Článek na serveru:  http://www.emartinka.cz

Aneb Internetová rodina, miminka, děti, neplodnost a metody její léčby

Ze dne: 19.1.2005
Martinčin věk - měsíce: 48
Rubrika: Deníček


Sněhová nadílka...

Děti na bobu :o)
Včerejší večer jsem trávil s dětičkama sám, neboť se Dana hned po uložení dětiček do postýlek vydala na návštěvu ke kamarádce. Tam šla v silném mrazivém větru a zpátky ji pro změnu doprovázelo sněžení. Sice moc sněhu nenapadlo, ale po ránu to stačilo na bobování a také na menší silniční kalamitku. Kdo by v lednu čekal sníh, že? Cestou do pracovního města mě totiž jako obvykle čekala fronta kamiónů, netroufajících si sjet z prudkého kopce dolů(Ani se jim nedivím, pod kopcem je ostrá pravotočivá zatáčka). Silnici po ránu ještě nikdo neposypal. Ne jako včera, kdy naše auto dostalo spršku soli ze sypacího vozu, nesmyslně ošetřujícího suchou silnici ;-)
Sotva se Martinka probudila a zmerčila sněhovou nadílku, hned žadonila,"Maminkó, půjdeme ven bobovat? Já už se těším!" Hned po snídani šli. I Vojtík se poprvé projezdil na svém novém bobu. Asi dvakrát se pořádně vyválel ve sněhu, jenomže si z toho nic nedělal. Všichni tři tak strávili dopoledne dvě a půl hodinky venku. To samé i odpoledne, po Vojtíškově vyspinkání. Já přijel z práce právě včas, abych ještě děti vyfotil společně v jednom bobu. Pak už následovala zběsilá jízda při níž jsem děti vyklopil v zatáčce. Vojtík zapadl obličejíčkem do sněhu a rozbrečel se. Dana mě upozorňovala,"Vojta je ještě malej na takovéhle kousky. Začne se bát a nebude chtít na bobu jezdit!" Než to dořekla, seděl Vojta zpátky ve vozidle a chtěl tahat. Když nastal čas k odchodu domů, nemohl jsem ho z bobu dostat. To víte, že brečel ;-) Vojtík se sápe na pastelky  :-)
Doma se hned po svačince vrhl na malování si pastelkami. Martinka dostala pod stromeček novou velkou sadu nelámavých pastelek. Vojtovi tak připadly Martinčiny staré. Hezky to Dana vymyslela, viďte? Jenomže předevčírem měl Vojtíšek možnost seznámit se osobně s novými pastelkami, pořádně si je ohmatat a od té chvíle už jiné nechce. Dnes si je na Daně vyloženě vybrečel, takže už je mají dětičky společně. Vojta je naštěstí neláme a kreslí s nimi ostošest.
Martinka před spaním vyzvídala, jakže se vlastně dělá knížka. Já jí povídal,"Tu knížku Martinko, vytisknou v tiskárně!" Marťa pokývala hlavičkou a spustila,"No jó, to já sem viděla na jednom obrázku takovou tiskárnu k počítači. To voni to z počítače vytisknou takovou omalovánku a tu pak barvičkama vymalujou. Až ji vymalujou tak pod ní nalepěj takovej tvrdej papír a knížka je hotová. Že jó, že to takdle dělaj ty knížky? Já si taky musím nějakou knížku namalůvat!" Proč ne, ať se baví ;-)
Vojtíšek se i dnes díval na Kouzelnou školku a seriál Bill a Ben. Jakmile uslyší hudbu, tancuje před televizí a zpívá spolu s ní,"Ben ben bil, tam jůů, ben ben, takýý!" Obdobně reaguje na Martinčin oblíbený seriál Datel Woody. Pořad se objeví na obrazovce a Vojtík skáče radostí,"Jůůůů tam vůdy vůůůdy, date wůůůdy!" Hezky se nám rozkecává, viďte? ;-)

Pro více informací a vstup na server si klikněte na http://www.emartinka.cz





© LTX 2001 - 2020  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist