Článek ze serveru:  http://www.emartinka.cz

Z kategorie:  ...Rodina


Titul článku:  Sjezdovka v naší obci - Humparek

Na dnešní odpoledne jsme naplánovali prapůvodně skvělou akci a ta se nám zase až tak nevydařila dle našich představ. Může za to hlavně počasí, respektive terén na sjezdovce přímo v naší obci. Ale, abyste byli v obraze - na horním konci obce se nachází kopec Humparek a na něm je již mnoho let sjezdovka - SK Humparek. Starý a krátký kotvičkový vlek byl před lety nahrazen velkou pomou typ TLV-12. Ten je naprosto skvělý a loni již svah upravovala nová-stará rolba. Jenomže by to chtělo i zasněžování, což přináší problém ve formě financí. Díky této skutečnosti je terén značně závislý na přírodním sněhu a tudíž je značně nevyzpytatelný. Což nám předvedl i dnes. Jak přes víkend vylezly teploty nad nulu, sníh rozměkl a jak se do něj udělaly nějaké ty stopy, momentálně zamrzly a problém je tu. Místama se nachází naprosto nepředvídatelné terénní překážky a ve vyšší rychlosti je třeba pečlivě vyhledávat, kde říznout oblouček. Obzvláště na našich klasických lyžích. Já to jen tak tak ustál v jednom překvápku, ale maminka v jednu chvíli volila bezpečnou brzdu, čímž se proměnila ve sněhovou kouli a po pádu se jí vytrhla přední část vázání z lyže. Prostě únava materiálu. Paradoxní je, že to bylo při prvním sjezdu a zbytek kopce musela jít dolů potupně po svých.

Fotky - Martinka na vrcholu, pohled zvrchu kopce dolů a já jedu na vleku:

Sjezdovka :-) Sjezdovka :-) Sjezdovka :-)

Já jezdil bez problémů, i když to fakt dalo se zatáčením. Buď jste vlítli do hlubšího a tam se špatně zatáčelo, nebo to bylo hrbolaté a další problém. Martinka jezdila naprosto bez problémů. Jak na vleku, tak během sjezdu - přece jenom jede obloučky poloplužně a bez hůlek. Zato Vojtíška jsme nemohli donutit k letošnímu prvnímu pokusu na pomě. Loni ho vlek dvakrát potáhl, Vojtíšek si sedl na kotvu a následovala vývrtka do sněhu. Letos ještě nenašel odvahu a místo toho se vztekal, že nechce jezdit. Na jednu stranu dobře, kdyby vyjel na kopec, tak by to nemuselo dobře dopadnout, páč se opravdu zatáčelo těžce. To by chtělo, abych si Vojtu uvázal na provaz, ale ten jsme s sebou neměli. Takže jsme raději Vojtíška nakonec přemluvili, aby na vlek nešel. Vojta totiž mezitím nabral odvahu k pokusu.

Sjezdovka Humparek má velice zajímavý profil. Kopec nejedete přimo, nýbrž zpočátku levotočivým obloukem a pak to jde prudčeji dolů, aby se to po prvním hupu srovnalo do parametrů modré sjezdovky, kde to přes další cestu hupsne ještě jednou. Prostě kopec k pohledání a chtělo by to lepší zázemí, pak by se tam hrnuly zástupy. Vše je ovšem závislé na financích.

Fotky - dolní stanice a pokladna, pohled zespodu na svah:

Sjezdovka :-) Sjezdovka :-)

Vložil: LTX   Dne: 21.01.2010   Čas: 20:33:09