Stránky miminka,neplodnost,zajímavosti o dětech

 Hlavní menu
 NOVÝ BLOG
  - úvodní stránka
 ODKAZOVNÍK
  - naši partneři
 TĚHOTENSTVÍ
  - naše bříško Vojtíšek
 VOJTÍŠEK
  - novinky - deníček
  - míry a váhy
  - moje první...
 MARTINKA
  - novinky - deníček
  - Martinka po narození
  - míry a váhy
  - moje první...
 NAŠE NEPLODNOST
  - něco o rodičích
  - Martinka
 NEPLODNOST - léčba
  - metody IUI,IVF
  - metoda p.Mojžíšové
  - lidstvo má problém
 ARCHIV ČLÁNKŮ
  - deníček
 FOTOALBUM
  - naše fotografie
 ODKAZY
  - katalog odkazů
 DOMA
  - domácí pekárny chleba
  - u nás doma
  - rekonstrukce domu
  - písková filtrace bazénu
 WEBMASTER
  - vývoj eMartinky
 FAQ
  - co je to eMartinka?

 Kniha návštěv
- Napište nám
- Přečtěte si

Poslední zápis:
8.7.2006  10:58:29 Webmaster
Pište nám na adresu dopisy@emartinka.cz

WEBMASTER
© LTX 2001 - 2019
Radek Lehký
Tel: 602138084
ICQ: 297193369

Veškeré dotazy a technické připomínky mi adresujte na
webmaster@emartinka.cz


Vyberte si články podle měsíce těhotenství:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9

Porod se blíží - 35.týden


  Článek ze dne: 12.06.2003Přečteno: 14619 x  

Zalepujeme tyčky do postýlky :-)
Ani jsme se nenadáli a jsme ve 35 týdnu. Přípravy na příchod našeho miminka vrcholí a dokonce již máme v kuchyni postavenou postýlku. S postýlkou jsem ovšem musel provést pár změn, neboť nám před dvěma lety Martinka málem propadla mezerou mezi tyčkami. Jenom si to představte, miminko visící za hlavičku tělíčkem ven. To není pěkná představa :-( Z toho důvodu po mě Dana chtěla doplnit nějaké nové tyčky mezi stávající. Zakoupil jsem tedy dřevěné, 8mm v průměru. Pak již jen stačilo vyvrtat díry a tyčky na svá místa zalepit. Martinka mi při této činnosti vydatně pomáhala,"Musíme potavit postýlku pro miminko, bude tam hajat, tady bude. Zalepíme tyčky lepidýlkem, aby miminko nepadlo!" ;-) Postýlku jsme sestavili, na nožičky našroubovali kolečka a nebylo co řešit. Prozatím je postavená v kuchyni a čeká na povléknutí matrace.
Dana se na mimi také moc těší i když neskrývá své obavy z porodu. Podle doktorů by mohla po císařském řezu úplně normálně rodit, ale prý nemusí mít úplně všechno. Nejraději by si klasický porod odpustila. Při císařském řezu šlo totiž všechno ráz na ráz a odpadla fáze dlouhého a bolestivého čekání. Jako odstrašující příklad mohu uvést jednoho mého kolegu. Čekali narození vytouženého miminka po umělém oplodnění a manželka trpěla v porodních bolestech celých dvanáct hodin. Celou dobu jí doktoři tvrdili, že porodí normálně. Jenomže po těch dvanácti hodinách byli nakonec stejně nuceni provést císařský řez. Vše dopadlo dobře, ale manželka nechce po takovém zážitku o dalším dítěti ani slyšet. Martinka sestavuje postýlku :-)
Dana chodí do těhotenské poradny každých čtrnáct dní a naposledy se tak stalo v úterý. Paní doktorka se na ni podívala, změřila tlak a prozatím se zdá vše v pořádku. Cervix skóre je momentálně na trojce. Jinak miminko čile řádí, až se na bříšku tvoří boule. Někdy se stane, že je hyperaktivní celou noc a Dana pak nemůže spát. Přece jenom je to už pěkný kousek a stále získává na síle. Martinka si také pokládá ručičku na bříško a projevuje náramnou radost, jakmile ucítí kopnutí či pohyb. Navečer pak miminko občas popadne škytavka a to je pak cítit takové pravidelné škubání. Rozhodně neškytá příliš často jako tenkrát Martinka.
O víkendu jedeme za babičkami do Hradce. Jedná se vlastně o předposlední návštěvu s miminkem v bříšku. Dana má povoleno přijet ještě jednou za čtrnáct dní. Pak už jí tam babička raději nechce vidět. Jedině s miminkem v náručí ;-) Včera si Dana s sebou preventivně připravovala malou hotovostní tašku do porodnice. Jak říkala,"Pro jistotu ji s sebou mít můžu, jeden nikdy neví!" Rozhodně by však nechtěla jít rodit do Hradecké nemocnice. Porodnice se prý rekonstruuje, rodí se v provozorních podmínkách a lůžková část je hrozně malá. Prý tam jsou schopní v pátek porodit a v pondělí pouštějí maminku domů, jenom aby se uvolnilo místo. V takovém případě bychom raději jeli do Pardubic, to už není tak daleko.

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

12.6.2003   13:55:16   Blanka
   
Nechápu maminku, která si nechá udělat císaře když to není nutné. Sama mám dvě děti a myslím si, že porod se dá zvládnout s přítomností tatínka. Bolest je hodně nepříjemná, ale vlastně přiroyená a velice rychle se na ní zapomíná.

12.6.2003   13:57:46   Radek Lehký
   webmaster@emartinka.cz
Dana poprvé na císařský řez musela, neboť Martinka měla obrácenou polohu a navíc jednu nožičku nataženou a druhou skrčenou, tolik na vysvětlenou. Asi jsem to špatně napsal - pokud to jenom bude možné, budeme rodit normálně ;-)

12.6.2003   15:06:16   Evka
   
Hodně jsem na netu četla v diskuzích, že je vhodné v 35.týdnu vysadit magnesium, aby se neprotahovaly porodní bolesti. Také na rodině v diskuzi homeopatie, jsem z knížky vypsala homeopatika, které urychlují a usnadňují porod.

13.6.2003   7:26:36   Věra
   
Zdravím srdečně celou rodinku.Já také byla na porodním sále 12 hodin a dalo se vše přežít.Bylo to před 12 lety,to tatínkové na sál ještě nemohli.Jsem štíhlé postavy a narodil se mi syn 4,90 kg a 55 cm.Ale řeknu Vám Danuško,narození dítěte je tou nejkrásnější odměnou za přetrpěnou bolest,na kterou časem zapomenete.Držím Vám palce a budu na Vás myslet.Vaše věrná čtenářka(stránky o Vaši roztomilé Martince se mi moc líbí).

21.7.2008   6:30:47   Gabriela
   
Zdravim vdechny, V Hradci jsou schopni v patek provest porod A v pondeli poslat rodicku domu ? To se mi nezda kratka doba na pobyt v porodnici. Jsem momentalne v Kalifornii a za mesic mam termin porodu. Rodicky zde zustsvaji pres noc a pak supky domu.


 Články na serveru

8 měsíců

 (14619) 12.06.2003
Porod se blíží - 35.týden

 (6243) 28.05.2003
Přípravy na miminko - 33.týden

© LTX 2001 - 2019  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist