Článek na serveru:  http://www.emartinka.cz

Ze dne: 18.03.2003
Věk - měsíce: 26
Rubrika: Novinky


Titul: Pokračujeme v imunoterapii...

Po ránu jsme jeli do města s Martinkou k paní doktorce. Objednala si ji totiž na další očkování proti dětské obrně. Jak se však na místě ukázalo, jednalo se o živelnou akci všech na středisku sídlících pediatrů. Už při příjezdu nás zarazilo to množství aut na parkovišti, povedlo se nám zaparkovat pouze náhodou. A uvnitř? Tolik dětí pobíhajích po chodbě se hned tak nevidí. Samozřejmě chodily i s maminkami ;-)
Očkování na lžičku probíhalo v čekárně a ani tam nebylo k hnutí. Takovéto chvíle nás utěšují, že i k naší doktorce chodí mnoho dětí. Abych Vám to vysvětlil - pokaždé když jsme objednaní, nebo přijdeme jenom tak, v čekárně jsou maximálně dvě děti před námi. Prostě pohoda. Když měla v létě naše doktroka dovolenou, museli jsme s Marťou jít ke smluvní konkurenci. Jenomže nás tam pokaždé překvapila čekárna nacpaná až k prasknutí. Není divu, v takové chvíli hlodá červíček pochybností - chodí vůbec někdo k naší doktorce? Nemá náhodou nějakou špatnou pověst? Ani náhodou! My jsme s ní naprosto spokojení ;-)
Dnes jsme si tedy vystáli frontu a Martinka si nechala vstrčit lžičku s očkováním do pusinky. Žádné praní a bránění jako minule, kdepak. Po Martince šla na řadu holčička nesoucí stejné jméno - Martinka. Však se naše Martinka neustále otáčela a reagovala přitom na slova určená druhé Martince. Po očkování jsme se přesunuli do ordinace za paní doktorkou, abychom se jí na něco zeptali.
Jak již naši stálí čtenáři vědí a noví si v archívu mohou přečíst, Martinka prodělala v loňském létě nepěkný zápal plic. Pravděpobně jeho následkem se jí oslabil imunitní systém a celý podzim promarodila s dýchacími cestami. Až ke konci roku jí doktorka nasadila podpůrnou imunoterapii. Ten přípravek se jmenuje Broncho - Vaxom a jedná se o "sušené" streptokoky a kdoví jaké potvory ještě. Podzimní dávka zabrala a Martinka od té doby vážněji neonemocněla.
Právě v tuto dobu, na jaře nastal čas ke druhé pokračovací dávce. Paní doktorka nám předepsala další balení. To podzimní jsme měli dle rady nasypat z kapsle na lžičku čaje. Jenomže se Martinka od té doby zdokonalila, kapsli jednoduše rozkouše a spolkne komplet :o)


Copyright © - LTX 2001 - 2020