Stránky miminka,neplodnost,zajímavosti o dětech

 Hlavní menu
 NOVÝ BLOG
  - úvodní stránka
 ODKAZOVNÍK
  - naši partneři
 TĚHOTENSTVÍ
  - naše bříško Vojtíšek
 VOJTÍŠEK
  - novinky - deníček
  - míry a váhy
  - moje první...
 MARTINKA
  - novinky - deníček
  - Martinka po narození
  - míry a váhy
  - moje první...
 NAŠE NEPLODNOST
  - něco o rodičích
  - Martinka
 NEPLODNOST - léčba
  - metody IUI,IVF
  - metoda p.Mojžíšové
  - lidstvo má problém
 ARCHIV ČLÁNKŮ
  - deníček
 FOTOALBUM
  - naše fotografie
 ODKAZY
  - katalog odkazů
 DOMA
  - domácí pekárny chleba
  - u nás doma
  - rekonstrukce domu
  - písková filtrace bazénu
 WEBMASTER
  - vývoj eMartinky
 FAQ
  - co je to eMartinka?

 Kniha návštěv
- Napište nám
- Přečtěte si

Poslední zápis:
8.7.2006  10:58:29 Webmaster
Pište nám na adresu dopisy@emartinka.cz

WEBMASTER
© LTX 2001 - 2019
Radek Lehký
Tel: 602138084
ICQ: 297193369

Veškeré dotazy a technické připomínky mi adresujte na
webmaster@emartinka.cz


Vyberte si články podle měsíce těhotenství:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9

Těhotenská poradna - 22.týden


  Článek ze dne: 13.03.2003Přečteno: 15696 x  


Minulý pátek, přesně v den začátku dvacátého druhého týdne si Dana poprvé slavnostně oblékla těhotenské lacláče. Jeli jsme na víkend k babičce a dědovi, tak si chtěla udělat trochu pohodlí. Bříško totiž za posledních několik dní pěkně povyrostlo. Ještě k těm kalhotám, sotva Martinka zahlédla Danu, neopomněla jí je pochválit,"Co to má maminka, co to je? Jů kalhoty, ty máš hezký kalhoty, suší mamince, móóc!" Martinka totiž poslední dobou chválí vše. Prostě to má oposlouchané od nás :-)
V úterý 11.3. byla Dana objednaná na další pravidelnou kontrolu do těhotenské poradny. Ke gynekoložce musí přitom jezdit do sousedního malého městečka, či spíše vesnice. Samozřejmě v potřebnou dobu nejezdí linkové autobusy, takže jsem se musel uvolnit z práce a pro Danu dojet. Martinku v takovém případě necháváme u sousedů, neboť já jedu mezitím do práce a musela by strávit dlouhou dobu sama v čekárně.
Paní doktorka Danu prohlédla a shledala vše v normálu. Pouze při monitorování srdíčka plodu měla menší problémy s nanesením gelu na bříško. Ihned se Dany ptala,"Vy si bříško mažete nějakým krémem?" "Ano, mažu krémem proti pajizévkám!", odpověděla Dana pohotově. Doktorka jí doporučila před návštěvou poradny toto ošetření vynechat, kvůli výše uvedeným problémům.
A teď nějaká data - doktorka naměřila výšku fundu 20cm. Při prvním těhotenství s Martinkou to bylo na dvacátém druhém týdnu 17 - 18cm. Bříško je tedy větší, miminko nebude žádný mrňousek nebo si zaplave ve větším množství plodové vody. I když během druhého těhotenství je prý normální, že je bříško větší. Dalším údajem je cervix-skóre, stále nula. Doktorka přitom nic neříkala o dříve uvažovaném chirurgickém zákroku - obšití děložního hrdla. Musí se prý provést do určitého stádia těhotenství, takže už moc času nezbývá. Maximálně, že by o tom doktorka uvažovala ještě při příští návštěvě v poradně. Takhle to ovšem vypadá, že je vše v pořádku - jedině dobře :o)
Miminko se v bříšku má čile k světu - kope ostošest. Podle Daniných slov se jí nejraději trefuje do oblasti močového měchýře, což i trochu bolí. Včera například měla Dana večer u televize na bříšku ruku a ta ji nadskočila. Sledovali jsme chvíli bříško a skutečně jsou pohyby pěkně zřetelné. Je to malý fotbalista ;-)
Když už jsem u toho kopání, včera se mi po ránu nechtělo vstávat do práce a tak jsem si ještě chvíli poležel. Dana spala na zádech a já jí položil ruku na bříško. Přestavte si, miminko začalo kopat, asi tak s frekvencí 3x za minutu. Dana klidně pochrupovala a ani brvou nehnula. Je až s podivem, že jí to nevadí. Prostě si to nedokážu přestavit, že by se ve mně celou noc něco vrtělo ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

10.11.2008   22:31:26   šína
   s.i.n.a@centrum.cz
Aho, Taky jsem konečně narazil na chlapa, kteremu není jedno jak se vše děje.Neumim to napsat lip.Mám zrovna trochu rozporuplnné myšlenky Tripple test nám vyšel ready ... Krom AFP hladiny, která je prý vyšší,doktor nic neřeší prý je to normál,Já přečet už asi 200 stránek a vým, že to normál neni.Podle něho.. Genetička při konzultaci bude vědět víc.Přijde mi to nelogické"proč teda studujou ginekologii?"Genetička při rozhovoru - ví víc než doktor po krevním testu při - čtení výsledků. tak jako chlap mi řekni jestli jsem paranoiik, nebo doktoři neuvažujou.Já mu osobně věřim moc, ale proč jsou v nějakejch nejistotách?kdyby náhodou udělali chybu!tak se vezou. a proto raději nechaj nás (obeccně) v nejistotě a stresu.A to sem dost drsnej,ale tohle je i na mě dost. A v poslední řadě aby si věděl dřív tak normální korupce vládne i tam.Nerozumim tomu Honza


 Články na serveru

5 měsíců

 (15696) 13.03.2003
Těhotenská poradna - 22.týden

 (3325) 03.03.2003
"Měla byste pít více mléka!" ;-)

 (4141) 28.02.2003
Miminko je v pořádkůů !!!!!! :-)))

 (4812) 20.02.2003
Hlavně ať je zdravé...

© LTX 2001 - 2019  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist