Stránky miminka,neplodnost,zajímavosti o dětech

 Hlavní menu
 NOVÝ BLOG
  - úvodní stránka
 ODKAZOVNÍK
  - naši partneři
 TĚHOTENSTVÍ
  - naše bříško Vojtíšek
 VOJTÍŠEK
  - novinky - deníček
  - míry a váhy
  - moje první...
 MARTINKA
  - novinky - deníček
  - Martinka po narození
  - míry a váhy
  - moje první...
 NAŠE NEPLODNOST
  - něco o rodičích
  - Martinka
 NEPLODNOST - léčba
  - metody IUI,IVF
  - metoda p.Mojžíšové
  - lidstvo má problém
 ARCHIV ČLÁNKŮ
  - deníček
 FOTOALBUM
  - naše fotografie
 ODKAZY
  - katalog odkazů
 DOMA
  - domácí pekárny chleba
  - u nás doma
  - rekonstrukce domu
  - písková filtrace bazénu
 WEBMASTER
  - vývoj eMartinky
 FAQ
  - co je to eMartinka?

 Kniha návštěv
- Napište nám
- Přečtěte si

Poslední zápis:
8.7.2006  10:58:29 Webmaster
Pište nám na adresu dopisy@emartinka.cz

WEBMASTER
© LTX 2001 - 2019
Radek Lehký
Tel: 602138084
ICQ: 297193369

Veškeré dotazy a technické připomínky mi adresujte na
webmaster@emartinka.cz


Vyberte si články podle Martinčina věku(měsíce):
  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25
  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42
  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59
  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75

Zobrazit stránku:  1  2  

Vojtíšek myje auto :-)26.7.2006
Dosti nevýchovný Krteček...
Dnešek je tak trošku jiný. Dana odjela navečer spolu s Martinkou, její kamarádkou a maminkou k vzdálenější přehradě. Tam v kempu stráví následující dva dny. Prostě a jednoduše - dámská jízda. My si s Vojtíškem střihneme pro změnu jízdu pánskou. Vojta je naprosto v pohodě, vyloženě si mé přítomnosti užívá. A možná, že i dokonce vedle v pokojíčku usíná ;-)
Zítra vstáváme po šesté ranní a musíme spolu odvézt auto na roční servisní prohlídku. Při té příležitosti nám i opraví naklápění světel, kvůli němuž nás minule vyrazili z STK. Tímto s naším, šest let starým autem asi končíme. Stavíme se ještě v autobazaru, abychom zjistili, kolik peněz za něj dostaneme, aby bylo na akontaci na nový vůz. Ten si máme převzít v autosalonu koncem srpna. Pak už zbývá čtyři roky splácet leasing. Ale, co jsme zvládli z mateřské, to teď bude v pohodě ;-)
Takže, jakmile odvezeme auto do značkového servisu, bude následovat jakási snídaně v mléčném baru a pak přesun na nádraří. Dana nám totiž vymyslela geniální plán - proč se vlakem neprojet pár stanic vlevo a pak se vrátit na mateřské nádraří, ne? I Vojtíkovi se podobný plán náramně zamlouvá. Jedeme, jak jinak ;-)
Dnešní foto ukazuje Vojtíška, myjícího naše auto. Fotka je mobilová, neboť digiťák si vzala Dana s sebou a jistě něco na výletu nafotí.
Vojtíšek si navečer vymínil sledování nového DVD Krtečkova dobrodružství. Jedná se o cédo z časopisu Země pohádek. Sledoval jsem jej také a dnes mi přišla opravdu nevýchovná ta pasáž z příběhu Krteček a paraplíčko. Na konci příběhu tam zvířátka vyloženě ukradnou meloun prodavači a pak ho Krteček nabízí rozkrájený zvířátkům. Chudák prodavač to zmerčí a už se žene za zvířátky. Jenom se mu akce mírně nezadaří a vítr odfoukne jeho stánek. Pak jede po větru a zvířátka se mu smějí. Ohromná to zábava. Že by se bývalý režim takto vysmíval živnostníkům ? Kdo ví, co za tím bylo ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Vojtíšek mi pomáhá :-)27.7.2006
Jde to i bez maminky...
Dnešní den se vezl ve znamení pánské jízdy. Já se probral někdy ve čtvrt na sedm a jal se budit Vojtíka. On však nechtěl a nechtěl otevřít očka. Už se těším, až budu od září vozit oba dva miláčky do školky. I v sedě na nočníčku Vojta prohlašoval,"Já ještě spinkám, já nikam nejedů!" Svůj názor změnil až po otevření oček. Rázem jsme jeli vstříc Velké město a tam se nacházející autoservis Škoda. Technik si vůz přebral a nám se rázem otevřelo několik hodin volna. Včera připravovanou cestu vlakem jsme změnili na jízdu domů autobusem. Řeknu Vám, tento dopravní prostředek využívám opravdu zřídkakdy. Tak jsem si užíval. A nejenom já. Vojtíšek komentoval činnost pana řidiče nahlas a nevybíravě. Sotva jsme usedli, už povídal,"Tatínku, poč ty dvéže nejsou zavžený? A kdy už pojedemé?" Řidič zavřel dveře a začal s výměnou nového termopapíru v tiskárně lístků. Vojtíšek ho podusil i nadále,"Poč furt nejedeme? Vždyť sou dvéže zavžený! Co to tam dělá ten pán? Asi to má rozbitý, viď? Nejdé mu tóó!" Řidiče Vojtíkova slova zdecimovala natolik, že otevřel přední dveře. Za námi se ozvaly komentáře spolucestujících,"To je prevetivně, aby ho ten klučina totálně nerozhodil!" Vojta to však bral naprosto vážně, bez žádného vedlejšího úmyslu ;-)
Ze servisu jsem zamířil o pár kilometrů dále a Vojtíšek se mezitím prospal ve své autosedačce. O to více jsem ho násilím budil přes stanicí STK. Vojtíšek prohlašoval,"Já necí jít z aautáá, já necí bejt v autěéěé, tatínku, nedívej se na měéěéě!!" Mno kontrola světel proběhla na výbornou, aby ne, když jsem se právě vrátil ze značkového servisu. Vojtíšek zalejvá ;-)
Vojtíšek si se mnou náležitě užívá. Zatímco v přítomnosti Dany kolikrát prohlásí,"Moje je maminká!", dnes na otázku tety od sousedů povídal,"Tatínek je můj!" Přesně tak, během dne jsem neměl žádný problém, co se Vojtíka týče. Relativně poslouchá a navečer i zaléval mamince kytičky, jak vidíte na druhé mobilní fotce. První foto pochází z odpoledního nahazování stěn kumbálu - Vojtíšek mi pomáhal s maltou ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Vojtíšek čeká na masíčko z grilu :-)28.7.2006
Holky se dnes navečer navrátily...
Konečně jsme všichni čtyři doma pohromadě. Navečer totiž přijela Dana s Maťkou a k večeři jsme si ogrilovali kuřecí špízy s kuřecím masem a mnou naloženou cuketou. To mi Dana včera kladla na srdce, abych nezapomněl cukety na plátky nakrájet, posypat je kořením a prolít olejem. Mňam, to je jeden z produktů naší minimalistické zahrádky ;-)
Dana přijela značně tepelně zdrchlaná,"To je hrozně únavný, válet se po celý den na pláži!" Kdepak, mimo jiné šlapala hodinku na šlapadle po přehradní nádrži. To dá opravdu zabrat. Dětem se výlet moc zamlouval, to mi referovala Martinka.
Já také dnes nezahálel - spolu s Vojtíkem jsme nahodili další stěny v hračkovém kumbálu a brzo to bude hotové. Jenomže, já jsem naprosto hotov z podobné činnosti. Takže to je dnes vše ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Děti mi pomáhají překydat maltu :-)29.7.2006
Sní tatínek bačkůrku, nebo nesní ?...
Dětičky mi po ránu pomáhaly s nahazování místnosti pro kola a další venkovní hračky. Stěny tak po mnoha letech dostaly konečně pořádnou omítku. Zbývá dokončit stěny a pak můžeme budovat police a regály na všechny ty věci, momentálně umístěné na dvorku pod střechou.
Navečer mi telefonoval kolega, že by potřeboval půjčit jednu flash kartu do digiťáku. Tak jsme všichni vyrazili na kolech směrem nedaleká obec. Dana se mě však po pár minutách jízdy otázala,"A máš tu kartu?" Já hlava dubová, berlu mrazilku jsem nechal doma! Kdepak mrazilka, karta byla doma, tak jsem kolegovi telefonoval a prý to bude stačit až v pondělí. No, rozhodně se mi vracet nechtělo ;-)
Martinka se dnes opravdu vytáhla, neboť šlapala na svém malém kole jako divá. I bez přehazovačky zdolávala největší kopce. Však si obzvláště cestou zpátky stěžovala,"Maminkó, mě už bolej nožičky!" Došlapala statečně, i přes puchýře od řidítek na rukou. A to nás hnala hrozící bouřka. Cestou to na nás lehce kropilo a průtrž mračen nastala tak padesát metrů od domu. To bylo vypočítané, viďte?
Vojtíšek si měl před večeří nalézt bačkůrky. Jenomže je měl zašité kdesi pod dekou. Já ho varoval,"Vojtíšku, jestli ty bačkůrky najdu dříve, tak je sním!" Vojta se smál na celé kolo,"Ale taťkó, ty boty se nejéj, ty sou moc tvrdý!" No, jo, měl pravdu :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


V perníkové chaloupce :-)1.8.2006
Nedělní výlet na Kočičí hrádek...
Konečně nám jde od dopoledních hodin zase internet. Těsně před obědem mi telefonoval technik, že součástka do vysílače přípojného bodu dnes konečně dorazila a mohl ji tak vyměnit. To je dobře, mohu Vám konečně přiblížit nedělní poobědní výlet, včetně fotek.
Zatímco jsem ještě dopoledne nahazoval stěny maltou, po obědě jsme chtěli děti maličko rozptýlit narychlo vymyšleným výletem. A že je kam jet. Na nedělní odpoledne bylo zvoleno místo, navštívené poprvé a naposledy, před dvěma roky. To už Martinka šlapala po svých a Vojtíšek se coby roční miminko vezl v kočárku. A že jsem Vám ještě neřekl, kamže jsme jeli? Aha, musím to napravit - jednalo se o Kočičí hrádek, skrytý v hloubi lesa nedaleko Slatiňan. Jedná se o překrásnou stavbu na malé skalce. Nevím proč, ale téměř všechny děti mají utkvělou představu, že na tom hrádku musí zákonitě bydlet kočky. Jaké to zklamání. Zato je hrad většinou plný hrajících si dětí - přece jenom se jedná o velkou atrakci, která není hned tak k vidění.
Na velké tabuli u Kočičího hrádku píší - O Kočičím hrádku se nedochovalo mnoho zpráv. V letech 1898 - 1901 ho nechala postavit Vilemína Auerspergová. Architektura stavby je ovlivněna romantismem. Tento umělecký směr před-minulého století hledal inspiraci v rytířském středověku a v architektuře se snažil o teatrální iluzi života na starém hradě před staletími. Miniatura zděného hrádku, který stojí na křemencové skalce byla určena pro zámecké děti, které tu rády trávily svůj čas. Kočičí hrádek ;-)
Cestu od Kočičího hrádku jsme zakončili u restaurace Monaco, kde si děti hrály v překrásně malované perníkové chaloupce - jenom se podívejte na ježibabu. Vojtíka zaujaly její barevné houbičky,"Podívéj, tam má houbičký - tavičkovou a čevenou!" Jsou vlevo nahoře na prvním fotu :-)
Vojtíšek se poslední dobou sám utírá po vylezení ze sprcháče a pak si občas i sám natáhne pyžamko. Dnes se však z koupelny ozval velký křik. Já tam přiběhl a Vojtík se držel za nos,"Aú aú, já sem padnůl o vanů na čumáček!" To bylo křiku ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Vojtíšek je připraven na sekání :-)2.8.2006
Vojtíšek startuje i svoji sekačku...
Na našem serveru došlo přes den k hardwarové závadě a až teď se snad povedlo administrátorům problém odstranit. Tímto se omlouvám za dočasnou nedostupnost naší služby. Bohužel, server je přece jenom počítač a jako takový má nárok na občasné výpadky ;-)
Jak vidíte na prvním fotu, Vojtíšek mi odpoledne pomáhal sekat trávu. Naprosto věrně napodobuje moji činnost. Jakmile provazem nastartuji spalovací motor velké sekačky, Vojtíšek hned trhá za imaginární provaz vlastního plastového stroje. Přitom vyzdvihuje jeho přednosti,"Tatínku, tahle moje sekačka na motoru vůbec nepálí, tak je pro malý děti! Zato ta tvoje velká pálí a děti na ni nesměj šahat!" Má to dobře vysvětlený, že? ;-)
Vojtíška, prohánějícího plastovou sekačku sledují okolojdoucí a moc se baví, jak je zažraný do sekání jako tatínek. Kdepak, pro taťku je to každotýdenní sekání celkem nepříjemná zábava. Nebo povinnost? Zase to roste ;-) Zelená voda ;-)
Jelikož se děti kvůli kašli poslední dny nedostaly ven, tak jsme za celou tu dobu bazén neodkryli a čističku nezapnuli. O to více nás dne šokovala zelená voda v bazénu. Mno, za pokus o vyčištění to stojí, ale stejně to asi bude na totální vypuštění a novou vodu ;-) Je to hezky nehezky zelený viďte?

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Děti sledují vyčištěné akvárko :-)3.8.2006
I Vojtíšek chce být popelářem...
Na úvod tu mám několik méně pozitivnějších zpráv. Respektive se jedná o zprávy vyloženě negativní - počasí se nám po tropickém červenci rapidně zhoršilo a navíc začalo pršet. Prostě a jednoduše, nastalo období dešťů. Kolega mi v práci povídal,"Tak a máme tu podzim!" Kdepak, nevěřte mu ;-)
Jako druhou negativní zprávu Vám musím předložit marný zápas o včerejší záchranu bazénu na zahrádce. Voda se nám díky nekoupání, zakrytí a nezapnutí pískové filtrace nadobro zkazila. Zezelenala a filtrace ji za pomoci Sava už neprobrala. Je to na vypuštění. Že bychom také zahlásili konec letošní koupací sezóny, jako na mnohých přírodních koupalištích? Možná ;-)
Dětičky zůstaly doma a tam si i hrály. Vojtíšek mi předvedl podvečerní zběsilou jízdu se svým novým popelářským autem(Jak já chtěl být coby malé dítě popelářem a kutálet popelnice směrem KUKA vůz ;-) ). Zatímco jezdil, vše komentoval,"Pane žičičí, co to děláté? Dávéjté pozóv! Co ste to uďáli s tím domem? Teď je celej zoboženej! Pane židičí, zavoláme policajty! Pane židičí, vy ste vyklopil všecko to uhlí na ten dům. To se nedělá! Ježišmarjá, pane židičí, už toho nechté! Sakva, zase ste narazil! Jéé, to je bouračkáá, měl byste raděj pšestat bourat a budeme raděj jezdíít!" To je vyřídilka, viďte ? ;-)
Dana dnes koupila dětem nové bačkůrky. To víte, nožičky rostou a o nové bačkůrky se žirafou, české výroby, není nouze. Marťa má pantofle černé barvy a Vojtík bačkůrky tmavě modré. Jenomže, jak jsem si vzal děti do sprcháče, Vojtíšek doběhl do koupelny v nových a pak to mastil do pokojíčku naboso. Já na něj volal,"Vojtíšku, kde máš bačkůrky, nemůžeš tady přece běhat bos!" Vojta si hned věděl rady,"Ale tatí, tady mám ty duhý bačkůrky, pod postelí!" Vítězoslavně mi přinesl ukázat ty staré. Je to lump. A to jako bude přebíhat přes celý dům naboso? Asi ano ;-)
A co úvodní foto? Děti právě obdivují mnou vyčištěné akvárko. Že mi to ale dalo. Dvacet litrů nové vody a šůrování, kde se jenom dalo. Ale stojí to za spokojené rybičky ; -)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Děti si hrají s domečkem :-)4.8.2006
Mravenci opravdu šlapou jako blázni...
Dnešní můj pracovní den dal opravdu zabrat. Něco k tomu přidalo i zamračené a propršené počasí. Hotový podzim. Dosti mi to připomíná dovolenou na Slovensku před dvěma lety. Tehdy jsme se chtěli vykoupat v termálním koupališti a ono nás to vůbec nelákalo. Dnešní odpoledne jsme jeli do Velkého města za nákupy. Dana se vydala po svém a já si děti vzal na velký nákup do Plusu. Pokud jste se tam dnes vyskytovali někdy mezi půl třetí až třetí, tak Vám jistě neunikl dosti výrazný zvukový Vojtíkův projev. Sedě na nákupním vozíku hlasitě komentoval vše kolem.
Sotva jsme zakotvili ve frontě u pokladny, zaúkoloval jsem Martinku,"Martinko, musím ještě doběhnou pro šlehačku, budeš zatím popojíždět s košíkem sama?" Marťa přikývla. Bohužel se celá akce se šlehačkou protáhla tak na pět minut. Po návratu se mi naskytl následující obraz - Martinka zoufale tlačila vozík a nacházela se již tak metr od pokladny. Ve tvářičce se jí zračila starost, jak dostane všechen ten obsah na pás. Jaká to úleva, když se objevil taťka. I paní, stojící za námi, situaci komentovala,"Už jsem málem začala věřit, že je ta malá se svým bráchou na nákupu sama!" Ani se jí nedivím ;-)
Ještě před odjezdem z domu mi Vojtíšek hlásil,"Tatínku, pvší. Musíš v tom autěéěé zapnout ty tik tak, aby bylo viděéěét!" Abyste byli v obraaze - Vojtíšek tím tik tak myslí stěrače čelního skla :-)
Martinka mi před chvílí vysvětlovala jeden svůj přemýšlivý problém,"Tatínku, víš jakou barvu maj mravenci nejradši? Nevíš? No přece zelenou a hnědou. Lezou po zelený trávě a svůj dům si stavěj z hnědýho jehličí přecéé! A co toho za jeden jedinej den ušlapou, to by ses divil. I když maj malý nožičky, tak šlapou jako blázni!" Co jiného jim zbývá, že? ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


5.8.2006
Pro dnešek pauza...
Jelikož právě na počítači stříhám video za poslední dva měsíce, aktualizaci eMartinky provedu až zítra. To víte, nálada na bodu mrazu, neboť po celý den prší a je zima. To nemůže být normálně? Buďto je horko, nebo zima. Nebo sucho a naproti tomu přívalové deště a povodně. Ach jo, prý si za to můžeme sami ;-) Nashle zítra.

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Vojtíšek dlabe melouna :-)6.8.2006
Počasí nám opravdu nepřeje...
Dnešní značně propršený den jsme strávili doma, jak jinak. Opravdu den jako z pohádky Jak pejsek s kočičkou myli podlahu a pak sušili prádlo. Přeháňka následovala přeháňku a obzvláště Vojtíšek byl doma značně nervní a náladový ;-)
Dana zakoupila Vojtíškovi nové bačkůrky do školky, jenž co nevidět užije. Vojta totiž bude chodit od konce srpna do školky pravidelně a na plný úvazek. Však už se tam moc těší. Přece jenom, tam má Martinku. Kdo by se netěšil mezi děti a moc příjemné paní učitelky. Jenomže Vojtíšek nosí doma všechny ty bačkůrky dohromady. Abyste byli v obraze - na nožky nazuje ty starší a na ruce nové. Potom běhá po čtyřech a volá,"Já seém tatí mavenééc, já ťapáám!" V tom druhém případě nazuje na nožku jednu červenou, na druhou modrou a běhá po domě jako kašpárek ;-)
Martinka pobíhala po bytě a Vojtíšek ji následoval. Hned se bránila,"Maminkó, Vojta furt chodí za mnou! Co mám dělat, mě to vadíí!" Vojtík odpověděl,"Já ci viděét, co dělá Maťká!!" Hned se kvůli takové prkotině strhla menší rvačka. Další následovala poté, co Martinka přinesla Vojtíškovi ukázat jeho taštičku od pejska se svými věcmi,"Vojtíšku tady si beru ty sponky a dala jsem je do týdle kabelky od tvýho pejska!" Vojtík se hned bránil,"Ale to je vod mýho pejská, to je můj dááreček!" Mno, Marťa ho následně uplatila několika svými hračkami. Sourozenci se holt nenudí ;-)
Dnes navečer se dětičky vykoupaly, jak je v neděli zvykem. Martinka však komentovala koupelnovou podlahu,"Tatínku, ale teď tady vůbec neťapou sviňuchy!" No jo, sviňky se opravdu v koupelně přes léto nevyskytují. Možná na podzim. Venku zato řádí slimáci v šíleném počtu. Dana jim dala navečer skousnout Vanish - slimáků a plžů se zbavíš ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Zobrazit stránku:  1  2  

 Aktuálně
Doma - Novinky
24.5.2007
 (100821) Nové čerpadlo k pískovému filtru......
21.11.2006
 (33420) Djerba - výlet na pirátské lodi...
03.10.2006
 (8462) Jak je to s alkoholem v Tunisku...

Webmaster

27.2.2006
 (36142) Analogové video na DVD...

 Rodinné stránky
MojeMiminko.cz - vše pro Vaše nejmilovanější
moje-miminko.cz
Mimísek.cz - dovolené s dětmi, plavání, tábory
Mimísek.cz
Hubnutí.mimísek.cz - cvičení na hubnutí pro ženy
Hubnutí.mimísek.cz
ČeskýKutil.cz - internetový hobby magazín pro celou rodinu
CeskyKutil.cz - inspirace pro vaší zahradu
Triberusky.cz - Bazárek u tří berušek
Triberusky.cz
Emimino.cz
vše o dětech, rodina...
eMIMINO.cz
Rodina.cz - rodina, děti a více zajímavostí
Rodina OnLine
Sexus.cz - o sexu konečně slušně
Sexus.cz


 Odkazy
Quick klubko -
klubko maminky a děti
Klubko maminky a dětičky
AltaVista.com -
portál - vyhledávač
AltaVista
Google.com -
vyhledávač - umí česky
Goooogle
Yahoo.com -
portál - vyhledávač
Yahoo!
Geocities.com -
Yahoo! - webhosting
Tvoje místo na netu
msn - Atlas.com -
portál - vyhledávač
Atlas
Quick.cz -
portál - vyhledávač
Rychlejší než šnek
Seznam.cz -
portál - vyhledávač
Najdu tam co neznám
© LTX 2001 - 2019  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist