Stránky miminka,neplodnost,zajímavosti o dětech

 Hlavní menu
 NOVÝ BLOG
  - úvodní stránka
 ODKAZOVNÍK
  - naši partneři
 TĚHOTENSTVÍ
  - naše bříško Vojtíšek
 VOJTÍŠEK
  - novinky - deníček
  - míry a váhy
  - moje první...
 MARTINKA
  - novinky - deníček
  - Martinka po narození
  - míry a váhy
  - moje první...
 NAŠE NEPLODNOST
  - něco o rodičích
  - Martinka
 NEPLODNOST - léčba
  - metody IUI,IVF
  - metoda p.Mojžíšové
  - lidstvo má problém
 ARCHIV ČLÁNKŮ
  - deníček
 FOTOALBUM
  - naše fotografie
 ODKAZY
  - katalog odkazů
 DOMA
  - domácí pekárny chleba
  - u nás doma
  - rekonstrukce domu
  - písková filtrace bazénu
 WEBMASTER
  - vývoj eMartinky
 FAQ
  - co je to eMartinka?

 Kniha návštěv
- Napište nám
- Přečtěte si

Poslední zápis:
8.7.2006  10:58:29 Webmaster
Pište nám na adresu dopisy@emartinka.cz

WEBMASTER
© LTX 2001 - 2019
Radek Lehký
Tel: 602138084
ICQ: 297193369

Veškeré dotazy a technické připomínky mi adresujte na
webmaster@emartinka.cz


Vyberte si články podle měsíce těhotenství:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9

Začínáme 15.týden...


  Článek ze dne: 17.01.2003Přečteno: 14833 x  

To nám to těhotenství letí, dnešním dnem začínáme 15 týden a zítra osmnáctého fakticky i 4 měsíc. Dana je prozatím relativně v pohodě, alespoň dle mého subjektivního hodnocení. Hlavně už asi definitivně skončily ranní nevolnosti a s tím související blinkací období. Přitom se právě několikrát večer před usnutím poblinkala Martinka a Dana měla co dělat sama se sebou a běžela preventivně na záchod. Po Martince jsem samozřejmě uklidil já :-)
I přes pořádnou oblevu jenž postihla naši zemi máme stále před domem a na cestách hrbolaté ledové plochy. Dana proto musí během procházek s Martinkou dávat veliký pozor aby s sebou nepraštila o zem.
Tento týden také Danu moc bolela hlava. Stejné bolesti ji postihly naposledy při návštěvě o svátcích u babičky a dědy. Tiše trpěla a nechtěla si raději brát žádné prášky. Jenomže při úterní návštěvě u gynekoložky jí doktorka povídala,"Pokud budete mít zvýšenou teplotu, nebo na bolest hlavy si klidně můžete vzít Paralen!" Alespoň něco, na každé krabičce s léky píšou - V těhotenství po dohodě s lékařem a lékař většinou raději nic nedovolí. Jediné tablety které Dana bere pravidelně jsou vitamíny Materna. Užívala je již v případě těhotenství s Martinkou a pak i v průběhu kojení, což bylo jeden a půl roku. Když už jsem u toho kojení - v úterý u Martinčiny doktorky řešila nějaká maminka se setřičkou problémy s kojením svého jeden a půl letého syna. Prý se nechce ani za nic vzdát svého mlíčka. Sestřička jí povídala,"Musíte se více snažit mu to kojení odpírat. Jako matka jste svůj díl již splnila a existuje přece i mlíčko z flašky!" Myslím, že s Martinkou to bylo úplně v pohodě. Dana onemocněla pravděpodobně zápalem plic a Martinka druhý den prostě mlíčko nedostala :-)
V pondělí se Dana chystá na první návštěvu bazénu v Ústí. Půjde si zaplavat, protáhnout tělo a tak trochu aktivně relaxovat. Jak jenom to půjde, bude chodit pravidelně. Myslím, že si mimo jiné hlavně odpočine od Martinky. S Martinkou to totiž v poslední době nemá vůbec jednoduché. Marťa totiž nechápe, že ji Dana nemůže jenom tak, několikrát za večer před usnutím zvedat z postýlky a pokládat zpět. Máme totiž doma vyráběnou postýlku bez možnosti snížení postranní stěny. Takže se Marťa musí zvedat relativně vysoko. Mohu Vám říci, že zvednout těch Martinčiných solidních jedenáct kilo je už znát. V každém případě se chceme příští týden během návštěvy u babičky zajet podívat na nějaký gauč pro Martinku. Tak jako tak, malou postýlku připravíme pro miminko. Mimo zvedání trápí Martinka Danu neustálý oblézáním, nebo jak bych to jinak nazval. Prostě a jednoduše - Dana si lehne na gauč za účelem relaxace a netrvá dlouho, Martinka hupsne na gauč a zároveň i na Danu.
To že miminko v bříšku roste začíná být pomalu znát i navenek. Dana měla v úterý před odjezdem za doktory problém co si vzít na sebe. Většina oblečení je již příliš těsná a tak si musela vzít jedny volnější kalhoty. Nebude to dlouho trvat a bude muset obléknout opravdové těhotenské lacláče :o)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

25.1.2003   20:27:59   Edita
   edita.buresova@post.cz
Milá Dano a celá rodinko, právě si tu jen tak brouzdám a nějak náhodou jsem narazila na Vaše stránky.Musím uznat,že se velice povedly. Proč vám ale píši takové nesmysly,že?... prostě asi jen proto,že mě oslovilo vaše těhotenství, respektive 15.týden. Jsme na tom totiž stejně,tomu našemu Mimouškovi je právě 15.týdnů a je-bude to náš-naše první,tak se moc těšíme i když mám spoustu obav apod.,ale to tak je asi běžné. Tak jen ať Vám to všechno vyjde a jste oba v pořádku. Edita


 Články na serveru

3 měsíce

 (14833) 17.01.2003
Začínáme 15.týden...

 (3985) 14.01.2003
První problémy ?

 (3115) 10.01.2003
Moc rád se pochlubím...

 (4769) 08.01.2003
A máme tu konec 13.týdne

 (3609) 02.01.2003
Druhé těhotenství...

 (4494) 27.12.2002
První fotografie ;-)...

© LTX 2001 - 2019  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist