Článek ze serveru:  http://www.emartinka.cz

Z kategorie:  ...Rodina


Titul článku:  Vojtíšek se opět rozjezdil na kole

Vojtíšek měl loni obrovský problém s jízdním kolem. Ze svého starého vyrostl a měl se zžít s prapůvodně Martinčiným. Jenomže se jedná o kolo větší a už má brzdy na řidítkách, namísto torpeda v zadním náboji kola. Navíc na řidítkách přibyla otočná rukojeť zadní přehazovačky. Vojtík měl z kola náležitý respekt, obzvláště po společné rodinné jízdě na Vochtánku, kde si dolů z kopce pěkně natloukl. Od té doby nechtěl jezdit kopce směrem doů, raději jej sešel pěšky. Toliko uplynulý rok. Letos je však po včerejšku vše úplně jinak

Vojtíšek na kole :-) Vojtíšek u okna :-)
Právě včera jsem byl naprosto překvapen. Pro Vojtíška se tu stavil jeho mladší kamarád, jemuž se minulý týden ošklivě na hlavě zranil jeho starší brácha. Na kole přepadl a udeřil hlavou bez přilby o asfalt. Došlo i na vrtulník, ale už je z toho venku. Takže kamarád hned Vojtovi sděloval,"Vojto, musíš si vzít na hlavu přilbu, stejně jako já. Já nechci dopadnou stejně tvrdě jako brácha!" Přesně tak, přilby na kolo nosíme u nás v rodině všichni. I my dospělí s tím nemáme vůbec žádné problémy ;-)

Vojtíšek hned vytlačil svoje kolo a pak oba dva drandili naprosto s přehledem. Jezdili z kopce dolů od našeho domu a i naopak. Vojtíšek posléze prohlásil,"Tatínku, já mám stejně radši jízdu dolů z kopce. To si to můžu přibrzdit. A rád pojedu i ten kamenitej kopec na Vochtánku!" Chtělo to čas a přišel na to, viďte? :-)

Následuje malý comment k fotkám - na první je Vojtíšek včera na kole - bylo moc krásně. Zato dneska prší a já šel za dětmi do školy, kde Martinka s Vojtíškem prodávali na Velikonočním jarmarku třídní výtvory. Nakoupili jsme plnou tašku a Vojtík se ukázal jako opravdový prodavač - dokázal vše okecat, jak jinak ;-) Právě na druhé fotce sám nalepil jeden ze zakoupených výtvorů na okno - jedná se o papírovou kachničku :-)

Vložil: LTX   Dne: 31.03.2010   Čas: 20:14:45