Článek na serveru:  http://www.emartinka.cz

Aneb Internetová rodina, miminka, děti, neplodnost a metody její léčby

Ze dne: 21.1.2005
Martinčin věk - měsíce: 48
Rubrika: Deníček


Džus s bublinkama? Co je to?...

Dětičky spolu tvoří u stolu :-)
Martinka před chvílí zalezla do postele. Netrvalo dlouho a ozval se její hlásek,"Tatínku, problém!" Já se jí ptal,"Co se děje, Martinko?" Marťa pokračovala?"Nó, moje pežiná. Je nějaká zlobivá a rozčepejžila se až na zem. Potvora jedna!" Co se dalo dělat, společnými silami jsme ji narovnali. Doufám, že dá do rána pokoj. Ne Marťa, peřina přece ;-)
Dana mi po svačince vyprávěla o Martinčině nalévání si džusu z krabice do skleničky. Pokud očekáváte nějaké katastrofické scénáře, ani nečtěte dál. Zase tak hrozné to nebylo, Martinka jenom Daně hlásila,"Maminkó, já nemám ráda takovej džus s bublinkama!" Dana se podivila,"Ale Martinko, v džusu přece nejsou žádné bublinky!" "Ale sou!",tvrdila MArťa. Dana se zvedla a šla prozkoumat sklenici s džusem. Skutečně, Martinka měla pravdu. Džus kypěl životem a ode dna se vznášely vějíře maličkatých bublinek. Počkat ještě pár dnů a vznikl by dobrý základ pro vypálení super pomerančovice. Není divu, džus ležel otevřený na lince již pár dní. Ještě že Martinka nemá příliš ráda bublinkaté vody :-)
Jste zvědaví na Vojtíškův zdravotní stav? Po včerejším očkování ho začala bolet levá nožička, což dává najevo občasným stěžováním si,"Bolíí, bolíí!" Pak zatne zoubky a odkulhá jako starý vysloužilec. Bolest mu však nebrání v lezení na židličku, jak můžete vidět na první i druhé fotce. V noci na dnešek spinkal naprosto ukázkově, jenom po ránu topil jako kamínka. Dostal tedy další dávku sirupu a po celý den řádil bez zábran. Není mu však dobře, po uložení do postýlky hned usnul. Normálně v ní řádí minimálně půl hodiny ;-) Vojtíšek se sápe na poličku :-)
Vojtíšek si během dne zdatně rozšiřoval slovní zásobu. K obědu prý měl,"Kedlíky!" Tímto slůvkem mě vítal doma z práce. Předtím však použil svoje oblíbené,"Čááůů, ahóój!" Ovšem nejlepší perličku mi předvedl po svačince. Já nesl Vojtíka umýt k umyvadlu na chodbu. Vojta se jako obyvkle postavil na stoličku a začal plácat ručkama do vodního proudu. Pak zastrčil ukazováček do kulaté díry umyvadlového přepadu. Povídal mi,"Tadý, mňau, mňau!" Snažil jsem se uvést věci na pravou míru,"Ale ne, Vojtíšku, tady nebydlí kočička. V té díře žije myš!" Tak jsem kdysi balamutil Martinku. Vojta hned zavýskl a na celé kolo volal,"Tam je myšššš, myšššš!" V tom ššš se vyloženě vyžíval, neboť tak přece dělá mašinka, ne? A tu Vojta zvládá napodobit na jedničku s hvězdičkou. Jenom škoda, že už dnes mašinky pouze vrčí ;-)
Navečer k nám přišel Péťa od sousedů. Pohrál si dosytosti s dětmi a pak hurá na Internet. Když už ho máme neomezený, tak proč to nevyužít. Vojtíšek co chvíli běžel Péťu k počítači zkontrolovat. Nakoukl na něj, zaculil se, vykřikl,"Jééé, hihihi!" a zmizel v pokojíčku. Když se pak před večeří Péťa loučil, Vojtíšek na něj od stolu mával a křičel,"Ahóóój, ahóój, pááá!" Tohle umí dobře. S každým se loučí. A nejenom Vojta. I Martinka se co chvíli ptá Dany,"Maminko, deš dneska na cvičení?" Že by se děti těšily na chvíle strávené s tatínkem? Kdo ví ;-)))

Pro více informací a vstup na server si klikněte na http://www.emartinka.cz

© LTX 2001 - 2020  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist