Článek ze serveru:  http://www.emartinka.cz

Z kategorie:  ...Rodina


Titul článku:  Polodomácí kočky objektivem Martinky

Kočky :-)

Naše dvě kočky - číča Líza a její syn Macek tráví většinu času venku. Jenomže jak tam mrzne, hned se nám kvartýrují domů. A my je v klidu necháme. Kočičí mňaudáma Líza se nejraději vyvaluje na rozehřátém radiátoru na chodbě a Macek si poslední dny oblíbil Vojtíškovu postel. Tam se mu v nohách rozvalí a nejraději by tam spal celou noc. Ale ouha, kočky se po ránu probudí a začnou řádit. Prostě si hrají se vším možným a vůbec je nezajímá, že bychom třeba ještě chtěli spát. Maminka D takhle během několika dní vyhazovala ponejprv Lízu a pak i Macka, což jsem i následně schytal, páč jsem měl kočky vyexpedovat ven.

Kočky :-)

Kočky se v domácnosti neuvěřitelně přizpůsobují okamžitým podmínkám. Když jsme kupříkladu Macka ponechali na chodbě s Lízou(Sice se jedná o mamku a jejího synáčka, ale od té doby co Líza přestala Macka kojit, syčí na sebe jako hadi. Prostě se vyloženě milují ;-) ), Líza obsadila radiátor a na Macka zbyla studená podlaha. Víte, jak si kocour poradil? Bleskurychle zdrápnul ručník vedle umyvadla z háčku a vzápětí si na něm ustlal. Tohle teď dělá zcela pravidelně, proč by On ležel jenom tak na studené dlažbě, že? Další bombastický výkon nám předvedl na Nový rok. Jdu kuchyní a koukám - Macek na zemi žere kousek cukroví. Ptám se D,"Vy jste někdo dával kocourovi cukroví?" Samozřejmě, že nikdo. Posléze mi moje D hlásila,"Teď jsem ho přistihla. Seděl na židli vedle cukroví a pečlivě vybíral. Jakmile si vybral, nátahnul ťapku a kýžený kousek udrapsnul na zem. Tam se do něj pustil!" Chytrá to kočička, že? Když mu nedají nažrat, obslouží se sám ;-)

Sami vidíte na fotkách, jak si čičinky doma užívají Zimu. Líza spí stočená v klubíčku na křesle v dětském pokojíčku a Macek si ustlal pro změnu utěrkou v kuchyni vedle linky. Asi chce, aby ho tam někdo zašlápnul. Obě fotky fotila naše Martinka, velice se zajímá o naši EVF zrcadlovku a celkem ji zvládá obsluhovat. Sami můžete posoudit :-)

Vložil: LTX   Dne: 07.01.2010   Čas: 20:55:13