Stránky miminka,neplodnost,zajímavosti o dětech

 Hlavní menu
 NOVÝ BLOG
  - úvodní stránka
 ODKAZOVNÍK
  - naši partneři
 TĚHOTENSTVÍ
  - naše bříško Vojtíšek
 VOJTÍŠEK
  - novinky - deníček
  - míry a váhy
  - moje první...
 MARTINKA
  - novinky - deníček
  - Martinka po narození
  - míry a váhy
  - moje první...
 NAŠE NEPLODNOST
  - něco o rodičích
  - Martinka
 NEPLODNOST - léčba
  - metody IUI,IVF
  - metoda p.Mojžíšové
  - lidstvo má problém
 ARCHIV ČLÁNKŮ
  - deníček
 FOTOALBUM
  - naše fotografie
 ODKAZY
  - katalog odkazů
 DOMA
  - domácí pekárny chleba
  - u nás doma
  - rekonstrukce domu
  - písková filtrace bazénu
 WEBMASTER
  - vývoj eMartinky
 FAQ
  - co je to eMartinka?

 Kniha návštěv
- Napište nám
- Přečtěte si

Poslední zápis:
8.7.2006  10:58:29 Webmaster
Pište nám na adresu dopisy@emartinka.cz

WEBMASTER
© LTX 2001 - 2019
Radek Lehký
Tel: 602138084
ICQ: 297193369

Veškeré dotazy a technické připomínky mi adresujte na
webmaster@emartinka.cz


Vyberte si články podle měsíce těhotenství:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9

Problémy s kašlem - 36.týden


  Článek ze dne: 18.06.2003Přečteno: 12055 x  


Tak jako po celé těhotentsví, se Dana snaží být v pohodě i ve třicátém šestém týdnu. I přesto, že se nějaké problémy vyskytly. Jedním z nich je častější tvrdnutí bříška. Jedná se vlastně o stahy dělohy. Děloha je sval a dráždí ji miminko svými pohyby. Během prvního těhotenství s Martinkou, Danu takovéto stahy vyděsily a následně ji paní doktorka raději nechala hospitalizovat v nemocnici. Momentálně Dana tvrdí, že stahy nejsou tak intenzivní a časté. I když jsou nepříjemné, až bolestivé. Není divu, při každém takovém stahu se ještě více napínají svaly a kůže po stranách bříška. No, uvidíme. Mohla by ještě tak tři týdny vydržet, jinak nastanou menší komplikace se mnou. Musel bych si v práci vzít ošetřování a zůstat doma s Martinkou. Tak jako tak spolu strávíme nějaký čas sami a můžu Vám říci, docela se na to těším. Když už nic jiného, tak si odpočinu od každodenního vstávání do práce ;-)
Konečně jsem u problému, díky němuž jsem se rozhodl napsat Vám další článek. Stalo se to někdy o víkendu. Danu jakoby začalo něco dráždit v krku a následně i maličko pokašlávala. Kašel přičítala suchému a horkému vzduchu během návštěvy u babičky. Doma jsme totiž zvyklí na jinou pohodu - naše metrové a kamenné stěny udržují mikroklima na nižších teplotách a hlavně na zvýšené vlhkosti vzduchu. Opravdu, hned první noc po příjezdu domů Dana spala úplně v pohodě. Zato v noci na úterý mírně pokašlávala. Kritická noc však nadešla z úterka na středu. Sotva Dana trochu zabrala, probudilo ji prudkým kopnutím miminko. Pak už to šlo ráz na ráz. Pohyby miminka se doplňovaly s úporným kašlem. Takové kašlání je velice nepříjemné a bolí - viz první odstavec. Nehledě ke skutečnosti, že loni touto dobou Dana také začala kašlat a po pár dnech se z toho vyklubal pravděpodobně zápal plic (Nevíme to určitě, neboť zastupující doktorka neposlala Danu na rentgen). I z toho důvodu řekla Dana rázné,"Ne, pojedeme raději k paní doktorce!"
Jeli jsme dopoledne, odskočil jsem si na chvíli práce. Praktická lékařka Danu jedním očkem zhodnotila,"Prosím Vás, kdepak máte těch třináct kilo navíc?" Má právdu, na Daně není nic vidět, kromě velikého bříška ;-) Chvíli se pak prohrabávala různými knihami a hledala nějaký vhodný preparát proti kašli. Když ono je to těžké v těhotenství. Normálně si člověk vezme na kašel něco co najde doma, nebo koupí v lékárně. Dle naší zkušenosti však přijde do lékárny těhotná žena a lékárnice raději nic nedoporučuje. Já to plně chápu, kryje si záda a nechce se dostat do nějakého maléru.
Doktorka Daně předepsala šumivé tablety ACC a na noc jednu tabletku Kodeinu. V chytré knize se u tohoto preparátu o těhotenství nezmiňovali. Jenomže během cesty domů Dana studovala příbalový leták a tam psali cosi o nedoporučení pro těhotné ženy. Jelikož je Dana opatrná jak na sebe, tak na miminko, raději zatelefonovala své sestře. Ta brala v těhotenství také něco na kašel. Po krátké telefonické domluvě zjistila, že se skutečně jednalo o Kodein. Na druhou stranu, doktorka asi ví co dělá a kromě toho je miminko již dávno vyvinuté a teď pouze přibírá na hmotnosti ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

18.6.2003   18:19:00   Jana V.
   monty.v@seznam.cz
Ahoj, také jsem poslední měsíc těhotenství prokašlala a vyzkoušela co šlo: možná vám to pomůže, zkuste jitrocelový sirup bez cukru nebo sirup Hedelix, obojí lze brát i v těhotenství. Držím palce, ať kašel brzy přejde a nic vás neruší v posledních týdnech čekání na miminko! :o)

20.5.2008   19:46:27   Pavlína
   
No, nechci nic říkat, taky jsem kašlala, jitrocelový sirup ok, ale na příbalovém letáku Hedelixu je napsáno, že těhotné a kojící ženy ho užívat nemají. Tak bacha na to.

1.12.2014   12:41:27   Radanka
   radana.mahlova@seznam.cz
Mě teď pomohl bylinkový sirup Stopkašel, jsem v 10tt a to není moc sirupů ani jiných léků, které bych mohla, až na tenhle. Je čistě přírodní, žádná chemie, takže mě ani miminku neublíží a hlavně se mi strašně ulevilo, měla jsem totiž takový ten až dávivý kašelí, už druhý dne užívání jsem se cítila o dost lépe.


 Články na serveru

9 měsíců

 (87109) 10.07.2003
Náš veliký porod...

 (8051) 08.07.2003
Poslední kontrola - 39.týden

 (6653) 02.07.2003
Co je to plán B ? - 38.týden

 (8028) 25.06.2003
Klid před bouří ;-) - 37.týden

 (12055) 18.06.2003
Problémy s kašlem - 36.týden

 (6210) 17.06.2003
Příprava na porod

 (7480) 17.06.2003
Výbavička pro miminko

 (5920) 17.06.2003
Příprava domácnosti na příchod miminka

© LTX 2001 - 2019  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist