Článek ze serveru:  http://www.emartinka.cz

Z kategorie:  ...Rodina


Titul článku:  Škrábe kocour jako kočka...?

Opět se hlásím po nějaké té pomlce. Přece jenom, nebyla nálada na psaní. Jak již jistě víte, Vojtíšek nám prokašlal prakticky tři měsíce a my se pořádně s dětmi nedostali na sníh. Až teď se z toho Vojtík dostává a doktoři přitom ještě nevědí, proč se to dálo. I veškeré zatím možné testy na alergie byly negativní. Tak nevím :-(

V sobotu se konala prodejní výstava dortů v naší obci pořádaná jako každoročně klubem žen. Maminka je také členkou a zůčastnila se v uplynulém týdnu výroby téměř šedesátky domácích dortů a dalších laskomin. V sobotu se otevíralo v osm a my s Martinkou tam přišli ve třičtvrtě na devět a nebylo téměř z čeho vybírat. Všechno už bylo pryč. Koláče ze sedmadvaceti kilo mouky byly rozprodané za dvacet minut. Martinka si přesto vybrala dort - košíček, poněvadž děti mají nejraději hodně marcipánu navrchu dortu. Takže jsme si mlsli vynikajícího dortu. Není divu, že je akce tak úspěšná a před našimi organizátorkámi nezbývá nic jiného, než smeknout klobouk :-)

Druhou fotku pořídila Martinka úplně sama - zdokonaluje se ve focení s digitální zrcadlovkou - jak sama povídá,"Budu fotografkou, baví mě to!" Naše momentálně těhotná kočka Líza asi už hledá nějakou tu skrýš, kam by se s koťátky ukryla. Takhle vydrží prolézat nejenom dětský pokojíček a cpe se, kam se s velkým bříškem vejde. Klidně i do takovéto papírové krabice. Vojtíšek nám to hned přiběhl hlásit,"Tatí, Líza vypadá jako šnek v ulitě!" Martinka popadla foťák a výsledek vidíte sami :-)

Včera jsem popadl našeho kocoura Macka do náruče a kráčel s ním vstříc koupelně, poněvadž po něm toužila Martinka - práve se vysprchovala. Jenomže jí nenapadlo nic lepšího, než že pustila fén a foukla s ním směrem na Macka. To Vám byla reakce - kocour se naježil , zaťal drápy do mého krku a ramena, odrazil se a tradá pryč. Ovšem ta bolest. On mi normálně zabodl drápy kolmo do těla a pěkně nepěkně hluboko. Au au. Martinka z toho samozřejmě měla radost,"Tatínku, kocour se na tobě normálně podepsal. Škrábe přitom jako kočka!" Jasně, kočka by to lépe nenapsala, ale mne to včera bolelo celkem dost ;-)

Vložil: LTX   Dne: 22.03.2010   Čas: 20:29:16