Článek ze serveru:  http://www.emartinka.cz

Z kategorie:  ...Rodina


Titul článku:  Vánoční chaloupka jako z pohádky

Přípravy na vánoce pomalu vrcholí. V kuchyni se celý den připravuje a peče cukroví a my s Martinkou uklízeli trochu v koupelně za bývalým přebalovacím pultem. Už se jej chystáme odtamtud vyhodit a nahradit jej nějakou skříňkou s umyvadlem. Po novém roce snad na výměnu dojde. V dopoledních hodinách k nám přišel zástupce firmy, která má nám na domě předělávat úplně celou střechu. S ním přišel i zednický mistr, aby si obhlédl dispozice zednických předělávek. Mimimo jiné potřebujeme i přestavět komín z jednoděrového na dvouděrový, abychom mohli do kuchyně šoupnout krbová kamna s výměníkem. Už se moc těším na to živelné a bezprostřední teplo z kamen. Před lety jsme si toho nevážili - kamna jsme zrušili a teď se vracíme zpátky ke kořenům. Mimo jiné se chceme zbavit své úplné závislosti na dodávkach plynu, co se topení týče.

Pohádková chaloupka :-)

Vojtíšek celý den ležel, není mu nějak dobře a také má horečku. Uvidíme, co se z toho vyklube. Odpoledne a navečer spal a my s Marťou si vymyslili, že zajedeme do Ústí pro kapra. Pěkně živého, do vany, ale to jsme tady na webu probírali už několikrát v diskusi. Jako - jestli to není týrání a podobně. Kapra šoupneme do chladné vody ze studny a tam se mu pokaždé dařilo dobře. No, jenomže kapra nemáme, páč v sádkách mají přes víkend otevřeno od osmé ranní do poledne. Takže to snad dopadne někdy v příštím týdnu. Martinka se mnou jela vybrat ještě nějaký dárek Vojtíškovi. Sama už ví, že si dárky kupujeme, ale před Vojtou taktně mlčí. Občas na mne spiklenecky mrkne očkem - my víme své, ale před Vojtíškem ani muk ! ;-)

Cestou zpátky jsem to střihnul přes námestí a tak Martinka mohla obdivovat nádherně nasvícený a blikají vánoční strom. Navíc nás zaujala podsvětlená podloubí. Prý to tam bylo již loni, jenomže jsme se do Ústí před Vánocemi nedostali. Po vyjetí z města, na okraji Libchav náhle Marťa nadšeně zvolala,"Tatínku, podívej se nalevo! To je překrásně nasvícená chaloupka jako z pohádky!" Skutečně! Hned jsem hodil levý blinkr a už jsme parkovali na autobusové zastávce. Všude kolem stála samá auta obdivovatelů té nádhery. My také sledovali ten dokonalý pohled na vánočně rozsvícený dům. Tohle se jenom tak nevidí. Já vytáhl mobil a tu krásu zvěčnil. Omluvte proto, jak ta fotka vypadá. Přece jenom byla navíc úplná tma. Takže - kdo se chcete také pokochat - zamiřte do Dolních Libchav a za Ústím odbočte za silničním mostem doleva. Prý to bylo i v televizi.

Tento článek jsem začal psát včera, takže se Vojtíškovi přes noc značně ulehčilo a dnes byl celkem v pohodě. V každém případě s ním zítra zůstávám doma. Do práce zajedu odpoledne na pár hodin.

Vložil: LTX   Dne: 13.12.2009   Čas: 20:50:51