Článek ze serveru:  http://www.emartinka.cz

Z kategorie:  ...Rodina


Titul článku:  Nedělní výlet na kolech

V uplynulou neděli se maličko pokazilo počasí a nedalo se koupat v bazénu, což dětičky provozovaly po slunečné dny předtím. Dokonce se mne soused v sobotu večer na hřišti u piva ptal,"Vy provozujete veřejný koupaliště?" Odpoledne se totiž okolo a v bazénu hemžilo minimálně deset dětí(Náš bazén má průměr pouhých 3,6m). Já mu odpověděl,"Mno, zatím to byl testovací provoz zadarmo a od zítra vybírám vstupný!" Jenomže se na mě počasí asi rozzlobilo a sluníčko v neděli nevykouklo vůbec ;-)

Připraveni ke startu :-)

Takže těsně po obědě jsme vytlačili svá kola před dům, navlékli helmy a už se to frčelo zadem přes vesnici směrem k Potštejnu. Jediný kousek se musí jet po silnici první třídy, ale Vojtíšek to již zvládá jet ve stopě na jedničku. Loni v létě jsem kupříkladu jel sám s dětmi do akvaparku v Ústí a to bylo devět kilometrů po hlavní. Štěstí je, že je více než metr široká krajnice, takže to je v pohodě.

Na cestě :-)

Ale zpátky k výletu - cesta pokračovala nádherným údolím kolem Orlice, přes Vochtánku až do Potštejna. Tam Vojtíšek prosil,"Maminko, koupíte nám zmrzlinku?" Proč ne, jenomže to měla být cílová odměna na zpáteční cestě. Takže zpátky do sedel a už se frčelo přes Záměl, lávku přes Orlici, druhou lávku kolem vodníka, třetí krytou lávku - až nás cesta zavedla do Doudleb. Tam se Martinka tázala,"A to ještě musíme jet tu samou cestu zpátky, že jo?" Jistě - jak říká klasik Cimrman ve hře Dobytí Severního pólu,"Ty zásoby měly bejt krát dvě - i na zpáteční cestu! Jak jste na mě v tom fofru při balení mluvili, tak jsem to zapomněl vynásobit!" Takže jsme dále pro jistotu nejeli - měl jsem ještě v úmyslu zabrousit až do Kostelce. Naštěstí se tak nestalo a děti málem ani nedojely zpátky do Potštejna. Tam však po porci zmrzliny obživly a cesta domů probíhala sice rychle, zato dosti bez řečí, páč všichni šetřili silami :-)

Vložil: LTX   Dne: 16.06.2010   Čas: 19:10:23