Stránky miminka,neplodnost,zajímavosti o dětech

 Hlavní menu
 NOVÝ BLOG
  - úvodní stránka
 ODKAZOVNÍK
  - naši partneři
 TĚHOTENSTVÍ
  - naše bříško Vojtíšek
 VOJTÍŠEK
  - novinky - deníček
  - míry a váhy
  - moje první...
 MARTINKA
  - novinky - deníček
  - Martinka po narození
  - míry a váhy
  - moje první...
 NAŠE NEPLODNOST
  - něco o rodičích
  - Martinka
 NEPLODNOST - léčba
  - metody IUI,IVF
  - metoda p.Mojžíšové
  - lidstvo má problém
 ARCHIV ČLÁNKŮ
  - deníček
 FOTOALBUM
  - naše fotografie
 ODKAZY
  - katalog odkazů
 DOMA
  - domácí pekárny chleba
  - u nás doma
  - rekonstrukce domu
  - písková filtrace bazénu
 WEBMASTER
  - vývoj eMartinky
 FAQ
  - co je to eMartinka?

 Kniha návštěv
- Napište nám
- Přečtěte si

Poslední zápis:
8.7.2006  10:58:29 Webmaster
Pište nám na adresu dopisy@emartinka.cz

WEBMASTER
© LTX 2001 - 2024
Radek Lehký
Tel: 602138084
ICQ: 297193369

Veškeré dotazy a technické připomínky mi adresujte na
webmaster@emartinka.cz


Vyberte si články podle Vojtíškova věku(měsíce):
  1  2  3  4  5

Poprvé u doktorky - 18.07.2003


  Článek ze dne: 22.07.2003Přečteno: 3292 x  


Martinka testuje autosedačku :-)
Vojtíška si hned druhý den po příjezdu z porodnice prohlédla dětská doktorka u nás doma. To bylo úterý 15.7 a hned si nás objednala do své ordinace na páteční řádnější kontrolu a hlavně zvážení.
V pátek jsme poprvé vytáhli ze skříně vypranou autosedačku po Martince a zkusili do ní Vojtíška připásat. Sedí se mu v ní evidentně dobře, což se ovšem nedá říci o Martince. Ta se do ní zkoušela sama posadit a musím Vám říci, za dva a půl roku pořádně vyrostla ;-) Tak jsme měli Vojtíška připraveného na transport a já šel v klidu udělat místo vzadu v autě, hned vedle Martinčiny sedačky.
Už při příchodu k vozu jsem si všiml potevřeného okýnka u spolujezdce. Pln neblahého očekávání jsem sáhl po klice a ty nejhorší představy na sebe nabraly reálnou podobu. To víte, celou noc vyloženě lilo a ještě ke všemu jsem nemohl s autem zajet kvůli pracovní činnosti do stodoly. Ptáte se co se stalo? Do auta napršelo, Danina sedačka promočená skrz naskrz a stopy vody všude na podlaze. Ještě že má auto v podlaze odtokové dírky, také tam mohlo stát slušné jezero. Přemýšlel jsem, jak se to mohlo stát a vzápětí mi bylo vše jasné. Ve středu jsme s Martinkou nakupovali v Rychnově a po příjezdu si Martinka hrála s klikou předního okna. Pravděpodobně ho stáhla. Grr! :-(
No nic, co se dalo za dvacet minut usušit fénem, to se usušilo. Na sedačku jsem Daně navlékl ručník a i přesto vstávala ze sedačky před zdravotním střediskem s navlhlým pozadím ;-)
Ještě malou poznámku k cestě - než jsme ujeli těch deset kilometrů, vzadu spinkala jak Martinka, tak Vojtíšek. To víte, Martinka nešla po obědě spinkat. Honem jsme probudili děti a šupky dupky do čekárny. Dana rozbaluje Vojtíška v čekárně :-)
Paní doktorka si nás vzala hned do ordinace. Dana nakráčela s nahým Vojtíškem zabaleným v plínce a já za ní spolu s Martinkou. Nejdříve proběhlo vážení. Sestřička nevěřícně posunovala závaží, až se zobáčky váhy ustálily. Divila se,"To snad ani není možné, ty jsi tedy kus chlapa, Vojtíšku!" Zavolala na doktorku,"Váží 4,35kg, to je pořádný přírustek!" Vojtíšek se mezitím stihl počůrat a tak jsme po osušení mohli pokračovat dále k doktorce.
Paní doktorka si Vojtu celého prohlédla a moc se jí líbil. Dokonce i pupíček se mu pěkně zavinul. Stalo se to až dnes, prakticky hodinu po hodině. Prohlídka pokračovala s Vojtíškovým řevem,"Vojtíšek se umí pěkně ozvat, jen co je pravda? Vypadá pěkně vzpurně, viďte?", obrátila se na nás. Vojtíškův křik se přitom řádně rozléhal na chodbě za otevřenými dveřmi.
Následovalo měření hlavičky a zde je výsledek - 36cm činí její obvod. Doktorka ještě zkontrolovala fontanelu a do očkovacího průkazu zapsala její rozměr 2x3cm. Tím prohlídka pro Vojtíška skončila a já ho mohl odnést do čekárny.
Znovu se máme u doktorky objevit až 29.7. Ten den mám zrovna dovolenou, neboť povezu časně ráno dědu, babičku, Martinku a neteřinku Petrušku do Prahy na letiště. Odlétají v šest hodin na Korfu. S Vojtíškem jedeme až po poledni, mezitím se ještě stihnu dospat. Možná ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


 Články na serveru

1 měsíc

 (9162) 01.08.2003
Podruhé u doktorky

 (3149) 27.07.2003
Tatínkovo první koupání

 (3292) 22.07.2003
Poprvé u doktorky - 18.07.2003

© LTX 2001 - 2024  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist