Stránky miminka,neplodnost,zajímavosti o dětech

 Hlavní menu
 NOVÝ BLOG
  - úvodní stránka
 ODKAZOVNÍK
  - naši partneři
 TĚHOTENSTVÍ
  - naše bříško Vojtíšek
 VOJTÍŠEK
  - novinky - deníček
  - míry a váhy
  - moje první...
 MARTINKA
  - novinky - deníček
  - Martinka po narození
  - míry a váhy
  - moje první...
 NAŠE NEPLODNOST
  - něco o rodičích
  - Martinka
 NEPLODNOST - léčba
  - metody IUI,IVF
  - metoda p.Mojžíšové
  - lidstvo má problém
 ARCHIV ČLÁNKŮ
  - deníček
 FOTOALBUM
  - naše fotografie
 ODKAZY
  - katalog odkazů
 DOMA
  - domácí pekárny chleba
  - u nás doma
  - rekonstrukce domu
  - písková filtrace bazénu
 WEBMASTER
  - vývoj eMartinky
 FAQ
  - co je to eMartinka?

 Kniha návštěv
- Napište nám
- Přečtěte si

Poslední zápis:
8.7.2006  10:58:29 Webmaster
Pište nám na adresu dopisy@emartinka.cz

WEBMASTER
© LTX 2001 - 2024
Radek Lehký
Tel: 602138084
ICQ: 297193369

Veškeré dotazy a technické připomínky mi adresujte na
webmaster@emartinka.cz


Vyberte si články podle Martinčina věku(měsíce):
  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20
  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37
  38  39  40

Neštovice na Korfu...


  Článek ze dne: 09.08.2003Přečteno: 21602 x  


Martinka v detailu :-(
Jak jistě víte, Martinka odletěla s babičkou, dědou a neteřinkou Petruškou na ostrov Korfu. Měli tam zaplacený pobyt od cestovní kanceláře Čedok. Jenomže z původně poklidné dovolené se pro všechny vyklubal pobyt plný nepříjemností.
Již před odletem se dědovi na zádech objevila podivná vyrážka. Dostavil se tedy ke svému lékaři a ten potvrdil pásový opar. Děda dostal nějaký zásyp či mastičku, nevím to přesně. Když se to dozvěděla Dana, kontaktovala Martinčinu dětskou doktorku a optala se jí, jak to vlastně s tím oparem je. V knížce totiž četla, že pásový opar a neštovice způsobují stejné bakterie. Doktorka potvrdila možnost přenosu nákazy oběma směry. Martinka tak měla reálnou šanci, že neštovice dostane. Jak se nakonec ukázalo dle inkubační doby, musela se od dědy nakazit již před odletem, ještě během týdenního pobytu na Dachové u Hořic.
Zatímco si Martinka s Petruškou a babičkou užívaly krásného počasí a teplého moře na Korfu, děda nesměl na sluníčko. Samozřejmě ani do vody. Všechno probíhalo v pohodě, až do úterý 5.srpna. Přes den se u Martinky objevila zvýšená teplota. Babička ji přikládala možnému úpalu. Jenomže teplota postupně přerostla v horečku a Martince tak naměřili úterní noci téměř celých 39o. Na druhý den měli jet všichni do aquaparku a za tímto účelem děda zapůjčil auto. Martinka se s ním ve středu svezla, ale pouze čtyři kilometry k lékaři a zpět. Pan doktor si Martinku zevrubně prohlédl. Ještě předtím se zeptal na pojištění a babička vyndala z desek cestovní pojištění. Když však vybalila i Martinčinu kartu k jejímu dětskému pojištění, pan doktor se zatvářil spokojeně. Martinku jsme totiž již jako miminko nechali pojistit u Allianz a dostala k pojištění asistenční baby - kartu, Allianz - Elvia. Na základě jejího předložení nemuseli děda s babičkou vůbec nic platit v hotovosti. Jak je vidět, pán co pojišťoval Martinku měl pravdu, ta karta je fakt dobrá ;-)
Po prohlídce pan doktor konstatoval,"Jedná se o dětské neštovice, nic vážného!" Předepsal pak Martince nějaké léky - na pupínky Fenistil gel, na zmírnění svědění Fenistil sirup a na teplotu Depon sirup, což je vlastně Paralen. Jak vidíte, žádný tekutý pudr, jenž se běžně aplikuje u nás. Díky tomu, že Martinka nemá neštovicové pupínky zabílené pudrem, vypadá celkem hrozně. Dana původně nechtěla, abych vůbec nějakou fotografii zveřejňoval. Já však namítl,"Co se dá dělat, je to tvrdá životní realita a Martinka bude jistě brzo v pořádku!" ;-)) Podepsaný formulář ;-)
Po návštěvě u lékaře, zanechal děda babičku s Martinkou na hotelu a odjel s Petruškou do aquaparku. Martinka víceméně spinkala díky té horečce. Ve čtvrtek pak znovu zajeli k doktorovi na kontrolu. Martinku znovu prohlédl a tvářil se spokojeně. Děda mu poslézel sdělil, že na druhý den odlétají domů. To se doktorovi vůbec nelíbilo. Prý by měla Martinka zůstat v klidu minimálně do patnáctého. To však nepřicházelo v úvahu, neboť další letadlo od cestovní kanceláře mělo odlétat až za dvanáct dní. Děda musí v pondělí do práce a babička jakbysmet. Doktor jim navrhl kompromisní řešení. Připravil formulář, který pak babička podepsala. Píše se tam, že Marťa není až do patnáctého schopná bezproblémového leteckého převozu a babička tak na sebe bere plnou zodpovědnost za případné zhoršení Martinčina stavu. To víte, nějak se doktoři musí chránit ;-)) Nejzajímavější část formuláře jsem Vám ofotil.
Přes veškeré obavy se Martince cesta letadlem moc líbila a hned na letišti se ke mě hnala s otevřenou náručí. Dana mezitím zatelefonovala Martinčině doktorce a ptala se jí na bližší podrobnosti. Pokud prý nenastanou nějaké komplikace, tak k ní ani nemusíme. Mimo to má naše doktorka stejně tři týdny dovolenou. Až tam pojedeme druhého září s Vojtíškem, prohlédne si samozřejmě i Martinku. Doktorka nám ještě doporučila, aby Martinka raději zůstala ještě chvíli u babičky. Vojtíšek by v tak ranném věku nemusel neštovice chytit. Když tomu prý jde zabránit, jenom dobře.

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


 Články na serveru

30 měsíců

 (21602) 09.08.2003
Neštovice na Korfu...

© LTX 2001 - 2024  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist