Článek na serveru:  http://www.emartinka.cz

Aneb Internetová rodina, miminka, děti, neplodnost a metody její léčby

Ze dne: 16.1.2005
Martinčin věk - měsíce: 48
Rubrika: Deníček


Martinka se učí psát...

Vojtíšek sbírá kamínky na cestě :o)
Včerejší oslavování Martinčiných narozenin, zakončil těsně před šestou hodinou podvečerní ohňostroj. Stejně jako každým rokem jsem od Silvestra schoval pár římských svící. Děti se ustrojily, švagr popadl Vojtíška a následoval přesun na dvorek. Odtamtud jsme vypálili všechny svíce proti ztemnělé obloze. Vojta se neprve mírně bál, ale po pár ranách už výskal radostí a prstíčkem mířil na létající barevné ohýnky,"Tam tam íííí, páálí, páálíí!" Ještě dnes dopoledne mi ukazoval na vypálené papírové trubky a komentoval je,"Tam pálíí, bum bác!"
Vojtíšek nás během společné odpolední procházky velice překvapil svojí mluvou a reakcemi. U jednoho domu na horním konci naší obce mají velikého psa vlčáka. Pokaždé když jde někdo kolem, pes s velikou radostí vyskočí na plynovou budku u plotu(Takzvanou HUPku, tedy Hlavní Uzávěr Plynu). Z ní pak pěkně zvysoka štěká. Kdyby chtěl skočit tak skočí, ale to on ne. Vojtíšek ho pobaveně sledoval z kočárku a volal,"Jůů tam baf baf baf!" Poté psa k našemu překvapení nabádal,"Hop, hop!" Pes naštěstí neposlechl a plot nepřeskočil ;-)
Znovu Vojtíšek exceloval během cesty zpět. Už se nechtěl vézt na kočárku, proto byl sesazen a tlačil prázdný kočár sám. To mu jde celkem dobře, jenom řídit musíme my. Pro větší zábavu si Vojta nechal na nožní brzdu kočárku zaháknout mašinku na kolečkách a táhl ji také. Najednou proti nám kráčí starší manželé a my je s Danou zdravíme,"Dobrý den!" Vojtíšek se po nich ohlédl a zcela zřetelně pozdravil,"Ahóój!" Paní se na něho obrátila a opětovala pozdrav,"Ahoj! Ty ale krásně tlačíš kočárek!" :-) Martinka píše  :-)
Navečer se Martinka bavila procvičováním psaných textů. Nevím co pak bude provozovat ve škole, ale doma ji moc baví učení se písmenek. S největší pravděpodobností ji hodně motivuje seriál uváděný v Kouzelné školce - Hrajeme si s písmenky. Tam se děti v každém díle naučí jedno nové písmenko z abecedy. Dnes si Marťa vzala papír, pastelku a už žadonila,"Maminko, jak se píše Martinka? Dana jí diktovala jednotlivá písmenka a Marťa je zapisovala,"Tak já píšu K jako Krtek, A jako Alenka, T jako traktor!" Skutečně napsala svoje jméno. Pak psala další - Ondra, Lucka, Radek, krtek. Mohl bych pokračovat ještě dále, ale i tohle stačí. Sama složitější slovo nenapíše, ale jakmile jí ho rozložíme na písmenka, není co řešit :-)
Zatímco si Martinka procvičovala abecedu, Vojtíšek na malém stolečku maloval různé patvary. U něho nás překvapuje hlavně jeho dokonalé držení pastelky v ručičce. Martinku jsme museli správné držení tužky učit a Vojta na to přišel sám. Možná si bere dobrý příklad od Marti. Děti si spolu moc rozumí a dokazovaly mi to i během podvečerního koupání. Dnes jsme si měli umýt vlásky a tak já Vojtíkovi hlavičku namočil. Po aplikaci dětského šampónu se mojí role zhostila Martinka a důkladně Vojtíškovi vlásky prodrbala. Vojta se vyloženě bavil. Smál se na Marťu, culil a držel bez hnutí. Jakmile pak přišla na řadu Martinka, Vojtíšek pro změnu vydrbal hlavu jí. On vůbec kolikrát bez varování vyklopí Martince na suché vlásky plný kelímek vody a Martinka se následně rozbrečí. Jsou to prostě naši malí miláčkové ;-)

Pro více informací a vstup na server si klikněte na http://www.emartinka.cz

© LTX 2001 - 2020  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist