Článek ze serveru:  http://www.emartinka.cz

Z kategorie:  ...Rodina


Titul článku:  Silvestrovské oslavy

Hned na úvod Vám chci popřát úspěšný nový rok 2010, naplněný samými pozitivními zážitky. My si užili uplynulého Silvestra víceméně v kruhu rodinném. Prapůvodně plánovaná akce strávit Silvestra na horách nevyšla. Takže jsme ponejprv všichni dohromady začali hrát karetní hru UNO - tu dostala Martinka pod stromeček. Pokud to neznáte - jedná se o dosti dobrou modifikaci oblíbené hry Prší. Jelikož včera venku pršelo, bylo to, řekl bych, stylové ;-)

Vojtíšek se již nemohl dočkat půlnoci,"Kde budou ručičky na hodinách, až konečně půjdeme ven? A kolik ještě hodin nám zbývá?" Prostě otázka za otázkou. Konečně nastala kýžená chvíle - ani jsme nečekali na půlnoc a přípitek - Nový rok jsme přivítali již nastoupení na hřišti se všemi těmi raketami, římskými svícemi a kulovými pumami. Vojtík mi postupně nosil naše zásoby a já je odpaloval k velké radosti nejenom našich dětí. Prostě nádhera. Již loni jsme dovolili dětem ponocovat takhle dlouho, ale nechceme vidět to srovnávání do normálních vstávacích kolejí. Když jsme pak dneska vykoukli z postelí až před jedenáctou, není divu. Vždyť my dospěláci zalehli až někdy ve tři ráno ;-) Momentálně jsme se vrátili z procházky až na horní konec naší obce a děti si právě hrají s kamarády hru Monopoly City. Je jich tam kolem hry v pokojíčku celkem šest, plus naše dvě kočky. Normální stav, už jsme zvyklí :-)

V souvislosti s uplynulými svátky tu mám ještě jeden postřeh. Dvacátého sedmého jezdíme jako již tradičně k hradecké babičce na oběd. Sotva Vojtíšek s Martinkou vtrhli do obyváku, už oba dva miláčkové žadonili,"Maminkó, tatínku, můžeme mls?" Ale jakou to sladkost, to byste neuhodli. Naše děti nechávají čokolády a bonbóny relativně chladnými, zato kostkový cukr v cukřence, to je teprve něco! My před nimi existenci kostkového cukru uzkostlivě tajili :-) Ne ne, doma nesladíme a cukr máme v cukřence sypaný pro děti do čaje. Kostkový prostě nekupujeme. Hned jsem si vzpomněl na film Kameňák, kde se pan Laufer ptal v krámě,"Nemáte kostkový cukr? Nebo nějakou jinou levnou bonboniéru pro tchýni?" No a právě děti milují kostkový cukr více než bonboniéru, poněvadž je pro ně velice vzácný. Což teprve, kdyby viděly barevný Bridge cukr ;-)

Vložil: LTX   Dne: 01.01.2010   Čas: 15:16:43