Článek ze serveru:  http://www.emartinka.cz

Z kategorie:  ...Rodina


Titul článku:  Vojtíšek je v pořádku ... !!

Tak jsem se po dlouhé době rozhodl napsat nějaký článek. Motivem k tomu byla dosti optimisticky vyznějící návštěva s Vojtíškem u specializovaného alergologa. Ale nepředbíhejme sled událostí.

Jak jste jistě postřehli, Vojtíšek byl počátkem roku co chvíli nemocný - hlavně ošklivě kašlal a antibiotika pomáhala velice pomalu. Jelikož se podobná situace opakovala již druhým rokem, naše paní doktorka už nevěděla, co si s Vojtíškem počít, proto nás poslala na specializované vyšetření. Přece jenom bydlíme ve velmi starém domě, kde je vyšší vlhkost a také se doma vyskytují nějaké ty kočky. Jenomže na jednu stranu - Vojtíšek kašlal nezměněně i týden u babičky v jiném prostředí. Ale co kdyby :-(

Dnes po ránu jsme tedy vyrazili autem do Litomyšle, kde Vojtíška podrobili několika testům. Foukal do nástavce přes počítač, aby se vyloučila možnost nějakého astmatu(Přece jenom to v rodině máme) a posléze mu sestřička napíchala do ručky vzorky na různé alergeny - kočky, psy, pyly a další. Vojtíšek to nesl statečně a i semtam nějaká ta slzička ukápla, neboť jej sestřička preventivně příliš zmáčkla, aby neucuknul. Po čtvrthodinovém čekání na výsledek si Vojtíkovu ručku prohlédl pan doktor. Musel konstatovat jediné - Vojtíšek není alergický na žádný testovaný alergen. Prý se mohlo v zimě jednat o velice zákeřného bacila, který se prý z těla velice nesnadno dostává. Jestliže se bude situace příště opakovat, máme se s Vojtíškem zastavit ve fázi akutní. Takže nám celkem spadl kámen ze srdce :-)

Vložil: LTX   Dne: 19.05.2010   Čas: 19:39:45