se pohybovala kolem nuly. Pravé sněhulákové podmínky. Jakmile to přituhne, máme smůlu ;-) Fotku sněhuláka a nejenom ji, si můžete prohlédnout ve fotoalbu. Klikněte si ZDE.
Po odpoledním Vojtíškově vyspinkání mi Dana povídala,"Už bychom také mohli vyzdobit dům nějakými jehličnatými větvičkami. Jenomže teď, když napadlo tolik sněhu to asi nepůjde, že?" Proč ne?" Oblékl jsem svetr, bundu, zimní boty a vyrazil do chumelenice. Stromy jsou přikryté těžkou vrstvou namrzajícího sněhu a tak byl výběr značně omezen. Něco z jedle, něco z tůje a zbytek jsem doplnil borovicí vejmutovkou. Vše z naší zahrádky. Smrk ne, ten opadává a americká borovice má pro změnu příliš dlouhé jehličnaté štětinky. Po návratu zůstaly větvičky ležet na chodbové podlaze, aby z nich odtál led a sníh. Pak jsme se spolu s dětičkama pustili do výzdoby. Martinka celkem rozumně navěšovala ozdobičky na větvičky. Zato Vojtík popadl takový malý dekorační dáreček a bleskurychle jej rozbalil. Než ho Dana zadržela, už třímal v ručkách malou polystyrenovou krychličku. Zklamaně prohlásil,"Je tam kotička, jenóm!" Stejné lumpárny provozovala ještě loni o něco starší neteřinka Daninka. Jak je vidět, děti mívají stejné nápady :-)
Děti ovšem řádily jako černá ruka. Vojtík si kopal po chodbě kouličkama, Martinka vytahovala z krabice háčky a Vojtík si na jejich lovení přinesl udici s magnetem. Prostě zábava. Dana prohlásila,"Po téhle zkušenosti jsem jenom ráda, že nám Ježíšek nosí ozdobený stromeček!" Jak to myslela je patrné na první pohled. Jinak by asi Vojtík pár ozdobiček rozbil. I když loni vedl v rozbíjení tatínek a Martinka mi to dodnes připomíná ;-) Sněhové nadělení :-)
Sněžit navečer naštěstí přestalo. Zato se schyluje k mrazu. Venku se nám rozsvítily stromečky a jak vidíte na fotce, žárovičky mají co dělat, aby si teplem prosvítily otvory ve sněhu. My zatím usedli k večeři a dneškem začínající Advent zahájili rozsvícením první svíčky na adventním věnci. Děti se už moc těší na Vánoce. Přejeme jim to, ať si užívají. Jak jsem dopadl já před lety, si přečtěte v jednom starším článku ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Děti si hrají u stolu :-)28.11.2005
Přípravy na Vánočního kapra...
Martinka si poslední dny užívá, coby výkonná pračka. Prala si již včera oblečení pro své miminko - Chou chou Pavlínku(Její vyprané oblečení pak sušila na svém sušáku na radiátoru v pokojíčku). To si vzala její oblečení k sobě do sprcháče. Vojtíšek se totiž koupe speciálně v heřmánku, takže na Marťu zbývá právě sprcháč. Žádná to škoda, neboť zanedlouho se bude ve velké vaně máchat živý kapr. Ani letos dětem podobnou atrakci neodepřu. Když si vzpomenu, jak jsme kapra trápili za mých mladých let v hradeckém panelákovém bytě a chlorované vodě. Už druhý den plaval břichem vzhůru. Zato u nás se mu daří i několik dní, ve studené studniční vodě.
Dana dnes odjela po dlouhé pauze na cvičení. Chvíli předtím ještě dodělávala nějakou práci na firemním notebooku. Já byl tou dobou zabrán do práce také, neboť konečně dokončuji videoprezentaci našich fotek z letní dovolené v Bulharsku. Martinka řádila spolu s Vojtíškem a pojednou se oba dva pustili do sebe. Martinka křičela,"Buď už zticháá!" Vojtík na její slova reagoval naprosto spontánně,"Uááá! Uááááááááááááá!" Celé se to opakovalo ještě nejméně desetkrát. Dana situaci s ledovým klidem komentovala,"Jako by mu Martinka říkala - řvi ještě víc. A on ji poslouchá!" Dobrá to zábava, že? ;-) Autoportrét tatínka s dětmi:-)
Martinka se před chvílí hlásila o svá práva,"Tatínku já se ci ještě pomazlit, vezmi mě jako miminko a pohoupej!" Zatímco si Martinka podobných věcí náležitě užívá, Vojtíšek je naopak odmítá. Chvíli po Večerníčku nastal čas jít do koupele. Já popadl protestujícího Vojtíška do náruče jako miminko. Nastaly tvrdé protesty,"Tatínku, já necí bvát jako miminkó! Já už nejsém miminkó!" Opravdu se mi vycukával z náruče. Vzápětí prohlásil,"Ty seš tatínku miminkó!" No dobře, vrátil mi to ;-)
Závěrem tu pro Vás mám i jednu novinku - Vojtíšek se nadobro zbavil bryndáčku. Poslední dny ho vyžadoval sporadicky a spíše jej odmítal. Již včera Dana uklidila poslední exempláře a Vojtíka čeká poslední velká změna - likvidace noční plenky. Od té chvíle se z něj stane opravdu velký kluk ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka hází vlaštovku :-)29.11.2005
Maminko, budeme zase dělat něco Vánočního? ...
Dnešní aktualizaci datluji opět pro změnu na serveru, neboť vedle stojící počítač právě zpracovává poslední zbytky naší letní dovolené. Abyste tomu rozumněli - jedná se videoprezentaci z fotek nafocených naším a dědovým digitálem. Celé je to vyrobeno v Nero Vision a doplněno vhodnou hudbou. Následně spolu s menu vypáleno na DVDíčko. Tak, a dovolenou mám z krku. Ufff, konečně mohu promazat harddisky a uvolnit počítač na jiné věci :-)
Martinka se na nadcházející Vánoce moc těší. Již včera se Dany tázala,"Maminko, budeme zase dělat něco vánočního?" Dana neodolala a uhnětla těsto na perníčky. Jak sama komentovala,"Dokud je Martinka doma nemocná, bude lepší ji nějak zabavit. Třeba vykrajováním perníčků!" Martinka se ovšem dokáže zabavit i jinými způsoby. Ona je totiž taková naše malá pračka. Doslova, neboť pere všechno oblečení na svoje miminko - chou chou Pavlínku. Již minulý týden si nainstalovala na topení v dětském pokojíčku starý maminčin sušák a teď na něj věší vyprané prádlo. Jako dnes - žadonila před koupáním,"Tatínku, já se půjdu zase koupat do sprcháče a nasypete mi tam do vody ten prášek na mytí prádla?" Kdepak, koupat se v pracím prášku není zdaleka ideální. Proto si Marťa vzala do sprcháče malou plastovou vaničku pro miminko a do dostala něco pěny do koupele. Ideální to stav. Prala, prala, až bubliny lezly přes okraj sprchové vaničky :-) Vojtík roztáčí vlčka  ;-)
Následuje komentář k dnešním fotkám - na první se Marťa pokouší o levitaci předmětu z papíru, jenom se podívejte ;-) Kdepak, podařilo se mi ji vyfotit právě v okamžiku, kdy papírová vlaštovka opustila její ručku ;-) Na druhém snímku pak Vojtíšek objevil kouzlo svého staršího dárku - plechového hrajícího vlčka. Ze všech sil se snažil roztáčet. A víte, že se mu to dařilo? Zlepšuje se :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka s Vojtou v koupelně :-)30.11.2005
Jak uklízí hračky Vaše děti ?...
Jelikož děti tráví dopoledne doma(Kvůli nemoci, ale zítra jedeme k paní doktorce na kontrolu), Dana se je snaží všemožně zabavovat. Dnes například pekla s Martinkou a Vojtíškem vánoční perníčky. Právě, když jsem jí dopoledne telefonoval, sdělovala mi,"Maličko nás zdržuješ, právě chystám papírové šablony!" Já se divil,"A na co? Perníčky se vykrajují, ne?" No, některé ne. Dana se totiž chystala stvořil pro radost dětí opravdovskou perníkovou chaloupku, respektive její zmenšený model. Jak se jí dílo povedlo, posuďte sami na fotce. Jde pouze o to, jak dlouho chaloupka odolá dětským prstíčkům. Vojtíšek mi hned po návratu z práce, s očkama navrch hlavičky, chaloupku ukazoval,"Díveéj taťkó, dívéj! Maminka udělala tady domečéék! Hezkej jéé!" Maminka je šikovná, viďte? :-) Perníková chaloupka ;-)
Vojtíšek měl navečer uklízet svoje roztahané hračky. To byl vážný problém. Hračky povětšinou uklízí Martinka a pak si stěžuje,"Vojtík ty hračky jenom rozkrámuje a pak je nechce uklízet. Všechno za něj musím udělat já!" Má naprostou pravdu. Ještě že za ní stojí odbory, tedy my, rodiče ;-) Dnes jsem si vzal Vojtu do parády sám. Povídám,"Vojtíšku, ukliď tady ten volant!" Vojtík se zaškaredil a prohlásil,"Já nebudu ukízet!" Já,"Budeš uklízet, jinak hodím hračky do popelnice!" Dobrá finta na Martinku, ne však na Vojtu,"Kidně je hoď do popelnicé!" Dobré, že? Jak tedy na něj? Chvíli přemítám a přemýšlím. Pak mě napadá poslední a rázná myšlenka,"Pokud tady nebude uklizeno, Vojtík se nejde koupat!" Ojojoj, to jsem udeřil hřebík na hlavičku. Vojtík prohlásil jediné,"Já se ci koupát!" a začal uklízet hračky. Tak co, jaké jsou Vaše zkušenosti s dětmi a uklízením hraček? Vojtík je prostě jiný než Martinka a tak používáme poněkud nestandartní postupy. Ještě jsem Vám zapomněl napsat jednu skutečnost - já Vojtu během uklízení několikrát plácl přes prdelku a pokaždé se jednalo o jasnou odezvu. Přece jenom to má nějaký výchovný efekt. Následně se mi Vojtíšek zavěsí kolem krku a mazlí se ostošest. Přitom referuje o plácání přes zadeček. Moc dobře ví, proč a jak dostal. To je hlavní ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Vojtíšek má bačkůrky přivázané tkaničkami :-)1.12.2005
Taková škola smyku je obrovská zábava pro děti...
V dopoledních hodinách jsem se uvolnil z práce a zajel s větším zbytkem rodiny do Velkého města, k paní doktorce na kontrolu. Martinku i Vojtíška čekalo uschopnění po nemoci. Pouze Martinka byla uznána a v pondělí může nastoupit do školky. Už se moc těší. Myslím, že Dana také ;-)
Vojtíšek je dle slov naší doktorky téměř v pořádku, jenom ty průdušky nejsou zcela doléčené. Dostal sirup Spiropent a na kontrole se máme objevit příští týden. Jinak je Vojta v pohodě a řádí ostošest. Cestou od doktorky se Dana potřebovala zastavit u zubařky, proto jsme ji tam vysadili a zamířili na blízkou celní parkovací plochu. Ta je úplně pokryta vrstvou uježděného sněhu. Naprosto úžasný plac na školu smyku. Já neodolal, ve třicítce prudce škubl volantem vlevo a zatáhl ruční brzdu. Auto provedlo dva obraty kolem dokola a já skončil ladným obloukem mezi ostatními zaparkovanými auty. Přesně dle plánu. Jedna, opodál stojící paní se mírně zděsila, zato naši miláčkové jásali,"Tatínků, to byl skvěléj kolotoč! Juchůů, jetěé jednouú!" Druhý kolotoč jsme posléze předvedli Daně, která právě vyšla od doktorky. Není nad trénink, to Vám povídám. Není nad zkušenosti, jak se chová Vaše auto v extrémních sněhových podmínkách. Už se mi to, obzvláště po ránu cestou do práce mnohokrát hodilo. Sněhu bývá dosti ;-) Martinka hraje ;-)
Vojtíšek si neustále sundává bačkůrky z nožiček a pak ťape po dlažbě pouze v ponožkách. Podobné vysvětlení se nelíbilo ani paní doktorce. Prý ho nemáme nechat. Ale co s tím? Dokonce i zimní boty je Vojtík schopen sundat. To mi poněkolikrát předvedl v autě. Lumpík jeden ;-) Dana se mu tedy snažila bačkůrky přivázat k nožkám tkanicemi, jak vidíte na první fotce. Kdepak, i to Vojtík zvládl a boty si sundal. Dana mu hrozila,"Já ti ty boty Vojtíku přilepím k nožkám vteřinovým lepidlem!" To by možná pomohlo, nemyslíte? ;-)
Sice jsem původně sliboval vypustit tzv. pracovní odstavce z článků, jenomže to jinak nejde. Dnes mi měl přijet kolega elektronik - servisák z německého Hemer-Ihmertu. Bohužel, nepřijel. Jeho šéf poslal email - příjezd 2.prosince. Hotovo, tečka. Kdy, a v kolik, to je ve hvězdách. To samé je s mým zítřejším denním programem. Nevím nic. Dana se mírně zhrozila,"Jak můžeš být tak v pohodě? Já bych se z podobné nejistoty asi zbláznila!" Bohužel, moje zaměstnání přináší neustálá překvapení. Situaci mírně zhoršuje naše zítřejší desetileté výročí svatby. Dana si jistě představovala podobný den jinak, jenomže takový je život. Nejvyšší vedoucí nesleví a zájmy výroby jsou nade vše. Já si nestěžuji, ale stejně doufám, že to nečte. Ne Dana, vedoucí ;-)))

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Děti spravují traktor :-)2.12.2005
Desetileté výročí svatby...
Včerejší obavy z uváznutí v práci se naštěstí nepotvrdily. Německý kolega Peter - elektronik přijel autem do firmy těsně po deváté hodině. Po přívítání jsme se hned vrhli do práce. Dařilo se, celou dobu sršel dobrou náladou a povídal mi,"Tady to máte v pohodě, překrásné počasí. To u nás mrazilo již skoro dvacet stupňů! A ty kalamity na dálnicích!" Na důkaz svých slov mi následně ukazoval vybavení v kufru auta - spacák, svetr a kožešinovou vestu. Prý nezbytné věci, na zimních cestách po německých dálnicích. Jistě ví, o čem mluví ;-)
Po obědě jsme ještě chvíli pracovali, pak nastala fáze podpisu servisního výkazu a loučení. Já se tak dostal k rodině relativně brzo. Klika cvakla, dvéře letí, táta vchází do dveří - v ústrety mu běží Vojtíšek a hned se hlasitě ptá,"Tatí, to to máš v ručičce? Jéjé, to je kytičká takováá!" No jasně, k desátému výročí naší svatby je taková kytička pro Danu příjemným překvapením :-)
Po přivítání se Dana pustila do balení věcí na cestu. Vzhledem k brzkému odjezdu technika, se zítra dostaneme k babičce a dědovi bez problémů. Dana balila nezbytnosti na cestu. Mimo jiné, se zítra v Hradci rozjedeme do obchodních domů a posháníme nějaké vánoční dárečky. Přece jenom, nenecháváme vše na poslední chvíli ;-)
Jak vidíte na druhé fotce, Martinka se hned zapojila do balení. Sbalila svojí chou chou Pavlínce baťůžek a pak ji nasoukala do autosedačky. Děti přece musí jezdit v sedačce, ne? Martinka balí Pavlínku na cesty ;-)
Vojtíšek je asi pes. Jak jinak si vysvětlit jeho komunikaci s mojí osobou,"Haf haf haf haf!" Já mu dnes po vykoupání odpověděl,"Vojtíšku běž spinkat, haf haf haf!" Dana se rozesmála a já se jí hned ptal,"To si myslíš, že budeme od teď na sebe doma štěkat?" :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


3.12.2005
Opět u dědy a babičky v Hradci...
Bezprostředně po ranním probuzení jsme odjeli za babičkou a dědou, směr Hradec. Jenomže právě to buzení nebylo vůbec jeddnoduché. Zatímco zbytek rodinky v klídku pochrupoval, já se nasnídal, vyluxoval kufr auta od převážených pytlů s bramborami a oblékl se na cestu. Až ve tři čtvrtě na devět se děti pozvolna probudily. Co na to říci? Tatínek si vyjímečně nechtěl přispat, proto si přichruply dětičky :-)
Odpoledne zůstaly naše děti u babičky a hrály si s neteřinkami. My se spolu s Danou vydali za předvánočními nákupy. Bylo to značně náročné. Horda lidí nakupovala a na parkovišti nebylo volné místo. Nakonec jsme jedno našli. Stálo to za to, už máme většinu dárků nakoupeno.
Děda se navečer přestal zabývat sestavováním nové předsíňové stěny a splnil dětem slib - promítání pohádek na plátno. Jenomže, ouha, promítačka na pohádkové filmové pásy není k nalezení. Děda tedy vytáhl celkem historickou poloautomatickou promítačku na diapozitivy. Děti tak musely shlédnout staré obrazové záznamy z historického muzea, nalézajícím se ještě ve východním Německu. Vojtíšek jásal při každém snímku,"Jůů, to to jéé? To je domečék, tam se nesmí chodít, to by padli!" Neteřinka Danielka hned oponovala,"Tam se může chodit, a nikdo tam nespadne, tam je přece zábradlí!"
Super. Jenom omluvte absenci dnešní fotky. Já si zapomněl doma kabel k digiťáku ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Vojtíšek cestovatel :-)4.12.2005
Martinka by ráda jela za Santa Clausem...
Hned po ránu se Vokjtíšek vrhl v dědově pracovně na globus s kloboukem navrchu. Slamák putoval na Vojtíkovu hlavičku a Vojta v tu chvíli vypadal, jakoby si hledal místo příští dovolené. Jak vidíte na fotce, jeho prstíčky mířily kamsi do ameriky. Že bychom příští rok jeli za tetou Martinou právě v ona místa? Kdo ví? ;-) Martinka se v této souvisloti večer předvedla. Přinesla svoji starou visačku z kufru(Z jedné z leteckých cest s babičkou a dědou). Na ní se skvěl text, jenž jsem jí přečetl,"Tady stojí - Martinka Lehká!" Martinka se bránila,"Já ještě nejsem Martina! Až budu velká, až se budu menovat teta, tak potom budu Martina!" Hezké, že? :-)
Těsně před odjezdem domů jsem s dědou probíral větší změny jejich firemního webu, jehož jsem autorem a správcem. Mám co dělat. Jedná se hlavně o dizajnové úpravy a nějaké další nezbytnosti. Web naleznete ZDE :-)
Cestou domů od hradecké babičky děti vyjímečně ani očka nezamhouřily. Nebyl důvod, všude kolem silnice zářily vánoční stromečky, domy a okna. Všichni jásali, jenom tatínek musel sledovat mokrou silnici. Pojednou se v jednom městě vynořily obrovské sáně se Santa Clausem v životní velikosti, tažené soby vytvořenými ze žároviček. Úchvatné to dílo. Martinka se hned ptala,"Tatínku, kdo to je támdle?" Já jí odpověděl,"To je Santa Klaus na saních!" Marťa povídala,"Tatínku, já vím, že to je Santa Klaus. Ty sáně ale táhnou sobi, takový divný, žárovičkový. A kde vlastně jezdí? V Americe?" Nastalo vysvětlování,"Ano, v Americe a ještě v Anglii! Dál nevím!" Martinka si hned věděla rady,"Tak to já bysem chtěla jet na vánoce do Anglie. To bysem pak dostala dárky od Santa Clause a pak i doma od našeho Ježíška!" Ví si rady, že? ;-) Vojtíšek a adventní věnec ;-)
Před večeří Dana zapálila dvě svíčky na adventním věnci. Jsme tak o další týden blížeji Vánocům. Děti se moc těší a mají na co. Tímto se moc omlouváme babičce čtoucí naše stránky, za včerejší odpoledne strávené nakupováním dárků v Hradci a Pardubicích. Nedá se nic dělat, Ježíšek sám vše nezvládne ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

4.12.2005   22:07:03   Nika
   
Ahooj Radku...čtu tady,že Martince se líbil velmi Santa Klaus se soby co jste někde viděli.Tento týden 7.12. je v HK a 8.12. v Náchodě /také ho nemáte tak daleko/ anebo v Ústí nad Orlicí myslim 9.12. vánoční kamion Coca-Coly bude tam Santa Claus,skřítkové a soutěže.Myslim si,že by se to Martince líbilo byla sem koukat vloni a líbilo se mi to.Více na stránkách Coca-Coly.Odkyzy moc dávat neumím tak si to najděte.

4.12.2005   22:33:43   Radek
   radek(zavinac)emartinka.cz
Dííky za upozornění! Pro ostatní čtenáře - odkaz je TADY :-)


Zobrazit stránku:  1  2  3  

 Aktuálně
Doma - Novinky
24.5.2007
 (7962) Nové čerpadlo k pískovému filtru......
21.11.2006
 (7196) Djerba - výlet na pirátské lodi...
03.10.2006
 (6219) Jak je to s alkoholem v Tunisku...

Webmaster

27.2.2006
 (41346) Analogové video na DVD...

 Rodinné stránky
MojeMiminko.cz - vše pro Vaše nejmilovanější
moje-miminko.cz
Mimísek.cz - dovolené s dětmi, plavání, tábory
Mimísek.cz
Hubnutí.mimísek.cz - cvičení na hubnutí pro ženy
Hubnutí.mimísek.cz
ČeskýKutil.cz - internetový hobby magazín pro celou rodinu
CeskyKutil.cz - inspirace pro vaší zahradu
Triberusky.cz - Bazárek u tří berušek
Triberusky.cz
Emimino.cz
vše o dětech, rodina...
eMIMINO.cz
Rodina.cz - rodina, děti a více zajímavostí
Rodina OnLine
Sexus.cz - o sexu konečně slušně
Sexus.cz


 Odkazy
Quick klubko -
klubko maminky a děti
Klubko maminky a dětičky
AltaVista.com -
portál - vyhledávač
AltaVista
Google.com -
vyhledávač - umí česky
Goooogle
Yahoo.com -
portál - vyhledávač
Yahoo!
Geocities.com -
Yahoo! - webhosting
Tvoje místo na netu
msn - Atlas.com -
portál - vyhledávač
Atlas
Quick.cz -
portál - vyhledávač
Rychlejší než šnek
Seznam.cz -
portál - vyhledávač
Najdu tam co neznám
© LTX 2001 - 2024  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist