Článek ze serveru:  http://www.emartinka.cz

Z kategorie:  ...Rodina


Titul článku:  Štědrý večer u nás...

Rodinka :-)

Na úvod mám pro Vás exkluzivní společnou rodinnou fotku přímo ze Štědrého večera. Bohužel si Vojtíšek chtěl právě moc hrát se svým novým jeřábem a vůbec neměl náladu na focení. Proto tam má naprosto geniální výraz :-) Tak co, jak se Vám fotka líbí?

Vánoce jsou již minulostí a já se opět hlásím. Přece jenom vše proběhlo poněkud hekticky a my se setkali se všemi našimi milými příbuznými. Ostatně, jak to má o svátcích být. Děti se nemohly od časných ranních hodin Štědrého dne dočkat, kdy už Ježíšek konečně přinese ty dárečky. Obzvláště Vojtíšek, jako jediný(Zatím ;-) ) věřící. K večeři si nandal na talíř něco bramborového salátu a dostal kousek podkovy z kapra. Do té pouze párkrát zakousl a tím končil,"Já už nemám hlad, vezmu si rohlík!" Vojtíšek totiž poslední dobou preferuje několik jednoduchých jídel - suchý rohlík, zapečený rohlík se šunkou, sýrem a následně kečupem a konečně - i dva jogurty na posezení(To má asi po mě, to zvládnu také ;-) ). Sotva Vojtíšek dojedl, dojedl zbytek rodiny a rázem jsou dětská očka upřena na tatínka. Já, abych zdramatizoval situaci, prohlašuji,"Dobře, tak si dám ještě jeden kousek kapra a dvě lžíce bramborového salátu!" Na ta slova Vojtíšek hned protestuje,"Tatí, néé, dáš si to až potóóm!" A po čem? Že se ptáte. Jistě jste uhodli. Následoval přílet Ježíška. Takže jsem se s dětmi šupky - dupky klidil ven, abychom jej nevyplašili. K tomuto účelu si Vojtíšek vybral v obchodě balíček pyrotechniky, ten jsem však odborně prolustroval - všechny bouchací římské svíce a rakety putovaly do balíku na Silvestra. Ven jsme vzali pouze asi tři barevné rakety a římskou svíci. Dětičky skákaly nadšením nad následnými efekty.Čekání na Ježíška se rázem zkrátilo. Jenom to počasí nás vypeklo, ach jo :-) V pondělí na lyžích a Vánoce na blátě.

Tak si to představte, Ježíšek k nám skutečně zavítal a přinesl Vojtíškovi vysněný dýárek - metr vysoký stavební jeřáb na dálkové ovládání. Martinka dostala novou panenku Poly s příslušenstvím a vrněla blahem. K tomu děti dostaly i společný dárek - konečně fungující vysílačky PMR. Nebylo toho mnoho, ale zato více radosti. Fakt to nemá cenu přehánět s množstvím dárků. I naše kočky dostaly dárek, který jim zakoupila Martinka - je to pouze na domácí použití - jedná se o kouli, s myškou uvnitř. Marťa se hned ukázala coby zkušená řešitelka hlavolamů a posléze třímala vítězoslavně v jedné ruce myš a v druhé prázdnou drátěnou kouli. Vyndala Myš z klece, stejně jako Rychlé šípy Ježka v kleci ;-)

Plně si užíváme sváteční pohody. Kočičák - Tygr Macek Lehký mi právě vrní na klíně a co chvíli mačká tlapkama klávesy na klávesnici, takže musím dost hustě opravovat, páč škrábe jako kočka. Před osmou jsem se vrátil z domácí tělocvičny a elipticalu a teď naprosto spokojen relaxuji se sklenkou uvařeného punče. Užíváme si, fakt. Venku však nemrzne, budeme muset zkusit s dětmi zajet do Ústí na polokrytý zimní stadión. Maminka alespoň vyzkouší své nové krasoblusle - ty jí donesl Ježíšek :-)

Vložil: LTX   Dne: 27.12.2009   Čas: 20:58:43