Stránky miminka,neplodnost,zajímavosti o dětech

 Hlavní menu
 NOVÝ BLOG
  - úvodní stránka
 ODKAZOVNÍK
  - naši partneři
 TĚHOTENSTVÍ
  - naše bříško Vojtíšek
 VOJTÍŠEK
  - novinky - deníček
  - míry a váhy
  - moje první...
 MARTINKA
  - novinky - deníček
  - Martinka po narození
  - míry a váhy
  - moje první...
 NAŠE NEPLODNOST
  - něco o rodičích
  - Martinka
 NEPLODNOST - léčba
  - metody IUI,IVF
  - metoda p.Mojžíšové
  - lidstvo má problém
 ARCHIV ČLÁNKŮ
  - deníček
 FOTOALBUM
  - naše fotografie
 ODKAZY
  - katalog odkazů
 DOMA
  - domácí pekárny chleba
  - u nás doma
  - rekonstrukce domu
  - písková filtrace bazénu
 WEBMASTER
  - vývoj eMartinky
 FAQ
  - co je to eMartinka?

 Kniha návštěv
- Napište nám
- Přečtěte si

Poslední zápis:
8.7.2006  10:58:29 Webmaster
Pište nám na adresu dopisy@emartinka.cz

WEBMASTER
© LTX 2001 - 2019
Radek Lehký
Tel: 602138084
ICQ: 297193369

Veškeré dotazy a technické připomínky mi adresujte na
webmaster@emartinka.cz


Vyberte si články podle měsíce těhotenství:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9

Příprava na porod


  Článek ze dne: 17.06.2003Přečteno: 6211 x  


Zdroj - Rodičovský rádce Fixies

Těhoteství je přirozený stav v životě každé ženy, i když nastávající maminka prochází velikým množstvím změn. Na jedné straně jsou to změny tělesné - přibývající váha, zvětšující se bříško a prsa. Na druhé straně jsou to změny duševní. Během těhotenství žena jinak prožívá i cítí, mění se její žebříček hodnot. Mnohé ženy v těhotenství naleznou svou vlastní hodnotu a považují těhotensví za naplnění svého života. Na zdárný porod má proto velký vliv to, jak žena přijala všechny dané změny, jakým způsobem přistupuje k sobě samotné a jak probíhá celé těhotenství. Je třeba, aby si nastávající maminka důvěřovala. Porod je velmi individuální záležitost a nenajdou se dva porody naprosto shodné. Dokonce i Vy, pokud budete rodit vícekrát, zažijete pokaždé něco jiného. Jsou porody jednoduché, jsou porody komplikovanější. Věřte, že po přivítání miminka na svět na všechny problémy tohoto druhu rychle zapomenete.
Jak se nejlépe připravit na porod? V každém případě nezačínejte na poslední chvíli, ale co nejdříve. Na začátku těhotenství se Vám může zdát, že 9 měsíců je dlouhá doba, a tudíž máte dostatek času. Ale pak se ani nenadějete a čas příchodu miminka na svět je tady. Proto s přípravou na porod neotálejte. Čekáte-li dvojčata, měla byste se po té "Vaší" porodnici poohlédnout dříve, než ostatní nastávající maminky.
Abyste odstranila všechny své pochybnosti a obavy, snažte se dozvědět o porodu co nejvíce. Informace čerpejte z dostupné literatury, navštivte pracoviště, které se zabývá přípravou na porod ve formě přednášek. Tato pracoviště vedou zkušené porodní asistentky, které se mohou stát Vašimi poradci a průvodci těhotenstvím. Připravte si pro ně otázky, které Vás zajímají a pokud možno přiberte k přípravě na porod i svého partnera. Většina porodnic dnes nabízí prohlídku porodního sálu spojenou s informacemi, co s sebou do porodnice a co Vám při porodu nabídnou. Seznámí Vás, v jakých polohách se zde rodí, kdy maminky odcházejí po porodu domů a podobně. Neváhejte a využijte této možnosti. Seznámíte se tak s prostředím, ve kterém pak budete rodit. Budete vědět, co můžete očekávat od personálu a nebudete si tu připadat tak cize.
Existují ale i nastávající maminky, které se hrdě hlásí k myšlence,"O porodu nic nevím, schválně jsem nic nečetla a nebyla na žádné přípravě. Alespoň se nebudu ničeho bát!" Opak je pravdou. Každá z maminek potvrdí, že s přibližujícím se termínem porodu narůstaly její obavy. A právě to je cílem přípravy k porodu - zmírnit obavy a úzkost nastávajících maminek.
Nastávající rodiče by neměli předporodní přípravu vnímat pouze jako návod, jak zvládnout všechny situace, které mohou nastat. Je to také příležitost k hlubšímu sebepoznání a sebevzdělání.

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


 Články na serveru

9 měsíců

 (87109) 10.07.2003
Náš veliký porod...

 (8051) 08.07.2003
Poslední kontrola - 39.týden

 (6653) 02.07.2003
Co je to plán B ? - 38.týden

 (8029) 25.06.2003
Klid před bouří ;-) - 37.týden

 (12055) 18.06.2003
Problémy s kašlem - 36.týden

 (6211) 17.06.2003
Příprava na porod

 (7480) 17.06.2003
Výbavička pro miminko

 (5921) 17.06.2003
Příprava domácnosti na příchod miminka

© LTX 2001 - 2019  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist