Článek ze serveru:  http://www.emartinka.cz

Z kategorie:  ...Rodina


Titul článku:  Děti zdobí vánoční perníčky

Opět se hlásím naživo z předvánočního shonu. Zatímco loni proběhl závěr roku značně rozpačitě, letos je tomu zcela jinak. Loni s námi dosti zacloumala ekonomická krize - naše nadnárodní firma přišla o zakázky a my se s prací rozloučili se skomírající výrobou již začátkem prosince. Bylo to fakt nejhorší zakončení roku, co pamatuji. Navíc se nekonala žádná besídka v hospodě, jakou plánujeme na následující neděli. To už jsem neměl co dělat, tak jsem podnikl pár výletů po vzdálenější okolí a fotky jsou například ve fotoalbu mého dalšího webu - ZDE. Ale dosti nářků - díky tomu, že naše firma zavřela dvě pobočky, my dostali jejich práci a můžeme se z toho zbláznit. Nejinak tomu bylo dnes, kdy jsme museli dojet výrobu až na krev, neboť se přes svátky bude stěhovat balírna do nové haly a vůbec na mne čeká pěkně nepěkný chaos. Ale, nestěžuju si, ani náhodou ;-)

Dětičky zdobí perníčky :-)

Dětičky jsou již konečně zdravé po prodělané chřipce. U obou stejný průběh - horečky kolem čtyřicítky a bolest hlavy. Po jednom a půl dni úleva. Přitom jsme jim naordinovali léky s paracetamolem. To samé nám potvrdila v pondělí naše paní doktorka, prostě standardní postup. Tím pádem se vynechala naše doposud fungující základní škola a Martinka to v pondělí málem oplakala, poněvadž se moc těšila na nejbáječnější tejden ve škole, jak mi vysvětlovala. No nic, Vojtíšek dnes vypadal, jako by fakt už nutně potřeboval vyhnat ven na mráz, jak doma řádil. Maminka děti navečer zaměstnala zdobením perníčků, což Vojtíškovi vydrželo pár desítek minut, než se mu podařilo při čištění ucpané trysky zdobítka špendíkem, propíchnou pytlík. Hned se zdekoval a dělal, že on nic, to samo :-)

Podobně se po Vojtíškovi chovala naše kočka Líza, poněvadž v nestřeženém okamžiku skočila do krabice s cukrovím. Kočka číhá na každou příležitost a byla maminkou slovně zpucována. Hned zalezla do kouta. Venku mrzne, až se jezevčíci lámou v zatáčkách a kočku by ven nevyhnal. Jenom nám ti naši zvířecí miláčkové roznáší doma blechy a kromě Martinčiny pokousané nohy se objevily i Vojtíškovi kousance za krkem. Budu muset začít tvrdě odblešovat. Kočky, ne děti ;-)

Zítra se chystám s dětmi konečně pro živého kapra do vany, takže se ještě ozvu :-)

Vložil: LTX   Dne: 17.12.2009   Čas: 21:13:51