Článek ze serveru:  http://www.emartinka.cz

Z kategorie:  ...Rodina


Titul článku:  Montér Vojtíšek a odpoledne na sněhu

Vojtíškovi jsem v posledních dnech připravil skvělou zábavu. Když viděl, jak jsem začal rozebírat první vadnou DVD mechaniku za účelem získání silné laserové diody, koukal mi přes rameno. Hned zjistil jak na to a poslední dny rozebírá místo mě. Zabavil moje šroubováky a jiné roztodivné nářadí a překvapuje mne svojí zručností, jak demontuje malé šroubky a bere si i správný šroubovák - křížový či obyčejný. Tímto způsovebm mi Vojtíšek vymontoval z jednotek další laserové diody a motorky. Zbytek pilně třídí na hromádky - plasty, plechy a nepotřebný materiál zvlášť. Takže vlastně třídí odpad k další recyklaci, což je ostatně učí i ve škole :-)

Laser :-) Laser :-)
Včerejší odpoledne jsme strávili na sjezdovce v naší obci. Rozkaz zněl jasně - nebyl čas ptát se kdo je kdo ;-) - já spolu s Martinkou odvezeme babičku na vlak(Hlídala přes noc ze soboty na neděli děti, páč jsme byli na hasičském plesu) a pak se vydáme na sjezdovku. Maminka zatím spolu s Vojtíškem zdolala kopec a po vrstevnici se oba dva vydali podél běžecké stopy na vrchol Humparku. Tak si mohl Vojtíšek zblízka nastudovat, jaké je to vysedávat z kotvy na velké pomě. S tím měl totiž poslední velké problémy - když už dole na vlek nasedne a náhodou kopec vyjede, tak potom nevystoupí a vlek ho omotá okolo sloupu ;-) Mno, snad se už příště na vlek odhodlá. Všichni jsme se potkali nahoře na hoře - my se pak s Martinkou vydali ladnými obloučky na lyžích dolů. To Vám byla nádhera. Letos konečně sníh jak má být. Moje klasické lyže točí ostošest, jede to jako namydlený blesk, v zádech za kopec zapadající slunce a sníh práší v zatáčkách. Tohle je prostě moje vysněná idylka a kvůli těmto zážitkům jsem se chtěl opravdu vrátit na lyže. Ten včerejší suprový pocit ve mne převládal i do dnešního dne. Ono se to nezdá, když opravdu akčně obloučkově sjedete sjezdovku dlouhou přes osmset metrů a dosti se svažující, na těle je to znát. Když pak ve čtyři zastavili vlek, byla Martinka celkem zklamaná, že už je konec té pohádky. Když on ten kopec naskýtá netušené možnosti a jezdila s kamarádkou i obloukem po modré sjezdovce skrze les. Fakt to nemá chybu, když všude okolo na sjezdovce potkáváte známé a prostě se bavíte úplně jinak než v neznámém prostředí :-)

V souvisti se včerejškem je tu dnes i jedna další aktualita - maminka ještě včera neměla na čem jezdit, páč ty staré lyže byly fakt staré a pio těch letech fakt odešly. Tak jsme dnes odpoledne zajeli koupit lyže nové. Takže k nově zakoupeným lyžákům Nordica přibyly dnes carvingové lyže stejné značky. Maminka je už dosti nažhavená na pátek, kdy si bereme dovolenou a kdy lyže poprvé otestuje. Takže první člen rodiny nebude drásat kopec rovnýma lyžema, ale bude si pohodově carvovat :-)

Vložil: LTX   Dne: 25.01.2010   Čas: 20:48:09