Stránky miminka,neplodnost,zajímavosti o dětech

 Hlavní menu
 NOVÝ BLOG
  - úvodní stránka
 ODKAZOVNÍK
  - naši partneři
 TĚHOTENSTVÍ
  - naše bříško Vojtíšek
 VOJTÍŠEK
  - novinky - deníček
  - míry a váhy
  - moje první...
 MARTINKA
  - novinky - deníček
  - Martinka po narození
  - míry a váhy
  - moje první...
 NAŠE NEPLODNOST
  - něco o rodičích
  - Martinka
 NEPLODNOST - léčba
  - metody IUI,IVF
  - metoda p.Mojžíšové
  - lidstvo má problém
 ARCHIV ČLÁNKŮ
  - deníček
 FOTOALBUM
  - naše fotografie
 ODKAZY
  - katalog odkazů
 DOMA
  - domácí pekárny chleba
  - u nás doma
  - rekonstrukce domu
  - písková filtrace bazénu
 WEBMASTER
  - vývoj eMartinky
 FAQ
  - co je to eMartinka?

 Kniha návštěv
- Napište nám
- Přečtěte si

Poslední zápis:
8.7.2006  10:58:29 Webmaster
Pište nám na adresu dopisy@emartinka.cz

WEBMASTER
© LTX 2001 - 2023
Radek Lehký
Tel: 602138084
ICQ: 297193369

Veškeré dotazy a technické připomínky mi adresujte na
webmaster@emartinka.cz


Vyberte si články podle Martinčina věku(měsíce):
  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25
  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42
  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59
  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75

Zobrazit stránku:  1  2  3  

Dětičky si hrají na PC :-)15.11.2005
Jak fungují digisběrny ?....
Těsně před polednem jsem telefonoval Daně. Jak už je poslední dobou více než obvyklé, mobil vzal Vojtík. Hned vyzvídal,"Taťkó, ahój, Maťka je ve kolce. Putíš mě lepičky?" Abyste tomu rozumněli - Vojtík chtěl pustit slepičky na počítači, respektive Moorhuhn Jagd. Jenomže ho, co se týče počítače, značně omezujeme. Pokud nejsem doma, Dana mu hru nepustí. No a já ji Vojtíkovi telefonicky slíbil přes telefon. Tedy, až budu doma. Jenomže po příchodu jsem šel ven pracovat a Vojtík byl odkázán na dobu mého návratu. Těsně před večeří se konečně dočkal. Popadl myš a rázným pohybem přerovnal ikony na ploše. Přitom se neopomněl pochválit,"Jéjé, já sem ty lepičký hezky naovnala!" Tak pravila naše ještě furt holčička. Však on se Vojtík jednou začne pojmenovávat po klukovsky ;-)
Vojtík si spolu s Martinkou začal na počítači hrát oblíbenou hru Klubíčko her. Došlo i na bludiště s tučňáky. Vojtík neustále běhal do slepé uličky a tučňák se mu pokaždé utopil pod ledovou krou. K nebi pak stoupala jeho dušička. Martinka vyzvídala,"Vždyť tučňáci žijou pod vodou, tak proč se topěj?" Já vysvětloval,"Kdy oni zahučí pod ledovou kru a nemůžou na vzduch!" Marťa pokračovala,"No a co ten duch?" Já se nedal,"To je jeho dušička letící do nebe!" Marťa vše završila,"Ahá, tak to bez tý dušičky asi nemůžou žít, viď?" Už je to tak. Martinka má ale problémy, viďte? ;-) Vojtík si pucuje zoubky elektrickým kartáčkem :-)
Navečer jsem konečně doupravil digitální fotky za půl roku a poslal je přes Internet do fotosběrny Fotofinishing. Sběrna je vyzkoušená. Dnes zašlu fotky a zítra si je vyzvednu v prodejně nacházející se v Pracovním městě. To je fofr, že? Přitom za jednu, formátu 9x13 chtějí 2,90. Další věcí, jenž mě potěšila byla rychlost přenosu 130 fotek o celkové velikosti 120MB. Celé se to přenášelo 25minut. Zlaté to WiFi. Přes dnes již historickou telekomáckou vytáčenou linku by se podobný manévr ani neuskutečnil ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Dětičky si hrají :-)16.11.2005
Kdo je vlastně pirátem silnic ?...
Právě datluji dnešní aktualizaci na serveru, neboť počítač pracuje na tzv. renderování videa(Jedná se o komprimaci nastříhaného videa do formátu MPEG-2) z naší dovolené v Bulharsku. Naštěstí musím dokončit pouhé tři klipy. Ty předchozí se mí podařilo zachránit z již vytvořeného zkušebního dívídíčka na DVD-RW.
V dopoledních hodinách jsem se uvolnil z práce(Což není naštěstí žádný problém). Následoval odjezd s Vojtíkem na kontrolu k paní doktorce. Zatímco si Vojtíšek dosytosti užíval jízdy, já se ve Velkém městě celkem namíchl. Není divu. Městem probíhá hlavní silnice o čtyřech proudech. Ty jsou uprostřed rozděleny dvojitou plnou čárou. Já jel v levém pruhu "normální" městskou rychlostí, tedy šedesátkou a chystal se odbočit vlevo. Najednou se za námi objevilo černé vozidlo, letící nejméně devadesátkou. Protroubilo nás a předjelo vlevo přes dvojitou čáru v protisměru. Je to normální? Možná ano. Já se podobného přestupku dopustil před dvěma lety - vezl jsem ve služební Felicii jednoho zraněného zaměstnance - měl zaškrcenou nohu s otevřeným zraněním tepny. Nikdy předtím bych se do něčeho podobného nehnal, jenomže, když ten kolega spadne před Vámi z traktorového vleku a krev je všude kolem? Je potřeba urychleně jednat. V takovém případě je nutné dát všechny předsudky stranou. I ty sestřičky v nemocnici byly z počátku nevrlé,"Sem nemůžete jezdit, co kdyby přijela sanitka a přivezla nějaký akutní případ? Já je upozornil,"Ale já vám jeden podobný případ vezu!" Hned se vše urychlilo. Málem omdlely :-)
Navečer se Vojtíšek domáhal počítače,"Tatínku, můžu si už hvát du hvu?" Já mu odpověděl,"Kdepak, ještě je brzo!" Skutečně se mi ho podařilo zabavit jinými hrami. Na počítač se dostal až těsně před večeří. Jenom ať si zvyká, chlapec jeden. Mezitím jsem děti navedl na skládání všeho možného z kostiček. Jak se zabavily, můžete shlédnout na fotce :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Haloweenová lampička :-)17.11.2005
Paní Zima už nastolila svoji vládu...
Zima je tu a v plné parádě. Teploměr sice ukazuje dva nad nulou, ale od časných odpoledních hodin se z nebe sype bílý sníh. Však mi Vojtík povídal, jenom ho zahlédl,"Co to je todle, tati?" Já odpověděl,"To je Vojtíšku sníh!" Vojta se zamračil a měl rázem jasno, o čemž svědčila jeho poznámka,"Fůůj je tam pinavo, je tam pěknej bodel!" :-) Paní Zima to ovšem myslí smrtelně vážně. Jenom se podívejte na dnešní druhou fotku. Pochází z doby těsně po osmé hodině a krajinu pokrývá solidní a sousvislá sněhová pokrývka. Hrůůzáá. Já chtěl ještě přežehlit zahradu motorovou sekačkou a posbírat zbytky listí. Mimo to mám naplánované další venkovní práce ;-) Paní Zima se ujímá vlády :-)
Martinku, ani Danu počasí neodradilo. Ptáte se od čeho? Ahá, já Vám to ještě neprozradil - ve čtyři hodiny začínala v místní školce velká bludičková výprava. Děti měly za úkol vyrobit za pomoci rodičů lucerničky(Mohli s rodiči i ve školce). Dana připravila dvě lucerničky z tetrapakových obalů od mléka. Nakonec se na bludičky vypravila pouze Dana s Martinkou a Vojtíkovu lucerničku jsme pověsili v kuchyni na tyč. Vojta skákal okolo a ukazoval prstíkem na hořící svíčku,"Dívééjtéé, sfítí svíčká!" Ve školce pak Martinka vyrobila spolu s Danou další lucerničku - vidíte ji na první fotce. Jedná se o vydlabanou dýni, obsahující malou čajovou svíčku. Svítí hezky, že? Vojtíkovi se také líbila,"Tam sfítí stašidýlko!" Školková výprava s lucerničkami po vsi se nakonec nekonala, děti si proběhly pár koleček po školkové zahradě. I to jim bohatě stačilo v husté chumelenici :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Děti řádí pod počítačem :-)18.11.2005
Že by nás zima opravdu překvapila ?...
Dnes po ránu jsme zajeli s Vojtíkem do Velkého města na kontrolu k panu doktorovi. Až potud vše v pohodě. Jenom kdyby přes noc nenapadla hromada sněhu a já ještě nepřehodil letní kola za zimní. Ještě štěstí, že vše mohu provést doma na dvorku(Tedy přehození zimních pneumatik na discích - dnešní fronty před pneuservisy by mě jistě odradily). Ke školce, kam jsme vezli Marťu je cesta dosti příkrá a já držel hrabající auto dosti pod plynem. To je v pohodě, hlavně se nesmí zastavovat. Sklouzat zpátky dolů, se zdálo býti dílem okamžiku. Cestou do města Vojtík komentoval zasněžená auta,"Taťkó, dívééj, ty auta sou pinavý!" No, v jistém slova smyslu měl pravdu ;-)
Ve městě jsme zanechali maminku - šla do firmy spolu s notebookem, konzultovat svoji domácí práci. Já se s Vojtíkem vydal na zpáteční cestu domů. Ta však neprobíhala zcela dle mých představ. Abyste byli v obraze - silnice v pohodě, řádně nasolená. Jenomže po příjezdu do naší vsi jsem vyhodil levý blinkr se značným předstihem. Na tachometru šedesát a mrknu doleva - snaží se nás předjíždět bílá dodávka! Tak takovéhle spěchající a v obci předjíždící mám nejraději. Stačilo cuknutí volantem vlevo a řádné troubení - dotyčný se vrátil zpět. Tímto se omlouvám spoluobčanům za rušení klidu. Domů jsme odbočili již v pohodě. Když ono to odbočování vlevo je kolikrát o život. Někdy doslova, což potvrdila dnešní tragická bouračka kamiónu u Jaroměře. Pro více podrobností si klikněte ZDE. Přitom na hlavním tahu z Hradce na Polsko je právě odbočování vlevo nejčastější příčinou dopravních nehod. Dálnice prostě chybí :-(
Abych Vás nekrmil pouze negativním textem, poslyšte, Vánoce se blíží. Je to znát, hlavně s nastupujícím počtem televizních reklam. Vánoční náIadu tak nějak navozuje i nově napadnuvší sníh. Dnes v noci začalo na sněhovou pokrývku i řádně mrazit - jasné to znamení nástupu Zimy. Ale abych neodbíhal od tématu - děti sledovaly reklamu Tesca a pak přiběhly, s očkama navrch hlavy. První volala Martinka,"Tatínku, maminkó, já bysem chtělá tu panenku Anabel co dělá vopravdový slzy!" Marťa hned psala dopis Ježíškovi, inspirována další reklamou od Hypernovy. Oni moc dobře vědí, jak ty děti dostat ;-)
Děti nechtějí spinkat. Marťa právě přišla s razantním řešení sněhulákového problému,"Tatínku, když už netopíme tím uhlím, tak bysme měli schovávat kamínky, abysme je pak dali sněhulákovi místo uhlí na ty knoflíky a očka!" To je řešení, viďte? :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka jede z kopce na bobu :-)19.11.2005
I Ježíšek nás sleduje, nejenom Big Brother...
Bezprostředně po ránu nás probudilo sluníčko vykukující na zasněžené pláně. V noci znatelně přituhlo a přisněžilo. Zima je opravdu tady. Já se dopoledne věnoval výměně letních kol za zimní. Podobná operace se již nedala odkládat, neboť měla odpoledne přijet hradecká babička. Cesta na vlakovou zastávku je značně krkolomná a navíc hrozí při bočním sklouznutí pád ze značné výšky. Děti moje práce absolutně nezajímala. Hádejte - proč? Kvůli sněhu, přece. Již před odchodem ven, Vojtík povídal,"Tam venku to tudí, musím vzít ukavičky!" Skutečně to studilo. Martinka mě hned hnala na půdu,"Tatínku, musíš přinýst dolů všechny ty boby, sáňky a hlavně lopatu!"
Bohužel, lopata na sníh se někam zatoulala. Za žádnou cenu si nemohu vzpomenout, kde na jaře skončila. Vojtíšek popadl plastové sáňky, Martinka bob a oba dva už uháněli na kopec za domem. Mohli si tak poprvé tuto zimu otestovat sjezd směrem dolů. Martinka se však po chvíli objevila na dvorku s prostestem,"Tatínku, ten bob je strašně blbej na sjíždění. Já bysem chtěla najít tu lopatu!" Až hodně pozdě odpoledne z ní vylezlo, že s bobem čelně nabourala do sousedovic plotu. To se nedá nic dělat, jedná se o bob řiditelný ;-) Pohled na kopec :-)
Martinka se mě navečer tázala,"Tatínku, co je to escape?" Já jí odpověděl,"Víš, anglicky se to říká eskejp. To znamená východ!" Až po chvíli mo došlo, odkud podobné slovo má. V oblíbeném animovaném filmu Hledá se Nemo, dvě rybičky prchají před žraloky z potopené ponorky. Rybka Dorin tam má hlášku,"E-s-c-a-p-e, co to je? Kdyby tam raději napsali východ!" Opravdu - to anglické slovo je napsané na průlezu ven :-)
Martinka mi právě místo spinkání vyprávěla, cože by chtěla k Vánocům. Děti holt zásobují četné a správně načasované televizní reklamy,"Tatínku, já bysem chtěla pod stromeček takový ty brouky. Ty je postavíš a voni se proti sobě rozjedou. Začne boj a zvítězí ten zelenej, protože je nejsilnější ze všech. To je prostě síla, jak je silnej!" Marťa pokračovala,"Víš, von mi Ježíšek určitě přinese i ty další věci co chci. Loni sem si přála vopici Rangu Tangu a tys mi ji nekoupil. Jenomže Ježíšek nás sledoval a zjistil v kterým krámě jsme ji chtěli koupit a pak ji koupil za nás!" Už tomu rozumíte? :-))

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Děti si modelínují na kuchyňském stole :o)20.11.2005
Cesta do města, aneb téměř kalamitní situace...
Dnes mám pro Vás jednu novinu - odešel nám rok starý DVD přehrávač. Jaké to neštěstí pro děti. Martinka si naposledy pouštěla Sněhurku a už se jí nepodařilo dálkovým ovladačem vysunout dvířka. Nešlo to dokonce ani tlačítkem na přehrávači. Vše ostatní přitom fungovalo. Přehrávač přehrával stále to jedno vložené dívídíčko. Dnes se mi ho konečně podařilo dostat ven, jenomže přístroj nepozře žádné další. Bohužel. Bylo rozhodnuto - zajedu s Martinkou do hradecké Hypernovy, reklamovat přístroj. Tam se na nás tvářili celkem příjemně a pán odebral přístroj do opravy. Do měsíce se rozhodne - buď to půjde opravit, nebo nám vrátí peníze. V každém případě bychom mohli být na Vánoce zase v pohodě a děti obzvláště :-)
Dálková jízda autem však neproběhla zcela bez problémů. Již cestou do Hradce hustě sněžilo, jenomže sůl na silnici zabírala a dalo se jet relativně rychle. Jenomže při odchodu z nákupu v Hypernově, se sníh sypal jako by se roztrhla peřina. Silnice bílá a já jel s největší opatrností. Marťa mě uklidňovala,"To nic tatínku, hlavně moc nešlapej na ten plyn a na brzdu!" Měla pravdu, vždyť jsem trenovaný. Při ranních cestách do práce nebývá silnice o moc lepší. Situace se ještě zhoršila po zastávce v restauraci na večeři. To jsem se pak ani nemohl rychle zařadit do silničního provozu při výjezdu z parkoviště. I přes nazuté zimní gumy, přední kola hrabala a my kroužili ladnými a řízenými oblouky. Domů jsme pak z Pracovního města dojížděli šedesátkou, což byla maximální rychlost, při níž auto jakž takž drželo stopu. Rozhodně jsem nechtěl riskovat osud těch pár aut, rozesetých po příkopech. Zima je tu v plné parádě, nedá se svítit. Vždyť nám na dvorku leží asi tak dvacet centimetrů sněhu. Už jsem letos poprvé prohazoval cestičku pro ranní vyjetí. Husté sněžení v Hradci :-)
Jak jste jistě postřehli, jsem s Marťou doma sám. Zítra ji po ránu povezu na půl sedmou do školky a sám příjdu do práce o hodinku později. Odpoledne pak musím opustit pracoviště včas, abych ji vyzvedl. Štestí, že disponuji volnou pracovní dobou. I přesto mám neblahé předtuchy. Jak mi telefonoval navečer kolega, odpoledne zastavili stroj, jenž zásobuje materiálem tři finální, což je velký průšvih. Zásoba drátu vystačí tak do třetí odpolední. Zakázek je příliš a tak nevím, zdali se podaří prolomit onu závadu na složitém elektronickém zařízení a jeho softwaru. Proč se to rozbije, když to člověk nemíň potřebuje? Prostě a jednoduše, zákon schválnosti ;-) Grrrr:-(
Malý komentář k druhé fotce - fotil jsem ji na hradecké křižovatce "U Koruny", směrem od Hypernovy do centra. Jak vidíte, těsně před šestou právě hustě sněžilo ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka nastupuje do auta :-)21.11.2005
Hlavně, že jsou všichni na Zimu připravení...
Včera jsem Vám psal o téměř kalamitní sněhové situaci. Jednalo se však o slabý odvar dnešního rána. Ve čtvrt na sedm jsem vzbudil Marťu a navigoval ji na oblékání a následnou cestu školky. Jsme doma sami, tak v práci musejí počkat. Spěchali jsme, jak se dalo. Marťa se ocitla ve školce ve tři čtvrtě na sedm a já vyrazil směr Pracovní město(I když jsme až nahoru ke školce autem nedojeli. A já se divil, proč všichni parkují dole pod kopcem. Málem jsem auto opřel ve smyku o kamennou zídku). Ale ouha, cesta nebyla jednoduchá. Po ránu opět sněžilo a těsně před mojí jízdou auta rozjezdila sněhovou pokrývku do ledové hmoty. Stačilo šlápnou na plyn, přední kola hrabala. Opačně s brzdou - kola klouzala. Prostě a jednoduše, i přes zimní gumy auto vyloženě tančilo.
Cesta probíhala celkem bez problémů a já doklouzal až za vesnici. Tam na mě čekalo překvapení ve formě kolony, stojící před kopcem směrem dolů. Jak situace vypadala, jsem Vám zvěčnil mobilem na druhé fotce. Ta modrá Felicie je naše a auta stála v obou směrech. Hodinu a půl. Jediné co mě vytáčelo, bylo hlášení v rádiu OK,"Jak nám povrdila Správa a Údržba Silnic, všechny silnice první třídy jsou ve Východočeském kraji mokré a průjezdné!" V našem případě se však jednalo o silnici první třídy. Hned jsem jim do rádia na dopravní linku zatelefonoval o aktuální situaci. Abych nezapomněl - první sypač se solí projel kolem nás o půl osmé. Hlavně, že jsou všichni na Zimu připraveni ;-) Ranní kolaps na silnici první třídy :-(
Odpoledne jsem po provedení zásadního softwarového zásahu(V průmyslovém počítači - tzv. PLC - Programmable Logic Controller) na nefunkční výrobní lince, zachránil firmě nemalé hodnoty. Uff, to se mi ulevilo. Na jednu stranu nemusí přijet servis z Německa a na druhou se jedná o velikou zkušenost. Zbývalo vyzvednout Martinku ze školky a následně zajet do nemocnice za Danou a Vojtíškem. Vojtík mi běžel v ústrety s ručkama roztaženýma a málem zboural vchodové dveře. Pak se mi vrhl kolem krku jako pravý klíšťák. To Vám bylo radosti ze shledání. Zato Martinku Dana ohodnotila jako podezřele teplou. Už je to tu. Před chvílí jsem ji ukládal do postýlky, teploměr nemilosrdně ukázal celý 39 stupňů. Dostala Paralen. Už jsem se omluvil na zítra z práce a Martinku musím odhlásit po ránu ze školky. Zajedeme k paní doktorce, preventivně. Ach jo, zítra uvidíme ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

21.11.2005   22:24:25   Zdenka
   
Asi jsem něco nepostřehla, ale proč je Dana s Vojtíškem v nemocnici? Přeji brzké uzdravení!

21.11.2005   22:32:25   Radek
   radek(zavinac)emartinka.cz
Není to nic vážného ;-)

22.11.2005   5:13:21   Nika
   
Mne to také uniklo,ale co mi neuniklo je,že mluvíte o kalamitní situaci při prvním sněhu a o práci,ale to,že Dana s Vojtíkem jsou v nemocnici tam nikde není/jinak Vojtík má zase ty své průdušky?/ a také bych ráda vám napsala,aby jste dával víc fotek dětí a ne třeba grilované ryby/v létě/ co jste měli k večeři nebo krajiny,západy slunce apod...častokrát se stane,že jedna je s dětmi a druhá takováto.Mne osobně to vadí,ráda vás čtu,i koukám na fotky a dnes už vím,že se denně dá pořídit plno fotek já třeba bych uvítala foto např..jak Vojtík běží k vám,apod.Prosim neuražte se spíš to berte jako inspiraci.Chtěla sem vám to už napsat dávno,ale jaksi sem se furt nemohla odhodlat až ted.Děkuji za pochopení

22.11.2005   5:15:43   Nika
   
Ted koukám,že 17.11.05 nebyla vůbec žádná fotka s dětmi a den nato zase auta v HK na křižovatce.Prosim polepšete se.

22.11.2005   7:35:59   Radek
   radek(zavinac)emartinka.cz
Zamyslím se nad sebou :-) Původně se u článku vyskytovala pouze ta první fotka a tu druhou jsem přidal jako doplňkovou, kolikrát na dokreslení atmosféry dne. Tolik na vysvětlenou. Beru však Vaši připomínku vážně.

22.11.2005   11:49:08   sona
   
Dobry den.No nevim,kdyz je nekdo v nemocnici,tak to musi byt neco vaznejsiho.Jen jestli vam na sankach nenarazil do plotu jako moje dcera,kdyz ji byly tri roky!No snad ne!

22.11.2005   12:24:54   Eva
   
No, myslím, že si rodinka může zachovat i trošku soukromí:-) Pozorní čtenáři si jistě občas všimli nějaké poznámky, tudíž si myslím, že to je plánované:-) Pěkný den všem a hlavně hodně zdraví a pohody.

22.11.2005   12:56:25   Radek
   radek(zavinac)emartinka.cz
Dííky :-) Za chvíli pro ně jedu.


Martinka připravuje oběd :-)22.11.2005
Vojtíšek už je doma a Martinku trápí angína...
V souvislosti se včerejší Martinčinou horečkou mi Dana telefonicky kladla na srdce,"Hlavně nezapomeňte po ránu odebrat moč do zkumavky!" To aby se zjistilo, zdali Marťa náhodou netrpí nějakým zánětem močových cest, což u ní bývalo touto dobou obvyklé. Naštěstí se podezření nepotvrdilo :-)
Sotva se dnes Marťa probudila, už na mě volala,"Halóó, taťkó, já potřebuju čůrat a já se musím vyčůrat do hrníčku, abysme to vzali k paní doktorce!" Vidíte, jak je svědomitá? Po úspěšné akci zalezla zpátky pod peřinu a žadonila,"Tatínku, pojď ke mě do postýlky!" Při té příležitosti jsem jí změřil teplotu. Jak dopadla, čtěte dále. Marťa se však pojednou soustředila na mé superkrátké vlasy,"Ty se taťko nikdy nečešeš?" Já zavrtěl hlavou, nevěda, kam otázkou míří. Mířila cíleně, což vzápětí potvrdila další otázka,"To budeš mít jistě brzo ty vešky-bešky, víš? Kdo se nečeše, tak je dostane. Povídala to maminka!" Kdepak, já vyhodil trumf,"Ale já je mám krátký a ty vešky potřebujou delší vlasy!" Je to tak? :-) Jak si kdo ustele, tak si lehne :-)
Tak jsem dnes musel zůstat doma. Naštěstí mi v práci nehrozil žádný velký průšvih a všechno ostatní musí počkat. Martinka totiž vykazovala po ránu 38 stupňů teploty a tak dostala další Paralen 125. Nu což, odhlásil jsem ji ze školky a zamířil s ní do Velkého města k paní doktorce. Ta se Marti tázala,"Nebolí tě něco, Martinko?" Marťa zavrtěla hlavičkou. Sotva se jí doktorka zahleděla do krčku, už hlásila,"No tedy, to je angína jako hrom!" Sáhla ještě Martě na krček a skutečně, tohle jí bolelo. Dostala antibiotika a na kontrole se máme objevit příští úterý. Já si ještě nechal napsat hlídačenku a už jsme šupajdili zpět k autu. Asi tak padesát metrů od zdravotního střediska se Marťa otočila a káravě prohlásila,"No teda, tatíí!!?" Já se zahleděl v místa, kam ukazovala, tedy na své boty. Co to? Na silně zasněžených botách se skvěly dva návleky ze střediska. Nedalo se svítit, následovala otočka a já nenápadně házel dva silně namáchané návleky do koše s nápisem použité :-) Nestalo se Vám také něco podobného? Vojtík po mé levici, v devět večer ;-)
Po obědě jsem musel chtě nechtě naložit Marťu s teplotou 39 stupňů do auta a zajet s ní pro Danu a Vojtíka do nemocnice. Vůbec nevystupovala a cestu zvládla, nabalena jak pumpa v pohodě. Vojtíšek se hned po návratu domů pustil do řádění. To víte, domácí prostředí. Něco podobného ho nepřešlo ani v tuto chvíli, neboť těsně před devátou po mé levé ruce loupe samolepky z platíčka od videokazety a lepí si trofeje na svůj plastový mobil. Jenom se podívejte na prémiovou třetí fotku ;-)
Milé čtenářky, Vy jste mi dnes v diskusi pod článkem daly ;-) Ne ne, nezlobím se. I Dana se po odpoledním návratu zcela jasně vyjádřila,"Víš, já ty tvoje odstavce s problémy v práci prostě přeskakuji. A poslední dobou fotíš opravdu auta!" Co na to říci? Polepším se. Díky za kritiku ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

23.11.2005   7:37:42   Lucka (holky 9 a 7)
   vrad(zavinac)volny.cz
Nic si z toho nedělejte, já obvykle došlla v návlecích z mateřské školy až do práce. A ne jednou :-)

23.11.2005   7:41:43   Lucka (holky 9 a 7)
   vrad(zavinac)volny.cz
A ještě ktěm "pracovním odstavcům": mně naprotsto nevadí, ba naopak. život prostě není jen o dětech (i když je to občas škoda) a když jste v práci až do večera, chybí Vám prostě ty správné zážitky s dětmi, které byste do deníčka zaznamenal. Vojtík je v pohodě, tajnůstkáři?

23.11.2005   8:01:54   Radek
   radek(zavinac)emartinka.cz
Vojtíšek je v pořádku, pouze se u něj začínají projevovat příznaky jakési virózy, či čeho. Za chvíli mi má volat Dana, zdali se náhodou nerozjedeme k paní doktorce. Když ono to teď všude řádí.


Děti suší oblečení panenky Chou chou :-)23.11.2005
Vojtíšku, to musíš mačkat tadytoho utopenýho lva...
Právě píši dnešní článek na druhém počítači, tedy serveru. Velký pracuje na tzv. renderování posledního půlhodinového klipu z naší dovolené v Bulharsku. Je to tu, konečně dokončím DVD z dovolené. Brr, venku sníh, mráz a já tady zírám na záběry z venkovního hotelového bazénu. Dobrý dárek k Vánocům, takové letní DVD, nemyslíte? ;-)
Dopoledne jsem naznačoval v komentářích cosi o cestě s Vojtou k paní doktorce. Nic takového se nakonec nekonalo, neboť dětem nepřelezla teplota přes osmatřicet. A to i bez podpory Paralenu. Marťa bere na angínu antibiotika a dnes by jí už rozhodně měla zabírat. Zdá se že ano. S Vojtou to také nebude až tak zlé - pouze dosti kašle. Doktorka se rozhodla, abychom nechali věcem volný průběh a počkali, co se z toho vyvrbí. To je celkem rozumné, organismus musí trochu zabojovat ;-) Vojtíšek se balí do koberce  ;-)
Po mém návratu domů, přesněji o půl šesté, se Vojtíšek konečně dostal k počítači. Hned žadonil o hru Klubíčko her. Střílení slepic ho už vážně nebere. Jenomže Klubíčko je pro starší děti. Vojtík se snaží a snaží. Kupodivu se neustále zlepšuje. Dnes hrál pexeso dosti bravurně. Když ono to počítačové je v lecčems lepší, než opravdovské. To na počítači se nemůže obracet, jak se mu zachce. Program si hlídá pravidla hry. Martinka mu radila,"Vojtíšku, to musíš mačkat tadytoho utopenýho lva, když si nevíš rady!" Pokud nevíte Vo co Go?, napovím - Vedle hrací plochy je maskot Klubíčka tygr a jakoby se topí. Jedná se o ikonu Pomoz mi. Pokud dítě neví kudy kam, klikne na tygra a ten mu na hrací ploše napoví další tah. Hezká nápověda, že? Jenomže mě s ní Marťa pěkně dostala. Zatímco jsem na vedlejší, PC pilně stříhal video, Marťa začala hrát Dámu. Naprosto bravurně vyházela většinu kamenů protivníka - tedy počítače v zastoupení tygra. Já němě zíral, neboť získala dvě dámy. Jenomže při blišžím zkoumání jsem přišel na Martinčin fígl - hrála hru s výše zmiňovanou nápovědou. Jestliže zmáčknete topícího se tygra, on Vám na hrací ploše blikáním ukáže, odkud a kam máte skočit. Jednoduché, že? Dana se smála,"Teda, ta tě dostala, viď?" Dostala. Jenomže takovéhle vychytávky nestrpím. Bude se pěkně učit hrát vše sama ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka léčí nemocnou šušu Pavlínku :-)24.11.2005
Děti se pomalu léčí a Vánoce již klepou na dveře...
Již za měsíc tu bude Štědrý den a večer. Už se nám ty Vánoce přiblížily na dosah. Venku hromada sněhu a po ránu teploty mínus deset. Zima je tu v plné kráse. Děti tráví bohužel celý den doma, kvůli nemocem. Martinka se lepší a dnes poprvé nedostala na noc Paralen. I Vojtíkovi spadla teplota. Vojtíšek pouze kašle. Sice ne často, ale zato pořádně. Vykašlává, co mu síly stačí. Zítra má Dana telefonovat paní doktorce a domluví se s ní na dalším postupu. Mám na mysli - navštívit ordinaci, či nenavštívit? Uvidíme. Ráno moudřejší večera ;-)
Po návratu z práce mi Dana povídala,"Tak si to přestav, sousedi už vařili z letošního zelí, co kdybychom ho také otestovali?" Proč ne. Já se zanořil do hlubokého sklepa, abych se po chvíli vynořil s miskou čerstvě vykysaného zelí. To je Vám dobrůtka. My si pomlaskávali, až se přiblížil Vojta,"Já těla taky ochutnat!" Dostal kousek do pusinky. Následoval podivný škleb a prohlášení,"Zelíčko bléééé!" Asi mu nechutná, nemyslíte? ;-)
Vojtík je kluk a chová se zcela jinak, než Martinka. Včera mu nešla rozsvítit lampička-pejsek a tak ji rozbil o zeď. Dnes se mu nedařilo otevřít Martinčin mobil s bonbonky, tak zvolil stejnou taktiku. Je to lump, nemyslíte ;-)
Vojtíšek změnil své některé hlášky. Mezi ně patří třeba citoslovce označují bolest. Dnes jsem mu nedopatřením při koupání přišlápl v koupelně nožičku a Vojta hned křičel,"Auvíís!" Marťa okamžitě reagovala,"Taťkó, hehehe, to teď říká Vojta bezvadně, viď?" Děti jsem měl totiž na starost a na koupání sám, neboť Dana navečer odjela do Velkého města za kolegy z firmy. Vojtíšek je v kýblu  ;-)
Dnes se mi konečně podařilo sestavit DVD z dovolené v Bulharsku. Právě vypaluji kopie dvou video disků ve více kopiích - pro nás, dědu, a švagra. Bohužel, musím používat jako čisté médium naposledy zakoupené DVD SONY. Po nezdařené sérii Emgeton jsem zakoupil dva Cake Boxy(Komínky) značky Verbatim, čítající podvakráte po deseti kusech. Jenomže po vložení do mechaniky, Nero zahlásí Vypalování rychlostí 4x se nezdařilo. Šup s médiem do koše. Na obalu přitom výrobce píše - Dříve vyrobené mechaniky budou v některém případě požadovat upgrade. Pro více informací navštivte www.dhdhs.com. Záměrně nevytvářím z výše uvedené adresy klikací odkaz, neboť Vás spolehlivě dovede na erotické stránky. Jak je to možné? Značka Verbatim u mě tím pádem pro naprostou ztrátu důvěry skončila :-(

Verze pro tisk...

Přidat komentář...

25.11.2005   17:28:12   Radek
   radek(zavinac)emartinka.cz
V souvislosti s nefunkčními DVD od Verbatimu mi jedna naše věrná čtenářka psala email. Její manžel nedá na Verbatim dopustit a vzkazoval mi, že jsem se dopustil překlepu. Ta adresa prý není www.dhdhs.com, tedy odkaz na erotické stránky, ale správně www.dvdhs.com Honem jsem se běžel podívat a skutečně jsem se nespletl. Jenom se podívejte na fotku. Na originálním DVD Verbatim je přitom adresa uvedena správně. Takže se s největší pravděpodobností jedná o nefunkční falzifikát. Potom věřte značce. DVD cake box byl zakoupen v Pardubickém Globusu. Obal DVD Verbatim v detailu ;-)


Zobrazit stránku:  1  2  3  

 Aktuálně
Doma - Novinky
24.5.2007
 (7787) Nové čerpadlo k pískovému filtru......
21.11.2006
 (7049) Djerba - výlet na pirátské lodi...
03.10.2006
 (6176) Jak je to s alkoholem v Tunisku...

Webmaster

27.2.2006
 (41104) Analogové video na DVD...

 Rodinné stránky
MojeMiminko.cz - vše pro Vaše nejmilovanější
moje-miminko.cz
Mimísek.cz - dovolené s dětmi, plavání, tábory
Mimísek.cz
Hubnutí.mimísek.cz - cvičení na hubnutí pro ženy
Hubnutí.mimísek.cz
ČeskýKutil.cz - internetový hobby magazín pro celou rodinu
CeskyKutil.cz - inspirace pro vaší zahradu
Triberusky.cz - Bazárek u tří berušek
Triberusky.cz
Emimino.cz
vše o dětech, rodina...
eMIMINO.cz
Rodina.cz - rodina, děti a více zajímavostí
Rodina OnLine
Sexus.cz - o sexu konečně slušně
Sexus.cz


 Odkazy
Quick klubko -
klubko maminky a děti
Klubko maminky a dětičky
AltaVista.com -
portál - vyhledávač
AltaVista
Google.com -
vyhledávač - umí česky
Goooogle
Yahoo.com -
portál - vyhledávač
Yahoo!
Geocities.com -
Yahoo! - webhosting
Tvoje místo na netu
msn - Atlas.com -
portál - vyhledávač
Atlas
Quick.cz -
portál - vyhledávač
Rychlejší než šnek
Seznam.cz -
portál - vyhledávač
Najdu tam co neznám
© LTX 2001 - 2023  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist