Článek ze serveru:  http://www.emartinka.cz

Z kategorie:  ...Rodina


Titul článku:  Ladovská Zima za okny je...

V noci na pondělí konečně napadlo větší množství sněhu a pokrývka tak přesáhla padesát centimetrů. Tím pádem mohli včera ve dvanáct rozjet i nezasněžovanou sjezdovku v naší vsi, tedy po nezbytné úpravě svahu rolbou. Zítra se tam snad na chviličku dostanu, ještě uvidím, než pojedu do práce. Tím se dostávám k tomu hlavnímu - Vojtíšek je ve stavu nemocných a já s ním trávím dopoledne doma. Už týden kašle a tak dostal nějaký sirup - má zůstat týden doma. Jelikož mám volnou pracovní dobu, nemám problém zůstat ráno doma a do práce odjíždím před druhou hodinou a domů se vracím před jedenáctou. Prostě taková prodloužená odpolední - to máme již z dřívějška vyzkoušeno.

V pondělí se mi to docela hodilo, že jsem nemusel jet časně ráno do práce, neboť bych stejně házel hodinu a půl sníh. Mám to asi padesát metrů od domu k silnici a jako na potvoru nepřijel pluh. Takže mi nezbylo nic jiného, než popadnout lopatu a házet. Super ranní rozcvička. Paní doktorka objednala Vojtíška na půl devátou, bohužel jsme tam přijeli až o hodinu později. Takže v pohodě. V Ústí to byla také paráda - všude hromady sněhu, sněžná rallye a nebylo kde zaparkovat. Nakonec jsme zapadli do jedné mezery a Vojtíšek se následně čílil, proč je všude tolik sněhu a on si nabral sníh do bot.

Pár fotek ze zimní idylky:

Zima :-) Zima :-) Zima :-)
Opravovaná mikrovlnka totálně umřela, respektive její mikroprocesorové řízení. Ta pojistka, co minule odešla a děti mi ji pomohly vyměnit jistila právě tento obvod. Já ji o víkendu nahradil třikrát silnější, poněvadž jsem žádnou jinou neměl a když D otevřela dvířka, bouchlo to opravdu nechutně. Však mi to Vojtíšek co chvíli připomínal,"Tatínku, měls tam dát správnou pojistku, to by nebouchlo a já si mohl ohřát kakao na třicet vteřin!" Dnes odpoledne jsme zakoupili novou mikrovlnku s displejem a hlavně s tlačítky. Dětičky jsou zvyklé na ovládání s displejem, takže jsme vybírali hlavně podle nich, respektive dle Martinky. Ta jela se mnou do Ústí na preventivní kontrolu kyčlí - když byla miminko, nosila abdukční peřinku a už se kontrolám na ortopedii asi nevyhne. I když, vše je s Marťou naprosto v pořádku :-)

Vložil: LTX   Dne: 13.01.2010   Čas: 20:04:43