Článek ze serveru:  http://www.emartinka.cz

Z kategorie:  ...Rodina


Titul článku:  Vojtíšek - jako ryba ve vodě

Včerejší odpoledne na lyžích byl opravdu úžasný tah, poněvadž bylo naprosto neskutečně zimní počasí. Mrzlo, svítilo sluníčko a sníh byl na sjezdovce maximálně rychlý. A to je vražedná kombinace ;-) To myslím obrazně, na sněhu se válel pouze Vojtíšek a dvakrát i Martinka. To bylo tak - Marťa najednou přede mnou padla docela prudce na sníh, jak se jí rozjely lyže od sebe. Hned si stěžovala,"Tatí, ty lyže mi vůbec nevyply a to jsem udělala málem, kotrmelec!" To není jenom tak, příští jízdu se jí jenom lyže rozjely a vyply obě naráz. Fakt je, že jsem je seřizoval dle citu sám osobně a děti mají vázání nastavené zbytečně měkce, ale na druhou stranu to může být jenom plus. I sobě jsem si to nastavil tak, že na naší sjezdovce mi lyže vyhodila při velice ostrém obloučku :-) Vypínání testujeme jako kdysi před lyžákem - přední vázání kopnutím ze strany do boty a zadní předklonem.

Včera byl obzvláště Vojtíšek značně unaven z lyží, ale navečer řádil opět jako černá ruka. Dnes to samé, ale odpoledne jsme dětičky maličko unavili pro změnu jiným programem. Polokrytý zimní stadion v Ústí ještě nefunguje - až od zítřka. Tak bylo rozhodnuto alternativně - jedeme do vody, respektive do krytého bazénu taktéž v Ústí. Návštěvnost byla docela malá a kromě nás tam plavalo v nasoleném bazénu(To mi připomíná dovolenou v Tunisku, kde byly bazény poloslané, ale tady nahradili tradiční chlór solí - je to prý šetrnější k pokožce) asi dalších šest osob. Vojtíšek se hned vrhnul do vody a plaval svým plaveckým stylem čubička ostošest. Co chvíli hlavu pod vodu a bylo mu naprosto jedno, jakou má pod sebou hloubku. Skákal i z můstku na největší hloubce různé styly po nohou - svíčka, placák, šroubek a další. Má značnou průpravu od dědy, a také ze školkového plaveckého výcviku. Školní na něj teprve čeká na jaře. Musí se naučit nějaký kultivovanější plavecký styl, ale jinak pod vodu rozhodně nejde. Díky tomu jsme si dnešek navýsost užili - já s Marťou několikrát jel velký tobogán a maminka si mohla nerušeně zaplavat, aniž bychom museli hlídat Vojtíška na dva metry od něho. Co se týče plavání, chová se jako ryba ve vodě :-) I my s Marťou jsme si zaplavali nadrůměr :-)

Včerejší lyžování a dnešní dosti intenzivní plavání nás dosti příjemně unavilo a stejné aktivity včetně bruslení plánujeme i v následujících dnech. Vánoce jsou pro nás hlavně svátky, kdy si velice aktivně užíváme Zimy :-)

Vložil: LTX   Dne: 22.12.2009   Čas: 21:30:12