Stránky miminka,neplodnost,zajímavosti o dětech

 Hlavní menu
 NOVÝ BLOG
  - úvodní stránka
 ODKAZOVNÍK
  - naši partneři
 TĚHOTENSTVÍ
  - naše bříško Vojtíšek
 VOJTÍŠEK
  - novinky - deníček
  - míry a váhy
  - moje první...
 MARTINKA
  - novinky - deníček
  - Martinka po narození
  - míry a váhy
  - moje první...
 NAŠE NEPLODNOST
  - něco o rodičích
  - Martinka
 NEPLODNOST - léčba
  - metody IUI,IVF
  - metoda p.Mojžíšové
  - lidstvo má problém
 ARCHIV ČLÁNKŮ
  - deníček
 FOTOALBUM
  - naše fotografie
 ODKAZY
  - katalog odkazů
 DOMA
  - domácí pekárny chleba
  - u nás doma
  - rekonstrukce domu
  - písková filtrace bazénu
 WEBMASTER
  - vývoj eMartinky
 FAQ
  - co je to eMartinka?

 Kniha návštěv
- Napište nám
- Přečtěte si

Poslední zápis:
8.7.2006  10:58:29 Webmaster
Pište nám na adresu dopisy@emartinka.cz

WEBMASTER
© LTX 2001 - 2019
Radek Lehký
Tel: 602138084
ICQ: 297193369

Veškeré dotazy a technické připomínky mi adresujte na
webmaster@emartinka.cz


Vyberte si články podle měsíce těhotenství:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9

Hlavně ať je zdravé...


  Článek ze dne: 20.02.2003Přečteno: 4812 x  


Stojíme na začátku pátého měsíce a bříško evidentně roste. Tedy spíše miminko, lebedící si uvnitř. Pohyby, které Dana cítila spíše sporadicky a jenom tak zlehka postupně přerostly v pořádné šťouchance. Už je registruji bez problémů i já. Pokaždé večer u televize položím ruku na bříško a zcela jasně cítím kopání miminka. Dokonce jsme již mohli pozorovat vnější projevy pohybů . Prozatím jenom takové drobné vyboulení a záchvěvy. Na rýsující se nožičky a ručičky známé od Martinky si budeme muset ještě chvíli počkat, než miminko vyroste a získá sílu.
Právě o těch vnějších projevech se dnes bavila babička s Danou. Prostě jí nevěří, že by miminko už mohlo kopat s takovou silou. Ale opravdu je to pravda, vždyť jsem to viděl na vlastní oči :o)
Dnes jsem se konečně stavil Daně u gynekoložky pro doporučení na zvláštní ultrazvukové vyšetření. Máme se dostavit příští pátek do hradecké nemocnice k docentovi Eliášovi. Dana má samozřejmě obavy, aby bylo miminko v pořádku. Zvláště ten v obálce přiložený výsledek laboratorního vyšetření krve, jí mírně řečeno zamotal hlavu. Na jednu stranu předtím telefonovala doktorka, prý je hladina AFP v krvi snížená a na druhou je tam psáno černé na bílém, že je naopak vyšší. Podle popisu se snad nejedná o podezření na Downův syndrom, spíše by to mělo být zvýšené riziko rozštěpu páteře. Hmm, jedno lepší než druhé. Odpoledne jsem lezl po Internetu a hledal něco o této problematice, ale jak se zdá, problematické jsou hlavně ty testy. Nic se podle nich nedá zjistit na sto procent. Vždyť například jistotu, že dítě nemá Downův syndrom máte i při negativním výsledku AFP testu pouze tak na 50 - 60% To jsem si nevymyslel, nýbrž vyčetl z jednoho odborného serveru. V žádném případě nechci tvrdit, že dané problematice zcela rozumím, jenom vidím, že to doktoři nemají jednoduché ;-)
Doufáme, že se na ultrazvukovém vyšetření ukáže vše v pořádku, stejně jako v případě Martinky. Opravdu není nad zdravé dítě, ať už je to kluk nebo holčička. Když už jsem nakousl toto téma - o víkendu jsme se bavili s kamarádkou Helenou (Má čtyřměsíčního Adámka :-) ) o docentovi Eliášovi. Prý u něho byla také na vyšetření. On se každého ptá, zdali chce vědět pohlaví dítěte. Danu minule také zkoušel, ale nedala se, neboť my to nechceme vědět kvůli většímu překvapení a hlavně je nám to jedno - stejně již nejde nic změnit. Tak tedy, docent Eliáš se prý nemýlí v určování pohlaví, ale i přesto Helenin manžel uviděl sám na monitoru jasné indicie chlapečka, ještě předtím než pan doktor stačil položit otázku :o)
V případě Martinky se doktor, ale pro změnu v Rychnově ptal,"Opravdu to nechcete vědět? Je to tak krásně vidět!" "Ne, ne, nechceme!", odpověděli jsme s Danou současně. Podle doktorových slov jsem tak nějak usoudil, že je v bříšku chlapeček. Není divu, vždyť v naší rodině se prozatím rodili pouze samí kluci. Jaké to ale bylo překvapení, když na porodním sále z bříška vytáhli na světlo holčičku Martinku. To bylo radosti, já si holku moc přál! :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

21.2.2003   13:49:56   Alena
   
Ahoj rodinko, dneska jsem mluvila s jednou paní doktorkou, která má co dočinění s miminkama a říkala mi, že některé maminky mají AFP test vyšší a je to u nich normální, tak žádné strachy, zbytečně se nenervujte, hlavně ty Danuško, všecko bude fajn. Vždyť u Martinky to bylo také něco podobného, ne? A jaká je to pěkná a šikovná holčička. Pěkně si užijte víkend u babička a oslavte prababiččiny 80. narozeniny. Vyřiďte jí ode mne hodně pozdravů. Alena

21.2.2003   19:36:56   Radek Lehký
   webmaster@emartinka.cz
Díky za podporu, Alenko!
Dana měla při Martince ty samé problémy s AFP testem, jenomže tenkrát ji doktorka poslala na druhý a pak bylo vše v pořádku. Protentokrát nás doktorka vyděsila tímto postupem, prostě okamžitě na ultrazvuk. Ono to není přímo od ní, zpráva pochází přímo z laboratoře, je napsaná na papíře s výsledky testu.
Jak říkala Dana cestou sem v autě,"Už aby bylo touto dobou za týden, to budeme jasně vědět na čem jsme, nejhorší je ta nejistota!"

23.2.2003   16:56:49   Ivana
   pegas.loucany@tiscali.cz
Dobrý den,můj termín je jen o 10dní později,takže Vaše články jsou pro mě naprosto aktuální.Potřebuji radu,útěchu,cokoliv.Tento týden(v 17 týdnu) jsem prodělala chřipku-teploty do max.37,9-3 dny.Tak mám také velké obavy-HLAVNĚ AT JE ZDRAVÉ..

24.2.2003   7:45:56   Radek Lehký
   webmaster@emartinka.cz
Dana měla podobné obavy, neboť všude kolem nás někdo kýchá, nebo má nějakou chřipku. Ale podle odborné literatury by v tomto stádiu těhotenství chřipka plod neměla ovlivnit, neboť je zcela vyvinutý a již pouze roste. Jedinou hrozbou zvýšených teplot je možnost předčasného porodu, ale v jakémkoliv případě podezření na chřipku byste měla sama vyhledat svého lékaře.
Doufám, že vše bude v pořádku jak u Vás, tak u nás. Dana právě začíná být nervózní(Má čas na to myslet) mimo jiné i proto, že máme Martinku u babičky a tudíž se o ni nemusí starat ;-)


 Články na serveru

5 měsíců

 (15695) 13.03.2003
Těhotenská poradna - 22.týden

 (3325) 03.03.2003
"Měla byste pít více mléka!" ;-)

 (4141) 28.02.2003
Miminko je v pořádkůů !!!!!! :-)))

 (4812) 20.02.2003
Hlavně ať je zdravé...

© LTX 2001 - 2019  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist