Stránky miminka,neplodnost,zajímavosti o dětech

 Hlavní menu
 NOVÝ BLOG
  - úvodní stránka
 ODKAZOVNÍK
  - naši partneři
 TĚHOTENSTVÍ
  - naše bříško Vojtíšek
 VOJTÍŠEK
  - novinky - deníček
  - míry a váhy
  - moje první...
 MARTINKA
  - novinky - deníček
  - Martinka po narození
  - míry a váhy
  - moje první...
 NAŠE NEPLODNOST
  - něco o rodičích
  - Martinka
 NEPLODNOST - léčba
  - metody IUI,IVF
  - metoda p.Mojžíšové
  - lidstvo má problém
 ARCHIV ČLÁNKŮ
  - deníček
 FOTOALBUM
  - naše fotografie
 ODKAZY
  - katalog odkazů
 DOMA
  - domácí pekárny chleba
  - u nás doma
  - rekonstrukce domu
  - písková filtrace bazénu
 WEBMASTER
  - vývoj eMartinky
 FAQ
  - co je to eMartinka?

 Kniha návštěv
- Napište nám
- Přečtěte si

Poslední zápis:
8.7.2006  10:58:29



 Webmaster
Pište nám na adresu dopisy@emartinka.cz

WEBMASTER
© LTX 2001 - 2024
Radek Lehký
Tel: 602138084
ICQ: 297193369

Veškeré dotazy a technické připomínky mi adresujte na
webmaster@emartinka.cz


Vyberte si články podle Vojtíškova věku(měsíce):
  1  2  3  4  5

Pětiměsíční prohlídka...


  Článek ze dne: 09.12.2003Přečteno: 4000 x  


Martinka spolu s Vojtíškem v čekárně, právě odcházíme ;-)
Dnes v dopoledních hodinách proběhla naše hromadná návštěva u paní doktorky. Měla se u ní ukázat hlavně Martinka, neboť dobírá antibiotika od minulého týdne. Vojtíšek také nepřišel zkrátka, měl se dostavit na pravidelnou pětiměsíční prohlídku. Ale teď hezky popořádku.
Vcházíme do dveří střediska a Martinka se žene dovnitř jako první. Hned křičí na celé kolo,"Podívejte, podívejte sé, támdle je stromečék a sfítí!" Opravdu, na chodbě stojí vánoční stromeček. Letos si Martinka Vánoce jistě užije. V čekárně se ocitáme úplně sami a paní doktorka nás hned zve do ordinace. Dana mi povídá,"Víš co? Já jdu s Martinkou napřed. Vojtíška čeká očkování a Martinka by se pak bála. Zatím ho svlékni a přijďte za námi!" Svlékám Vojtu a on se mnou vyloženě pere. Nejraději by skočil z přebalováku na zem.
Konečně držím Vojtíška v náručí a běžím za holkama. Sotva paní doktorka zahlédne Vojtíška, diví se,"Tedy Vojtíšku, ty jsi pěkně vyrostl!" Má naprostou pravdu, což potvrzuje i následné položení Vojtíška na váhu a zvážení. Jste zvědaví? Vojtíškova aktuální hmotnost činí 8,2 kg. Slušný výsledek. Pokud chcete vědět více, klikněte si na rubriku Vojtíškovy míry a váhy. Doktorka se pro jistotu optala,"Vojtíška prozatím pouze kojíte?" Následovala Danina kladná odpověď. Jak jinak, když je mlíčko ;-)
Doktorka si Vojtíška přenesla na stoleček a jala se provádět jeho zevrubnou prohlídku. Jenomže milý Vojtíšek vůbec nechtěl jenom tak ležet na bříšku. Bleskurychle se otočil na bříško. Doktorka ho obrátila zpět, ale celá situace se opakovala. Paní doktorka pokračovala,"Ták Vojtíšku, ta jsi přímo ukázkové miminko. Navíc si pěkně povídáš, využiji ještě tvoji dobrou náladu a poslechnu si tě. Pak ti asi náladu mírně zkazíme!" Nasadila si stetoskop a chvíli Vojtíškovi "luxovala" hrudníček. "Ták, v pořádku!", prohlásila paní doktorka. Odložila naslouchadlo a už se k ní hrnula sestřička s injekcemi na podnose. Vojtíška čekalo dvojí očkování. Za prvé žloutenkové a za druhé další dávka trojkombinace. Sotva se ocitl podnos vedle Vojtíška, on nelenil a bleskurychlým obratem se přemístil na bříško. Následovala rotace o devadesát stupňů směrem vpravo a během chvilky držel Vojtíšek podnos v ručce. Doktorka prohlásila,"Tak to tedy ne, Vojtíšku, tohle není pro děti!" a vrátila ho zpět na zádíčka. Vojtíšek pak dostal obě injekce, každou pěkně do jednoho třísla. Jak se dalo čekat, rozbrečel se, ale pouze na chviličku. Martinka se tulila ke mě a soucítila s Vojtíškem.
Odcházíme z ordinace a já nesu Vojtíška obléci na přebalovák. Dana se s námi loučí,"Pěkně se oblékněte, ty taky, Martinko. Já skočím s močí do laboratoře a sejdeme se u auta!" Oblékám Vojtíška, jenomže on nechce vůbec spolupracovat. Jakmile mu chci natáhnout rukávek od mimkinky, hned se točí přes levý bok na bříško. Je to boj a já vítězím. Konečně usazuji Vojtíška do autosedačky a můžeme se spolu s Martinkou přesunout do auta.

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


 Články na serveru

5 měsíců

 (4000) 09.12.2003
Pětiměsíční prohlídka...

 (6754) 24.11.2003
Kontrola nožiček na ortopedii...





© LTX 2001 - 2024  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist