Stránky miminka,neplodnost,zajímavosti o dětech

 Hlavní menu
 NOVÝ BLOG
  - úvodní stránka
 ODKAZOVNÍK
  - naši partneři
 TĚHOTENSTVÍ
  - naše bříško Vojtíšek
 VOJTÍŠEK
  - novinky - deníček
  - míry a váhy
  - moje první...
 MARTINKA
  - novinky - deníček
  - Martinka po narození
  - míry a váhy
  - moje první...
 NAŠE NEPLODNOST
  - něco o rodičích
  - Martinka
 NEPLODNOST - léčba
  - metody IUI,IVF
  - metoda p.Mojžíšové
  - lidstvo má problém
 ARCHIV ČLÁNKŮ
  - deníček
 FOTOALBUM
  - naše fotografie
 ODKAZY
  - katalog odkazů
 DOMA
  - domácí pekárny chleba
  - u nás doma
  - rekonstrukce domu
  - písková filtrace bazénu
 WEBMASTER
  - vývoj eMartinky
 FAQ
  - co je to eMartinka?

 Kniha návštěv
- Napište nám
- Přečtěte si

Poslední zápis:
8.7.2006  10:58:29 Webmaster
Pište nám na adresu dopisy@emartinka.cz

WEBMASTER
© LTX 2001 - 2019
Radek Lehký
Tel: 602138084
ICQ: 297193369

Veškeré dotazy a technické připomínky mi adresujte na
webmaster@emartinka.cz


Vyberte si články podle měsíce těhotenství:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9

Těšíme se na miminko...


  Článek ze dne: 14.04.2003Přečteno: 15537 x  

Miminko :-)
Delší dobu se v této rubrice žádný nový článek neobjevil, proto Vám musím povědět, co je u nás nového. Právě se nacházíme v polovině 27.týdne těhotenství, což odpovídá konci šestého měsíce. Všechny tyto údaje jsou však velice relativní. Každé těhotenství je unikátní a probíhá jinak. Naše bříško roste, o tom nemůže být sebemenších pochyb. Miminko se má čile k světu a předvádí nám tuto skutečnost svými výkruty a kopanci. V posledních dnech kope více nahoru, což by značilo jeho otočení. Takovýhle výkon se Martince nepovedl, ta si lebedila až do konce těhotenství nožičkama dolů.
O problémech se stahy dělohy jsem psal již minule, doktorka naordinovala Daně magnéziové tablety. Ty mají napomoci uvolnit svalstvo, včetně dělohy. Dana mimo to začala pít i minerálku Magnézia, obsahující přírodní hořčík. Bříško podle jejích slov snad dalo pokoj, ale ono je občas těžké přesně určit, zdali se jedná skutečně o stažení dělohy. Někdy se miminko tak nějak napříč zapře a chvíli tlačí na stěny, což také vyvolává pocit ztvrdnutí.
Před čtrnácti dny, tady třetího dubna, Dana navštívila svoji zubní lékařku a podrobila se nezbytné kontrole chrupu. V ten samý den jsme stihli ještě prohlídku u praktické lékařky a ani ta neshledala žádný problém. Dalo by se říci klid, ticho před bouří. Dana však tvrdí jediné,"Chtěla bych to mít už za sebou a pěkné, zdravé miminko v postýlce!" ;-)
V noci na dnešek měla Martinka kritickou noc, neboť se jí spouštěla rýma a celou noc ošklivě prokašlala. My také nemohli pořádně spát. Možná i z toho důvodu na sobě začala Dana pozorovat podivné příznaky, takové nepříjemné pocity v bříšku. Odpoledne jsme se preventivně stavili u gynekoložky na kontrolu. To víte, já odjíždím zítra na služební cestu do zahraničí a holky jsem odvezl k babičce, aby tu nebyly samy. Děda je také služebně někde ve Švýcarsku a tak by mohl být problém s případným sháněním lékaře, kdyby se něco dělo. Dana prostě chce mít čisté svědomí, že nic nezanedbala.
Doktorka ji prohlédla a poslechla si srdeční ozvy miminka. Protentokrát už ne přes zesilovač, přímo takovou plechovou trubkou. Miminko je v pořádku, pouze se maličko zkrátilo děložní hrdlo a cervix skóre tudíž činí jedna. Po vyšetření doktorka prohlásila,"No vidíte, žádný problém, Vy se necháte vždy tak vystrašit každou maličkostí!" To se nedá nic dělat, Dana je prostě taková a chce mít vždy jasno. Kromě toho, strašit vlastně začala doktorka, vždyť už ve třetím měsíci navrhovala Daně možné zpevnění děložního hrdla kruhovým obšitím.
Doufáme tedy, že další vývoj těhotenství už nepřinese žádná nepříjemná překvapení a pomalu se můžeme začít těšit na příchod miminka :o)
Jak se na něho připravujeme? Vyměřili jsme společně novou přebalovací skříňku, hned vedle psacího stolu v obyváku. Martinku jsme tenkrát přebalovali přímo na psacím stole, ale tam teď trůní počítač. Nový stolek je však bezesporu praktičtější. Zpředu budou šuplíky na miminkovské věci a na vrchu igelitem potažená molitanová plocha. Neméně důležitá je i jeho výška, my oba jsme dosti velcí a hrbit se nad psacím stolem není to pravé ořechové. Vždyť i kuchyňskou linku jsme si nechávali zhotovit s pracovní deskou ve výšce 91cm.


Jak roste a co provozuje miminko ve 27 týdnu?

- je dlouhé asi 35cm a jeho hmotnost činí cca 900g
- pije plodovu vodu a vylučuje ji ve formě moči
- někdy se přepije a začne z toho škytat, což může být navenek znatelné jako kopání
- hrudníček provádí dýchací pohyby, což je příprava na mimoděložní život
- spí a bdí naprosto nahodile (pokud můžeme soudit, naše mimi spíše bdí než spí ;-) )
- začíná procvičovat mimiku
- reaguje na vnější zvukové podněty
- očička má stále přikrytá pod víčky
- neustále mění svoji polohu v děloze


Verze pro tisk...

Přidat komentář...

14.11.2010   13:30:37   Tomáš
   phoenix74@centrum.cz
dobrý den má žena pociťuje příznaky ťehotenství ale ultrazvuk nic neukazal a prvni test byl pozitivní a další dva negativní nyní by měla mít menstruaci a nemá.Ultrazvuk také neukázal ze by mohlo jít o nějaký zdravotní problém ba naopak moc se na to těším ale bojím se ji vyptávat abych ji ještě více nerozčiloval neboť je i trochu více popudlivá.Chtěl bych odpovědi na otázky ale nevím jestli v ČR myslí v tomto i na muže on line třeba dnes.Děkuji


 Články na serveru

6 měsíců

 (15537) 14.04.2003
Těšíme se na miminko...

 (20185) 26.05.2003
Na které stavy si musíte dát pozor?

 (9108) 25.03.2003
Jde to s námi z kopce - 24.týden

© LTX 2001 - 2019  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist