Článek na serveru:  http://www.emartinka.cz

Aneb Internetová rodina, miminka, děti, neplodnost a metody její léčby

Ze dne: 25.07.2003
Martinčin věk - měsíce: 30
Rubrika: Deníček


Opět jsem Vojtíška koupal :-)

Pohodička v obyváku ;-)
Odpoledne jsem přijel z práce autem a na dvorku mi hned padl do oka kočárek se spícím Vojtíškem, stojící na náspu. Hned jsem si vzpomněl, jak již větší Martinka spávávala na jeho místě. Pokaždé jsem musel s co nejnižšími otáčkami motoru vjet na dvůr, pomalu vystoupit a dveře pak opatrně zatlačit, aby nekřáply. Ve Vojtíškově případě jsem si řekl,"Vojtíšek je ještě malý, hluk mu ve spánku tolik nevadí a tak můžu dveře normálně zaklapnout!" Sotva jsem však s nimi bouchl, Vojtíšek v kočárku nadskočil a pobudil se. Hmm, nevyšlo to :-)
Zítra očekáváme velkou návštěvu - mají přijet švagr s manželkou a mladší ze dvou dcer, tedy Danielkou. Starší Petruška právě tráví svoji tuzemskou část dovolené s babičkou, dědou a Martinkou. Návštěva se samozřejmě přijede podívat na našeho Vojtíška. Takže to v tuto chvíli vypadá jako klid před bouří ;-) Posuďte sami, při pohledu na dnešní titulní fotografii. Zatímco Vojtíšek před večeří spinkal, Dana si konečně po náročném pracovním dni sedla a prohlédla si noviny. Musel jsem je vyfotit bez blesku, neboť by se jinak Vojtíšek mohl probudit :o)
Před chviličkou jsem druhý den po sobě vykoupal Vojtíška, heč ;-))) Dana se ráda zbavila této činnosti. Za celý den se unavila a mimo to mi povídala,"Víš, klidně si Vojtíška vykoupej, stejně nám koupání nevychází. V pondělí přece jedeš k babičce!" Já si ho vykoupu rád, proto jsme spolu hned běželi do koupelny. To víte, miminkem bude pouze chvíli.
Celé dnešní koupání však Vojtíšek vyloženě prořval. Moc se mu nelíbilo rozbaleně ležet a navíc ho trápil hlad. Zkoušel jsem mu nabídnout obrácenou stranu prstu a začal ihned tahat. Tak to bylo jasné. Navíc jsem ho tím testem rozčílil, neboť čekal mlíčko :o)
Dana před chviličkou hovořila telefonicky s babičkou. Martinka se má dobře, jenom jí zítra končí tuzemská dovolená. Pojedou spolu s Petruškou k babičce a dědovi. V úterý ráno jsem je měl všechny odvézt do Prahy na letiště. Jenomže cestovka přesunula odlet na Korfu z šesté ranní na osmou hodinu večerní. Tudíž nejedu pryč v pondělí, ale až v úterý. A to si Dana se mnou před chvílí vyměnila Vojtíškovo koupání. Díky tomu ho budu koupat vícekrát!! ;-)
V souvislosti s přesunutým odjezdem na Ruzyň bude Dana muset v pondělí zatelefonovat dětské doktorce, neboť jsme byli původně objednáni na druhou hodinu odpolední a to v úterý. Snad si nás přeobjedná na dopoledne.
Děda zakoupil takový teploměr s rybičkou. Pověsil ho na zeď chatky, aby měli přehled o teplotě. Martinka prý babičce celou dovolenou vykládala,"To je Vojtíškova rybička!" Babička nevěděla o jakou rybu jde a myslela si, že si Martinka vymýšlí. Až dnes jí Dana vysvětlila do telefonu,"Vojtíšek má opravdu rybičku na koupání. Dostali jsme ji v porodnici a jedná se o teploměr!"
Na závěr ještě jeden postřeh. Každý kdo vodí Martinku, obdivuje její vřelý vztah k zelenině a ovoci. Dne někdo holkám přinesl meruňky a než Petruška snědla jednu, Martinka jich sbušila pět. Salátovou okurku je schopná sníst také najednou ;-)

Pro více informací a vstup na server si klikněte na http://www.emartinka.cz

© LTX 2001 - 2024  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist