Článek ze serveru:  http://www.emartinka.cz

Z kategorie:  ...Rodina


Titul článku:  Mikrovlnka hlavním zdrojem zábavy...

Co se týče nové mikrovlnky, ještě jsme se doma druhý den pobavili. Předem upozorňuji, že jsme kupovali troubu jedoduchou, tedy bez grilu, k čemu taky, že? Vojtíšek od časných ranních hodin žadonil,"Můžu si vzít tu velkou krabici od trouby?" Já tedy souhlasil a on z ní ve chvíli pomocí nůžek a lepící pásky vyrobil nádherný patrový domeček pro plyšové medvídky z velkých balení Preventanu. Toť v pohodě, jenomže po chvíli zatoužil Vojtíšek po ohřátém kakau. Nalil si mléko do hrnku a dal jej do nové mikrovlnky na třicet sekund. Trouba zabrala, jenomže po půl minutce Vojta hlásí,"Tatí, je to nějaký studený, jenom tady nahoře to je maličko teplý!" Já zbystřil a skutečně - trouba nehřeje! Testuji ještě jednou a co se mi nezdálo jsou dvě jakoby zářivkové trubice za ocelovou mřížkou ve stropě mikrovlnky. Svítily a jakmile to vyplo, pomalu zhasínaly. Už jsem si nadával, že jsem nechal Vojtíka rozstříhat bednu, jak budeme troubu reklamovat? Málem vytočeně jsem zasunul ruku do útrob zařízení a sáhl na mřížku. Au au, to to pááálíí! A tu mi to seplo - v manuálu okrajově píšou o nějaké funkci grilování. Už je to tak, naše trouba má gril, i když jsme jej v krámě nechtěli! A přitom ta trouba stála stejně jako ty okolo také bez grilu.

Takže si Vojtíšek nakonec mléko ohřál v režimu mikrovln a my se v neděli během přípravy večeře - zapečených rohlíků naučili používat velice milé funkce grilování. I Martinka prohlásila,"Ten rohlík mi chutná víc, než když byl jenom ohřátej v mikrovlnce!" Má pravdu, i nám dospělým to chutná více :-)

Martinka oslavila o uplynulém víkendu svoje deváté narozky. To to letí, viďte? Náležitě si je užila ve společnosti nás - babičky, dědy, tety strejdy a neteřinek. Prostě super víkend :-)

Narozeninový dort a pak Martinka fouká ze všech sil:

Laser :-) Laser :-)


Vložil: LTX   Dne: 19.01.2010   Čas: 21:02:34