Stránky miminka,neplodnost,zajímavosti o dětech

 Hlavní menu
 NOVÝ BLOG
  - úvodní stránka
 ODKAZOVNÍK
  - naši partneři
 TĚHOTENSTVÍ
  - naše bříško Vojtíšek
 VOJTÍŠEK
  - novinky - deníček
  - míry a váhy
  - moje první...
 MARTINKA
  - novinky - deníček
  - Martinka po narození
  - míry a váhy
  - moje první...
 NAŠE NEPLODNOST
  - něco o rodičích
  - Martinka
 NEPLODNOST - léčba
  - metody IUI,IVF
  - metoda p.Mojžíšové
  - lidstvo má problém
 ARCHIV ČLÁNKŮ
  - deníček
 FOTOALBUM
  - naše fotografie
 ODKAZY
  - katalog odkazů
 DOMA
  - domácí pekárny chleba
  - u nás doma
  - rekonstrukce domu
  - písková filtrace bazénu
 WEBMASTER
  - vývoj eMartinky
 FAQ
  - co je to eMartinka?

 Kniha návštěv
- Napište nám
- Přečtěte si

Poslední zápis:
8.7.2006  10:58:29 Webmaster
Pište nám na adresu dopisy@emartinka.cz

WEBMASTER
© LTX 2001 - 2024
Radek Lehký
Tel: 602138084
ICQ: 297193369

Veškeré dotazy a technické připomínky mi adresujte na
webmaster@emartinka.cz


Vyberte si články podle Martinčina věku(měsíce):
  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25
  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42
  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59
  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75

Zobrazit stránku:  1  2  3  4  

Martinka pomáhá v kuchyni15.5.2002

Abych nezapomněl, Martinka dnes oslavila svoje 16-ti měsíční narozeniny :-)
K večeři měla s námi chleba namazaný pomazánkou z tvarohu. Snědla celou půlku chleba a tím to končilo. Martinka má teď období, kdy nechce vůbec jíst mléčné výrobky ( U Martinky jsme doposud nezaznamenali období, kdy by jedla všechno a ochotně ). Nechce jogurt, křičí jenom ho zahlédne. Sýr jenom někdy, krupicovou kašičku prakticky vůbec, možná ještě tak pribináček, musí však být vanilkový. S jakoukoliv jinou příchutí jsme nepochodili. Mezi námi, já ochutnával skoro všechny a chutnal mi maximálně jeden a to čokoládový. Ostatní nám připadají, že mají takovou příliš chemickou chuť a jsou moc sladké. Nechci zde dělat antireklamu, jiným dětem naopak chutnají.
Jelikož Martinka opravdu nechtěla hamat, byla vysazena ze židle na zem. Obratem přicupitala z obyváku s plínkou v ruce a začala tahat Danu. Samozřejmě, žadonila o mlíčko. Mateřské mlíčko je jediné, které pije ochotně. Problémem je, že už ho příliš není. "Odnaučování bude asi kruté", konstatovala Dana.
Vybral jsem dnešní fotografii z doby těsně před večeří. Martinka si přitáhla židli a chtěla vysadit aby mohla pomáhat Daně s večeří. Přitom všem se jí podařilo kompletně rozložit kšíry na židli a musela při večeři sedět nepřipoutaná. Naštěstí nechtěla vystupovat :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

17.5.2002   12:38:34   Zuzana
   
Myslim, ze ji nechutna proto ze ji davate moc pevnou stravu. Co tak skusit pudink, instantni ryzovou kasi, polevku, ... ? Mne taky porad chleba nechutna a radsi si dam neco tepleho.


Martinka s maminkou16.5.2002

Dnes, když si kliknete na obrázek můžete vidět Martinku s Danou, společně se vracející od sousedů. Martinka totiž musí každý den minimálně jednou zkontrolovat u sousedů králíčky, případně jim natrhat travičku na hamání. Já jsem právě odpoledne přijel z práce, proto se ke mě Martinka rychle žene.
Jak jsem již psal, Martinka v poslední době ( Přesněji od pondělka ) nechce jíst jogurt. Dana od někoho slyšela, že děti přímo zbožňují mléčnou rýži. Jedno balení s malinovou příchutí jsem odpoledne zakoupil na zkoušku v domnění jak si Marťa dá do nosánku při svačince. Fakt je, že jsem kelímek zapomněl zamíchat a Martinka dostala první lžičku bez příchuti. Bohužel, první lžička byla zároveň i lžičkou poslední :-) Martinka ihned a na rovinu prohlásila,"Ne, ne, ne!!" a tím jsme s rýží skončili. Ani následující zoufalý pokus s jogurtem mi nevyšel. Martince došla trpělivost a snažila se zdrhnout ze židle. Při nepovedeném útěku ji odchytila Dana, prý si ji vezme na klín. Martinka na to zareagovala svojí účinnou zbraní tj.křikem. To, že nechce nic mléčného nám dokázala později, když jsme mlsali nanuka a Martinka po prvním líznutí dále nechtěla. Svačinku si nakonec odbyla celým jablíčke a půlkou rohlíku.
Na prvním místě i před pískovištěm je u Martinky stále houpačka. Už umí říkat krásně,"Houpy, houpy," však také říkanka "Houpy, houpy, kočka snědla kroupy...", patří k jejím oblíbeným. Před večeří jsem Martinku houpal téměř půl hodiny a stejně při vysazení křičela :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

17.5.2002   12:44:55   Zuzana
   
Nema alergii na mleko?

17.5.2002   13:21:05   Radek Lehký
   webmaster(zavinac)emartinka.cz
Nezdá se nám, mléčné výrobky ještě minulý týden normálně baštila. Martinka občas mívá stavy, že něco nechce.


Martinka v autě17.5.2002

Odpoledne, po mém příjezdu z práce jsme vyrazili směrem k Hradci za babičkama a dědou. Vzhledem k velmi teplému počasí ( Bylo 25 st.Celsia ve stínu ), dostala Martinka na sebe roztomilé šatičky vpředu s jahůdkou. Samozřejmě, neopomněla jahůdku okomentovat, moc se jí líbí.
Celou cestu svítilo sluníčko na Martinku a tak jsme do Hradce přijeli pěkně uvaření. Jak říkala Dana, budeme muset alespoň na tuto cestu přesunovat autosedačku za ni. Sice na Martinku neuvidí, ale to nevadí. Martinka bude ve stínu a nezpotí se tolik. Bude hůř a větší teplo. Na fotce můžete vidět naši uvařenou a splavenou Martinku jak bumbá čajíček při zastávce v Hradci, kde jsme nakládali prababičku. Fotek mám i víc, udělám opět výběr z celého víkendu do fotoalba :-)
Nejenom Martinka, ale my všichni jsme byli moc rádi, že můžeme ven z auta. Ve dveřích nás uvítala s křikem malá Danielka, byla dnes na očkování a má teplotu. Martinka okamžitě zaregistrovala otevřené pískoviště a museli jsme ji násilím držet, aby si nezamazala šatičky než se převlékne. Po chvíli zjistila, že bazén minule postavený je na svém místě a začala se radostně cachtat ve vodičce. Neteřinka Petruška jí v tom náležitě pomáhala.
Nevíme jestli je to změnou prostředí, ale Martinka s babičkou zhamala celého Bobíka najednou a bez odmlouvání. Snad se tu srovná a začne opět jíst mléčné věci. Uvidíme :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka u bazénu18.5.2002

Před obědem jsem dnes uspával Martinku já, Danu bolí hlava. Mohu vám říct, je to velká zábava. Posunujete s kočárkem dopředu a dozadu, zatímco se Martinka velice baví. Deku, kterou byla před chvilkou přikrytá ručičkama muchluje a hlavně si povídá. Začíná opakováním,"máma, máma, máma...!", zahledí se na mě a pokračuje,"táta, táta, táta...!" Asi po deseti minutách se otáčí na bok, škvírkou v kočárku zmerčí druhý kočárek pro Danielku a povídá,"Dandy, Dandy, Dandy...!" Jak mi Dana později potvrdila, Martinka se musí v kočárku ukecat. Dokud mluví, neusne :-)
Než konečně zabere uběhne dalších pět minut. Konečně se Martinka obrací na bok a zavírá očička. Usnula.
Po obědě se Martinka velice zajímala o dění okolo bazénu. Aby ne, děda umístil do bazénu filtrování a Martinka se chtěla moc dozvědět, co to tam bublá. Děda ji točil chvilku na video a v okamžiku, kdy kameru vypnul, Martinka hupsla do vody. Stalo se to takhle. Martinka se natahuje doprostřed bazénu a v tom ztrácí rovnováhu, chviličku zůstává viset na bříšku za okraj bazénu a následně letí po hlavičce do vody. Než mohu přiskočit na pomoc, Martinka se sama vzpírá ručičkama o dno a už je nad vodou. Visí přitom nožičkama za okraj. Děda duchapřítomně točí, ale začátek nestihl, asi to nebude na nové Neváhej a toč ( Pro zahraniční čtenáře - to je televizní pořad amatérských klipů ). Martinka po vytažení z vody křičí a musíme ji svléknout. Když už je svlečená, jde se koupat do bazénku. Na dnešní fotce můžete vidět Marťu asi pět minut před akcí :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka v sedačce na kolo19.5.2002

Konečně jsme doma po náročném víkendu. Podařilo se mi nafotit asi 140 fotek, musím je probrat a podělit se o ně s Vámi. Uvidíte, brzo se objeví ve fotoalbu. Nafotil jsem i neteřinku Danielku společně s Martinkou. Danielka překrásně pase hříbátka, předvedla nám to včera na stole. Dnes jsme ji také poprvé slyšeli smát se od ucha k uchu, maminka ji poškádlila plínkou pod krčkem a bylo to. My se s Martinkou takhle škádlíme a lechtáme před koupáním. Stačí, abych nad ležící Martinkou zahýbal prstíčkama, ona hned tuší co bude dál a začne se smát :-)
Včera ráno jsem byl s tchánem na nákupu v Globusu a zakoupil tam Martince sedačku na kolo. Venku je moc pěkně a můžeme konečně spolu vyjet na výlet. Jak se Martince v sedačce líbí, můžete posoudit na fotografii. Posadil jsem jí tam ráno po snídani a nechtěla sundat. Dana využila situace a dala Martince do ručičky jablko aby ho zhamala. Jakmile jsem chtěl rozepnout pásy, Martinka se zamračila a začala brečet. Nakonec ji sedačka omrzela asi po dvaceti minutách. Zítra jede Dana odpoledne do Ústí, namontujeme s Martinkou sedačku na moje kolo a trochu se projedeme. Samozřejmě, pokud nám bude přát počasí, po našem dnešním příjezdu začalo pršet.
Právě je 3/4 na devět a Martinka má vedle v ložnici velkou zábavu. Směje se, muchluje medvídka s plínkou a nahlas si povídá. Nějak se nám přes víkend rozjela :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka na kole20.5.2002

Dana jela odpoledne do Ústí a tak jsme s Martinkou zůstali sami doma. Nemyslete si, že se spolu nudíme. Ani náhodou. Nejdříve mi Martinka pomáhala pracovat na zahrádce. Od víkendu mám zakoupenou černou hadici na kapkové zalévání a tak jsme ji natahovali. Martinka díky tomu umí už říci,"hadice." Sice ne takhle čistě, ale časem se jistě zlepší :-)
Posvačili jsme na malé lavičce u pískoviště. Martinka dostala vanilkového Kunínka, koupil jsem jí ho o víkendu na radu Dany. Opravdu je to mňamka. Martinka ho slupla bez mrknutí oka.
Po svačince mi na dvorku Martinku pomohla připevnit novou sedačku na moje kolo. Pomáhala odnášet různé součástky, abych je nemohl hned tak najít :-) Společnými silami se podařilo sedačku řádně připevnit. Posadil jsem Marťu nahoru, abychom nastavili stupačky a pásy. Martince se opět zalíbilo sedět v křesílku a pohyby dopředu, dozadu a hlasitým,"Brrm, brrrrrm!", jasně naznačovala co bude následovat. Původně jsem nechtěl jet na výlet, ale přemluvila mě. Obloha je totiž plná mráčků a nevíte, kdy začne pršet. Vyjeli jsme po hlavní silnici na Ústí a cestou se zastavili u ohrady s koníčkama, jak vidíte na obrázku. Dostali od nás travičku, pohladili jsme si je a pokračovali v cestě. Martinka začne při každém zastavení významně plácat ručičkou do sedla a volá,"Brrm, brrrm!" Uhnala by mně. Ještě teď mám dost, přece jenom člověk za zimu zleniví.
Fotky v albu budou zítra, nemám dopsané texty, pracuji na nich.

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


21.5.2002

Nenechte si ujít novou sadu fotografií ve fotoalbu z uplynulého víkendu. Opravdu stojí za zhlédnutí :o)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka s Danou21.5.2002

Martinka se občas rozpovídá tolik, že nás moc překvapí. Jako mě dnes před koupáním. Asistuji Martince při svlékání ( Jak už jistě víte svléká se obstojně sama ) a když už je úplně nahatá, najednou zvážní, prudce ukazuje pravačkou s nataženým ukazováčkem ven z okna a povídá,"Mám, tam, píýíý!", což v překladu znamená Mám tam písek :-) To není všechno a pokračuje slovy,"Tam brrm brrrrm, tam babuo, tam belíí!" Pro neznalé překládám: Tam auto, tam bábovičky, tam kbelíček No řekněte, není to roztomilé :o)
Při odpolední svačince, kterou jsme si mimochodem dávali stejně jako včera na lavičce u písku, hamala Martinka pro změnu vanilkového Bobíka. Toho zbožňuje, na kelímku jsou moc hezké obrázky kluka Bobíka, pejska a ježka. Martinka je při jídle ukazuje a roztomile se šklebí. Nízký kelímek je přímo jako stvořený k učení hamání lžičkou. To Martinka moc dobře ví a proto Bobíka sbaští celého sama.
Dana neodolala projížďce na kole s Martinkou. Nejdříve přemýšlela, zda má vůbec zkoušet jet na mém, tedy pánském kole. Dali jsme sedlo níž a je po problému. V pohodě nasedne a frr, jsou v prachu. Moc daleko spolu prý nedojeli, u hospody potkali malého Martínka s maminkou a tak šli společně pěšky a povídali si. Opravdu jsme překvapení jízdními vlastnostmi kola se sedačkou i Martinkou. Jako by jste za zády žádnou zátěž neměli, prostě pohodička :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka a mlýnek22.5.2002

Martinka posledních několik dní vstává po ránu nezvykle brzo. To jest například o půl osmé. Na druhou stranu se časné ranní vstávání projevuje dřívějším večerním usnutím. Včera i předevčírem usnula o půl deváté. Při včerejší svačince Dana povídala,"Až se Martinka ráno vzbudí, zkusím dělat mrtvého brouka, třeba znovu usne." Jak říkala, ráno uskutečnila. Sotva Martinka procitla ve čtvrt na sedm, Dana dělala, že spí. Martinka chvíli skákala v postýlce a po chvíli začala křičet,"Mamí, mamí, dolů, dolů!" Co naplat, Dana Martinku nakojila, Marťa nakonec usnula a spinkala do půl osmé :-)
Slovo dolů se Martinka naučila perfektně. Používá ho vždy, když chce dolů. Ať už ze židle, stoličky nebo houpačky. Na druhou stranu používá stejné slovo chce-li se dostat i směrem opačným. Natahuje k vám ručičky a přitom křičí,"Dolů, dolů!" Samozřejmě, že v takové chvíli chce nahoru.
Na dnešní fotografii z odpoledne se Martinka snaží udržet v chodu mlýnek na písek. Dokud jsem neviděl toto soustrojí na vlastní oči, neměl jsem o jeho existenci sebemenší zdání. Samozřejmě že si s ním také rád hraji. Funguje pouze na suchý a navíc přesátý písek. To Martinka prozatím nechápe a tak do násypky pokaždé přisype buď mokrý, nepřesátý písek a v lepším případě samotné kamínky mnou před chvílí vysypané ze sítka. Následně se diví, proč se mlýnek netočí a zkouší ho obracet dnem vzhůru, chvíli s ním cloumá a nakonec i zahodí... :-)
Konečně ode dneška funguje stránka s možností nalistování starších záznamů z této úvodní stránky. Doufám, že se Vám tak líbí.

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka a pes Beníček23.5.2002

Odpoledne jsem při svačince zkoušel dát Martince po delší době smetanový jogurt s jahůdkama. Minulý týden v pondělí ho absolutně odmítala. Zatímco jsem Marťě vázal bryndáček, Dana jogurt otevřela a zamíchala. Po nabrání první lžičky, aniž by ochutnala, začala Martinka křičet. Dana preventivně odešla a jenom zmizela za rohem, Martinka zhamala celý jogurtek :-)
Po svačince se tu objevil Péťa od sousedů aby si pohrál s Martinkou. U sousedů suší seno, tak se Péťa zašil k nám. Martinka byla samozřejmě celá nadšená. Pokud se nacházíme na zahrádce, Péťa se před námi neodváží s Martinkou moc blbnout. Jakmile však zajdeme za roh a necháme je samotné, hned jsou slyšet Martinčiny radostné výkřiky a pištění. Péťa se o Martinku stará jako opravdová chůva, dává jí napít, pusinku jí otře, prostě všechno a sám.
Jak můžete vidět na fotografii, obrovskou zábavou je házení míčku sousedovic Beníčkovi a následný aport. Nejsem si jistý, pro koho je to větší zábava, ale Beníček vypadá i po půl hodině naprosto čile a chce míček házet znovu a znovu, zatímco vy jste už dávno otrávení a unavení :-)
Beníček ( Martinka říká,"Benííí, Benííí!" ) položí míček k plotu, Martinka se pro něj natahuje a křičí,"Beníí Beníí ham balóó!" Jakmile drží míček v ručičce, snaží se ho strčit Beníkovi do tlamy. Jenomže on chce míček hodit a to co nejdál, aby ho přinesl zpátky. Péťa tedy vzal pokaždé Martinku do náruče, aby sama hodila míček přes plot.
Dnes jsem přidal do rubriky Doma článek o útoku slimáků na naši zahrádku. Také se mi povedlo doprogramovat možnost přidání komentáře i v této rubrice.

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

27.5.2002   14:34:29   teta Alena
   
Tedy ten pes vypadá velký, docela bych se bála, nechat tam strkat Martinku ručičky. Ale vy ho jistě znáte a víte, že Martince nic neudělá. Alena


Zobrazit stránku:  1  2  3  4  

 Aktuálně
Doma - Novinky
24.5.2007
 (8317) Nové čerpadlo k pískovému filtru......
21.11.2006
 (7390) Djerba - výlet na pirátské lodi...
03.10.2006
 (6262) Jak je to s alkoholem v Tunisku...

Webmaster

27.2.2006
 (41680) Analogové video na DVD...

 Rodinné stránky
MojeMiminko.cz - vše pro Vaše nejmilovanější
moje-miminko.cz
Mimísek.cz - dovolené s dětmi, plavání, tábory
Mimísek.cz
Hubnutí.mimísek.cz - cvičení na hubnutí pro ženy
Hubnutí.mimísek.cz
ČeskýKutil.cz - internetový hobby magazín pro celou rodinu
CeskyKutil.cz - inspirace pro vaší zahradu
Triberusky.cz - Bazárek u tří berušek
Triberusky.cz
Emimino.cz
vše o dětech, rodina...
eMIMINO.cz
Rodina.cz - rodina, děti a více zajímavostí
Rodina OnLine
Sexus.cz - o sexu konečně slušně
Sexus.cz


 Odkazy
Quick klubko -
klubko maminky a děti
Klubko maminky a dětičky
AltaVista.com -
portál - vyhledávač
AltaVista
Google.com -
vyhledávač - umí česky
Goooogle
Yahoo.com -
portál - vyhledávač
Yahoo!
Geocities.com -
Yahoo! - webhosting
Tvoje místo na netu
msn - Atlas.com -
portál - vyhledávač
Atlas
Quick.cz -
portál - vyhledávač
Rychlejší než šnek
Seznam.cz -
portál - vyhledávač
Najdu tam co neznám
© LTX 2001 - 2024  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist